Etiketli Kullanıcı Listesi

Konu Kapatılmıştır
2. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 26 ile 50 ve 105
Like Tree118Beğeni

Türk bayrağı açana polis tekmesi!

Gündem (Dünya/Türkiye) forumunda Türk bayrağı açana polis tekmesi! konusunu incelemektesiniz.

by10ur Nickli Üyeden Alıntı 29 Ekimde Türk bayrağı ve Atatürk bayrağı açan vatandaşlardan aklına neden ilk olarak provokatif eylem yaptıkları geliyor, orada kendini sorgulaman gerek bu algıyı oluşturan nedir böyle ...

Alıntı by10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    29 Ekimde Türk bayrağı ve Atatürk bayrağı açan vatandaşlardan aklına neden ilk olarak provokatif eylem yaptıkları geliyor, orada kendini sorgulaman gerek bu algıyı oluşturan nedir böyle bir düşünce nasıl oluşur ?

Bir polisin ilk onca ben burada neden varım diye sorgulaması lazım sonra bir polisin annesine veya babasına küfür edilmesi diğer vatandaşın ona hakaret etmesi ona tekme atma hakkını doğurmaz polisin yetkisi vardır alır içeri gerekli işlemleri o vatandaşa yaptırır o kadar polis 1 vatandaşı sorgulayıp alamıyorsa tekme atmak işin kolayıdır ve savunulacak yanı değildir polise vursa o kalkan boşuna durmuyor o kıyafet vatandaşta değil sende var kelepçe sende var bide utanmadan savunmasız adama vuruyor

Burada bayrağı kullanıp üstünden bu günde prim yapan insanlar bunlar diye bana kanıtla amaçları da şunlardır bu eylemin sonuçlarından devletin güvencesi zarar görmüştür ? Peki benim aklıma bugünde 29 ekim çoşkusu geliyor Cumhurriyet bayramı geliyor insanların bayraklarla sokaklara çıkıp kutlması ve polisinde kutlayan halkı güvence altına alması geliyor, hukuka aykırı davranış yapıp bayrağın arkasına sığınan insanlar gelmiyor neden acaba ? kanıt yok diye mi hepsi teori den ibaret diye mi yoksa bilmediğimiz şeyler mi var
    Asıl sen bana onların amacının düzgünce bayramı kutlamak olduğunu kanıtla senin söylediklerin sadece teori asıl.
    H SİZER ve rashoaga bunu beğendiler.

HRNKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı thepolice2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ülke bu kadar gülünç hale düşebilir mi? Ülkenin polisi, ülkenin bayrağını açan kişiye şiddet uyguluyor.
    Bir paket makarnaya tav olan millete, bir kamyon jop atsan nafile... Halkın gözü açılana kadar daha çok şey kaybedeceğiz...
    by10ur, thepolice2 ve MorTİS bunu beğendiler.

by10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı karizmaxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl sen bana onların amacının düzgünce bayramı kutlamak olduğunu kanıtla senin söylediklerin sadece teori asıl.
    Ben gördüklerimi yorumluyorum canlı yayını izlemedin galiba yayının tekrarını izle kanıt orada senin kanıtını bekliyorum ?

Ayrıca orada ki iki kelimeyi çekip soruya sorula karşılık vermek yerine benim aklıma Cumhurriyet kutlaması gelmesi senin aklına bu bayrama düzmece bayram diyecek bir düşünce gelmesi nedir ben onu merak ediyorum kanıt yok bir şey yok olay da canlı bomba mı patladı devlet mi zarar gördü 29 ekimi kutlayanlar darbe mi yaptı korkun nedir onu anlamadım.

Lütfen biri bana açıklasın bu bayraklarla toplanan kalabalık aslında ne için toplanmıştı?
    Herkes bi teori uydurmuş kafasına göre yok neymiş onların amacı bayramı kutlamak değilmiş.
    Nerden biliyorsun kardeşim bi yerden bi duyum mu aldın?
    Bayrağı kendine siper edip polisi tekmeliyor denmiş, bunu söyleyen adam kendine sordu mu acaba neden orda polis barikatı var?
    Kimi kimden koruyor bu polis?
    Neden Anıtkabir'e giden yollarda barikat var?
    Anıtkabir'e gidip Türk bayraklarıyla yasadışı eylem mi yapacak bu binlerce insan?

Benim bilmediğim bişeyler var sanırım lütfen bi anlatın.
    by10ur, YellowRed, cobra11 ve 2 diğerleri bunu beğendiler...

Alıntı H SİZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    az bile yapmış elleri dert görmesin o polisin bu ülkede atatürk ü bayrağı ve daha nice değerlerimizi kullanıp bozgunculuk çıkaranlara bu muamele az bile insanların namazına namaz evdede kılınır diyen bozguncular neden bayramı statda kutlamayı kabul edemiyorlar bu bayrak tantanaları sayesinde yuzde elli ile başa geldi o sevmedikleri insanlar birileri bunlara k**ı ile gülüyor haberleri yok
    milli bayramda bayrak açıp anıtkabire gitmek istemek mi bozgunculuk oldu?

ayrıca stadyumda bayram kutlamasını reddeden bu yönetimdi, halk değil!..

dün "dini inançlarımıza müdahale ediliyor" diyerek mazlumları oynayanlar, bugün toplumun en temel değerlerine müdahale edilyorlar. kimin niyetinin ne olduğu apaçık ortada...

halk getirdiği gibi götürmesini de bilir, hiç merak etme...
    tambjk, XTİMURX ve IuTKuI bunu beğendiler.

uma350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

29 Ekimde Türk bayrağı ve Atatürk bayrağı açan vatandaşlardan aklına neden ilk olarak provokatif eylem yaptıkları geliyor, orada kendini sorgulaman gerek bu algıyı oluşturan nedir böyle bir düşünce nasıl oluşur ?

Bir polisin ilk onca ben burada neden varım diye sorgulaması lazım sonra bir polisin annesine veya babasına küfür edilmesi diğer vatandaşın ona hakaret etmesi ona tekme atma hakkını doğurmaz polisin yetkisi vardır alır içeri gerekli işlemleri o vatandaşa yaptırır o kadar polis 1 vatandaşı sorgulayıp alamıyorsa tekme atmak işin kolayıdır ve savunulacak yanı değildir polise vursa o kalkan boşuna durmuyor o kıyafet vatandaşta değil sende var kelepçe sende var bide utanmadan savunmasız adama vuruyor
    Biraz ülke gündemini takip eder de haber izlersen neden provakatif eylem olacağını sormazsın bana.Öğlen haberlerinde çıkan ismi lazım değil bir partinin milletvekilinin söylediği sözleri dinleseydin söylediklerinin bayramla alakalı değil sadece hükümeti hedef alan sözler olduğunu görürdün.Kimse kimseyi kandırmasın.

Polis olayı içinde şunu söyleyeyim, diyelim ki senin dediğin gibi oradaki adam o kadar insan varken orada, o polisten, ki demekki polis gözüne onu önceden kestirmiş anladığımız kadarıyla, tekme yedi yok yere.Olabilir, ben olamaz demedim ki zaten.Benim söylediğim şuydu siz polisi vatandaşı dinlemeden direk polisi suçlamakta çekinmiyorsunuz da, o polisin de haklı olabileceğini niye düşünemiyorsunuz ? Nereden, nasıl bilebiliyorsunuz olayın iç yüzünü ? Siz Türkiye'm dediğiniz memlektinizin polisine vurmaya,saldırmaya kalkıyorsunuz bu normalde, polisin karşılık vermesi mi anormal ? Ayrıca olaylar direk çıkmadı biliyorsunuz ki, bildiğinizi varsayıyorum, önce uyarı yapılır taşkınlık devam ederse müdahale edilir.Bu iş böyledir.Polis birileri gelse de pataklasak diye göbek atmıyordur zannımca.Her işin kendine göre zorlukları var yaşamayan bilemez o yüzden bol keseden atmak kolay olabilir tabi.Aklı salim insan zaten neyin ne olduğunu görüyorda sesini çıkarmıyor.Show peşinde koşmak herkesin derdi değil bu memlekette o yüzden.

orcnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Naaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sana acıdım bu yazdıgını okuduktan sonra.sadece bu.bişey yazmak da gelmiyor içimden.sadece acıdım..
    beni düşündüğün için.
    devletin izin verdiği şekilde yapılan kutlamaları trt1'den takip ettim ve devletine baş kaldırmayan duyarlı vatandaşları izleyerek gayet mutlu bir bayram geçirdim. aslında gayet de mutluyum
    karizmaxi bunu beğendi.

byneco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yazıklar olsun bu ülkeye

Alıntı rtsbora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

allah herkese gerçekleri görebilmeyi nasip etsin demekten başka birşey gelmiyor elimizden
    annesinin kucağında olması gereken çocuk o sokakta ne işi var o elindeki bayrağın ne olduğunu bile bilmiyor onu bu işlere alet edenleri ve bu şeytanca hazırlanmış milletimizi bölmeye kutuplaştımaya çalışan bozguncuları göremeyipte tesadüf denk gelmiş bir polisi görmek de diyelim

HRNKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir taraf "Vatan, Millet, Sakarya" ayağına malı götürüyor, diğer taraf "Her Cuma namazı sonrası camiden çıkarken kameralara boy gösteriyor" dini bütün ayağına milleti uyutuyor... Din-Dil-Vatan toplumun afyonudur, kamuya düşen şey ise bunlar üzerinden siyaset yapanlara prim vermemektir... Türk Milleti bunu idrak etmediği müddetçe hiçbir zaman muvaffak olamayacak...

- Her cümlesinin sonuna noktalama işareti niyetine "Ben Atatürkçüyüm" ü yapıştıranlar, "Kemalizmin" mensubu odaklar özetle; "Atatürk' ün adını keyiflerince kullanan fakat onu hiçbir zaman tam olarak anlamayan kesimdir..."
    - Bir de dinler arası diyalogcu kesim vardır ki evlere şenlik... Günün 5 vakti namazı niyazıyla övünen bu kesim, Allah (c.c)' nun kelâmına "Allah (c.c) Katında Hak Din İslam'dır. (Al-i imran / 19)" ters gitmektedirler... Libya' da haçlılarla bir olup Libya karasularını ablukaya alanlar da, Irak' a yapılan 3000 den fazla hava bombardımanına yardım ve yataklık edenler de bunlardır...
    - Milliyetçiliği körükleyerek işin en başından halkı gruplaştıranlar da bambaşka bir dünya...

Allah (c.c), hayırlısıyla Milletimize akıl fikir ihsan eylesin de doğru vekilleri seçsinler artık... Devletin görevi;

• Adaleti Sağlamak
    • Güvenlik
    • Sağlık
    • Eğitim

gibi alanlarda vatandaşına hizmet etmektir... Bakıyoruz bizim meclise, birbirleriyle dövüşmekten fırsat bulamıyorlar görevlerine el atmaya...
    H SİZER ve karizmaxi bunu beğendiler.

engerex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı rtsbora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

milli bayramda bayrak açıp anıtkabire gitmek istemek mi bozgunculuk oldu?

ayrıca stadyumda bayram kutlamasını reddeden bu yönetimdi, halk değil!..

dün "dini inançlarımıza müdahale ediliyor" diyerek mazlumları oynayanlar, bugün toplumun en temel değerlerine müdahale edilyorlar. kimin niyetinin ne olduğu apaçık ortada...

halk getirdiği gibi götürmesini de bilir, hiç merak etme...
    Bu fotoğraf montaj, en az 1 senelik ve yer Türkiye değil.

Devlet yasak olan yerlerde gösteri yapmayın diyor. Birileri Eline Türk bayrağını ve Atatürkün resmini almış inadına ve zorla orada kutlama yapmaya çalışıyor. Bu ne demek ? Benim elime bayrağı alırım kimseyi takmam mı ? Evet kesinlikle bu. Eskiden beri alışık bunlar. 2 bayrak 1 Atatürk posteri ile istediklerini yapıp istedikleri kapıyı açıyorlardı. Geçti artık sür eşşeği...

Bayram tüm yurtta kutlandı biz burda böyle şeyler görmedik. Gayet güzeldi.
    karizmaxi ve rashoaga bunu beğendiler.

Shockxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kendi ülkemizde kendi bayrağımızı açamıyoruz...Durun bakalım daha neler gelecek başımıza...
    agg1401 bunu beğendi.

ashabulyemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu olaya yine biraz farklı şekilde bakacağız.Geçen cumhuriyet bayramlarını hatırlayalım.Kartoloşlar başörtülülerin başörtülerini çarşaflarını parçalıyor evet yapanlar ne yazıkki kadın erkek giyimli yani efemine ve rüküş giyimli kokonalar.Onların bu yaptığı trebiyesizlikler ne kadar aşağı ve bayağıysa Cumhuriyet kutlamalarını yasaklamak kaba çirkin hür iradeye bir darbedir.Ancak şimdi gerilerini gırtanların o zamanda o hanımlara sahip çıkmaları kokonaları eleştirmeleri gerekirdi.
    Nereden bakarsanız bakın iki taraf var bu iki tarafta aynı değirmene su taşıyor yani cumhuriyet balosu düzenleyen mason locaları gösteriye katılan sol görüşlü gençler gibi.
    Düzeltelim bir saçmalık var diyoruz hangisini düzeltelimki kokuşmuşluk çürümüşlük var.
    Cumhuriyetin tüm yurttaşlarımız tarafından coşkuyla kutlanması ve bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürkün yad edilmesi yurdumuzu parçalayıp yem yapmak isteyen emperyalist devletlere ve onların gerek sivil gerekse resmi oligarşik uzantılarına ters geliyor istiyorlarki milletbirbirini yesinde biz malı götürelim.
    sen mason locası Atayı o kadar çok mu seviyorsun bayar sizden biriydi ve sizi tekrar serbest bırakana kadar Atanız sizi kapattı sürdü çalışmalarınızı yapınızı lağvetti.EEEE siz celladınızamı aşıksınız masojist dürtüleriniz mi var
    Siz solcu gençler ali suphi kimdir niye asılmıştır tkp yi kim kapatmıştır Atanız şimdi yırtınıyorsunuz sağ olsaydı yine aynısını yapardı
    ulusalcı geçinen maoistler ya Wake up Wake up yani çinde daki mao zedung un ho che minh in heykelleri kaldırıldı kapitalizme geçtiler yani köyden kente devrim teorisi çuvalladı artık o törenler ordada yok maoistlerde birde gizlenmeyin milliyetçilğin ardınada saklanmayın ki biz doğu per çingi çeng i iyi tanırız
    hükümete bakıyorsun ne kadar polis var yığmış anlaraya atatürk büstlerinin önüne ya bırakın izin verin isteyen tören isteyen ayin yapsın ne zararı var pkk bugün her ilde etrafı yıkarak gösteri yapıyor ama bu şekilde engellenmiyor
    Cumhuriyet bayramı mağduru olanlar özellikle müslümanlardır her iki tarafta bunu kabul etmeden sidik yarışına girmesin.
    Şimdiye kadar müslümana bu bayramı kendi edeb ölçülerinde kutlatmadınız bir karış eteklerle zorla kızlarımıza bayram yaptırdınız devir değişti birileri zorla picama giydiriyor oysa kimse demiyor ki kızım senin isteğin ne gençler önemli değilki
    Bayrak işine gelince durum farklı o bayraklar o ellere yakışmıyor rengi kanımızın rengi hilali ebced hesabıyla Allah[cc]yıldızı şekil itibarıyla Muhammed[sav]yani o kişilere yakışmıyor biz abdestsiz ellemeye dahi irkiliriz.Ha sen mitingte paçavra açacan bu gün provakasyon için albayrak ıııh yemezler
    H SİZER bunu beğendi.

Alıntı execute Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet yasak olan yerlerde gösteri yapmayın diyor. Birileri Eline Türk bayrağını ve Atatürkün resmini almış inadına ve zorla orada kutlama yapmaya çalışıyor. Bu ne demek ? Benim elime bayrağı alırım kimseyi takmam mı ? Evet kesinlikle bu. Eskiden beri alışık bunlar. 2 bayrak 1 Atatürk posteri ile istediklerini yapıp istedikleri kapıyı açıyorlardı. Geçti artık sür eşşeği...

Bayram tüm yurtta kutlandı biz burda böyle şeyler görmedik. Gayet güzeldi.
    Gerçekten böyle mi düşünüyorsun bu kadar basit mi "yasak olan yerlerde gösteri yapmayın diyor " padişah. Sen ilk önce orası neden yasak, yasak olan yerde bayrak ve Atatürk resmi ile dolaşmam insanlara ne gibi zarar verebilir, sen böyle düşündükçe bende orada inadına zorla gösteri yapacağım olaylara bu kadar at gözlüğüyle bakılmaz.
    YellowRed, Lhuki ve IuTKuI bunu beğendiler.

SDN Okuru

bakın burda medya gibi polise suç atmayalım burda suç o emri verende polisler sadece emirleri uygular şimdi o emri kim vermiş bakın

LeчL-i รùĸùէ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eline bayrağı alan kendini dokunulmaz ,vatansever sanıyor.Tuttuğunun bayrak olduğundan bihaber pervasızca saldırıyor etrafa.Sonra da bayrağın arkasına saklanarak sözde bayram kutluyor.Asıl bayrak insanın yüreğindedir.Elinde bayrağı sağa sola sallamakla vatanseverlik olmaz.
    Polisi suçlamaya geldin mi MAŞALLAH laf torbayla.Millet sütten çıkmış ak kaşık zaten...
    http://www.youtube.com/watch?v=yZwSn6UVA7g
    Mg., karizmaxi ve rashoaga bunu beğendiler.

Bazı insanları anlamak gerçekten zor. Dünyanın hangi ülkesinde polis ülkenin kendi bayrağını açanlara biber gazıyla, copla müdahale ediyor? Cumhuriyet Bayramı Türkiye' nin en önemli bayramlarından biridir. 1. Dünya Savaşında ve Kurtuluş Savaşında Türklerin ülkelerini korumak için nasıl savaştığını biliyor musunuz? Türk kadınının sırtında çocuğuyla cepheye mermi taşıdığını biliyor musunuz? Sarıkamış' a gönderilen 90.000 askerin 50.000 tanesinin daha Ruslarla karşılaşamadan donarak öldüğünü biliyor musunuz? Askerlerin tek yemeğinin -bulabilirlerse- bayat ekmek olduğunu biliyor musunuz? Yunanlıların İzmiri, İtalyanların güney illerini, Fransızların doğu illerini işgal ettiklerini ve Osmanlının bu durum karşısında halk direniş göstermesin diye çaba gösterdiğini biliyor musunuz? Hadi bunları geçmiş bir Türk olarak Türk bayrağının açılmasından nasıl rahatsız olursun? Jennifer Lopez dahi Atatürk' e olan hayranlığını dile getiriyor fakat bazı Türkler pek çok yabancının hayran olduğu Atatürk ten nefret ediyor. Bir ülke düşünün ki kendi bayrağından kendi liderlerinden kendi tarihinden nefret etsin.

Gerçekten böyle mi düşünüyorsun bu kadar basit mi "yasak olan yerlerde gösteri yapmayın diyor " padişah. Sen ilk önce orası neden yasak, yasak olan yerde bayrak ve Atatürk resmi ile dolaşmam insanlara ne gibi zarar verebilir, sen böyle düşündükçe bende orada inadına zorla gösteri yapacağım olaylara bu kadar at gözlüğüyle bakılmaz.
    "PADİŞAH" Kelimesini kullandığına göre senin işin bayrakla vs. değil. Sanırım Başbakanla. Ve sanırım . Değilsen bile Şunuda unutmayın bu bayrak kimsenin TEKELinde değil.

Ayrıca padişah dediğin adamın belediyesi İstanbul Boğazında muhteşem bir kutlama yaptı gördün mü ? Ama nerde siz anca sağa sola saldırın. Sanıyorsunuzki vatana hizmet ediyorsunuz. Bu memlekette vatan bayrak diye alenen bağranların bu memlekete zarardan başka hiçbirşey vermediklerine inananıyorum.

"Sen böyle düşündükçe ben inadına orda gösteri yapıcam" demişsin. Benim birşey düşündüğüm yok. Ben sana niye kutlama yapıyorsun demedim. Niye böyle kutlanıyor dedim. Devlet eğer 1 bölge için yasak diyorsa uyun kardeşim yasağa. İşinize gelen her yasağa uyduğunuz gibi.

Bizde kutladık. Adam gibi kutlayın gelin beraber kutlayalım.
    Konu spybot tarafından (30-10-2012 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir.
    rashoaga bunu beğendi.

thekillingroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yeni düzenin yandaşı olmayan herkes provakatördür, teröristtir, ayrımcıdır, vs vs.
    tambjk bunu beğendi.

Eklenti 8849

Tartışmaya katılmıyorum ama bu gerçeğinde gözden kaçmasına izin veremem.

IuTKuI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@execute olaya çok yanlış bakıyorsun.

Nedne böyle kutlanıyor değil bu mevzu. Neden bu bayram kutlanamadı? Hiç bunu sormuyorsunuz kendinize körü körüne bağlanmışsınız. Birisi size provakatör bunlar demiş ve inanmışsınız öyle kalmış. Halkın içinde halkı düşman ettiler göz göre göre.

Bu arada evet boğazdaki gösteri muhteşemdi, keşke öğle vakti de aynı muhteşemlik olsa idi. Elinde bayrak tankere sallayan hanımın birini tazyikli su ile yere deviren bizden değildir arkadaş! Bunu göremiyorsanız yaşamayın.
    by10ur ve XTİMURX bunu beğendiler.

-Hewal- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kanunlarda bir sürü hak ihlallerine Konu olan yasaklara ları sesini çıkarmayıp üstüne üstuk devlet bu kuralları koymuş ise uyacaksin denilip aba altından sopa gösteren güruh şimdi neden devletin yasak dediğine uymayıp ben bayrağımi alıp meydanlara çıkarım diyor düşündürücü değilmi dinazorlar hala ölmedi aramızdalar zamanında ne etti isenız şimdi onu görüyor şunuz merhamet etmeyene merhamet edilmez bu böyledir.

xyz1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    H SİZER bunu beğendi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)