+ Cevapla
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 71

Konu: Ayağa kalk Arakanda Müslümanlar diri diri yakılıyor!!!!

 1. #1
  Banned
  Üyelik Tarihi
  06-12-2008
  Mesajlar
  3.395

  Standart Ayağa kalk Arakanda Müslümanlar diri diri yakılıyor!!!!

  Arakanlı Müslümanlar feryat ediyorbizden başka Müslüman var mı, varsa acımızı hissederdi


  Arakan'da yaşayan Müslümanlar büyük baskı ve şiddet altında hayat mücadelesi veriyor. Sistematik bir soykırıma maruz kalan Arakanlı Müslümanlar gün geçtikçe artan tecavüzler, diri diri yakılmalar, toplu sürgün ve katliamlarla ülkelerini terk etmeye zorlanıyorlar. Arakan'daki kan donduran katliamlar karşısında tüm dünya derin bir sessizliğe gömülmüş durumda.


  back 6 / 6 next Albumünden Göster
  Uğur Arslan-Ustanbul
  Budist vahşeti

  Müslümanları soykırımla bitirmeye niyetli olan Budist çeteler, şu ana kadar sayısı tespit edilemeyen binlerce Müslümanı insanlık dışı yöntemlerle katletti.
  Bunun adı: Sistematik Soykırım

  Dünyanın sessiz bakışları arasında Myanmar'ın batısındaki Arakan bölgesinde Rohingya Müslümanlarına yönelik vahşet, dehşet verici boyutlara ulaştı. Genç kızlar tecavüze uğrarken, camiler ve evler içlerindeki kadın, çocuk ve yaşlılarla ateşe veriliyor. Binlerce müslümanın zorla göç ettirildiği ülkede, küçük çocuklar elleri bağlanıp nehre atılıyor. Arakan'da sadece bir günde bine yakın insan vahşi yöntemlerle katlediliyor.
  Bizden başka müslüman var mı?

  Arakan'da Müslüman köylerine elektrik verilmiyor, Müslümanların cep telefonu kullanması yasak, kullananlara 6 ay hapis cezası var. Erkekler yakalanmamak için dağlara kaçıyor. Kadınlar tecavüze uğramamak için denize atlıyor.
  Arakanlı Müslümanlar feryat ediyor: Bizden başka Müslüman var mı, varsa acımızı hissederdi.
  "Müslüman kanı ucuz"

  Katliamlar Arakan'da yıllardan beri devam ediyor. Dünya seyirci kalıyor çünkü Müslüman kanı ucuz ve sahipsiz. Bu olayların temel nedeni Müslümanların temel merkezli birlik ve beraberlik içerisinde olmamasıdır. Dağınık yapının caydırıcılığı yok. İslâm Konferansı, Arap Birliği gibi birlikler kâğıt üzerinde var. Türkiye'den sivil toplum kuruluşlarından zaman zaman yardım gidiyor ama yetmiyor.
  Güneydoğu Asya ülkesinde Budist çetelerce katledilen Müslümanlar şimdi de ülkelerinden sürgün edilmek isteniyor. Müslümanlar diri diri yakılarak katlediliyor, evlerinden ediliyor. İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) raporuna göre son olaylarda binden fazla Müslüman öldü, 90 binden fazla Müslüman evsiz kaldı. Ülkede Müslüman nüfusun yoğun olarak bulunduğu Arakan bölgesinde her gün tecavüzler, ev yakmalar, toplu sürgünler ve katliamlar gerçekleştiriliyor.
  Myanmar'da onlarca yıldır askeri cunta tarafından kışkırtılan Budist çeteler 'Rohingya' adı ile bilinen Müslümanların üzerine salınıyor. Evleri yakılan, tecavüz edilen ve adeta kaçmaya zorlanan Müslümanlar tekneler ile okyanusu aşıp özellikle Bangladeş ve çevre ülkelere kaçmaya çalışıyor. Durumu daha da trajik hale getiren nokta ise Bangladeş'in haziran ayından bu yana ülkeye sığınan mültecileri kabul etmiyor ve ülkede bulunan mültecileri de geri göndermeye başlıyor.
  Eski cunta lideri Müslümanların desteğini almıştı

  Öte yandan Nisan ayındaki seçimler öncesi, "Katliamlar duracak. Bütün etnik unsurlar barış içinde yaşayacak" diyen ve bu sözüyle Müslümanların da desteğini alıp seçimleri kazanan eski cunta lideri, yeni Devlet Başkanı Thein Sein, verdiği sözden dönüp 'Müslümanları, isteyen ülkeye gönderebiliriz ' diyerek Arakan'daki 4 milyona yakın insanın sürgün edileceği mesajı verdi. Eğer İslam dünyası harekete geçmez ve Thein Sein'in onay verdiği katliam durdurulmazsa, Güneydoğu Asya ülkesi Burma'daki Müslüman nüfus adeta 'tarih' olacak.
  Uluslararası camia sessiz

  Katliama tepkiler artarken uluslararası camia olaylara kayıtsız kalıyor. Birleşmiş Milletler yaşananları endişe ile karşıladığını belirtirken uluslararası af örgütü yöneticilerin iki grup arasındaki çatışma gibi yansıttığı olayların asıl kurbanının Rohingyalı Müslümanlar olduğunu açıkladı. Açıklamada olayın kurbanları olmalarına rağmen yüzlerce Müslüman'ın gözaltına alındığı bildirildi.
  Müslümanlar diğer yandan da gıda sıkıntısı çekiyor. Yeterli gıdanın olmadığı Arakan'da Müslümanların evlerinden çıkıp alışveriş yapmalarına izin verilmiyor. Uluslararası kuruluşlardan gönderilen yardımlar Müslümanların eline ulaşmıyor.
  Müslüman dünyasında birlik beraberlik yok

  Milli Gazete Yazarı Mustafa Özcan: Katliamlar Arakan'da yıllardan beri devam ediyor. Dünya seyirci kalıyor çünkü müslüman kanı ucuz ve sahipsiz. Bu olayların temel nedeni Müslümanların temel merkezli birlik ve beraberlik içerisinde olmamasıdır. Dağınık yapının caydırıcılığı yok. İslam Konferansı, Arap Birliği gibi birlikler kağıt üzerinde var. Türkiyeden sivil toplum kuruluşlarından zaman zaman yardım gidiyor ama yetmiyor.
  Bugün dünyada en kötü mülteci kampı Arakan'dır. Ben gittim gördüm. O kadar kötü şartlarda yaşıyorlar ki anlatmak mümkün değil. Tabiri caizse hayvan bağlasanız durmaz. İçler acısı bir durum. Müslümanlar katliamdan kaçıp Bangladeş'e sığınmak istiyor ama Bangladeş de fazla mülteci istemiyor. Bangladeş'te mülteci kampına gittiğiniz zaman mültecileri saklıyorlar oraya kontrollü bir şekilde götürüyorlar. Bangladeş Burma'dan toprak kiralayıp orayı değerlendirmek istiyor. Burma'nın kendisine muhtaç olduğunu görüyor. Burma kapalı bir ülke olduğu için dünyaya sesini duyuramıyor. Dünya siyasi iradesi çok düşük. Uzun yıllardan beri askeri cuntanın sözü geçiyor. Batı mültecilere değil Burma'daki muhaliflere sahip çıkıyor. Arakan'da gıda sıkıntısı da var. Nehirden elde ettikleri ürünlerle geçinmeye çalışıyorlar. Ancak gıda ihtiyaçlarını karşılamaları mümkün değil.
  'Yardım gönderilecek'

  İslâm İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu da, Myanmar'daki Müslümanlara yönelik şiddet olaylarının önüne geçmek insan hakları örgütleriyle temasa geçeceklerini söyledi. Mısır'ın başkenti Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yle bir görüşme yapan İhsanoğlu, Müslüman ülkelerde yaşanan sıkıntıların ve Myanmar'da Müslümanlara yönelik şiddet olaylarını ele aldıklarını belirtti. İslâm İşbirliği Teşkilatı'nın Myanmar'daki sivil toplum kuruluşları ve bütün uluslararası insan hakları örgütleriyle temasa geçeceğini dile getiren İhsanoğlu, Myanmar'ın Arakan bölgesindeki Müslümanlara yardım gönderileceğini söyledi.
  Hamaney: Batının 'insan hakları' yalan!

  İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ''Batılı ülkelerin insan hakları savunuculuğu iddialarının yalan olduğunun Myanmar'da Müslümanlara yönelik katliamlar karşısındaki sessizlikleriyle bir kez daha ortaya çıktığını'' söyledi. Ayetullah Hamaney, Kur'an-ı Kerim hafızları ve hocalarını kabulde yaptığı konuşmada Myanmar'da Müslümanlara karşı uygulanan şiddet eylemlerine değindi. Hamaney, ''Batılı ülkelerin, Myanmar'da binlerce Müslüman'ın katledilmesi karşısında sessiz kalmaları onların ahlâk ve insan hakları savunuluğu iddialarının yalan olduğunun bariz örneğidir'' diye konuştu. İnsanların, ''ahlâk ve maneviyatten uzak maddiyatçı Batı kültürü tarafından sömürüldüğünü'' belirten Hamaney, ''Batı kültürü, geçmiş asırlarda da her nereye ayak bastıysa neticesi fesat ve sömürü olmuştur'' ifadesini kullandı.
  İran da, Myanmar'daki Rohingya Müslümanlarına yönelik şiddetin durdurulması için Birleşmiş Milletler'i harekete geçmeye çağırdı. İran devlet televizyonu, Myanmar'da Müslümanlara yönelik şiddet olaylarına ve katliama son verilmesi için İran yönetiminin uluslararası toplum, İslâm İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve BM nezdinde girişimlerini sürdürdüğünü duyurdu.


  http://www.milligazete.com.tr/haber/...yor-245402.htm

 2. #2
  Doçent
  Üyelik Tarihi
  16-04-2011
  Yaş
  31
  Mesajlar
  984
  RABBİM sabır versin...

 3. #3
  Banned
  Üyelik Tarihi
  06-07-2012
  Mesajlar
  26
  Suriyede Irakta libyada ölenler varken gidip oraya üzülmek saçmalık!

 4. #4
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  09-07-2012
  Mesajlar
  150
  nerede kaldı müslümanlık din kardeslerimiz orda zulüm görürken nerde müslümanlar ALLAH'ım sen bizleri affet

 5. #5
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  21-12-2008
  Mesajlar
  1.320
  insanların çektigi acıları hala din ayrımı olarak haber yapıyorsunuz ya helal olsun!

 6. #6
  Profesör SARKAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  08-05-2008
  Yaş
  38
  Mesajlar
  3.533
  Şu mubarek günlerde dua edelim, Allah bunu yapanların belasını versin.

 7. #7
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Suriyede Irakta libyada ölenler varken gidip oraya üzülmek saçmalık!
  Ne Saçma sapan bir düşüncedir bu işin suriyesi ırakı libyasımı var... Müslümanlar her nerde eziyet,sıkıntı çekiyorsa hepsine üzülmemiz gerekiyor tabi. Yani Suriyede ırakta libyada ölenlerin anaları babaları var üzülüyorlarda, Arakandakiler uzaydanmı geldi dostum... Nasıl bir sosyalizim mantığı bu....

 8. #8
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  evet konu sosyal platformdan dünya gündemine taşındı müslümanların dünya genelinde çektikleri yeter bence birileri dur demeli. ahir zaman işte peygamberimiz s.a.v asırlar önce böyle şeyler olacağını bildirmişti kıyamet alametleri bunlar.

 9. #9
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  09-07-2012
  Mesajlar
  150
  Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Suriyede Irakta libyada ölenler varken gidip oraya üzülmek saçmalık!
  suriye de ırakta libyada ki müslümanların üstünlügü neymiş ki öncelikle onlara üzülelim .. sonuçta hepsi müslüman saçmalık bunun neresinde ???

 10. #10
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  02-10-2009
  Yaş
  23
  Mesajlar
  2.904
  Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Suriyede Irakta libyada ölenler varken gidip oraya üzülmek saçmalık!
  sen nasıl müslümansın oraya buraya diye bişey mi var
  Konu mr_rain tarafından (23-07-2012 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir.

 11. #11
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  15-02-2011
  Yaş
  33
  Mesajlar
  471
  Alıntı xvolkapx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sen nasıl müslümansın oraya buraya diye bişey mi var
  Bölesine nasıl müslümansın diye değil nasıl insansın diye sormak gerekir.

 12. #12
  Banned
  Üyelik Tarihi
  23-07-2012
  Mesajlar
  24
  Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Suriyede Irakta libyada ölenler varken gidip oraya üzülmek saçmalık!
  üzülmek saçmalık? hocam müslüman mısın sen sorması ayıp? kardeşlerin diri diri yakılıyor oturmuş üzülme mi diyorsun?

  Bunu diyenin imanından şüphe ederim!

 13. #13
  Banned
  Üyelik Tarihi
  06-07-2012
  Mesajlar
  26
  Alıntı xvolkapx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sen nasıl müslümansın oraya buraya diye bişey mi var
  Müslüman olduğumu kim söyledi?

 14. #14
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  09-07-2012
  Mesajlar
  150
  Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Müslüman olduğumu kim söyledi?
  bunun müslümanlıkla pek alakası yok vicdani bir durum sonuçta öldürülenler masum İNSANLAR nerde oldugu kim oldugu önemli olmamalı

 15. #15
  Banned
  Üyelik Tarihi
  31-07-2011
  Yaş
  37
  Mesajlar
  734
  ya arkadaş burda durmadan din siyaseti yapılıyor ve her seferinde tartışma çıkıyor.siyaset yasak bu sitede siyasetse eğer buda bir siyaset ya forumun içinde özel bir kısım oluşurulsun orda yazılsın yada yasaklansın zaten yasakta uygulayan yok

 16. #16
  Şu bebeğin haline bak bu nasıl bir ALLAHSIZLIKTIR

 17. #17
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Cikarlar eserler gurlerler birsey olmaz. Onlarda farkindalar artik.

 18. #18
  Banned
  Üyelik Tarihi
  11-04-2012
  Mesajlar
  3.892
  Canları savaş istiyor bunların bu adamlara aynısı yapacaksın ki akılları başlarına gelsin

 19. #19
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  BM zaten endişeyle izler. Başka da bir şey yapmaz. Müslüman dünyası darmadağınık. Maalesef birbirini koruyan yok. Böyle olunca da zalimler istedikleri gibi at koşturuyor. Ne diyeyim benim de elimden bir şey gelmiyor. Allah zor durumda olanların yardımcısı olsun.

 20. #20
  Super Moderator Mai Nai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  23-08-2008
  Yaş
  31
  Mesajlar
  22.502
  Alıntı JohnDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Suriyede Irakta libyada ölenler varken gidip oraya üzülmek saçmalık!
  Oradakilere yada dünyanın her hangi bir yerindeki katliamlara üzülmediğimizi kim söyledi? Bunun öncelikle insan olma ve vicdanla alakası var.

  Objektif olarak bakarsanız dünyanın bir çok yerinde, (Orta Doğu, Afrika, Çin, Balkanlar) müslamanların sırf müslüman oldukları için öldürüldüklerini görebilirsiniz.
  Elbet gün gelecek zulmün böyle olmayacağını, gerçek zulüm ne demektir görecekler. Bu Kuran- Kerim de açıkça belirtilmiştir.

  Ama bari siz yapmayın, en azından bu vatan evladısınız, dinine, toprağına, bayrağına, Atana düşman olanın yandaşı olma!

 21. #21
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  09-02-2012
  Mesajlar
  234
  Alıntı Uranos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Canları savaş istiyor bunların bu adamlara aynısı yapacaksın ki akılları başlarına gelsin
  Köpekle köpek olunmaz.Bize yakışmaz böyle hareketler

 22. #22
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Türkistan'da her yıl binlerce Türk ölüyor sesiniz sedanız var mı ?

 23. #23
  Banned
  Üyelik Tarihi
  31-07-2011
  Yaş
  37
  Mesajlar
  734
  Alıntı Mai Nai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Oradakilere yada dünyanın her hangi bir yerindeki katliamlara üzülmediğimizi kim söyledi? Bunun öncelikle insan olma ve vicdanla alakası var.

  Objektif olarak bakarsanız dünyanın bir çok yerinde, (Orta Doğu, Afrika, Çin, Balkanlar) müslamanların sırf müslüman oldukları için öldürüldüklerini görebilirsiniz.
  Elbet gün gelecek zulmün böyle olmayacağını, gerçek zulüm ne demektir görecekler. Bu Kuran- Kerim de açıkça belirtilmiştir.

  Ama bari siz yapmayın, en azından bu vatan evladısınız, dinine, toprağına, bayrağına, Atana düşman olanın yandaşı olma!
  biz vatanımız bayrağımıza saygılıyız.ırakta milyonlarca müslüman katledilirken devlet büyükleri dahil kimsenin sesi çıktımı orda kaç tane müslümana tecavüz edildi kim dur dedi.bizde üzülüyoruz ama din siyaseti yapmıyoruz.ıraktaki müslüman değil miydi.filistini kolladık senelerdir ne oldu suriye ile aramız bozulunca söyledikleri laf savaş çıkarsa suriyeden taraf oluruz.libya bizim canımızdı kaddafide öyle hatta biz demedik mi natonun libyada işi ne diye devlet büyüğümüz... sonrada fransayı kollamak için biz gitmedikmi.suriyeliden kaçanlara kamp kurduk durmadan olay çıkıyor en son olayda 6-7 polis yaralı ayrıca adamlar bizim bayrağımızı indirip kendi bayraklarını diktiler.kusura bakmayında genel çoğunluk müslümanda olsak bizi sevmiyor.bi aramızın iyi olduğu azerbaycan var onlada az kalsın papaz olacaktık.akıllı olmak lazım.

 24. #24
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  18-09-2010
  Mesajlar
  1.642
  İran Rusya ve Çin ile ilişkileri güçlü bir devlet. Myanmar için o kadar üzülüyorduysa konuyu BM'ye taşıtsaydı. O da oturduğu yerden konuşuyor anca.

 25. #25
  Profesör turancen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14-05-2008
  Yaş
  32
  Mesajlar
  2.351
  Dünya daki bütün müslümanlar bir araya gelmeden, bu zülümler asla sona ermez.

+ Cevapla

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Vatandaşlarımızı diri diri yakıyorlar.
  legolas4444 - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25-08-2008, 14:53
 2. Diri Diri Yakıldılar
  ?Handsome? - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 17-06-2008, 19:46
 3. 15 Kadın Diri Diri Yakıldı
  ?Handsome? - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21-05-2008, 19:49
 4. Meydanda diri diri yaktılar
  hellish - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 12-03-2008, 11:23
 5. Zavallı arıları acımasızca diri diri yaktı!
  warkortali - forum Konu Dışı
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 12-12-2007, 12:50

Bookmarks

Bookmarks