Üç çocuk varsa vergi yok - Sayfa 2

Konu: Üç çocuk varsa vergi yok

 1. #26
  |SeYYaH|

  Standart

  Alıntı Elbruz46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Son olarak Doğuyu, Güney Doğuyu dert eden arkadaş!
  Sen benim param yok çocuk mocuk yapmam de!

  2035'ten sonra BDP bu ülkede tek başına iktidar olduğunda artık çocuk yapacak gücün kalmayacak! Yapsan da artık çok geç olacak!

  Doğum oranları bu hızda devam ederse sen zannediyor musun Türkiye'de Türkler sürekli çoğunluk kalacak!

  sevgili @Elbruz46, bu satırlarına muhatap olan kim diye merak ettim, mesajlara baktım, fakirden başka talihli bulamadım!

  mesajım uzundu biraz ya, sanırım tamamını okuma lütfunda bulunmamışsınız gibi geldi bana.

  ağam ben hassaten bölge ismi vermedim, türk'ten kürt'ten bahsetmedim. genelleme yapmayı haksızlık bulurum çünkü.

  yazdıklarımı dikkatle okursanız, endişelerinizi paylaşmakla beraber, sizden ayrıldığımız nokta herkesi aynı sepete koyuyor olmanızdır.


  çok çocuğa karşı değilim, ama onları adam gibi yetiştirip, adam gibi hayata hazırlayabilecek güç ve imkanı olan, sağlam aile yapıları olan eğitimli ve maddi varlıklı aileler için. ve hassaten milli manevi değerlerle mücehhez kılabilecek sağlam aileler için doğrudur çok çocuk. böyle ailelerin on tane çocuğu da olsa normal diye kabul ederim.
  bununla beraber,


  bunun yanında değil çocuğuna, kendi karnını bile doyurabilmekten aciz cahil cuhela kişiler için bir çocuğun bile fazla olduğuna inanıyorum ben.
  bu türk-kürt farketmez her insan geçerlidir diye düşünüyorum.

  bir taraftan devleti ele geçirmek için karılarını çocuk fabrikasına döndüren malum zihniyet ile herbir çocuğuna çağın şartlarına uygun maddi gelecek hazırlayan, milli manevi değerlerle mücehhez, yaşadığı topluma artı değerler katan evlatlar yetiştirmeyi amaç edinenleri ayırmak lazım demek istiyorum. ve bu fikrimi her şartta savunmaya devam ederim.

  çok çocuk isteyen sayın başbakan doğan bu her çocuğa devlet olarak maddi manevi her türlü alt yapıyı sağlayacak, garanti altına alacak, ondan sonrada bu insanlardan çok çocuk isteyecek.

  kamyonlara doldurulup büyük şehirlere salınan başıboş kedi-köpek gibi muameleye tabi tutulan çocukların bu topluma çektirdiği acıları, verdiği zararları babasının cebinden karşılamıyor. faturası başkasına ödetilen siparişlere bu yüzden hakkı yok!
 2. #27
  LeчL-i รùĸùէ

  Standart

  Alıntı antiateist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  1-dünyada ki faize sömürüye dayalı finans sistemi sürerken işsizlik dolayısıyla yoksulluk sorunu asla çözülemez.

  2-asıl sorun orta sınıfın çocuğu yük olarak görmesi,kadınların kendileri kanıtlamak kocasının eline bakmamak!! adına çalışmaya mecbur hissetmesidir.

  3-dolayısıyla bu zenginlik fakirlik değil,yaşam kültürü meselesidir.
  1-Hocam bende zaten tamamen çözülür demedim.Tam anlamıyla dedim ki bundan kastım şudur; Ekonomide tam istihdam dediğimiz bir durum vardır.Tam istihdam dediğimiz zaman hemen sıfır işsizlik gelir akla ama öyle değildir..Tam istihdam işgücü talebiyle işgücü arzının eşit olduğu bir durumdur ki bu durumda bile işsizlik vardır. Buna da terim olarak doğal işsizlik denir.İllaki işsizlik tamamen çözülemez ama en azından bir danimarka bir isviçre seviyesine indirgenebilir.
  2-Evet doğru orta sınıf çocuğu yük olarak olarak görüyor ama bunun sebebi kadınların kendilerini kanıtlamak olması değil.Tabiki bu da bir faktör ama pastanın büyük dilimi bu değil.Türkiye'de çalışan kadın sayısını göz önüne aldığımızda hele hiç değil! Ailemde ve çevremde buna bir sürü örnek var.Asıl sorun şu ki dar gelirli ve orta gelirli ailerin düşüncesi Sofraya bir tabak daha fazla konması mesele bu.Bu mesele çok su götürür vesselam. Adam zaten ayın 15 ini zor getiriyor niye 3 çocuk düşünsün ki? ( kendimden biliyorum)
  3-Her doğan rızkıyla gelir amenna... Amma velakin bu günümzde Kesinlikle zenginlik,fakirlik yani PARA meselesidir.Yaşam kültürü dediğiniz nedir? Yaşam kültürü deyince herşey girer bunun içine.Türk milletinin yaşam kültürü bellidir.Ya da yaşam kültüründen kastınız sadece kadınların kendilerini kanıtlamak zorunda olmaları mı? "Alçak yer yiğidi hor gösterir" demiş atalarımız.İmkanın varsa 3 çocukta yaparsın 5 çocukta ama imkan yoksa sen istediğin kadar çocuk yap onların ihtiyaçlarını karşılayamadıktan sonra neye yarar...
 3. #28
  Erdem-FB

  Standart

  Doğudan vergimi geliyordu. tam anlamıyla cahillik.
 4. #29
  cashpoint

  Standart

  Padişah ne derse odur. Karşı çıkan olursa tez kellesi vurulaa !
 5. #30
  GassipGirl

  Standart

  yaa hakikaten asgari ücretle çalışan ve 3 cocugu olan adamın nesi olur ki vergi verecek..
  bakabilen ve geleceklerini garanti altına alabilen herkes yapsın tabi 3 cocuk
  önce milletvekilleri yapsın 11bin küsür maas alan onlar biz değiliz
  herkes yaparsa işsizlik % de kaç olur bilemem artık
 6. #31
  MasterFather

  Standart

  3 çocuk yapın.Asgari ücretle bu çocuklara bakamayıp.sokağa salın.ülkede Gasp şiddet uyuşturucu organ mafyaları bu işten ekmek yesin.Yada çocuklarıma neden bakamıyorum diye cinnet geçirip.Hepsinin kafasını sıkıp intihar edin.Haberlerde izlenecek bir şey olsun maksat.
 7. #32
  arcansas

  Standart

  Saçma saçma konuşanlar var her aile 3 çocuk yaparsa ki doğuda 15 kardeş olan arkadaşım var ani nufüs patlaması demek ülke sınırları belli nufüs artarsa kişi başına düşen alan azalacağı için gerginlik başlar çatışmalar çıkar keza ülkede doğuyu biz besliyoruz onlarda makine gibi seri üretimdeler yakında 100 milyonu da aşarız 200 milyonu da aşarız ondan sonrada ekonomi sürünür sokaklar dilenci dolar al sana çağdaş Türkiye dibe vururuz önemli olan şimdi yeni bir nesil değil her aile çocuk yapacağına evlatlık edinse çocuk esirgeme kurumunda zavallı çocuklarımız ailesiz kalmaz başbakan bunu düşünsün madem dindar aradaki sevabın farkını hesaplasın amaçları farklı olduğu için böyle teşviklere kalkışıyorlar
 8. #33
  DarKeN

  Standart

  Sayın başbakan 3 çocuğun yeme,içme,bakım,eğitim,çocuklara iyi bir gelecek garantisi vs. ihtiyaçlarını sağlayabilirse neden olmasın herkes 3 değil 25 çocuk da yapar ancak çocuğuna iyi bir gelecek sağlayamayacak olan aileler bu tür önerileri dikkate almayın zira üzülen siz ve çocuklarınız olur, ser sefil olup hem siz hem dünyada getirdiğiniz o 3 çocuk aç kalırsınız. Ayağı yorgana göre uzatmak lazım
 9. #34
  cicilyoo

  Standart

  başbakan ilk önce kendi yapsın 5 cocuk
+ Konu Cevaplama Paneli
2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

01 Plaka numaralı ilimizin adı nedir ?

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Lugano-Bilica varsa sorun yok
  ufukcoskun - forum Futbol
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 31-03-2010, 12:24
 2. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 08-03-2010, 14:29
 3. Teknoloji Yok Askerlik Yok Vergi Yok!
  mart_1 - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 11-08-2009, 14:07
 4. Teknoloji Yok Askerlik Yok Vergi Yok!
  mart_1 - forum Konu Dışı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2009, 19:10
 5. Küçük Esnafa Vergi Yok!
  Reallist - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 27-09-2008, 00:00

Bu Konudaki Etiketler