Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 24 ve 24

Hız Sınırı 110 Km'ye Yükseldi

Gündem (Dünya/Türkiye) forumunda Hız Sınırı 110 Km'ye Yükseldi konusunu incelemektesiniz.

Hız sınırı ile ilgili Karayolları yönetmeliği bugünkü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre otomobiller artık bölünmüş yollarda 110 kilometre hızla gidebilecek... 18/7/1997 tarihli ve 23053 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de ...

emreiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Hız Sınırı 110 Km'ye Yükseldi

Hız sınırı ile ilgili Karayolları yönetmeliği bugünkü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre otomobiller artık bölünmüş yollarda 110 kilometre hızla gidebilecek...

18/7/1997 tarihli ve 23053 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin başlığı ile birinci fıkrasının (e), (g) ve (i) bentleri değiştirildi.

Hız Sınırları:

Kaynak

1ruby1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motorsiklet için hala 70 mi ? 91 km hızla yakalandım 270 TL ceza ödedim adalet bunun neresinde ? altımda ki motor benim diyen arabadan hızlı gidiyor, ikinci viteste geziyorum şaka gibi motorsikletler içinde bir düzenleme getirilmeli artık !

çok tehlikeli bence

2010 model caddy full donanıma sahip 85 le gidecek 1985 model renault 12 110 la gidecek ne güzel kanun ne güzel kanun..Pehhh

m_e_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vw transporter (ticari ) ?

keyloger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı MüktesebaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 model caddy full donanıma sahip 85 le gidecek 1985 model renault 12 110 la gidecek ne güzel kanun ne güzel kanun..Pehhh
    yok daha 110la gitmeyin, resmi gazetede yayınlanan yasada 110'a kadar belirlenecektir diye geçiyor, hangi aracın kaçla gidebileceği yazmıyor, emniyetin yaptığı açıklamada bu yönde, onlar belirleyip duyuracaklar.

SwateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çıkacak, çıkmayacak derken çıkmış. Hadi hayırlı olsun. Arabanın pasını silelim biraz

cperinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kardesim gel seninle konvoy yapalim 85 km/h ile ;) 2006 model caddy ile arkandayim

88 model arabalar sollarken deli oluyorum

bence saçmalamışlar motordaki L neyi temsil ediyor sanırım motor hacmi ama kimse kusura bakmasın yolu boş gördüm mü 200 km den aşağı gitmem

metehan760 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cperinaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim gel seninle konvoy yapalim 85 km/h ile ;) 2006 model caddy ile arkandayim

88 model arabalar sollarken deli oluyorum
    Kimse seni zorla caddy ye bindirmiyor. Sende git binek araba al sende onları solla.

Alıntı freewill Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence saçmalamışlar motordaki L neyi temsil ediyor sanırım motor hacmi ama kimse kusura bakmasın yolu boş gördüm mü 200 km den aşağı gitmem
    200 le git kendini öldürüyor musun yoksa sakat mı bırakıyorsun, ne yapıyorsan yap. Ama masum insanlara zararın olmasın.

130 km. Hızla yapılan çarpışmada otomobilin kaputu,bagajla birleşiyor.Belgeselde seyretmiştim.90 km. hızla yapılan çarpmalarda hava yastığı ve arabanın kalitesi sürücüyü hayatta tutmayı başarabiliyor.Yavaş gitmek en iyisi.Sevdiklerinizin sizi 30dk beklemesi,eve tabutunuzun gelmesinden iyidir ne de olsa...

yildiz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kamyonet ruhsati var dimi aracta yahu bu araclar cikarken yanilmiyorsam bir binek birde kamyonet olarak cikiyor versiyon itibariyle simdi sormak istedigim su bilgilendirsen sevinirim...Vergi ve sigortaya nasil yansima yapiyor...
    Kamyonet olaninki nasil
    Binek olaninki nasil
    diye hakkatten cok merak ediyorum..

Ayrica Turkiyede malum yollar baya yer yer kotu yeni yeni yapilan yollar guzel ama 110 km olmasida iyide bazen gencler malesef baya bir hizli gidiyor..Kendini dusunmuyor bir yana baskalarinida dusunmuyor buda cok aci bir sonla bitiyor...

spybot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Az bence.

Daha bu gün bir akrabamız Toprağa verildi...
    Genç yaşta Trafik Kazası kurbanı oldu....

HIZ MERAKLISI ARKADAŞLAR
    İNTİHAR EDECEKSENİZ SADECE KENDİNİZ EDİN...
    BAŞKALARINI İNTİHARINIZA ALET ETMEYİN...

Sigara içmek BÜYÜKLÜK DEĞİLDİR!!!
    Silah Taşımak ERKEKLİK DEĞİLDİR!!!
    Aşırı Hız Yapmak MAHARET ÖVÜNÜLECEK BİR YETENEK DEĞİLDİR...

İşin ilginç yanı genelde Övünecek bir şeyi olmayan BOŞ İNSANLAR bu tip şeyler ile övünüyorlar...

ds mosx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sungur 13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    130 km. Hızla yapılan çarpışmada otomobilin kaputu,bagajla birleşiyor.Belgeselde seyretmiştim.90 km. hızla yapılan çarpmalarda hava yastığı ve arabanın kalitesi sürücüyü hayatta tutmayı başarabiliyor.Yavaş gitmek en iyisi.Sevdiklerinizin sizi 30dk beklemesi,eve tabutunuzun gelmesinden iyidir ne de olsa...
    130 da mı birleşiyor ? O kadar dandik araba 130a çıkmaz sanırım ya 150 ideadldir her zaman ...

Hız yapıcaksan yanında kimse yokken başkalarını en az tehlikeye atabileceğin şekilde yapmalısın .

[QUOTE=metehan760;1512188]Kimse seni zorla caddy ye bindirmiyor. Sende git binek araba al sende onları solla.

tamam kardes ilk firsatta 88 model turbolu sahinle yollardayim

Alıntı yildiz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamyonet ruhsati var dimi aracta yahu bu araclar cikarken yanilmiyorsam bir binek birde kamyonet olarak cikiyor versiyon itibariyle simdi sormak istedigim su bilgilendirsen sevinirim...Vergi ve sigortaya nasil yansima yapiyor...
    Kamyonet olaninki nasil
    Binek olaninki nasil
    diye hakkatten cok merak ediyorum..

Ayrica Turkiyede malum yollar baya yer yer kotu yeni yeni yapilan yollar guzel ama 110 km olmasida iyide bazen gencler malesef baya bir hizli gidiyor..Kendini dusunmuyor bir yana baskalarinida dusunmuyor buda cok aci bir sonla bitiyor...
    binek falan yok galiba arkadasim bizdeki arac 4 kapili arka koltugu olan bir arac arkada camlari var yani senin binek olmasini bekledigin arac ama bildigin kapali kasa kamyonet muamelesi görüyor devletin karsisinda. Hiz siniri , vergi sistemi , sigorta vs bütün yasal olaylarda da ayni sekilde muamele görüyor.

Yahu yuh be 110 neyinize yetmiyor. Birde %10 tolerans eriyorlar ettimi size 121 KM.

Dahası da olmaz zaten. 120 çok iyi bir hız bence.

Otoyollarıda biraz artırsalar fena olmaz hani. Araba ile Bursa' da ki otoyola çıktığım zaman 120 basıyorum, sanki 50-60 ile gidiyorum gibi geliyor. 4 - 5 şeritli yol. Orda mesela 150 iyi olur

temenos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar resmi gazeteye baktım. Bir araçsahibi olarak hepimize hayırlı olsun. Çoktandır gündemde olan bir konu nihayet gerçeğe dönüştü...

You
    You isimli üye şu an offline konumdadır

Alıntı 1ruby1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet için hala 70 mi ? 91 km hızla yakalandım 270 TL ceza ödedim adalet bunun neresinde ? altımda ki motor benim diyen arabadan hızlı gidiyor, ikinci viteste geziyorum şaka gibi motorsikletler içinde bir düzenleme getirilmeli artık !
    bizim ev otobana yakın adamlar motorla 300 le geçiyo fişek gibi.kimse göremiyo

Black Wolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben hiç 80 le gittiğimi hatırlamıyorum 120 en ideali

Alıntı SwateR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu yuh be 110 neyinize yetmiyor. Birde %10 tolerans eriyorlar ettimi size 121 KM.

Dahası da olmaz zaten. 120 çok iyi bir hız bence.

Otoyollarıda biraz artırsalar fena olmaz hani. Araba ile Bursa' da ki otoyola çıktığım zaman 120 basıyorum, sanki 50-60 ile gidiyorum gibi geliyor. 4 - 5 şeritli yol. Orda mesela 150 iyi olur
    Bursa'daki otoyolda hiz ölcen mobeseler var mi kardes biliyor musun ?

Alıntı cperinaz Nickli Üyeden Alıntı
    Bursa'daki otoyolda hiz ölcen mobeseler var mi kardes biliyor musun ?
    Yoldan o kadar geçtim ama etrafta hiç denk gelmedim. Ne polis var ne birşey. Bas basabildiğin kadar. Hatta bu pazar günü Eskişehir'e giderken yine o yoldan geçicem

Yalnız şehiriçine koymuşlar radarlı mobese midir nedir. Bu yolda da olabilir. Tedbiri elden bırakmayaım hız sınırını geçmeyelim. Acayip cezası var.

Alıntı SwateR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoldan o kadar geçtim ama etrafta hiç denk gelmedim. Ne polis var ne birşey. Bas basabildiğin kadar. Hatta bu pazar günü Eskişehir'e giderken yine o yoldan geçicem

Yalnız şehiriçine koymuşlar radarlı mobese midir nedir. Bu yolda da olabilir. Tedbiri elden bırakmayaım hız sınırını geçmeyelim. Acayip cezası var.
    o sehir icindekiler zaten hayattan bezdirdi beni ya 50 ile gitmek zorunda kaliyorsun ordan gecerken bazi yerlere de arka arkaya koymuslar hep trafik sıkışıyor.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)