TTNET taahhüt bitti, farklı tarife önerisi

Bu konuyu okuyanlar

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hangi internet sağlayıcısını seçmeliyim? Turk Telekom ile tekrar görüştüm, 16mb 89 TL , 24 Mb 94 TL dediler. Birde 50mb özel tarife 94 TL dediler. Diğerleriyle daha konuşmadım ama açıkçası bana biraz pahalı geliyor. Kullanıcısı olup memnun olduğunuz operatörler hangileri?
Konu dışı bir şey anlatmak istiyorum:
Hattım VDSL uyumlu ama fiber değil, fibere benzer bir şey hiper mi neydi ondan işte. Doğrusu TTNET' te çok problemler yaşıyordum ilk günden bu yana. :) Ama 2-3 aydır VDSL geçtiğimden beri bir sorun yaşamıyorum gibi bir şey. Ama şöyle bir detay var, internetimi 1 hafta kesmişlerdi sebebini arasamda öğrenemedim genel arıza bildirimi çıkıyordu, çalıştığım için Turk Telekom'un kendi yerine de gidemedim, 1 hafta sonra bana VDSL e geçirdiler sizi dediler ama sizin hattınız hala uyumsuz gözüküyo dediler :) Çalıştığım için alakadar olamadım, aklım çok başka yerlerdeydi ve beni o şekil 5-6 ay daha ADSL olarak kullandırdılar. 5-6 ay sonra İnternette bir problem yaşadım ve yetkiliye bağlanmak istedim, ona anlattım söyledim kontrol etti "zaten VDSL uyumlu gözüküyor ben halledeceğim efendim" dedi, 2-3 aydır falan VDSL kullanıyorum, turuncu ışık yandı modemde.. Yani çalışanın bilgisizliği yüzünden aylarca hakettiğim hizmeti alamadım. Her neyse yorumlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleme:

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
bence bi turknet deneyin nasılsa taahhüt yok bişi yok memnun kalmazsanız başka bir firma seçersiniz.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Türk net pişmanlıktır , dun 70 mbit alanlar 10 mbit altında sürünüyor. Netspeed öneririm.

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bence bi turknet deneyin nasılsa taahhüt yok bişi yok memnun kalmazsanız başka bir firma seçersiniz.

Bende Turknet düşünüyorum aslında, denemek için uygun şartları sunuyor ama emin değilim

Türk net pişmanlıktır , dun 70 mbit alanlar 10 mbit altında sürünüyor. Netspeed öneririm.

Çok memnun olanlarda var çok kötü diyenlerde ne yapacağım bilmiyorum, Netspeed'e de arayıp soruşturucağım hemen.

Bu arada Superonline'yi aradım, bana maximum 12 mb tarife sunuyorlar, benim hattımda fiber yok ama VDSL uyumlu, hipernet gibi bir şey demişlerdi. Telefonla aradım, bana hattunuz VDSL uyumlu ama Fiber olmadığı için size Fiber kampanyası sunamıyoruz, uyumsuz olur dediler. Altyapınız 60 MBPS kadar destekliyor deyip Fiber sunamamaları saçma değil mi? Bana 8 MBPS lik kampanya önerdiler :D Şaka mı bu şuan zaten 16 MBPS kullanıyorum ve bana 108 TL falan dediler. Bilgisi olan var mı, hattım fiber değil ama VDSL uyumlu 60 MBPS hıza kadar destekliyor, fiber kampanya kullanamaz mıyım?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Superonline'ın fiber alt yapısı olsaymış iyi bir tercih olurdu Turknet'ten bir bilgi alabilirsin..

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Superonline'ın fiber alt yapısı olsaymış iyi bir tercih olurdu Turknet'ten bir bilgi alabilirsin..
TurkNet'i arayacağım. SuperOnline'nin dediğini anlamadım sanırım konuştuğum kişi bilgisizdi. Altyapımız hipernet uyumlu yani 100 Mbps'ye kadar destekliyor, diğer firmalar 35, 50Mbps'ye kadar hızı olan tarife önerirken, SuperOnline 12 den yukarısı fiber ve sizde şuan fiber gözükmüyor dedi. Dedim ama 100 Mbps'ye kadar destekliyor, fiber kampanyasından yararlansam olmuyor mu diye sordum bana hayır dedi.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
TurkNet'i arayacağım. SuperOnline'nin dediğini anlamadım sanırım konuştuğum kişi bilgisizdi. Altyapımız hipernet uyumlu yani 100 Mbps'ye kadar destekliyor, diğer firmalar 35, 50Mbps'ye kadar hızı olan tarife önerirken, SuperOnline 12 den yukarısı fiber ve sizde şuan fiber gözükmüyor dedi. Dedim ama 100 Mbps'ye kadar destekliyor, fiber kampanyasından yararlansam olmuyor mu diye sordum bana hayır dedi.
Superonline kendi altyapısını kullanıyor ttnet fiber deateklemesi superonline fiber olacak diye birşey yok turknet 100 mbps hız verebiliyor bir kaç ilçede mevcut bu altyapısı..

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Superonline kendi altyapısını kullanıyor ttnet fiber deateklemesi superonline fiber olacak diye birşey yok turknet 100 mbps hız verebiliyor bir kaç ilçede mevcut bu altyapısı..
TurkNet ile konuştum, 35 mb 75.99 TL dediler açıkçası bana cazip geldi. Taahhüt olmadığı içinde en azından deneyebilirim diye düşünüyorum. Ama araştırdıklarım, gördüğüm yorumlar ve çağrı merkezi olmaması beni biraz düşündürüyor.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Turknet'in müşteri hizmetleri çok kötü sorun yaşayanda var sorunsuz kullananda var..

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Türksat Kablo ( Uydunet ) öneririm. Akıllı sınırsız tarifelerine bakabilirsiniz.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
19:00 - 00:00 arası 10 Mbps'ye düşer diyor, benim en yoğun kullanacağım saat.
100mbps akıllı sınırsız tarifesine bakın. 19:00-00:00 arası 25mbps'ye düşüyor upload hızı 5mbps

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
100mbps akıllı sınırsız tarifesine bakın. 19:00-00:00 arası 25mbps'ye düşüyor upload hızı 5mbps
Maalesef KabloNet'te ikametimde altyapı yokmuş..Tam kafama o yatmıştı şimdi sıfırdan başlayacagım.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
genel konusmayın ben 1.5 sene önce ne alıyorsam onu hala alıyorum 75 mbps bi kac kişi düşük alıyor diye herkes düşük hız alcak diye birsey yok

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
genel konusmayın ben 1.5 sene önce ne alıyorsam onu hala alıyorum 75 mbps bi kac kişi düşük alıyor diye herkes düşük hız alcak diye birsey yok
İstedigim gibi konuşurum, genel durum böyle. TurkNet Kullanıcı Şikayet & Yorumları - Şikayetvar

Türknet kullanan azınlik bir kitle yüksek hız alıyor. Son bir yıldir interneti baglanmayan yapa da 75 mbit alirken once 35mbit hız düşürdüler kaldırmadıği için şikayetvar şikayet dolu ilgilenen yok, suçlar telekoma atılıyor.
İstanbulun göbeğindeki yere 1 ayda net bağlayamayan firmadır Türknet, müsteri hizmetleri diye bir şey yok.Siz iyi hız aliyorsunuz diye herkes memnun manasına gelmez.
Turknet 1,5 sene önce iyiydi biz de YAPA var dediği ilk zamanlar şimdi eser yok o hizmetten.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İstedigim gibi konuşurum, genel durum böyle. TurkNet Kullanıcı Şikayet & Yorumları - Şikayetvar

Türknet kullanan azınlik bir kitle yüksek hız alıyor. Son bir yıldir interneti baglanmayan yapa da 75 mbit alirken once 35mbit hız düşürdüler kaldırmadıği için şikayetvar şikayet dolu ilgilenen yok, suçlar telekoma atılıyor.
İstanbulun göbeğindeki yere 1 ayda net bağlayamayan firmadır Türknet, müsteri hizmetleri diye bir şey yok.Siz iyi hız aliyorsunuz diye herkes memnun manasına gelmez.
Turknet 1,5 sene önce iyiydi biz de YAPA var dediği ilk zamanlar şimdi eser yok o hizmetten.
10 kişinin yarısından fazlası sorun yaşıyorsa genel bir sorundur..

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27

asıl sen düşük hız alıyorsun diye herkes kötü hız alıcak diye bi kural yok türknetin yaklasık 230 binden fazla abonesi var kötü hız alan toplasan %10 falandır sen takip etmiyorsun ama her türlü sosyal medyadan donanımhaber vs heryerdende takip ediyorum kardesim memnun olan zaten girip ben memnunum yazmıyor boş yapıyorsun adamlar gitgide abone sayısını artırıyor agustos 2019 itibariyle türknetli olan sayısıda 133.073 kişide abone olmuş Arkadaşını Getir ile Ağustos 2019 sonu itibariyle 133.073 kişi TurkNet'li oldu — TurkNet
yani kısacası boş yapma sen

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
asıl sen düşük hız alıyorsun diye herkes kötü hız alıcak diye bi kural yok türknetin yaklasık 230 binden fazla abonesi var kötü hız alan toplasan %10 falandır sen takip etmiyorsun ama her türlü sosyal medyadan donanımhaber vs heryerdende takip ediyorum kardesim memnun olan zaten girip ben memnunum yazmıyor boş yapıyorsun adamlar gitgide abone sayısını artırıyor agustos 2019 itibariyle türknetli olan sayısıda 133.073 kişide abone olmuş Arkadaşını Getir ile Ağustos 2019 sonu itibariyle 133.073 kişi TurkNet'li oldu — TurkNet
yani kısacası boş yapma sen

Gerçekler ortada muhtemelen bu senin babanın markası sanırım...

" YAŞAYAN BİLİR" ...

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
TürkNet tavsiyemdir. Öncelikle taahhüt olmaması en büyük artısı istediğin zaman aboneliğini sonlandırma hakkına sahipsin ve fiyat performans açısından rakip olacak başka bir firma olduğunu düşünmüyorum.

TürkNet, TürkTelekom'un alt yapısını kullanmaktadır yani internet bağlantısı işlemlerini TürkTelekom personeli yapmaktadır ve aynı şekilde herhangi bir arıza sorun ile karşılaştığınızda siz bu durumu TürkNet'e bildirirsiniz onlarda bu durumu TürkTelekoma bildirir sorunun çözümüyle ilgilenecek personel yine TürkTelekom personelidir.

https://www.sikayetvar.com buradaki şikayetlere gelecek olursak, bu site üzerinden diğer servis sağlayıcıları hakkındaki şikayetlere'de bakmanı hatta en güvendiğin marka hakkındaki şikayetlere'de bakmanı tavsiye ederim ne kadar çok şikayet olduğunu görünce şaşıracaksın :)

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Gerçekler ortada muhtemelen bu senin babanın markası sanırım...

" YAŞAYAN BİLİR" ...
Gene boş yapıyorsun şikayet sayısı 11.632 peki türknetin abone sayısı kaç 230 binden fazla belki matematik dersin zayıf sanırım 230 bini 11.632 ye böl bakim %kac yapıyor ?

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Gene boş yapıyorsun şikayet sayısı 11.632 peki türknetin abone sayısı kaç 230 binden fazla belki matematik dersin zayıf sanırım 230 bini 11.632 ye böl bakim %kac yapıyor ?

Hehe öyledir öyle, TÜRK net pişmanlıktır .

emremn2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar yine TTNET'e devam etmeye karar verdim :/ Kendimi kararımdan dolayı kınıyorum ama bulunduğum bölge de istediğim İSS'lerin altyapısı yok tamamen bu sebeple, tavsiyem TTNET i öncelikli olarak tercih etmeyin..

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Türk Telekom müdürlüğüne uğrayın bence yolunda giden bisiler olur