Ryzen 5 2600 Soğutucu Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce yeni bir bilgisayar topladım. Ancak işlemci ısısı hoşuma gitmiyor(stok fan kullanıyorum). Bana yüksek geliyor ve haliyle korkutuyor. Battlefield 5'te 78 dereceleri görüyor overclock yapmadığım halde. Bu arada sisteme overclock yapmak istiyorum. Bana 250-350 tl arası ve Vatan veya İtopya'dan olmak şartıyla işlemci soğutucusu önerir misiniz...
İşlemci:Ryzen 5 2600
Anakart:MSI B450 GAMING PLUS AMD B450 Soket AM4 DDR4 3446MHz (A-XMP) HDMI DVI Anakart
Ram:GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı DDR4 3000Mhz CL16 Single Kit Ram*2

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Bu ürün YouTube'da bir kaç kez karşıma çıktı ve hepsini izledim. Çok güzel sonuçlar vermişti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vatan veya İtopya'dan olmak şartıyla

Şu bölümü yeni gördüm. Kusura Bakma.

Aynı ürün İtopya'da da varmış.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu arada kasam cooler master k500l

Hocam bir üst tavsiye verebilir misiniz?
Yani biraz daha pahalı ve daha iyi bir soğutucu önerebilir misiniz?
vatanveya itopyadaki soğutucuların hepsi aynı. 2 ışık, bi renkli fan,cafcaflı bi isim ,performansını değiştirmez. Isı transferi hepsinde 3aşağı 5 yukarı aynı. 400 gr lık soğutucu blok ve 4 ısı borusu ,ne kadar soğutursa,bunlarda o kadar soğutur. Boşa fazla para verme Ha, 6 ısı borulu,ısı tranfer hacmi,dolayısıyla yüzeyi fazla bi şey olsun dersen bunu almalısın. Bu da kasana sığarmı ,yani yan kapak kapanırmı bilemem.

FSP Windale 6 AC601 LED Mavi ışıklı 120mm INTEL/AMD İşlemci soğutucusu - inventus

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam öncelikle hepinize teşekkür ederim kararımı verdim. Fsp windale 6 alıcam inventustan. Yorumlarda inventus güvenilir diyorlar ama yine de bir de size sormak istiyorum cidden güvenilir mi?

Bu arada sistemin yeni ama yine de termal macunu yenilemek lazım mıdır ?

Ve son olarak fsp windale 6 cooler master k500l ye sığıyor mu ?

Son düzenleme:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Hocam öncelikle hepinize teşekkür ederim kararımı verdim. Fsp windale 6 alıcam inventustan. Yorumlarda inventus güvenilir diyorlar ama yine de bir de size sormak istiyorum cidden güvenilir mi?

Hiç alış-veriş yapmadım ama yapan çok gördüm duydum. Bir sorun olacağını sanmam. Yine de almadan bir ara. Ben site farketmezsizin ararım almadan. Olur ya güncellemeyi unuturlar vs.

Bu arada sistemin yeni ama yine de termal macunu yenilemek lazım mıdır ?

İyi olur.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hiç alış-veriş yapmadım ama yapan çok gördüm duydum. Bir sorun olacağını sanmam. Yine de almadan bir ara. Ben site farketmezsizin ararım almadan. Olur ya güncellemeyi unuturlar vs.

İyi olur.
Zahmet olmazsa cooler master k500l kasasına sığıp sığmadığına bir bakabilir misiniz? Çünkü boyutlardan bir şey anlayamadım :)

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Ve son olarak fsp windale 6 cooler master k500l ye sığıyor mu ?
122 x 110 x 165 ölçüleri böyle soğutucunun.
Kasaninda 160mm ye kadar soğutucu desteklediği yazıyor.

Ölçülere bakıyorsa sığmıyor, kapak açık kalabilir.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
122 ve 110 neyin ölçüsü

Bir de 160 mm yükseklik diyor bize genişlik lazım değil mi ?

Pişman oldum kasayı aldığıma :)
O kadar araştır ve sonunda bir soğutucu bul o da sığmasın :)

Hocam kapak açık olunca tozlanır yani açık bırakmam. Başka hiç mi yöntemi yok ?

Son düzenleme:

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Zahmet olmazsa cooler master k500l kasasına sığıp sığmadığına bir bakabilir misiniz? Çünkü boyutlardan bir şey anlayamadım :)
İmkanınız var ise 240mm bir soğutucu tercih edin. (Sıvı Soğutucu) 2.El de 200-300TL aralığında gayet güzel ürünler var.

Kapak açık kalır ise kasadaki hava sirkülasyonu olumsuz olarak etkilenir ve toz büyük sorun yaratır.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
vatanveya itopyadaki soğutucuların hepsi aynı. 2 ışık, bi renkli fan,cafcaflı bi isim ,performansını değiştirmez. Isı transferi hepsinde 3aşağı 5 yukarı aynı. 400 gr lık soğutucu blok ve 4 ısı borusu ,ne kadar soğutursa,bunlarda o kadar soğutur. Boşa fazla para verme Ha, 6 ısı borulu,ısı tranfer hacmi,dolayısıyla yüzeyi fazla bi şey olsun dersen bunu almalısın. Bu da kasana sığarmı ,yani yan kapak kapanırmı bilemem.

FSP Windale 6 AC601 LED Mavi ışıklı 120mm INTEL/AMD İşlemci soğutucusu - inventus
Hocam zahmet olmazsa kasama sığan güzel bir fan önerir misiniz? Bu sefer siteye çok önem vermeyeceğim :)

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Senin için yükseklik lazım. Sizin kasanın yüksekliği 160 soğutucu 165 cm.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki 160 cm lik güzel bir soğutucu önerir misiniz

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Buldum. Daha doğrusu bildiğim bi soğutucu idi ama ryzen uyumu konusunda kuşkum vardı. Teknobiyotik uyumlu demiş. 850 gr ağırlığında devasa, muazzam ısı transferi yapabilecek bi herkül. Bu herküle , bu fiat, bi de.
Telefonla bi sor. Şu kit içindemi geliyor diye, yine de.

Akasa Venom Hava Soğutma AM4 Bağlantı Kiti (AK-MX242) - İşlemci Soğutucu - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri

Akasa Venom AMD AM2/AM3+/AM4/FM1 Intel 775/115X/1366/2011/2066 Soket Uyumlu İşlemci Soğutucusu (AK-CCX-4002HPA) - İşlemci Soğutucu - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Freezer 34 eSports DUO
bu soğutucu dikkatimi çekti . Boyutları da kasaya sığıyor. Ama bu soğutucuyu nereden bulabirim sizce ? Satan doğru düzgün bir yer bulamadım. Sizce nerden alınır bu soğutucu ? Bu arada performansı da baya hoşuma gitti.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Güvenilirdir fakat ürünleri Turkiye'deki depoları biraz kısıtlı. Ara sor Türkiye'den mi gelecek yurtdisindan mi diye. Yurtdisindan gelirse 2 hafta felan alır. Bir de stoklarını guncellemediklerini duymuştum. Onu da ara sor. :)

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güvenilirdir fakat ürünleri Turkiye'deki depoları biraz kısıtlı. Ara sor Türkiye'den mi gelecek yurtdisindan mi diye. Yurtdisindan gelirse 2 hafta felan alır. Bir de stoklarını guncellemediklerini duymuştum. Onu da ara sor. :)
Peki bilişimport ?
Sanki o daha samimi geldi bana :)