sokak savunma sporu

Bu konuyu okuyanlar

emirhangoktekinn9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaslar tam 178 boyunda 62 kiloyum boyuma göre zayıfım kendimi savunmak için ve olası bir kavga anında döbüşmek için hangi dövüş sanatını secmeliyim ?

Alperen SERBEST

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kıck bocks ve judo olabilir.
Judo savunma için değildir ama insanı etkisiz hale getirir.

odinfo

Asistan
Reaksiyon puanı
39
arkadaslar tam 178 boyunda 62 kiloyum boyuma göre zayıfım kendimi savunmak için ve olası bir kavga anında döbüşmek için hangi dövüş sanatını secmeliyim ?
Önce yürek lazım :) bu tarz konularda en popüler olanlar Wing Chun ve Jiu-Jitsu. Anam babam usulü istiyorsan yani bam bam Muay Thai idealdir.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bu kanalda sokak dövüşüne karşı kendini nasıl koruyabileceğine dair bir çok taktik var bunlara çalışırsan işine yarayabilir.
Sağlam Dövüş

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Wing Chun, Karate, Taekwondo gibi dövüş sporları turnuva sporlarıdır. Sokakta bodoslama dalan adama karşı ne yapacağını bilmeden izlersin. Önerim Kick Boks ya da Muay Thai'dir. Tabii boks da olabilir fakat karşındaki tekmelerini etkili kullanabiliyorsa çaresiz kalırsın. Hatta direkt MMA eğitimi alırsan hepsinden bir tutam en işe yarayan hareketleri öğrenebilirsin.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Wing Chun, Karate, Taekwondo gibi dövüş sporları turnuva sporlarıdır. Sokakta bodoslama dalan adama karşı ne yapacağını bilmeden izlersin. Önerim Kick Boks ya da Muay Thai'dir. Tabii boks da olabilir fakat karşındaki tekmelerini etkili kullanabiliyorsa çaresiz kalırsın. Hatta direkt MMA eğitimi alırsan hepsinden bir tutam en işe yarayan hareketleri öğrenebilirsin.
Bahsettiğim kanalda bunu öğretiyor fakat gidip fiziksel olarak öğrenmek bundan katlarca daha etkili olacaktır.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
178 e 62 kilo zayıf ise ben ...

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
dövüş sporları veya self defence internetten video izleyerek öğrenilmez gidip bir salonda partnerin olmadan karşılıklı çalışmadan öğrenemezsin
Bu işlere hevesli bir arkadaşınla çalışabilirsin,sen onun partneri olursun o senin :)
Tabi ki internetten olacak iş değil fakat o tür yerlere para verme imkanı yoksa en azından yukarıda dediğim gibi bir arkadaşı ile çalışabilir.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Bu işlere hevesli bir arkadaşınla çalışabilirsin,sen onun partneri olursun o senin :)
Tabi ki internetten olacak iş değil fakat o tür yerlere para verme imkanı yoksa en azından yukarıda dediğim gibi bir arkadaşı ile çalışabilir.
öyle yaparsan anca birbirinizi sakatlamaktan başka işe yaramaz

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Bu konuda bir uzmanlığın var mı ?
ben yıllardır muay thai yapıyorum hocamın asistanlarından biriyim yokluğunda ders vermesi için beni görevlendiriyor ara sıra
çeşitli insan gördüm ayağını ağaca vurup çalışıp ardından kavalı yarılınca sporu bırakandan tut birbirirlerine sert giren yenilerin sakatlanmasına kadar

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
ben yıllardır muay thai yapıyorum hocamın asistanlarından biriyim yokluğunda ders vermesi için beni görevlendiriyor ara sıra
çeşitli insan gördüm ayağını ağaca vurup çalışıp ardından kavalı yarılınca sporu bırakandan tut birbirirlerine sert giren yenilerin sakatlanmasına kadar
Memnun oldum.
Tabiri caizse o ayağıyla ağaca vuran dengesizlerden bir kaç tanesini bende gördüm :/

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Memnun oldum.
Tabiri caizse o ayağıyla ağaca vuran dengesizlerden bir kaç tanesini bende gördüm :/

onlar çok yanlış yapıyor taylanda bile esnek muz ağaçlarına tekme atıyorlar onlar geliştirir

ama direk bildiğin meşe ağacı gibi yerlere vurursan kemiğe zarar verirsin

Son düzenleme: