MacPro ma su girdi açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

MinvikQyj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çantamda lens suyumun ağzı açık kalmış laptopa girmiş laptop da hiç bir tepki yok yapabileceğim bişey varmı

factor60

Asistan
Reaksiyon puanı
79
kanka güneşe koy. açılırsa şanslısın yoksa geçmiş olsun fane para çekerler

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Güneşe sakın koyma.
Bilen birisine ver. Selülozik tinerle anakart temizlenmesi gerekebilir. Elektrik verme cihazına.

factor60

Asistan
Reaksiyon puanı
79
kardes güneşe koy yapacak bişey yok ona yada gölgede biyere koy bi kabın içini pirinçle doldur cihazı içine yatır

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Güneşe koymayın. Elektrik vermeyin ve kurumasını bekleyin. Portları kapatıp pirince de gömebilirsiniz. 1,2 gün kurusun. Sonra yine açılmazsa tamirci şart.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Güneşe korsan oksit artar ve ısı parçalara zarar verir prince yatır açmaya çalışma sonra tamirciye götür

MinvikQyj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güneşe koymayın. Elektrik vermeyin ve kurumasını bekleyin. Portları kapatıp pirince de gömebilirsiniz. 1,2 gün kurusun. Sonra yine açılmazsa tamirci şart.
Macpro ma bı tamirci bakabilimi ki en son kurumusanı bekledim bi şarja koyim dedim hemen çektim ama çalıştı önceden hiçbir tepki yoktu sonra ısınmış biraz geri soğudu tatildeyim şuan biseyde yapamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide normal su değil lens suyu döküldü

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Siz tatilden gelesiye kurusun. Lens suyunun içeriğini bilmiyorum. Ama mutlaka su da vardır içinde. Bu da paslanmaya sebebiyet verir. Tamir için önerebileceğim bir servis yok malesef.
Belki de kuruyunca düzelir. :)

MinvikQyj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Siz tatilden gelesiye kurusun. Lens suyunun içeriğini bilmiyorum. Ama mutlaka su da vardır içinde. Bu da paslanmaya sebebiyet verir. Tamir için önerebileceğim bir servis yok malesef.
Belki de kuruyunca düzelir. :)
Teşekkür ederim ilginiz için biliyorsunuz macpro lar sıkıntı biraz korkuyorlar tamir etmeye

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Güneşe koyarsan ekran zarar görür, lekeler oluşur çalışsa bile... Eğer temiz su döküldüyse bi hafta bekletmeli yok eğer kirli su veya çay gibi leke tutacak şeyler döküldüyse içini açıp temizlemek şart.

MinvikQyj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güneşe koyarsan ekran zarar görür, lekeler oluşur çalışsa bile... Eğer temiz su döküldüyse bi hafta bekletmeli yok eğer kirli su veya çay gibi leke tutacak şeyler döküldüyse içini açıp temizlemek şart.
Dün bi şarja takıp hemen çıkarmıştım ışığı filan yandı ama ekran gelmeden çektim bataryası bozuk zaten sarjsız çalışmıyor sonra elime bı aldım ısınmış laptop koku filan gelmedi sence yanmışmıdır birşeyler

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Lens suyu hakkında bilgim yok, alkol mu içeriyor yani uçucu mu?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Normal sudan daha uçucu
İçeriğini bilmiyorum, eğer devrelere yapışan bi karışım ise yanar bilgisayar yok eğer kolonya gibi uçup hiç gerisinde bi şey bırakmayan bi sıvı-gaz ise yarım saatte kullanıma hazır olur.

MinvikQyj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İçeriğini bilmiyorum, eğer devrelere yapışan bi karışım ise yanar bilgisayar yok eğer kolonya gibi uçup hiç gerisinde bi şey bırakmayan bi sıvı-gaz ise yarım saatte kullanıma hazır olur.
Bakalım 1-2 gün daha beklicem inşallah açılır inşallah yanmamıştır

MinvikQyj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şarja takıyorum çalışma sesi geliyor şarj ışığda yanıyor ısınıyor laptop sonra ama ekran gelmiyor sizce ne olmuştur

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilemiyorum, maclerde nasıl oluyor bilmiyorum ama cmos reset yapma olanağı varsa onu da bir deneyin öncelikle...

ScreenHunter 53.png

MinvikQyj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3