Bu konuyu okuyanlar

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhabalar 16 yaşımdayım boyum 1.63 dayılarımdan en kısası 176 altı tane dayım var ve en uzunlarıda 185 ,188 ve 190 boylarındalar.Annem 155 babam 174.Bende bu yaz tatilinin sonuna kadar 170 olabilir miyim?
Kendime bi program hazırladım:
Her gün 5 saat basketbol
Sabah öğle akşam 1 dakika barfiks demirine asılmak.
Sağlıklı besinler bir tane bile zararlı yiyecek yok. Sadece süt ve süt ürünleri et, kuruyemiş,sebze meyve.
Düzenli uyku.

Bunları sürekli her gün yaparsam 3 ay içerisinde 170 olurmuyum?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
3 ayda 7 cm uzamak zordur diye düşünüyorum ama insan 18 20 yaşına kadar uzama hormonu salgılar artı bu dediklerini de yaparsan süre boy artışı gösterirsin. Yani bu yaz sonuna kadar 7 cm uzamak kolay olsa keşke diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 ayda 7 cm uzamak zordur diye düşünüyorum ama insan 18 20 yaşına kadar uzama hormonu salgılar artı bu dediklerini de yaparsan süre boy artışı gösterirsin. Yani bu yaz sonuna kadar 7 cm uzamak kolay olsa keşke diye düşünüyorum.
Ama 18 yaşına kadar iyi uzama gösterebilirsin.

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Ne kadar uzama gösterebilirim tahminen? Sakallarım tam cıkmadı daha göğüs kıllarımda gür değil.

[/QUOTE]

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Ne kadar uzama gösterebilirim tahminen? Sakallarım tam cıkmadı daha göğüs kıllarımda gür değil.

[/QUOTE]
Yani bir rakam veremem ama şimdi şöyle bilgiler veriyim boy uzaması %70 genetik %20 beslenme diyetetik %10 ise spor faaliyetlerine bakar. Mesela boy uzamasındaki en önemli faktör kalsiyumdur. Ancak fazla tüketeyim de fazla uxayayım diye düşünme çünkü fazla tüketiminde sibdirilmeden direk idrara gider. Düzenli olucak. Ve uykun, uyku düzenin çok iyi olmalı gece salgılanıyor o hormon ve senin 8 9 saat güzel bir uyku çekmen lazım ki boy artışın hızlı olsun. Basketbol oyna boy da fark eder. Düzenli kahvaltı düzenli öğle yemeği ve düzenli akşam yemeği yap. Bunları yaparsan yani tahmin bu sakın gerçek olarak düşünme 2 3 yada 4 cm atarsın en fazla diye dğşünüyorım. Ama daha hormonların salgılanıyor daha uzama yolun var.

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Yani bir rakam veremem ama şimdi şöyle bilgiler veriyim boy uzaması %70 genetik %20 beslenme diyetetik %10 ise spor faaliyetlerine bakar. Mesela boy uzamasındaki en önemli faktör kalsiyumdur. Ancak fazla tüketeyim de fazla uxayayım diye düşünme çünkü fazla tüketiminde sibdirilmeden direk idrara gider. Düzenli olucak. Ve uykun, uyku düzenin çok iyi olmalı gece salgılanıyor o hormon ve senin 8 9 saat güzel bir uyku çekmen lazım ki boy artışın hızlı olsun. Basketbol oyna boy da fark eder. Düzenli kahvaltı düzenli öğle yemeği ve düzenli akşam yemeği yap. Bunları yaparsan yani tahmin bu sakın gerçek olarak düşünme 2 3 yada 4 cm atarsın en fazla diye dğşünüyorım. Ama daha hormonların salgılanıyor daha uzama yolun var.
[/QUOTE]
hocam senin yaşın ve boyun kaç öğrenebilr miyim?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
hocam senin yaşın ve boyun kaç öğrenebilr miyim?
[/QUOTE]
Ben 17 yaşındayım ve boyum 1.83 yada 1.85. Mesela annem babamdan daha uzunum ama abilerime ucu ucuna yetiştim belki 1 2 cm kısa olabilirim onlardan. Ben de daha 1 sene uzayacam.fakat ben basketbol diyet gibi şeylere çok uymadım çünkü bende biraz genetiksel bir şey. Ve biraz brnde kilo da vardı sanırım kilo boya gitmiş. Ayrıca stres de yapma boyum uzamıyor diye stres de etkiler

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Hocam kilo boya dönüşüyor mu? Bende az bişey göbek var.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Hocam kilo boya dönüşüyor mu? Bende az bişey göbek var.
Ergenlik döneminde oluyormuş ki sen de bende ergenlik dönemindeyiz. Göbek demek fazla kilo demek ama verirsen dağlar kadar fark etmez bir yerden edindiğim bilgiye göre bunu bir hoca söylüyormuş 12 13 kilo vermek 1.5 cm ye eşitmiş. Şimdi kilo vermek için yemeğinden kısacaksın felan buna uğraşma kilo vermeye. Düzenli beslen tamam yeterli birde spor ve uyku

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
oho 12 13 kilo verirsem zaten yok oluyorum hocam 63 kiloyum :D tamam kilo işinden umudu kestik ama ben umutluyum bu yaz sonuna kadar 170 olucam gerekirse 8 saat basket oynarım.Bu arada uzayabilir miyim başkalarıda cevap verirse yaşanmışlık ve bilgilerinden sevinirim

Ergenlik döneminde oluyormuş ki sen de bende ergenlik dönemindeyiz. Göbek demek fazla kilo demek ama verirsen dağlar kadar fark etmez bir yerden edindiğim bilgiye göre bunu bir hoca söylüyormuş 12 13 kilo vermek 1.5 cm ye eşitmiş. Şimdi kilo vermek için yemeğinden kısacaksın felan buna uğraşma kilo vermeye. Düzenli beslen tamam yeterli birde spor ve uyku
Hocam birde birşey daha ben yaklaşık 3 saat önce felan basketten geldim bide barfikste asılmıtşım saat 16:00 gibi yine gidicemde bacak ve belleri bağlayan yerde ve kollarımın eklem kısmında ağrı var böyle oynatınca ağrıyor.Neden acaba? Bi hastalık ağrısı değil onu anladımda acaba etkisini mi alıyorum?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
oho 12 13 kilo verirsem zaten yok oluyorum hocam 63 kiloyum :D tamam kilo işinden umudu kestik ama ben umutluyum bu yaz sonuna kadar 170 olucam gerekirse 8 saat basket oynarım.Bu arada uzayabilir miyim başkalarıda cevap verirse yaşanmışlık ve bilgilerinden sevinirim

Hocam birde birşey daha ben yaklaşık 3 saat önce felan basketten geldim bide barfikste asılmıtşım saat 16:00 gibi yine gidicemde bacak ve belleri bağlayan yerde ve kollarımın eklem kısmında ağrı var böyle oynatınca ağrıyor.Neden acaba? Bi hastalık ağrısı değil onu anladımda acaba etkisini mi alıyorum?
Kas ve lif gelişimini gösteriyor. Ama yinede fazla zorlama o lifler Bi koparsa spor hayatına veda edersin

Benden bu kadar bilgi yeter çünkü bir profesör değilim sen kendini fazla zorlamadan kendini yormadan düzenli bir şekilde boyunu uzatmaya bak

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sigara içme süt ve süt ürünleri tüket beyaz peyniri ve sütü eksik etme kahvaltıda uzarsın.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Dengeli beslenme ve spor ile uzarsın. ConfickerBelasi'nin dediği gibi kötü alışkanlıklardan da uzak dur.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Öncelikle merhabalar 16 yaşımdayım boyum 1.63 dayılarımdan en kısası 176 altı tane dayım var ve en uzunlarıda 185 ,188 ve 190 boylarındalar.Annem 155 babam 174.Bende bu yaz tatilinin sonuna kadar 170 olabilir miyim?
Her gün 5 saat basketbol
Sağlıklı besinler bir tane bile zararlı yiyecek yok. Sadece süt ve süt ürünleri et, kuruyemiş,sebze meyve.
Düzenli uyku.

Kardeşim boy atıyorsun pes değil ? 3 ayda 7 cm nasıl uzayacaksın seninkisi biraz kilo verme mevzusuna dönmüş

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gece 10'da uyumaya bak karanlıkta uyu ışık yanık bırakma uzarsın.

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Kardeşim boy atıyorsun pes değil ? 3 ayda 7 cm nasıl uzayacaksın seninkisi biraz kilo verme mevzusuna dönmüş
3 ay sonra 170 olunca görüşürüz

gece 10'da uyumaya bak karanlıkta uyu ışık yanık bırakma uzarsın.
Hocam siz neye dayandırarak uzarsın dediniz ? Tecrübeniz var mı önceden? Yanlış anlamayın rencide etmek için felan söylemiyorum.Sadece merak ettim.

EgoBabaPro

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Her gün 5 saat basketbol
Düzenli uyku.

Boy Uzması İçin Organizmanın Yetmesi Gerekmekte

yusuf232

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Dayınların Boyu Uzun Anne Tarafı Uzun en az 170 en fazla 175 Benim Alihan kardeşim 17 yaşında 182 cm Alp Abim 22 Yaşında 190 Cm
3 ay sonunda mı 175 olurum yoksa 22 yaşıma kadar mı en fazla 175