Bu konuyu okuyanlar

Hawis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Geçen aylarda bir fragman izledim.
Uzaylıya benzer 2 kişi devasa bir şelalenin yanına geldi. Sonra bedenleri parçalandı sanki hücrelerine bölündü ve suya karışıp aktı. insanlıktan önceki çağlar gibiydi. Sonra sanırım günümüze gelerek film devam etti.

Son yıllarda çekilmiş bir film olsa gerek
Bilen var mı?
Teşekkürler
Prometheus

Hawis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 2 3 sene öncesine kadar bir film izlemiştim Filmde Hatırladıgım Kadarıyla Başrol The Rock'tı Ve Adamı parayla hapishaneye sokup bütün hapishanelerden kaçıyordu kaçamadıgı hapishane yoktu. En kısa Zamanda Filmi bulup yazarsanız Çok sevinirim :)
Kaçış planı

CagatayAksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mqdefault_6s.webp

?

Arizona igolası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bir film hatırlıyorum genç, annesi ve babası vardı. Babası ile annesi ayrılıyordu. Genç uyuştucu bağımlısı idi. Annesi ise onu ayrıldıktan sonra bir kulübeye gönderiyordu kafasını toplasın diye. Sonra genç bir ara odun toplamak için dışarı çıkıyordu ama fırtına başlayıp her yer kar altında kalıyordu. Genç hayatta kalmaya çalışıyordu. Adı neydi bilen varsa yazsın lütfen. Ve hikaye heralde gerçekti.

elfay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar, bana yardım eder misiniz? bir film arıyorum. geçen yıl izledim ama ne yapım yılına ne de ülkesine dikkat etmedim. sonradan filmi düşündükçe hoşuma gittiğini fark ettim :) akıl işte... şimdi: filmin başında doktor giysili bilim adamları/kadınları var ve bunlar, sandalyelerine zincirlenmiş çocukları kontrol ediyorlar ve vücutlarına sürekli krem sürerek kokularını kapatıyorlar. Bu çocuklar normal görünse de aslında saldırgan yapıdalar. Krem kokusu yok olunca çocuklar insan yeme isteğine karşı koyamıyorlar. Çocukların arasında özellikle dikkat çeken bir kız çocuğu var. Çok nazik ve güzel bir iyi bir çocuk. Filmin ilerleyen sahnelerinde insanlar ve bu özel çocuk kaçmak zorunda kalıyorlar çünkü insanların arasında enfekte olmuş saldırgan tipler türüyor. O özel çocuk acıktığında dışarıya çıkıp o bir grup insandan uzaklaşıyor çünkü aralarında özellikle sevdiği bir öğretmen kadın var ve ona zarar vermek istemiyor. Filmin sonunda bir ağaçta oğul vermiş garip yumurtalar var ve onları yok etmekle dünyaya yayılmalarını sağlayarak insanların tümden yok olmalarına ve kendi vahşi türünü kurtarmak adına seçim yapacak olan özel çocuğun: "İnsanları kurtar." diye yalvaran yaşlı doktor / bilim kadınına verdiği cevap niteliğinde bir repliği var: "Neden benim türüm var olmasın da insanoğlu var olsun ki?" En sonunda da çocuklara ders vermeye bir yaşam küresinin içinde devam eden tek insan olarak kadın öğretmen kalıyor. Dediğim gibi başta vakit geçirmek için öylesine dikkatsizce açtığım bu film sonradan düşününce değerli geldi gözüme ve bir kez daha izlemek istiyorum ama adını bir türlü anımsamıyorum. yarım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

zantazuma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar dilerim.
90'larda izlediğim bir filmin konusunu hatırlıyorum ama ismi bir türlü aklıma gelmiyor.
Filmin konusu ise şöyle;
Dağda iki adam yaşamakta bahar geldiğinde ise aralarından birinin dostu olduğunu düşündüğüm bir kadın gelmekte ve geldiğinde
şömineyi yaktığında bizim adamlar kadının yanına inmekteler.
Bu sırada adamlar dağda dolaşırken bir helikopter kazası olur. Ve bizim adamlar kaza bölgesinde buldukları çantayı açtıklarında çantadan b.r sinyal özel kuvvetlere gider ve çantayı gören herkesin ölüm emri çıkar. Dağa gelen ekiple bizimkilerin arasında bir ölüm kalım mücadelesi başlar.
Acaba bu filmin ismini bilen var mı?

Biyardımedin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 bilemedin 5 yıl önce televizyonda bir çizgi film vardı.Kumdan bir kanyonda gizli bir üs vardı ve bu üs oradaki şehri uzaydan gelen uçan canlılardan koruyordu.Bu canlılar istedikleri cisime yapışıyor ve yapıştığı cisimleri canavarlara dönüştürüyordu.Aynı zamanda babasını kaybetmiş bir çocuk vardı ve çocuk bu gizli üste dolanırken mavi uçan uzaylılardan biri ona yapışıyordu ve çocuğu ele geçirip onu üsten kaçırıyordu.Sonradan bu mavi uçan uzaylının
onun babasına ait olduğunu öğreniyordu.Aynı zamanda çocuk özel güçlere sahip oluyordu(Uçma,Elinden kırbaç çıkarma,ateş etme,büyüme vb).Ama çocuk uzaylıyla 1-2 gün boyunca tekrar birleşmez ise çocuk ölüyordu(ama ölmedi).Kırmızı kötü adam vardı bide ama galiba bir bölümde bizim çocuk ona aşırı enerji veriyordu ve adam patlıyordu.
Bu hangi çizgi filmdi bilen var mı.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
4 bilemedin 5 yıl önce televizyonda bir çizgi film vardı.Kumdan bir kanyonda gizli bir üs vardı ve bu üs oradaki şehri uzaydan gelen uçan canlılardan koruyordu.Bu canlılar istedikleri cisime yapışıyor ve yapıştığı cisimleri canavarlara dönüştürüyordu.Aynı zamanda babasını kaybetmiş bir çocuk vardı ve çocuk bu gizli üste dolanırken mavi uçan uzaylılardan biri ona yapışıyordu ve çocuğu ele geçirip onu üsten kaçırıyordu.Sonradan bu mavi uçan uzaylının
onun babasına ait olduğunu öğreniyordu.Aynı zamanda çocuk özel güçlere sahip oluyordu(Uçma,Elinden kırbaç çıkarma,ateş etme,büyüme vb).Ama çocuk uzaylıyla 1-2 gün boyunca tekrar birleşmez ise çocuk ölüyordu(ama ölmedi).Kırmızı kötü adam vardı bide ama galiba bir bölümde bizim çocuk ona aşırı enerji veriyordu ve adam patlıyordu.
Bu hangi çizgi filmdi bilen var mı.
Bazı kısımları max steel mıydı neydi onu anımsattı ama tam çıkaramadım gerisini

NuLamar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar, az önce üye oldum, kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.
İsmini bulamadığım film için yardımınızı bekliyorum.
Hapishanedeki bir grup mahkumun baskısına dayanamayan genç bir adam gece bileklerini kesip intihar eder.
Daha sonra bu mahkumları bir ormanlık arazi/ adaya götürürler ve teker teker öldürülmeye başlarlar. İlk başta bunları vahşi bir havyan/ kurt yapıyor zannederler fakat daha sonra yaylı tüfek (ok) ile vurulunca peşlerinde bir insanın olduğunu anlarlar. Böyle devam eden filmin sonunda ise bu katilin, filmin başında intihar eder gencin babası olduğunu öğreniriz. Türkçe ismi Kanlı Av olarak diye hatırlıyorum ama bulamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba adini hatırlayamadığım bir film var yardımcı olursanız sevinirim okulda alay edilen bir kız vardı okul tuvaletinde ölüyordu daha sonra onunla alay edenlerde birer birer ölüyordu ölenlerin ağzında kırmızı bir top çıkıyordu hatırladıklarım bu kadar tesekkurler
Ölüm Zili olabilirmi?

Bende bir film arıyorum ama bulamadım. Film liseli bir kızın arkadaşları tarafından sosyal medyada facbookta rezil edilmesiydi
The Cyberbully (Siber Zorbalık)olabilir.

Son düzenleme:

eskibonus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar, lisede seyrettiğim bir filmdi, oyuncularını hatırlamıyorum ancak sürpriz sonluydu. Adamın biri otel odası gibi bir yere tutsak ediliyor ve sürekli çin-japon yemekleriyle beslenmek zorunda kalıyordu, bir şekilde o odadan çıktı(ya da kaçtı) ve bir kadınla tanıştı tanıştığı kadınla ilişki yaşadı ve ilişki yaşadığı kadının kızı olduğunu öğrendi. Adamı tutsak eden kişi intikamını bu şekilde almıştı. Adamı tutsak eden kişi neden böyle bir intikam aldı orasını unuttum.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Selam arkadaşlar, lisede seyrettiğim bir filmdi, oyuncularını hatırlamıyorum ancak sürpriz sonluydu. Adamın biri otel odası gibi bir yere tutsak ediliyor ve sürekli çin-japon yemekleriyle beslenmek zorunda kalıyordu, bir şekilde o odadan çıktı(ya da kaçtı) ve bir kadınla tanıştı tanıştığı kadınla ilişki yaşadı ve ilişki yaşadığı kadının kızı olduğunu öğrendi. Adamı tutsak eden kişi intikamını bu şekilde almıştı. Adamı tutsak eden kişi neden böyle bir intikam aldı orasını unuttum.
Oldboy (2003) - IMDb

İyi akşamlar dilerim.
90'larda izlediğim bir filmin konusunu hatırlıyorum ama ismi bir türlü aklıma gelmiyor.
Filmin konusu ise şöyle;
Dağda iki adam yaşamakta bahar geldiğinde ise aralarından birinin dostu olduğunu düşündüğüm bir kadın gelmekte ve geldiğinde
şömineyi yaktığında bizim adamlar kadının yanına inmekteler.
Bu sırada adamlar dağda dolaşırken bir helikopter kazası olur. Ve bizim adamlar kaza bölgesinde buldukları çantayı açtıklarında çantadan b.r sinyal özel kuvvetlere gider ve çantayı gören herkesin ölüm emri çıkar. Dağa gelen ekiple bizimkilerin arasında bir ölüm kalım mücadelesi başlar.
Acaba bu filmin ismini bilen var mı?
ilk kısım değil de ikinci bahsettin helikopter kazası vs bana bu film anımsattı. Cliffhanger (1993) - IMDb

amiral87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar, bir filmde ben arıyorum. Ama hayal mayal hatırlıyorum. İsmi bir türlü aklıma gelmiyor. Kadının biri rüyasında eşinin öldüğünü görüyordu sanırım. Sabah uyandığında rüyasının başlangıcının aynısını yaşıyordu. Sonra buna engel olmak için onlarca şey yapıyordu ve sonunda engel olmak için yaptığı şeyler aslında kocasının ölmesine sebep oluyordu hatırlayan var mı?

amiral87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar, bir filmde ben arıyorum. Ama hayal mayal hatırlıyorum. İsmi bir türlü aklıma gelmiyor. Kadının biri rüyasında eşinin öldüğünü görüyordu sanırım. Sabah uyandığında rüyasının başlangıcının aynısını yaşıyordu. (makinaya çorap atarken rüyasındaki renkli çorap sepetten çıkıyordu vs. vs. ) Sonra buna engel olmak için onlarca şey yapıyordu ve sonunda engel olmak için yaptığı şeyler aslında kocasının ölmesine sebep oluyordu hatırlayan var mı?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
O nasıl film öyle bilen varsa banada söylesin izlerim yani.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Premonition (2007)
TV'de çıktı mı hatırlamıyorum ama sanırım bir otobüs yolculuğu sırasında izlemiştim.

Petito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba çocukken bir film izlemiştim. Filmde başrol çocuk bir geminin teknikerliğini yapıyordu. Geminin kaptanı ve mürettebat psiko tiplerdi. Gemide esmer kıvırcık saçlı bir kadın vardı. Daha sonra bu gemide kıvırcık kadınla tekniker çocuk hariç herkes öldü bir şekilde. Ortalık kan revan. Bunlar cesetleri geminin ucundan denize attılar sonra da bir bot ile baya bir gün hareket ettiler. Suları kalmadı ümitleri kesildi derken sahile vurdular. Kadın soyunup denize giriyordu.Filmde orada bitti zaten. Belkide bitmedi ama hatırladıklarım bu kadar.:D Bu filmi anımsayan varsa lütfen yazsın ^.^

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Merhaba çocukken bir film izlemiştim. Filmde başrol çocuk bir geminin teknikerliğini yapıyordu. Geminin kaptanı ve mürettebat psiko tiplerdi. Gemide esmer kıvırcık saçlı bir kadın vardı. Daha sonra bu gemide kıvırcık kadınla tekniker çocuk hariç herkes öldü bir şekilde. Ortalık kan revan. Bunlar cesetleri geminin ucundan denize attılar sonra da bir bot ile baya bir gün hareket ettiler. Suları kalmadı ümitleri kesildi derken sahile vurdular. Kadın soyunup denize giriyordu.Filmde orada bitti zaten. Belkide bitmedi ama hatırladıklarım bu kadar.:D Bu filmi anımsayan varsa lütfen yazsın ^.^
Beyaz bir gemide olay geçiyor sanırım, diğer herkes bu kişileri öldürmeye çalışıyor, kadın olan hepsini öldürüyor, sağ çıkıyorlar vesaire vesaire... seyahat halinde idim filmi pek dikkatle izlemedim, ismini de anımsamıyorum. :)

trq_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir film arıyorum ancak aradığım filmi cindirella Man sandığım için içeriği hakkında çok fazla şey hatırlayamadım. Bir balo veya büyük bir restoran tarzı bir yere eşiyle beraber giden bir adamın karısına laf atılıyordu sanırım. Daha sonra ortalık karışıyor ve adamın karısı vurularak orada ölüyordu. Vuran adam da bizim ana karakterin düşmanıydı sanırım. Dediğim gibi bu sahneyi ben cindirella Man da izledim diye hatırladığım için filmin geri kalanına dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Bilen varsa çok makbule geçecek :)

Ahmet-SB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konuyu yeni gördüm. Küçükken amcam dvd playerden bir film açmıştı. Korku filmiydi ve filmin sadece tek bir sahnesini hatırlıyorum, birkaç kişi yaratıkımsı bir insandan (insana benzeyen ama daha büyüğü ve elinde pala benzeri bişey vardı sanırsam) saklanıyorlardı. Saklananların yanından geçip etrafa bakıyordu, gergin bir sahneydi felan. Oradaki bir tuvalette de hayvan parçası ya da kan vardı tam hatırlamıyorum. Sizce hangi film olabilir? Onca yılın ardından merak ettim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Konuyu yeni gördüm. Küçükken amcam dvd playerden bir film açmıştı. Korku filmiydi ve filmin sadece tek bir sahnesini hatırlıyorum, birkaç kişi yaratıkımsı bir insandan (insana benzeyen ama daha büyüğü ve elinde pala benzeri bişey vardı sanırsam) saklanıyorlardı. Saklananların yanından geçip etrafa bakıyordu, gergin bir sahneydi felan. Oradaki bir tuvalette de hayvan parçası ya da kan vardı tam hatırlamıyorum. Sizce hangi film olabilir? Onca yılın ardından merak ettim.
Chupacabra olabilir mi :D

Petito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyaz bir gemide olay geçiyor sanırım, diğer herkes bu kişileri öldürmeye çalışıyor, kadın olan hepsini öldürüyor, sağ çıkıyorlar vesaire vesaire... seyahat halinde idim filmi pek dikkatle izlemedim, ismini de anımsamıyorum. :)
Evet evet aynen böyle idi.. Ay çok mutlu oldum şuan Biraz daha sıkarsak ismini bulucaz sanırım. Oyuncularını falan da hatırlamıyorum.. Siz hatırlıyor musunuz ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Evet evet aynen böyle idi.. Ay çok mutlu oldum şuan Biraz daha sıkarsak ismini bulucaz sanırım. Oyuncularını falan da hatırlamıyorum.. Siz hatırlıyor musunuz ?
Aynen sanırım ben buldum. Google sağ olsun :: )
Triangle (2009) (Şeytan Üçgeni) olabilir mi?
Filmi pek dikkatle izlemediğimi söylemiştim lakin benim anımsadığım bu olmalı; yalnız kadın tam esmer değil; sarışın ve esmer tenli diyelim biz ona. :)
(Bu arada filmin tanıtımını izledim ve tam bölümünü de buldum, belki ilerde izlerim diye sonunda yazmış olduğun sahneye bakmadım.)