Kalça ve Göğüste Yağlanma

Bu konuyu okuyanlar

Mertrakio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, birçok internet sitesine bakmama rağmen istediğim bilgiyi bulamadığım için buradan bir soruşturayım dedim. Şu an 17 yaşındayım, 175cm, 71 kiloyum. Kalça ve göğüslerde belirgin yağlanma var. Özellikle kalça kısmı aşırı rahatsız ediyor beni, erkek olarak en dikkat çeken kısmın orası olması da ayrı bir sıkıntı. Bu durumu evde nasıl düzeltebilirim? Ergenlik sonrası yağlanma dengelenir mi, boşa mı telaş yapıyorum acaba?

HugoBoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ergenlik döneminde her iki cinsiyette de kilo ve boy artışı mevcuttur.Kızlarda ergenlikte yavaşlar ve kadınsı özelliklere sahip olmaya başlarlar,erkeklerde ise yükselişe geçer ve ses kalınlaşması,kas kütlesinde artma,kıllanma gibi erkeksi özelliklere sahip olmaya başlanır. Beslenmeniz nasıl bir düzene sahip? Yağlı ve yüksek kalorili diyete sahipseniz yağlanma olması gayet normal. Aktivite ve spor durumunuz nedir? Eğer az aktivite ve spor yapan birisiyseniz,aktivitenizi arttırmanızı tavsiye ederim. Beden Kitle İndeksi(BKİ) 23.1 ve normal kilonuzdasınız. Spor ile sağlıklı bir yaşam ve sıkılaşma yapabilirsiniz. Telaşlanmanıza gerek yok,rahat olabilirsiniz. Tavsiyem,yılda 1 kere kan değerlerinize ve hormon değerlerinize baktırmanız. Sağlıklı günler dilerim :)

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Selamlar, birçok internet sitesine bakmama rağmen istediğim bilgiyi bulamadığım için buradan bir soruşturayım dedim. Şu an 17 yaşındayım, 175cm, 71 kiloyum. Kalça ve göğüslerde belirgin yağlanma var. Özellikle kalça kısmı aşırı rahatsız ediyor beni, erkek olarak en dikkat çeken kısmın orası olması da ayrı bir sıkıntı. Bu durumu evde nasıl düzeltebilirim? Ergenlik sonrası yağlanma dengelenir mi, boşa mı telaş yapıyorum acaba?
Spor yaparsanız aşırı şekilde gidiyor 8 ay falan karateye gittim ordan biliyorum

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Öncelikle abur cubur u kes. Bisküviler, çikolatalar,cips ve kolalar. Bol su iç. Faydalı şeyler tüket. Ceviz fındık kuru kayısı... Poğaça börek de fazla tüketme. Sebze, ölçülü meyve...

HugoBoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Spor yaparsanız aşırı şekilde gidiyor 8 ay falan karateye gittim ordan biliyorum
Katılıyorum,bizzat kendim kickbox ve muay thai ile uğraşmıştım. Vücuttaki kasların çoğunluğu aktif olarak kullanıldığı için güzel güzel yağlanmalar gidiyor ve kaloriler harcanıyor :)

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Öncelikle abur cubur u kes. Bisküviler, çikolatalar,cips ve kolalar. Bol su iç. Faydalı şeyler tüket. Ceviz fındık kuru kayısı... Poğaça börek de fazla tüketme. Sebze, ölçülü meyve...
istediği kadar sağlıklı beslensin yine gitmiyor

Son mesajlar