4K televizyon alırken nelere dikkat etmeliyim

Bu konuyu okuyanlar

TheAzxtech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Üstad öncelikle hayırlı olsun diyelim şimdiden. Eğer sıradan bir kullanıcıysan alacağın her türlü TV yaklaşık 1 ay sonra dünyanın en iyi TV si olacak. Yani görüntü kalitesi ve sesine bir zaman sonra alışıyorsun. Çooooook kötü bir görüntü+ses yoksa tabii.

Vestel markası ülkemizin bir firması. Ürettiği cihazların bir kısmı , örneğin cep telefonları, problemli. Yalnız TV alanında Toshiba alt yapısını kullanıyor. Panelleri samsung,lg kalitesinde değil desek bile belirli kalitede üretim yapabiliyorlar. Bence bütçeni düşünüyorsan Vestel alabilirsin.

Öncelikle panel çok önemli. Panelin kalitesini ise ilk olarak Hz değerinden anlamlandırıyorlar. Hz değeri ne kadar yüksekse aslında o derece iyi diyebiliriz.
Tv nin işletim sisteminin olması çok büyük özellik. Örneğin android işletim sistemli TV ler mevcut.
TV nin işlemcisi önemli.
Panelin çözünürlüğü önemli. Gerçi günümüz modellerinde 4K lar yaygın yani alacağın her TV işine yarayacaktır.

Ben TV alsam 800hz ve üstü , smart , android işletim sistemli , 4K , odamın büyüklüğüne göre değişir ama 55" , vestel-samsung-lg markalarından alım yapardım.
Abi ben şöyle diyim sıradan kullanıcıyım evet ya da kısmen. Ben 3-4 yıl önce mi ne 80 ekran Arçelik televizyon aldım salona ailem izlesin diye küçük televizyonla olmaz filan dedim kendimce. Tvde aldım eve. Cumartesi digitürk bağlattım işte hdmi kablosu filanda taktı gelen servis ama netlik açıkçası beni hiç tatmin etmiyor maç izlerken filanda aynı.

Benim aradığım şey hem ailem izlicek hem bende ailemin dizileri filan olmadığında tvden maç izlicem. Ailemin dizileri varken zaten pcden veya telefondan izliyorum. Bu kriterlere öncelik verdim; Görüntü kalitesi netlik daha canlı renkler filan işte, ses kalitesi, eskisinden daha büyük ekran bunun için ben en az 140 lık düşünüyorum aslında, usb girişi filan olursa iyi olur usbde olan filmleri tvde oynatabilmem için seçenekler filan.
Askerde gemideyken bizim uzman çavuş usb bellek takıp kayıtlı film ve şarkılarını açıyordu izler dinlerdik onun sayesinde. Bu özellik olursa güzel olur. Babam film izlemeyi çok sever usb işini özellikle babam için istiyorm hatta gerekirse tvye sinema sistemi gibi o sistemlerden de yapabilirim sonradan.
Almışken sorun çıkartmayan sağlam garantili bişi alayım yıllarca arkama bakmayayım diyorum. Almışkende iyi bir şey alıyım diyorum ama çokta açılmadan tabi. 10 binden yukarısına çıkabileceğimi sanmıyorum zaten peşin alıcam başka alacaklarım da var o yüzden tvye en fazla 10 bin ayırabilirim. Bizim bura küçük yer teknosa gibi mağazalar yok bizzat göremiyorum bağlı olduğumuz ile gidicem orada mağazalar var büyük bir sürü tvler vardı. Ben en azından bu şu olur bunlar iyi sana gider şu özelliğinden bu avantajından dolayı bunlara bak filan gibi yardım istiyorum oraya gidip sorarım varsa bizzat canlı görmüş olurum hem. Bilip bilmeden almakta istemiyorum kazık filanda yemiyim sonra.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Abi ben şöyle diyim sıradan kullanıcıyım evet ya da kısmen. Ben 3-4 yıl önce mi ne 80 ekran Arçelik televizyon aldım salona ailem izlesin diye küçük televizyonla olmaz filan dedim kendimce. Tvde aldım eve. Cumartesi digitürk bağlattım işte hdmi kablosu filanda taktı gelen servis ama netlik açıkçası beni hiç tatmin etmiyor maç izlerken filanda aynı.

Benim aradığım şey hem ailem izlicek hem bende ailemin dizileri filan olmadığında tvden maç izlicem. Ailemin dizileri varken zaten pcden veya telefondan izliyorum. Bu kriterlere öncelik verdim; Görüntü kalitesi netlik daha canlı renkler filan işte, ses kalitesi, eskisinden daha büyük ekran bunun için ben en az 140 lık düşünüyorum aslında, usb girişi filan olursa iyi olur usbde olan filmleri tvde oynatabilmem için seçenekler filan.
Askerde gemideyken bizim uzman çavuş usb bellek takıp kayıtlı film ve şarkılarını açıyordu izler dinlerdik onun sayesinde. Bu özellik olursa güzel olur. Babam film izlemeyi çok sever usb işini özellikle babam için istiyorm hatta gerekirse tvye sinema sistemi gibi o sistemlerden de yapabilirim sonradan.
Almışken sorun çıkartmayan sağlam garantili bişi alayım yıllarca arkama bakmayayım diyorum. Almışkende iyi bir şey alıyım diyorum ama çokta açılmadan tabi. 10 binden yukarısına çıkabileceğimi sanmıyorum zaten peşin alıcam başka alacaklarım da var o yüzden tvye en fazla 10 bin ayırabilirim. Bizim bura küçük yer teknosa gibi mağazalar yok bizzat göremiyorum bağlı olduğumuz ile gidicem orada mağazalar var büyük bir sürü tvler vardı. Ben en azından bu şu olur bunlar iyi sana gider şu özelliğinden bu avantajından dolayı bunlara bak filan gibi yardım istiyorum oraya gidip sorarım varsa bizzat canlı görmüş olurum hem. Bilip bilmeden almakta istemiyorum kazık filanda yemiyim sonra.
o senin gözlerinin bozukluğundan ve artık oled var:
bunlarda cam gibi görüntü var güzel kardeşim yıllar içinde Arçelik gelişti...

TheAzxtech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
o senin gözlerinin bozukluğundan ve artık oled var:
bunlarda cam gibi görüntü var güzel kardeşim yıllar içinde Arçelik gelişti...
Gözlerim bozuk değil ama çok şükür 80 ekran aldığım televizyon HD sadece bu yüzden netliği pek tatmin etmiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Gözlerim bozuk değil ama çok şükür 80 ekran aldığım televizyon HD sadece bu yüzden netliği pek tatmin etmiyor.
1920*1080 altı tv alınmaz ki arçelik panel sorunu olunca naz yapmadan değiştiriyor...
MmpWNKWYVQnsGs907WBQZoiDgNqlTgL8pMltkDaWNjdJ_DXsTg5GfyboAdpuYfsQoH0gwO3ppwNCejBOx6XaeHx-hi580m0qi7Sh7WZvvouhYOBRgoyRb9ymMk8LEMqAmdo-il_W8_vvnIo4uJKrWNbHiDBLTlUU7JyrQPbBuPnlfIVRfAoWfGSaVC-OY15YqTTykbl0KWXG0folaTZG02uk6kb068ZJAwzBePiSdGPvqXtU2JmSZ3Q_IEVAoYw4OQe6oSL-nvaEXBPXI8PK05mTSlD3mHFyHnc7s-WjmQ3EgrA5yR3fjjEBVAYmNvM93E915kKcTwTkKOQGwcEjq-toVACpEjY4jnKzsaap4aRXaX8G64dynUKyiWogzd1VkkNVUiFS4r0YnRRGzK8XZsjHBs542GCZlj6vLQklxFr6Sq5bqug5YvMbqdlKVqjK8AfbZwAVHleqWpSa--PIJKrEeUDG9G6hCUM-QlGurei6aI-HyrcQjFCWYjTL0uTtizcLCZLIrm43YVOgRQUXNAW9N4EvInOwgHWQr6Gahu4K6irDgO9Zx4k3EtMy9fR0kwtJixUv0EXeCxTz3Se63AhJyCNRiJmvnVK6COeBCJyeI0YYkQNdNAY99S0o8V14qnyNST8XOHB7IocjzgSd-NZt8X4CWtY=w818-h613-no

bunu almıştık 32'' geri aldılar 42'' verdiler...
68116

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yeni Samsung TV'lerde ambiyans modu varmış. Duvardaki dokuyu ekrana veriyor, üstüne saat, hava durumu, haber vs koyabiliyor veya tablo gibi kullanılabiliyor.
68117

68118

Hakkı Allkan'ın SDN'de bununla ilgili videosu var.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bizde almayı düşünüyoruz 2300tl lik tv 43inç aynısının revizyonlusuda varmış

Satıcı birde revizyonlu önerdi 1700tl ben güvenemedim swap tv yani siz ne diyorsunuz
Marka arçelik

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arçelik dışında tv düşünmüyoruz...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Bizde almayı düşünüyoruz 2300tl lik tv 43inç aynısının revizyonlusuda varmış

Satıcı birde revizyonlu önerdi 1700tl ben güvenemedim swap tv yani siz ne diyorsunuz
Marka arçelik
swap yenilenmiş demek alabilirsin şuan kullandığımızda ondan alınabilir garanti varsa.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Vatanda teşhir ürünleri vs oluyor. Daha uyguna geliyor. Biz 55" curved'i 600tl daha uyguna almıştık o zaman

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Vatanda teşhir ürünleri vs oluyor. Daha uyguna geliyor. Biz 55" curved'i 600tl daha uyguna almıştık o zaman
Peşin veya kartla almayacağız mağazacı tanıdığımız aylık 100tl taksitle alacağız
1700tl ise 200tl ekleyecek
Ben güvenemedim swap a

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Peşin veya kartla almayacağız mağazacı tanıdığımız aylık 100tl taksitle alacağız
1700tl ise 200tl ekleyecek
Ben güvenemedim swap a
Swap bence de sıkıntılı. Madem tanıdıksa teşhir ayarlayamaz mı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Düşen ve sorunlu çıkan cihazları yenilemek demek swap

Sizinkinde sorun çıktımı ilk aldığınız mı swap tı yoksa değişimden verdikleri mi?
değişen swaptı bizimkilerin hard kullanımı sonucu paneli değişmesi gerekti şuan iyi gidiyor.

bbli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ekran panel teknolojisi önemli.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
arçelik'te herkese uyan tv var ithale gerek yok.