4k Tv Çözünürlüğü

Bu konuyu okuyanlar

ice_berg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu görüntüyü nasıl bir ekranda izlediniz.
Bunu ben de düşündüm ama
3840x2160 yazabiliyorsa neden 1920x1080*2 şeklinde dolaylı yazıyor peki. Bir de viewport tan kasıt ekran çözünürlüğü mü başka
çok kasıyon tv uhd 384x2160 aslında 4x1920= 7680 1080x4=4320 olması beklenirdi ama formülü var ...
5a24ff6352120.png
O kadar eminsiniz ki en ufak bir sorgulama gereği bile hissetmiyorsunuz. 4k tv ve çözünürlük ile alakalı yabancı siteler de dahil onlarca siteden defalarca araştırma yaptım. Gönderdiğiniz görüntüyü ilk kez 2-3 sene önce görmüştüm. O zamandan meraklıyım bu teknolojiye. Sorguladığım konu açık ve net, firmanın yetkilisiymiş gibi savunmayın lütfen. Ben tv yi karalamıyorum, aklıma takılan ciddi bir meseleyi herkes faydalansın diye sorguluyorum. Belki size göre yanlış düşünüyorum ama böyle düşünüyorum. Beni çeldirecek bir fikirle de karşılaşmadım. Ben araştırmaya devam edeceğim. Teşekkür ediyorum yardım etmeye çalışan herkese, terbiye sınırları içerisinde yardımcı olmaya çalıştığınız için

---- Mesajlar birleştirildi ----

SAMSUNG, LG modelleri ile izledim kesinlikle 4K PHILIPS LG ile panel üretiyordu artık sadece LG'den temin ediyor adamlar öncelikle 4K üzerine çalışıyor sen hala 4K değil diyorsun...
Hayır 4k değil demiyorum, acaba gerçek çözünürlük bu olmayabilir mi diyorum. Bunu kanıtlayacak bilgiyi servis bile veremiyorken burda insanların kendinden emin olmasını da anlayamıyorum açıkçası

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bende çözümler bitti malesef. Mavi ekran vermiş durumdayım. :D
Umarım çözüme ulaşırsınız. Teknik servis yerine mail yoluyla direkt iletişim kurun derim. Başarılar. Güzel haberleriniz bekliyorum. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
teorik olarak 4k içinde 4 full hd var gibi açan monitör aoc e960sw 1366x768p...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Bu görüntüyü nasıl bir ekranda izlediniz.
Bunu ben de düşündüm ama
3840x2160 yazabiliyorsa neden 1920x1080*2 şeklinde dolaylı yazıyor peki. Bir de viewport tan kasıt ekran çözünürlüğü mü başka
O kadar eminsiniz ki en ufak bir sorgulama gereği bile hissetmiyorsunuz. 4k tv ve çözünürlük ile alakalı yabancı siteler de dahil onlarca siteden defalarca araştırma yaptım. Gönderdiğiniz görüntüyü ilk kez 2-3 sene önce görmüştüm. O zamandan meraklıyım bu teknolojiye. Sorguladığım konu açık ve net, firmanın yetkilisiymiş gibi savunmayın lütfen. Ben tv yi karalamıyorum, aklıma takılan ciddi bir meseleyi herkes faydalansın diye sorguluyorum. Belki size göre yanlış düşünüyorum ama böyle düşünüyorum. Beni çeldirecek bir fikirle de karşılaşmadım. Ben araştırmaya devam edeceğim. Teşekkür ediyorum yardım etmeye çalışan herkese, terbiye sınırları içerisinde yardımcı olmaya çalıştığınız için

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hayır 4k değil demiyorum, acaba gerçek çözünürlük bu olmayabilir mi diyorum. Bunu kanıtlayacak bilgiyi servis bile veremiyorken burda insanların kendinden emin olmasını da anlayamıyorum açıkçası
çünkü 4K görüntü daha keskin daha doğal oluyor çözünürlük düştükçe görüntü keskinliğini yitiriyor...

ice_berg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
SAMSUNG, LG modelleri ile izledim kesinlikle 4K PHILIPS LG ile panel üretiyordu artık sadece LG'den temin ediyor adamlar öncelikle 4K üzerine çalışıyor sen hala 4K değil diyorsun...
Hayır 4k değil demiyorum, acaba gerçek çözünürlük bu olmayabilir mi diyorum. Bunu kanıtlayacak bilgiyi servis bile veremiyorken b
Bende çözümler bitti malesef. Mavi ekran vermiş durumdayım. :D
Umarım çözüme ulaşırsınız. Teknik servis yerine mail yoluyla direkt iletişim kurun derim. Başarılar. Güzel haberleriniz bekliyorum. :)
Çok teşekkür ediyorum ☺ İnşallah

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onlar bilmediklerinden yanlış bilgi verip tazminat davasına neden olmaktan korkuyorlar...

Naber0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hayır 4k değil demiyorum, acaba gerçek çözünürlük bu olmayabilir mi diyorum. Bunu kanıtlayacak bilgiyi servis bile veremiyorken b
Çok teşekkür ediyorum ☺ İnşallah
gercek 4k derken? uhd nij pixel sayisi farkli 4k nin farkli. onun içinde say pixelin sayisini

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
eklediğin fotolardan da anlaşıldığı üzere panelin 4K. bendeki geri zekalı LG 4K tv youtube videolarını max 720p açıyor. bende viewport kısmında 1280 720 yazıyor, sende 1920 1080 X2

K.Oze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Meseleyi çözüme kavuşturabildiniz mi?

Son mesajlar