Bu konuyu okuyanlar

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu tarz buyuk guncellemelerden sonra telefonun yedeklerini alip sifirlamak gerekiyor ama siz okadar bilgili degilsiniz sanirim ayarlar-telefon hakkinda-yazilim bilgilerine tiklayin android surumu 9.0 yaziyorsa guncellenmks demektir zaten guncellenmisse telefondaki degisiklikleri goruyorsunuzdur

Evet android sürümü 9 yazıyor..Bahsettiğim gibi bu forumu okuyana kadar çok kurcalamıyordum telefonu,şimdi sizleri okudukça merak ediyorum bende..Teşekkür ederim..

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Evet android sürümü 9 yazıyor..Bahsettiğim gibi bu forumu okuyana kadar çok kurcalamıyordum telefonu,şimdi sizleri okudukça merak ediyorum bende..Teşekkür ederim..
Ornegin kameradaki degisikligi gormussunuzdur video foto ayrildi yukarda sagda akilli kamera ozelligi var insan gorunce insana donusuyor ona gore mod yapiyor (kedi kopek kuş gunes gece gun batimi insan hayvan bitki agac cicek gibi modlari var ) cekiyor vs alttaki tuslari kaldirabilirsiniz gece modu ozelligi var gormussunuzdur alttaki tuslari kaldirmak icin yukardan bildirim panelini tamamen indirin orda navigasyon cubugu yaziyor ona basili tutun cikan ekranda tam ekran hareketlerini secin tuslarin yerine cizgiler gelicek ortadaki cizgiyi yukari cekince ana ekrana sagdakini cekince bir geri soldakini cekince son uygulamalar acilicak tus yerine cizgi geliyor daha iyi buna alisin daha sonra cizgileride kaldirirsiniz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hayirli olsun iyi gunlerde kullanin

Kisaca degisiklikler - son uygulamalar ios gibi yukari atiliyor kamera gorunumu degisti ayarlar degisdi bildirim paneli degisdi gece modu eklendi saat sol tarafa alindi edge ekranindan takvim kaldirildi uygulama simgeleri yuvarlatildi ve logolar yenilendi galeri degisti mesajlar arama ekrani rehber degisti kisaca aklima gelenler bunlar ve tamamen degisti

Son düzenleme:

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Teşekkür ederim,vakit ayirdiniz...Sözler.yazinca bakıyorum evet değişmiş,inanması komik gelebilir ama sizler.boyle detaylı anlatana kadar ben hepsinin farkında değildim.. Tekrardan teşekkür ederim ????

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Teşekkür ederim,vakit ayirdiniz...Sözler.yazinca bakıyorum evet değişmiş,inanması komik gelebilir ama sizler.boyle detaylı anlatana kadar ben hepsinin farkında değildim.. Tekrardan teşekkür ederim ????
Rica ederim degisiklikler hosunuza gitmisdir umarim guncellemeden sonra şarj cabuk bitiyor ama gelecek guncellemeyle duzelecektir ve eger yapabilirseniz telefonu yedekleyip sifirlamanizi tavsiye ederim bu tarz sistemi degistiren guncellemelerden sonra yapmak iyidir isinma donma takilma çökme sorunlari olabiliyor
Ayrica tuslari kaldirdiysaniz alttaki cizgileride kaldirip tamamen ekran olmasini isterseniz tuslari kaldirdiginiz yeri tekrar acin en altta ip uclarini goster yaziyor onu kapatirsaniz cizgilerde gider daha hoş goruntu olur 1 2 gune alisirsiniz.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Arkadaslar bugun hattimi tasidim vodafone, taktim ama yukarda boyle bir simge cikiyor bunedir bilen varmi

Ekli dosyalar

• 20190217_131704.jpg
    20190217_131704.jpg
    9.6 KB · Görüntüleme: 379

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Aslinda boyle bir buton yoktu hocam hatti taktiktan sonra boyle bir simge geldi kapattim cozuldu wifi aramasiymis

Ekli dosyalar

• 20190218_003258.jpg
    20190218_003258.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 174

Ethem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar s9+ alma niyetindeyim uzun zamanlar iphone kullandım 5 5s 6splus 8plus 8plus ı sattık tan sonra ikinci el bi s7 edge denk geldi şuan bunu kullanıyorum iphone olan düşüncelerimi değiştirdi özgürlük hızlı şarj vs. vs. lakin forumu takip ederken android pie ile problem yaşadınız herhalde şarj problemi devam ediyor mu one uı arayüzü çok güzel kullanırken problem yaşadınız mı şimdiden teşekkürler

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Merhabalar arkadaşlar s9+ alma niyetindeyim uzun zamanlar iphone kullandım 5 5s 6splus 8plus 8plus ı sattık tan sonra ikinci el bi s7 edge denk geldi şuan bunu kullanıyorum iphone olan düşüncelerimi değiştirdi özgürlük hızlı şarj vs. vs. lakin forumu takip ederken android pie ile problem yaşadınız herhalde şarj problemi devam ediyor mu one uı arayüzü çok güzel kullanırken problem yaşadınız mı şimdiden teşekkürler
Hocam yukarda baska bi arkadasa iosdan androide gecinceki dusuncelerimi yazdm detaylica gorursunuz one ui mukemmel.bir yazilim cok stabil ve akici experiencenin baya ustunr koyulmus ve sarj aslinda yeterli ama şöyle biz aldigimizra 6 bucuk saat civari ekran suresi aliyorduk one ui den sonra 5 saate sustu maximum ama bu yazilimsal sorun oldugundan ocak subat guncellemesiyle duzelecektir yazilimda en ufak sorun ben henuz yasamadm

Ethem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yukarda baska bi arkadasa iosdan androide gecinceki dusuncelerimi yazdm detaylica gorursunuz one ui mukemmel.bir yazilim cok stabil ve akici experiencenin baya ustunr koyulmus ve sarj aslinda yeterli ama şöyle biz aldigimizra 6 bucuk saat civari ekran suresi aliyorduk one ui den sonra 5 saate sustu maximum ama bu yazilimsal sorun oldugundan ocak subat guncellemesiyle duzelecektir yazilimda en ufak sorun ben henuz yasamadm

Anladım hocam şöyle anlatayım grafik tasarım işiyle uğraşıyorum akşama kadar telefona çalmadığı sürece ihtiyaç duymuyorum sürekli bilgisayar başında olunca iphone 8plsta günü çok rahat % 20 %25 şarjla bitiriyorum saat 12 - 1 civarı şarja takarken. Saat 8 e kadar telefon ihtiyacım olmuyor bana şuan lazım olan ekran bekleme süresi yanımda şarj aleti taşımayı sevmem oyüzden beni bişekilde idare etmesi lazım. s7 edge deki problemimde çabuk bitmesi durduğu yerde gözümün önünde eriyor sarjı lakin şöyle bi avantajı var çok sıkıştığımda yarım saatlik bi şarjla çok kolay %30 %40 bandına atıyor hızlı şarj. S9 + 3500 mah batarya var bildiğim kadarıyla nasıl bi güç tüketimi oluyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,089
Anladım hocam şöyle anlatayım grafik tasarım işiyle uğraşıyorum akşama kadar telefona çalmadığı sürece ihtiyaç duymuyorum sürekli bilgisayar başında olunca iphone 8plsta günü çok rahat % 20 %25 şarjla bitiriyorum saat 12 - 1 civarı şarja takarken. Saat 8 e kadar telefon ihtiyacım olmuyor bana şuan lazım olan ekran bekleme süresi yanımda şarj aleti taşımayı sevmem oyüzden beni bişekilde idare etmesi lazım. s7 edge deki problemimde çabuk bitmesi durduğu yerde gözümün önünde eriyor sarjı lakin şöyle bi avantajı var çok sıkıştığımda yarım saatlik bi şarjla çok kolay %30 %40 bandına atıyor hızlı şarj. S9 + 3500 mah batarya var bildiğim kadarıyla nasıl bi güç tüketimi oluyor.

Gelecek olan güncelleme ile düzeltileceğini düşünüyorum 5 saat ekran süresi alıyorum bende güncelleme üzerinde hala çalışmalar yapılıyor olduğunu tahmin ediyorum ki hala güncellemenin ne zaman geleceğine dair net bir bilgi paylaşılmış değil.
Gün içerisinde çalmadığı taktirde bakmıyorsan günü rahatlıkla çıkarır, şarj aleti taşımak zorunda kalmazsın bende sabah şarjdan çıkardım 8 gibi gün içerisinde en fazla 2 saat telefon görüşmesi yaptım şuan şarjım %89 eve gittiğimde de en az % 75 oluyor daha sonra da 9 da başlıyorum şarjım bitene kadar Pugb oynuyorum. 11 gibi şarjım % 8 kalmış oluyor.

Ethem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gelecek olan güncelleme ile düzeltileceğini düşünüyorum 5 saat ekran süresi alıyorum bende güncelleme üzerinde hala çalışmalar yapılıyor olduğunu tahmin ediyorum ki hala güncellemenin ne zaman geleceğine dair net bir bilgi paylaşılmış değil.
Gün içerisinde çalmadığı taktirde bakmıyorsan günü rahatlıkla çıkarır, şarj aleti taşımak zorunda kalmazsın bende sabah şarjdan çıkardım 8 gibi gün içerisinde en fazla 2 saat telefon görüşmesi yaptım şuan şarjım %89 eve gittiğimde de en az % 75 oluyor daha sonra da 9 da başlıyorum şarjım bitene kadar Pugb oynuyorum. 11 gibi şarjım % 8 kalmış oluyor.

Aynen sizinle aynı tarza yakın kullanıyorum telefonu akşam youtube vs kullandığım için telefonla alakalı bi sıkıntı olacağını sanmıyorum s9+ ı da android pie ile kullanmak istiyorum samsung güncelleme olarak kısır bi platform olduğu için türkiye için çok bi destek vermiyorlar şuan one ui için 6gb ram oyunlar veya program geçişlerinde bı sıkıntı yaşatıyor mu özellikle pubg oynuyorsanız sizin görüşleriniz önemli benim için

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Aynen sizinle aynı tarza yakın kullanıyorum telefonu akşam youtube vs kullandığım için telefonla alakalı bi sıkıntı olacağını sanmıyorum s9+ ı da android pie ile kullanmak istiyorum samsung güncelleme olarak kısır bi platform olduğu için türkiye için çok bi destek vermiyorlar şuan one ui için 6gb ram oyunlar veya program geçişlerinde bı sıkıntı yaşatıyor mu özellikle pubg oynuyorsanız sizin görüşleriniz önemli benim için
Hocam acikcasi ben pubg vs oynamiyorum ama mali g72 gibi bir gpunun dondugunu donacagini hic gormedim yazilimsal bug disinda suan donduracak oyun yok varsa bilen yazsn oyun disina bakacak olursak s7edge de 3.500 mah ama tabi yeni pil teknolojisi yeni yazilimsal cozumler 10nm islemci ile tabiki s9+ daha farkli güc yonetimi acisindan, ios ile android arasinda şöyle.bir fark var iosu 4 saat kullanma hic %1 gider ama androide %3 gider bunlar sallama rakamlar ama kabaca boyle ama calisirken 10 dakikada ios %10 sarj yiyosa samsung %2 3 yer sebebi amoled ekran olmasi arada aktif pasiflik farki var ama dedigim gibi %1 gidiyosa bunda %2-3 gider ram de surekli uygulama acik oldugu icin ayrica pie malsef buglarla dolu bir yazilim pixel serisinde bunu gorduk bende gm8 de var sözde android one kapsaminda olmasina ragmen 2 hafta once yayinlandi bombos bir arayuz ama buglarla dolu kamera acilmiyor telefon takiliyor s9+ cihazima samsung 4 ayda verdi ve arayuzu neredeyse tamamen degistirdi bu arayuzu 4 ayda yapip verirse dogal olarak bug olur ama stabilitede asla bug yok varsa olan yazsn ben daha bir kere olsun ne uygulamadan atildim ne cökme ne donma takilma yasamadm ama emre arkadasinda dedigi gibi batarya fixlerini duzeltiyorlar 1 aydir ocak guncellemesi verilmedi demekki cozemediler subat icersinde yayinlanir diye tahmin ediyorum ayrica sizi yaniltmasin sarji yine iyi aktif ekran 5 saati goruyoruz ama eskiden 6.5 saat gibi guzel bi rakam gordugumuz icin bize suanki kisa geliyor ayrica surekli masa basindaysaniz ve dediginiz gibi telefonu calisirken aktifde kullanmiyosunuz size 1.5 gun gider sanirm bu haliyle sarjin aktifde 5 saate dusmesi disinda muthis hicbir sorunu yok eger alacaksaniz tavsiyem s10 serisi cikicak 4 5 gun sonra onlar ciksin suan hepsiburada.com da 4.200 tl s9+ 1 ay sonra sanirm 4000 tl altina duser ozaman alirsiniz

Arkadaslar bu arada amazon sitesinde spigenin hizli sarj destekli 9v esentinal f301 kablosuz sarj modeli 75 tl ye dusmus isteyen alsin cok iyi fiyat normalde 120_160 arasi oynuyor fiyati bilginiz olsun :)

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Garantileyebileceğimiz tek şey galaxy s9 serisinin fiyatlarına zam gelmeyeceği. Yeni modeller çıktıktan sonra.

Ethem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler bu konuda aklımda kalan tek problem s7 edge modelinde yaşadığım kavisli ekran koruma için jelatin vs bunu 2 - 3 adet yaptırıp kılıf yüzünden kalkmalar oldu yaptıranlar veya yaptırmadım gerek yok çizilmiyor diyenleriniz varmı s7 edgede yaptırmadım kendim ama kılcal çizikler var.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,089

Sorun yok oldukça akıcı, tek sorun ekran süresi çok aktif kullanıyorsanız 2 kez şarja takmanız gerekebilir ama One UI güncelleme yapılmamış bir cihaz olursa günü rahatlıkla çıkarır, Max 8 saat 35 dk ekran süresi almanız mümkün, Çok aktif bir kullanıcı değilsiniz çalarsa bakacağınız için günü rahatlıkla çıkarır akşam dilediğiniz sosyal medya uygulamasında rahatça dolaşabilirsiniz :)

Ethem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun yok oldukça akıcı, tek sorun ekran süresi çok aktif kullanıyorsanız 2 kez şarja takmanız gerekebilir ama One UI güncelleme yapılmamış bir cihaz olursa günü rahatlıkla çıkarır, Max 8 saat 35 dk ekran süresi almanız mümkün, Çok aktif bir kullanıcı değilsiniz çalarsa bakacağınız için günü rahatlıkla çıkarır akşam dilediğiniz sosyal medya uygulamasında rahatça dolaşabilirsiniz :)

Yorumlarınız için teşekkürler ben aklımdaki soru işaretleri gitti s9+ alabilirim artık. Güncelleme konusunda da sonuçta samsung un yabana atabileciği bi s3 - s5 değil bi şekilde durumu toparlıyacak güncellemeyi yayınlarlar ve One UI da güncellerim ben telefon hazır sıfır ve içi boşken :)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,089
Yorumlarınız için teşekkürler ben aklımdaki soru işaretleri gitti s9+ alabilirim artık. Güncelleme konusunda da sonuçta samsung un yabana atabileciği bi s3 - s5 değil bi şekilde durumu toparlıyacak güncellemeyi yayınlarlar ve One UI da güncellerim ben telefon hazır sıfır ve içi boşken :)

Siz bilirsiniz gelecek olan güncelleme ile bu sorunu mutlaka düzelteceklerdir :) S10 tanıtılmasına saatler kaldı sonuçta :)

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Hocam eger sert kalin kilif kullanmiyosaniz ekran koruyucuyu kaldirmiyor ama spigen zirh kiflar takarsaniz kaldiriyor bilginiz olsun ayrica s9+ kavisi s7 edge kadar degl daha az kavisi var bence kutudan cikarinca guncellemeyin 1 2 gun eski tip kullanin sonra guncelleyin maksat degisimi gorun :) ayrica s9+ android 10 da alacak ama 11 almaz max 2 update ve 24 ay aylik guncelleme aliyor bilginiz olsun

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Arkadaslar hayirli olsun hem guncelleme yayinlandi hemde gece moduna saat ayarlama ozelligi gelmis

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190220-135005_Software update.jpg
    Screenshot_20190220-135005_Software update.jpg
    55.1 KB · Görüntüleme: 411

Ethem42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam eger sert kalin kilif kullanmiyosaniz ekran koruyucuyu kaldirmiyor ama spigen zirh kiflar takarsaniz kaldiriyor bilginiz olsun ayrica s9+ kavisi s7 edge kadar degl daha az kavisi var bence kutudan cikarinca guncellemeyin 1 2 gun eski tip kullanin sonra guncelleyin maksat degisimi gorun :) ayrica s9+ android 10 da alacak ama 11 almaz max 2 update ve 24 ay aylik guncelleme aliyor bilginiz olsun

Farktan yan sıkıntı yok ta şimdi böyle bi güncelleme full wipe yapsak mantıklı olur 1-2 gün kullanıp tüm ayarları yaptıktan sonra da uğraştırır diye düşünüyorum yeni güncelleme de çıkmış yükleyip deneyen oldu mu ?

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Farktan yan sıkıntı yok ta şimdi böyle bi güncelleme full wipe yapsak mantıklı olur 1-2 gün kullanıp tüm ayarları yaptıktan sonra da uğraştırır diye düşünüyorum yeni güncelleme de çıkmış yükleyip deneyen oldu mu ?
Hocam tabiki wipe yapmayi biliyosaniz yapin yoksa komple ayarlardan sifirlayin bu tarz buyuk guncellemelerde yapmaniz lazim eski yazilim dosyalariyla cakisip donma takilma atma gibi sorunlar olmamasi icin ben 1 2 gun vakit gecirip guncelleyinki farki gorun demek istedm ?

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,089
Gelen güncelleme ile ekran süresi 5 saat 25 dk oldu, ve hızlanma hissettim sizde son durum nedir?

Oknerkc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran süresi almadim ama batarya süresinde bi iyileşme var gibi. Daha Eski sürümle kıyaslarsak nasil hangisnin batarya suresi daha iyi bunuda ilerleyen gunlerde ekran sureleri gosterecektir.

mahirrmutluu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyler s9 plusun fiyatı hepsiburada da 4200 4500 bandında alsam mı yoksa s10nun çıkmasıyla biraz beklesem mi? Ama ötv %50 olacak onun korkusu var biraz