Ani drop ve fps düşüşleri

Bu konuyu okuyanlar

karikido

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyı gunler arkadaşlar bende Amd İşlemcili bir Laptop var ve SSD takdırdım ssd den önce drop girmesi fps düşmesi yaşıyordum, ssd den sonra azaldı bilgisayar daha iyi oldu ancak sorum şu bilgisayarım 2,4 ghz destekliyor ve 4 işlemciye kadar çalışabılıyor yüksek fps almama rağmen oyunlardan neden bana drop gırıyor neden anlık fps düşmesi yaşıyorum, bana yardımcı olursanız sevinirim..

Teorim!: cpu yu bilgisayar.sonuna kadar kullanıyor yani 2,4 Ghz 4 çekirdekle ancak diyorum ki ben bu çalışmayı yanı2,4 Ghz sınırlasam mesela 2,2 ghz yapsam bilgisayar drop yaşamaz diye düşünüyorum ancak bundada sorum şu Amd işletım sıstemım ve ekran kartım oldugundan buna uygun program bulamadım.

Isletım sistemim Amd a-10 9600
Ekran kartlarım dahili R 5
Harici ekran karı R7
Soğutucu kullanmaktayım ki ısınma dereceleri normal.gozukuyor. Thermal.macun ve temizlik daha yeni ve güzel ıscılıkle yapıldı.

Şımdıden o değerli yorumlarınız için teşekkür eder, yorumlarınızı tavsiyelerinizi ve bilgi aktarımınızı beklemekteyim.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum Ani fps düşüşleri dikey eşleştirmeden de (V-sync) kaynaklanabilir. Oyun için grafik ayarlarından v-sync'i kapatıp tekrar bakar mısın.

yada oyunda iken ekran kartının ısısı ne kadar ısınmadan dolayıda bunu yapıyor. kullandığın OS nedir?

karikido

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dikey senkronizasyon Amd radeondan da kapalı hocam oyun içinde de kapattım :) ancak bunlara rağmen sorunum devam etmekte kullandığım os derken ortam soğutmasınımı kastettınız, teşekkür ederim şimdiden.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
OS derken işletim sistemi anlamında hangisi diye sorulmuştur büyük ihtimal. Sürücüleri nasıl güncelliyorsunuz? Bu droplar her oyunda mı oluyor yoksa belli başlı oyunlarda mı?

karikido

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu droplar önceden lolde çok fazlaydı şimdi loldekıler.bıraz düzeldi thermal.macun ve ssd farkı ile ancak tencent games emulator oyunu pubg, yani telefon oyununu bilgisayardan oynadıgımda aşırı drop gırıyor, işletım sistemim Windows 10

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu droplar önceden lolde çok fazlaydı şimdi loldekıler.bıraz düzeldi thermal.macun ve ssd farkı ile ancak tencent games emulator oyunu pubg, yani telefon oyununu bilgisayardan oynadıgımda aşırı drop gırıyor, işletım sistemim Windows 10
Driver booster tarzı sürücü güncelleme programı kullanıyor musunuz? MSI Afterburner ile FPS değerlerini test edebilir misiniz oyundayken? GPU kullanımı kaça düşüyor vs. bunları öğrenelim.

karikido

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driver booster tarzı sürücü güncelleme programı kullanıyor musunuz? MSI Afterburner ile FPS değerlerini test edebilir misiniz oyundayken? GPU kullanımı kaça düşüyor vs. bunları öğrenelim.

Tabi 10 dk ıcınde geri donucem bakıp

---- Mesajlar birleştirildi ----

Allah Allah bigisayar öteki gpuları kullanmuyor gösteriyor anlamadım.Fps im oyuh sırasında 50 ile 20 hatta bazen 18 19 arasına düşüyor tamam hani görsel yüklenirken belki düşer ama adamla çatışmaya girdiğimdede düşünce oyunum kabusa dönüyor.

Allah Allah bigisayar öteki gpuları ku

Ekli dosyayı görüntüle 61859

Driver booster kullandım ama ekran kartıını ordan güncellemedim daha çok ses kartıdır ıvır zıvır

Bir de benim işlemci sayım 4 nasıl olurda hiç birini kullanmaz 7. gpuyu kullanır :D

Son düzenleme:

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
lol de bile drop ve fps düşüşü varsa garanti bir sıkıntısı var.
Driverlar güncelse.
Bios güncelse.
ısı degerleri normal bakım yeni yapıldı ise.
oyun oynarken sistem yüksek performans modunda ve makine şarja takılı ise.
servis yolu gözüküyor.
NOT: laptoplarda yüksek performans modu almadan gpu turbo tam kullanım olmaz. ve şarja takılı iken %30 daha yüksek performans alırsınız.
pil de iken performans düşük olur.
Birde bios sıfırlayıp denemenizi öneririm.

karikido

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilginiz için teşekkür ederim