MSI PE62 7RD-1621XTR düşük performans

Bu konuyu okuyanlar

İlker Gul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlıkta da belirttiğim gibi FPS sorunu yaşıyorum. Oyunlarda FPS 40-60 arası değişiyor, daha yukarı çıkmıyor (sebebini bilmediğim şekilde). Sadece bazı oyunlarda (LoL,Cs.) yükselip değişiyor. Ve şu ana kadar fazla bir oyun deneme şansım olmadı fakat Cs,LoL,The Witcher 3 gibi oyunlarda fan aşırı hızlanıyor çok fazla ses ve hava çıkıyor Gerçekten sorunuma yardımcı olabilecek biri olursa memnuniyet duyarım, şimdiden teşekkürler.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Driverlarda falan sorun yok demi ?
Daha önce yüksekti de sonradan mı bu hale geldi yoksa cihazı yeni aldın da direkt olarak böyle bir sorunla mı karsılastın ?

İlker Gul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Driverlarda falan sorun yok demi ?
Daha önce yüksekti de sonradan mı bu hale geldi yoksa cihazı yeni aldın da direkt olarak böyle bir sorunla mı karsılastın ?
Cihazı yeni aldım tüm güncellemeleri aldığım gibi yaptım anında normal internette dolaşırken sorun olmuyor fakat oyunlardayken yukarıda bahsettiğim sorunla karşılaşıyorum

İlker Gul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
20190107150051_1.jpg

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama yaklaşık 2 saatlik oyun sonunda sol yukarda yazan değerlere sahipti oyun sıcaklık yaklaşık 55 dereceden başladı

MertoCool

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle oyunları hangi ayarlarda oynatıyorsun ? Eğer max ayarlarda oynatırsan tahmin ediyorum ki aldığın fps değerleri normal. Çünkü cihazının özelliklerine baktım gtx1050 ekran kartı ve i7 7700hq işlemci var bunlar kötü parçalar değil fakat bence çokta üst bir performans beklememen lazım ki witcher 3 bildiğim kadarıyla ağır bir oyun ve 40 civarı fps alıyorum demişsin. Ben uzman değilim çok büyük bilgim yok ama bu fps gayet yeterli gözüküyor. Isınma probleminde varsa ağır işlemci ve ekran kartı gerektiriyorsa oynadığın oyun normal olarak cihaz kendini zorlar ve bu problemi yaşatabilir tahminimce.

İlker Gul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum 6-10 arasında artan sıcaklık 2 saate göre gayet doğal gözüküyor.Oynadığım ayarlar yüksek de ekran çözünürlüğü 1024 tam tersine düşük çözünürlük olarak. Ek olarak elimdeki sistemden daha kötü bir sistemle CS:GO oyununda alınan FPS değeri bu elimdeki bilgisayardan daha iyi performans gösteriyor takıldığım nokta bu.