Bilgisayar fanı kafayı yemiş gibi dönmeye başladı !

Bu konuyu okuyanlar

/antiroes/

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar Asusun X510UNR (i7-8550u 8gb ram mx150)model laptopunu kullanmaktayım alalı yaklaşık 2 hafta oldu laptopun klavyesinin sağ kısmında ince bir cızırtı benzeri ses geliyor ve fan sürekli yüksek hızda dönmeye başlayıp birden kapanıyor bu işlem sürekli devam etmekte. Konu hakkında bir bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ?

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Merhaba arkadaşlar Asusun X510UNR (i7-8550u 8gb ram mx150)model laptopunu kullanmaktayım alalı yaklaşık 2 hafta oldu laptopun klavyesinin sağ kısmında ince bir cızırtı benzeri ses geliyor ve fan sürekli yüksek hızda dönmeye başlayıp birden kapanıyor bu işlem sürekli devam etmekte. Konu hakkında bir bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ?
kardeşim pc aşırı ısınıyor olabilir fanı temizle pc nin c sine bak eger hala deli gibi dönüyorsa internetten fan control inidr ve pc fan hızını ayarla

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Şimdi laptop soğutmalarında fan mecburi olarak en köşede olduğu için dışarıdaki hava içeriye küçük kanallar ile taşınıyor. Bu kanalları tutan vidalardan birisi gevşediyse yada çıktıysa soğuk hava tam olarak gidemiyor olabilir. Fan sıcaklık arttığı için çalışıyordur. Yine yüksek ihtimalle kanal tam yerinde oturmadığı için titreşimden dolayı cızırtı yapıyordur. İki haftaysa onun garantisi vardır servis baksa daha iyi olur

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O cızırtının olduğu yerde büyük ihtimalle HDD vardır cızırtı onundur. Fan masaüstünde hiçbir şey yapmazken bile mi dönüyor?

/antiroes/

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O cızırtının olduğu yerde büyük ihtimalle HDD vardır cızırtı onundur. Fan masaüstünde hiçbir şey yapmazken bile mi dönüyor?

SSD kullanıyorum ondan gelme ihtimali olabilir mi ses bilmiyorum ama fan hiç bir şey yapmadan dönmeye başlıyor laptopun açık olması yeterli.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Bilgisayarı kanepe, halı, yastık vb. nesnelerin üzerinde kullanmıyorsundur umarım. Alttaki hava girişlerini kapatmamaya özen göster.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Çok sıkıntı veriyor ise yedeklerinizi alıp servise verin sonuçta 2 haftalık bir ürün belki montaj hatası vardır.

/antiroes/

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyeleriniz için teşekkürler ürünü servise yolladım ürün değişimi olacakmış.