Amazon.com (US)

Bu konuyu okuyanlar

furkanekbic99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
100ECE26-EDCB-4B00-AAE1-2D9C20F0005B.jpeg

Arkadaşlar resimde de görüldüğü üzere aldığım ürün $114.95, kargosu $13.87, en alttaki $22.99 olanda tahmini gümrük parası. Herşey iyi hoş ama aklımda 2 tane soru var umarım aranızdan cevaplayanlar çıkar. Çünkü benim için çok önemli bunlar.
1- Bu verdiğim tahmini gümrük parasından sonra ürün ülkemize geldiğinde yine gümrük parası diye para isterler mi öyle bir hakları var mı?
2- Bu konudan çok farklı bir soru. Biliyorsunuz Amazon TR var artık bu aldığım orada da satılıyor lakin daha pahalı. Şimdi Türkiye de var diye bu aldığım ürünü Amazon TR fiyatına çevirme gibi bir lüksleri olmaz değil mi?

Umarım net anlatabilmişimdir. Aldığım ürün elektronik bir ürün. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden yardımcı olacak kişilere teşekkürlerimi sunuyorum.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Yeniden gümrük istemezler herhalde ama aldığınız küçük bir parça ise fiyat kısmını küçük yazarak gümrük kandırılabiliyor örnek gidipde elektrikli süpürge aldıysanız onun fiyatının o olmadığı belli oluyor ve büyük olduğu için açılıyor paket onun fiyatı araştırılan sonra direk gümrükten alınıyor ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum çok büyük bir şey almadıysanız birde tr fiyatınada çevirmezler

furkanekbic99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeniden gümrük istemezler herhalde ama aldığınız küçük bir parça ise fiyat kısmını küçük yazarak gümrük kandırılabiliyor örnek gidipde elektrikli süpürge aldıysanız onun fiyatının o olmadığı belli oluyor ve büyük olduğu için açılıyor paket onun fiyatı araştırılan sonra direk gümrükten alınıyor ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum çok büyük bir şey almadıysanız birde tr fiyatınada çevirmezler
Aldığım ürün kulaklık hocam. Büyük bir şey değil yani. Ama amazon öyle tezgah yapar mı sanmıyorum. Sonuçta ben ürünü alırken benden o gümrük parasını alıyor. Bir daha istemesi saçma olmaz mı?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Kulaklık ise hiç sorun olmaz direk geçer gelir