Avrupa’da Tıp Eğitimi

Bu konuyu okuyanlar

23xZeuSx23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gençler bir sorum olacaktı , ben şimdi İstanbul Tıp ingilizce ‘ de okuyorum ( hazırlık sınıfında )
Çek cumhuriyeti , Almanya gibi ülkelerdeki tıp fakültelerine başvuru yapabilirmiyim ?
Başvurum neye göre değerlendirilir ?
ÖSYM puanım dikkate alınır mı ?
Bu konularda bilgilendirebilirmisiniz . Cevaplarınız için Teşekkür ederim .

Marques

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu üniversiteden üniversiteye değişen bir durumdur. Avrupa ülkelerinin çoğu puan şartı aramamaktadır ama hepsi bir sınava tabi tutularak almaktadır ve büyük çoğunluğu ücretlidir. ( şu zamanlarda dolar ve euronun artışından dolayı ücretleri tahmin bile edemem ) bahsettiğimiz üniversitelere girebilmen için dil şart aranmaktadır. kendi dil sınavlarında başarılı olman gerekki bölüm derslerini alasın , ama bir önemli konu daha başvuracağın üniversitelerin yök tarafından denkliği olması gerek eğer türkiye de devam ettireceksen mesleğini.

23xZeuSx23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu üniversiteden üniversiteye değişen bir durumdur. Avrupa ülkelerinin çoğu puan şartı aramamaktadır ama hepsi bir sınava tabi tutularak almaktadır ve büyük çoğunluğu ücretlidir. ( şu zamanlarda dolar ve euronun artışından dolayı ücretleri tahmin bile edemem ) bahsettiğimiz üniversitelere girebilmen için dil şart aranmaktadır. kendi dil sınavlarında başarılı olman gerekki bölüm derslerini alasın , ama bir önemli konu daha başvuracağın üniversitelerin yök tarafından denkliği olması gerek eğer türkiye de devam ettireceksen mesleğini.
Diplomamın Avrupa’da denkliği olması için bunu düşünüyorum yani mesleğimi orada devam ettirmek için harç almayan ya da çok az harç alan üniversiteler varmış duyduğuma göre ,
Sadece İngilizce ( TOEFL - IELTS vb )
Bildiğime dair belgeyle + ÖSYM yerleştirme puanını kullanarak tercih edebileceğim üniversite yokmudur?
Yani illa bakolarya - abitur vs belgeler mi gerekiyor ?

Marques

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ösym puanıyla girebilceğin üniversiteler Bosna Hersek , Makedonya gibi ülkelerde geçerli. Bu iki ülke de ösym puanıyla aldığını biliyorum buna benzer daha varmıdır bilmiyorum ama

23xZeuSx23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ösym puanıyla girebilceğin üniversiteler Bosna Hersek , Makedonya gibi ülkelerde geçerli. Bu iki ülke de ösym puanıyla aldığını biliyorum buna benzer daha varmıdır bilmiyorum ama
Peki hocam burada tıp diploması alsam dil meselesini halletsem orada diplomam geçerli olur mu okulun M8 Alliance ittifakına üye ( dünyanın saygın tıp fakültelerinin üye olduğu kuruluş ) Bunun yararı olur mu?

---- Mesajlar birleştirildi ----

İngiltere’nin iyi üniversitelerine başvuru yapmam da zor galiba değil mi?

Son düzenleme:

Marques

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Peki hocam burada tıp diploması alsam dil meselesini halletsem orada diplomam geçerli olur mu okulun M8 Alliance ittifakına üye ( dünyanın saygın tıp fakültelerinin üye olduğu kuruluş ) Bunun yararı olur mu?

---- Mesajlar birleştirildi ----

İngiltere’nin iyi üniversitelerine başvuru yapmam da zor galiba değil mi?

Onun için ben bir şey demeyeyim o tür konular bizi aşar yani detay ve çok bilgi gerektiren konular.

Evet İngiltere Avrupa ülkelerine göre üniversiteye girişi dışardan bir nebze daha zor.

Son mesajlar