iPhone XR mi yoksa X mi almaliyim?

Bu konuyu okuyanlar

yasin1993gs

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Evet arkadaslar telefon almak istiyorum fakat kararsiz kaldim XR cikmadi ama simdi ben Iphone X mi alsam yoksa XR mi alsam hangisi mantikli fiyatlari Iphone X 7.000 TL Iphone XR 8 bin olur diye tahmin ediyorum.Kiyaslama yaptigimda X one cikiyor.Ben kameraya onem veren birisiyim XR bu konuda iyi midir.Sizce hangisini alayim.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Aradaki 1000 tl ye değmeyeceğini düşünüyorum ben x alırdım

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
X donanim olarak cok onde ama Xr nin Bokeh ozelligi ve islemci farki var da
İki işlemci arasındaki farkın sizin farkedebileceğiniz kadar uçuk bir fark olduğunu düşünmüyorum. XR tek kameralı değil miydi? Portre var ise de yazılımsal olduğunu düşünüyorum yanlışım var ise düzeltin. Portre modunda XR ın tek artısı derinlik algısını daha sonra değiştirebiliyor olmak. Bence 1000 tl gibi bir fark olursa aralarında X almak daha mantıklı.

yasin1993gs

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İki işlemci arasındaki farkın sizin farkedebileceğiniz kadar uçuk bir fark olduğunu düşünmüyorum. XR tek kameralı değil miydi? Portre var ise de yazılımsal olduğunu düşünüyorum yanlışım var ise düzeltin. Portre modunda XR ın tek artısı derinlik algısını daha sonra değiştirebiliyor olmak. Bence 1000 tl gibi bir fark olursa aralarında X almak daha mantıklı.
Iphone X te Ios 12 ile portre derinligini ayarlayamiyor muyuz?

LyfeX

Asistan
Reaksiyon puanı
76
XR 8000 den azıcık daha fazla olabilir

GalaxySIII

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İmkanınız Var ise iPhone XS Alın Derim.
Eğer yoksa iPhone X işinizi görecektir..:)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
2side. Çöppppppppppppp

GalaxySIII

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
2side. Çöppppppppppppp
Neye göre kime göre??
Size kalsa Tüm iOS Cihazlar "Çöp" Gözünüzü Nefret Bürümüş Apple'a Karşı.
Android den başka hiç bir şey bildiginiz yok varsa yoksa android siz ve sizin gibiler için..
Yazık.. ne diyim..

---- Mesajlar birleştirildi ----

2side. Çöppppppppppppp
Neye göre kime göre??
Android den başka hiç bir şey bildiginiz yok varsa yoksa android siz ve sizin gibiler için..
Yazık.. ne diyim..

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Evet arkadaslar telefon almak istiyorum fakat kararsiz kaldim XR cikmadi ama simdi ben Iphone X mi alsam yoksa XR mi alsam hangisi mantikli fiyatlari Iphone X 7.000 TL Iphone XR 8 bin olur diye tahmin ediyorum.Kiyaslama yaptigimda X one cikiyor.Ben kameraya onem veren birisiyim XR bu konuda iyi midir.Sizce hangisini alayim.
İphone XR tavsiye ederim.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Neye göre kime göre??
Yazık.. ne diyim..

Neye göre kime göre??
Yazık.. ne diyim..
Seninde tek bildiğin iphone başka bişeye bakmıyosun bile,sen s9 plus mı iphone 7 plusmı sorusuna 7 plus demiş bi insansın sıkıntı sende Bizde değil

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Neye göre kime göre??
Yazık.. ne diyim..

Neye göre kime göre??
Yazık.. ne diyim..
Bir telefone 5 10 bin tl arası para verdikten sonra nasıl sevebilirim anlamıyorum. 1000tl lik çihazlara 5 binden fazla para veriliyor

Seninde tek bildiğin iphone başka bişeye bakmıyosun bile,sen s9 plus mı iphone 7 plusmı sorusuna 7 plus demiş bi insansın sıkıntı sende Bizde değil
Dilimden anlayan biri daha sonuna,a katılıyorum.

Son düzenleme:

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,075
Bence Note 9 Alabilirsiniz fiyatı 6.299 TL, Apple alınmaz şu zamanda paranıza yazık.
Adamlar sürekli içerik azaltıyorlar, içinden çıkan adaptör hızlı şarj etmiyor kablosu da öyle kulaklık hep aynı zaten dönüştürücü yok artık kutu içeriğinde acaba neyine bu kadar para ödüyorum diye hiç düşündünüz mu? /( bilinçli yapılmış yavaşlamalar ve her güncelleme ayrı bir sorun kısmını atlamışım )

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Çift kamerayı falan geçtim iPhone X de OLED ekran var XR da LCD ekran var. Sırf bunun için bile iPhone X tercih edilir bence.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam xr alın kesinlikle iphone bile x'i tedavülden kaldırdı millet yeni 5c,xr olacak diyorda esas x modeli oldu 5c.Yarın öbürgün esamesi bile anılmayan model olucak ha garanti olsun derseniz xs modeline zorlayın ama x modelini tavsiye etmem hatırladığım kadarıyla x cihazında ekran ve kasa problemleri vardı.xr alın yada xs alın geçin bence x zarar yatırım olur hem mis gibi güncel işlemci var. ;)

yasin1993gs

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Iphone Xs 8.500 olursa onu alayim diyorum Xs max alayim dedim oda 10 binden asagi olacagini sanmiyorum.Yurtdisi satanlar var alinmaya deger mi pasaport kaydi vs yapilir diyorlar da.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam yurtdışı satanlara o parayı verip kazıklanma onlarda 100/90 alengirli işler var yani parça değişimi filan yapılmış orjinal gerçek olmayan cihazlar,çok sağlam yakın tanıdık aile akraba veya sen gidip getirip şahsın yada kendi adına kaydettirmiyorsan o topa girme pirince giderken bulgurdan olursun yani demek istediğim gücünün yettiğini al

yasin1993gs

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hocam yurtdışı satanlara o parayı verip kazıklanma onlarda 100/90 alengirli işler var yani parça değişimi filan yapılmış orjinal gerçek olmayan cihazlar,çok sağlam yakın tanıdık aile akraba veya sen gidip getirip şahsın yada kendi adına kaydettirmiyorsan o topa girme pirince giderken bulgurdan olursun yani demek istediğim gücünün yettiğini al
Gucum Iphone Xs max yetiyor aslinda da o kadar paraya deger mi anlamadim su yeni cikan X de degil 4 twlefon arasinda tercih yapmam gerek.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Parasının değerini bilen iPhone almaz, ne gerek var? Ülkemizde maalesef pahalı, alınmamalı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Geçen bir forumda gördüm turkcell taksitli 8plus 4800 filan yapıyor değermi değmezmi meselesi ayrı hikaye fiyatlar ortada mia2 lite 1700 olmuş:mad: yani demek istediğim o bile o parada iphone hiç olmazsa satarken parasını biraz çıkartıyor.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
güncel iphone her zaman daha iyidir.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Gucum Iphone Xs max yetiyor aslinda da o kadar paraya deger mi anlamadim su yeni cikan X de degil 4 twlefon arasinda tercih yapmam gerek.
bence xr ve xs arasından seçim yapın arada farklar var xs daha iyi gibi ele oturuyor,amoled ekran,çift kamera ama xr alırsanız o cihazında üzücek bir tarafı yok:)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Hocam xr alın kesinlikle iphone bile x'i tedavülden kaldırdı millet yeni 5c,xr olacak diyorda esas x modeli oldu 5c.Yarın öbürgün esamesi bile anılmayan model olucak ha garanti olsun derseniz xs modeline zorlayın ama x modelini tavsiye etmem hatırladığım kadarıyla x cihazında ekran ve kasa problemleri vardı.xr alın yada xs alın geçin bence x zarar yatırım olur hem mis gibi güncel işlemci var. ;)

Çıktığı günden beri kullanıyorum X'de ne ekran ne de kasa problemi var. Tedavülden kaldırmasının nedeni kötü bir model olması değil, maliyetli olması. Yüksek üretim fiyatı nedeniyle maliyetini düşüremediler, XR dan yüksek fiyata satılacaktı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Çıktığı günden beri kullanıyorum X'de ne ekran ne de kasa problemi var. Tedavülden kaldırmasının nedeni kötü bir model olması değil, maliyetli olması. Yüksek üretim fiyatı nedeniyle maliyetini düşüremediler, XR dan yüksek fiyata satılacaktı.

Dediğinizde doğru olabilir hak veriyorum ama konuyla ilgili internette böyle sorunlardanda bahsedilmiş,alanın elinde patlar diyede yazmadım zaten,umarım sorun yaşamazsınız

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yakında elinde iphone olanı dövecekler gibi görünüm var...