Dell 7577 ile Dell G5

Bu konuyu okuyanlar

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Arkadaşlar bu iki laptop görünüş olarak niye aynı? G3 ve G7 modelleri mavi ve bambaşkayken G5, 7577 serisinin aynısı gibi duruyor. Donanım olarak çok farklı fakat mavi serisi yokmu G5.in ?

Ayriyetten aradaki farka değermi bu donanım ?

https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B...rd_wg=Sn5Eh&psc=1&refRID=NATXAB83DH75VM0DAPB8

https://www.amazon.com.tr/DELL-FB75...ds=dell+g5&dpPl=1&dpID=51BEpjOWxkL&ref=plSrch
Merhaba,
Dostum niye aynı derken adamlar tasarımını öyle benzer yapmış bunun niyesi yok ki. Monster Abra serileri de benziyor birbirine.

Bu iki laptop arasında hangisi alınır diye soracak olursan. Bence G5

https://www.amazon.com.tr/DELL-FB75...ds=dell+g5&dpPl=1&dpID=51BEpjOWxkL&ref=plSrch

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Merhaba,
Dostum niye aynı derken adamlar tasarımını öyle benzer yapmış bunun niyesi yok ki. Monster Abra serileri de benziyor birbirine.

Bu iki laptop arasında hangisi alınır diye soracak olursan. Bence G5

Merhaba,
Söylemek istediğim G3 ve G7 serileri işlemci nesli ve tasarım olarak bambaşkalarken G5 serisi tasarım olarak 7577 serisinin aynısı. Monsterda belirli bir tasarım bütün modellerde var fakat dell sadece bu modelde deişim yapmamış. Ben bunu anlamadım..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Tasarım olarak çokta fark yok zaten. Yazılar ve fan çıkışları kırmızı yerine mavi olmuş.

Ekli dosyalar

• 6212435cv1d.jpg
    6212435cv1d.jpg
    31.2 KB · Görüntüleme: 540

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
images.jpeg

Bu dell G3 gayet hoş yeni duruyor fakat G5 7577 ile tamamen aynı ilginç gerçekten

Ben şimdi dell G5 alsam 7577 ile tamamen aynı görünücek. Oda çok güzel duruyor ama neden aynı çözemedim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tasarım olarak çokta fark yok zaten. Yazılar ve fan çıkışları kırmızı yerine mavi olmuş.

Bunu ilk defa görüyorum hangi model bu

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ekli dosyayı görüntüle 51042

Bu dell G3 gayet hoş yeni duruyor fakat G5 7577 ile tamamen aynı ilginç gerçekten

Ben şimdi dell G5 alsam 7577 ile tamamen aynı görünücek. Oda çok güzel duruyor ama neden aynı çözemedim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bunu ilk defa görüyorum hangi model bu
G7 modeli bu. 1050 Ti kartlı sürümü ama ülkemizde yok maalesef.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
G7 modeli bu. 1050 Ti kartlı sürümü ama ülkemizde yok maalesef.

Pardon sanırım ben yanlış baktım.

G5 ile 7577 arasındaki farka değermi sizce 4-5 yıl pc almayı düşünmüyorum. Bu arada sizde galiba 7577 kullanıyosunuz deneyimlerinizi öğrenmek isterim.Özellikle fan sesi ve taşınabilirlik konusunda

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Pardon sanırım ben yanlış baktım.

G5 ile 7577 arasındaki farka değermi sizce 4-5 yıl pc almayı düşünmüyorum. Bu arada sizde galiba 7577 kullanıyosunuz deneyimlerinizi öğrenmek isterim.Özellikle fan sesi ve taşınabilirlik konusunda
Taşınabilirlik olayı ne çok iyi ne çok kötü ortalama bir gaming laptop diyebilirim ama bilgisayarın inceliği falan çok iyi. Oyun oynarsan fan sesi olur bunu söyleyeyim ama buna oranla soğutması da iyi. İ7 8750H ciddi manada çok iyi bir işlemci. Hem daha stabil hemde çekirdek sayısının fazla olması sebebiyle çok daha güçlü bence aradaki farka değer.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Taşınabilirlik olayı ne çok iyi ne çok kötü ortalama bir gaming laptop diyebilirim ama bilgisayarın inceliği falan çok iyi. Oyun oynarsan fan sesi olur bunu söyleyeyim ama buna oranla soğutması da iyi. İ7 8750H ciddi manada çok iyi bir işlemci. Hem daha stabil hemde çekirdek sayısının fazla olması sebebiyle çok daha güçlü bence aradaki farka değer.

Teşekkür ederim G5 i almayı düşünüyorum başka tavsiyeniz olurmu benzer bütçede

Arkadaşlarım sürekli monster bakmamı söylüyorlar tasarımları berbat geliyor açıkçası

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Teşekkür ederim G5 i almayı düşünüyorum başka tavsiyeniz olurmu benzer bütçede

Arkadaşlarım sürekli monster bakmamı söylüyorlar tasarımları berbat geliyor açıkçası
G5 malzeme kalitesi ve yazılım desteği açısından Monster dan daha önde o fiyat bandında başka ürün önermem şahsen.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
G5 malzeme kalitesi ve yazılım desteği açısından Monster dan daha önde o fiyat bandında başka ürün önermem şahsen.

Bu hafta G5 i alıcam bir aksilik olmazsa

Dell in türkiyeden çekildiğini söylüyor bazıları elbette bu garanti vermiyceği anlamına gelmez fakat satış sonrası destek olarak sorun olurmu oldukça olumlu yorumlar olduğu kadar olumsuz yorumlarda var.Özellikle garanti bittikten sonra

Ayriyetten şu modelin 1 tb eklenmiş hali hakkında ne düşünüyosunuz? G5 den vazgeçmeye değermi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu hafta G5 i alıcam bir aksilik olmazsa

Dell in türkiyeden çekildiğini söylüyor bazıları elbette bu garanti vermiyceği anlamına gelmez fakat satış sonrası destek olarak sorun olurmu oldukça olumlu yorumlar olduğu kadar olumsuz yorumlarda var.Özellikle garanti bittikten sonra

Ayriyetten şu modelin 1 tb eklenmiş hali hakkında ne düşünüyosunuz? G5 den vazgeçmeye değermi
Türkiye'den çekilme gibi bir durumu yok tamamen yalan dolan haber. Ben alacağım zamanda ortada öyle söylenti vardı ama Vatan ve Medimarkt gibi mağazalarda çalışan bazı art niyetli çalışanların uydurdukları düzmeceden ibaret. 1 TB eklenmiş modelden kasıt G3 ise değmez. Zaten laptopların içine konulan hard diskler iyi değil. Kısmet olursa bu yaz Seagate Firecuda 2.5" modeli ile değiştirmeyi düşünüyorum piyasadaki en iyi 2.5" HDD. Birde buna rakip WD Black var gerisi insanı süründüren cinste.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Türkiye'den çekilme gibi bir durumu yok tamamen yalan dolan haber. Ben alacağım zamanda ortada öyle söylenti vardı ama Vatan ve Medimarkt gibi mağazalarda çalışan bazı art niyetli çalışanların uydurdukları düzmeceden ibaret. 1 TB eklenmiş modelden kasıt G3 ise değmez. Zaten laptopların içine konulan hard diskler iyi değil. Kısmet olursa bu yaz Seagate Firecuda 2.5" modeli ile değiştirmeyi düşünüyorum piyasadaki en iyi 2.5" HDD. Birde buna rakip WD Black var gerisi insanı süründüren cinste.

Ben linki atmayı unutmuşum çok pardon

Abra A7 V9.2.3 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Buda değmez ya Dell G5 e göre şuan farkettim :) tek + lar fiyat ve ekranın 120 hz olması

Katılıyorum. Tam bir vizyonsuzluk kötüleme çalışması.Bana söylense şikayette bulunurdum abime söylenmiş abimede göz dağı verilmiş oldu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben linki atmayı unutmuşum çok pardon

Abra A7 V9.2.3 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Buda değmez ya Dell G5 e göre şuan farkettim :) tek + lar fiyat ve ekranın 120 hz olması

Katılıyorum. Tam bir vizyonsuzluk kötüleme çalışması.Bana söylense şikayette bulunurdum abime söylenmiş abimede göz dağı verilmiş oldu
Monster fiyatı uygun olsa da arıza verme olasılığı fazla olan bir ürün o yüzden alternatifi varsa önermiyorum :)

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Monster fiyatı uygun olsa da arıza verme olasılığı fazla olan bir ürün o yüzden alternatifi varsa önermiyorum :)

Teşekkür ederim Görkem Say

Tekrardan inatçı sorularıma cevap vermiş oldunuz G5 i bu hafta alıcam yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)