Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bazı bölümlerin moderatörleri hiç iş yapmıyor. Bunları siz biliyorsunuz...

Titamest1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç uyarı almadan yasaklama yapılıyor. Hiçbir yerde yok böyle birşey uyarsın gereği yapılmazsa yasaklansın.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Forumda Reklam Yapmak

Ceza puanı: 50
Geçerlilik Süresi: Süresiz

Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır. Üye olurken forum kuralları kabul ediliyor. Görüşünüz için teşekkürler.

Titamest1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reklam amaçlı yapılmadı.
Kuralların olması yapılan şeyin doğru olduğu anlamına gelmez.

Titamest1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanım sözleşmesinde uyar kaldır yöntemini benimsemektedir yazıyor ama işine gelmeyince uyarısız engelleriz çok mantıklı

emlakci_fuat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tanıtımını yapmadan direk link paylaşılmasın denilip, tanıtımda reklam yapılmasın demek bu kategori için mantıksız geliyor bana. mimikleriyle mi tanıtacak? yada insanların beynine frekans mı gönderecek?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Tanıtımını yapmadan direk link paylaşılmasın denilip, tanıtımda reklam yapılmasın demek bu kategori için mantıksız geliyor bana. mimikleriyle mi tanıtacak? yada insanların beynine frekans mı gönderecek?
ilk mesajı kendi sitesini tanıtmak için fırsat arayanlar için değil tabiki bu bölüm daha ziyade forum müdavimlerinin bildiği işe yarar güvenilir sitelerin tanıtımı içindir mesela sizi örnek vermek gerekirse ilk 5 mesajınız yine kendi emlak sitenizi tanıtmak için kullandınız bu yüzden belli bir mesaj sayısına ulaşmadan site tanıtımı yapanların mesajlarını reklam sebebi ile siliyoruz

emlakci_fuat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ilk mesajı kendi sitesini tanıtmak için fırsat arayanlar için değil tabiki bu bölüm daha ziyade forum müdavimlerinin bildiği işe yarar güvenilir sitelerin tanıtımı içindir mesela sizi örnek vermek gerekirse ilk 5 mesajınız yine kendi emlak sitenizi tanıtmak için kullandınız bu yüzden belli bir mesaj sayısına ulaşmadan site tanıtımı yapanların mesajlarını reklam sebebi ile siliyoruz

öncelikle merhaba, 5 oldu mu bilmiyorum, sanırım spam'a düştü ilk mesaj ve aynı mesaj 5 kez tekrarlamış olabilir. belirli mesaj sayısına ulaştım sanırım. acizane fikrim yaptığım sitenin güvenilir olduğudur. ayrıca sizinle aynı fikirde değilim, bilindik bir siteyi tavsiye etmeye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.

deletercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dün açtığım konu direk yayına girdi sonra silindiğini gördüm bugün. Tarafınıza yazdım durumu. Lütfen tekrar ekler misiniz? Yada neden silindi hiç bir uyarı vs. yok. Çok önceki konularımda silinmiş 15 mesajım olması gerekiyormuş. Şuan 15 mesajımda var. Hayır yazıyorum uğraşıyorum emek veriyorum boşa gidiyor, bir yere de kaydetmedim nasıl olsa yayınlandı diye!!!

fatihd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Pictureport.net ile ilgili bir mesaj yayınladım detaylı bir şekilde. Ama silmişsiniz ve onay vermemişsiniz görünüyor. Ne kusuru ya da hatası vardı ? Bir geri dönüş yapsaydınız ?

airductist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu bölümün belli bir kuralı var mıdır peki ? Benzer şeyi ilk mesajımda ben de yaşadım. Mesela kaç mesajın olması lazım veya üyelikten sonra ne kadar zamanın geçmesi lazım ? Bazı üyeler çok rahatlıkla reklam yapmış geçmiş konularda ki bu kategoriye göre normal görünüyor, ama yeni üye olanların mesajları hemen siliniyor. Bunun belli bir sayısı veya kuralı varsa onu yazmış olsanız daha iyi olur.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
617
Bu bölümün belli bir kuralı var mıdır peki ? Benzer şeyi ilk mesajımda ben de yaşadım. Mesela kaç mesajın olması lazım veya üyelikten sonra ne kadar zamanın geçmesi lazım ? Bazı üyeler çok rahatlıkla reklam yapmış geçmiş konularda ki bu kategoriye göre normal görünüyor, ama yeni üye olanların mesajları hemen siliniyor. Bunun belli bir sayısı veya kuralı varsa onu yazmış olsanız daha iyi olur.
Şimdi şöyle foruma yazılan ilk mesajda reklam yapılıyorsa kişinin foruma sadece reklam amaçlı üye olduğu anlaşılıyor. Bu yüzdende siliniyor. Ve mesajların silinmemesi icin üyenin en az 15 mesajı olması gerekiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://forum.shiftdelete.net/threads/forum-kurallari.43630/
Forum kurallarımız bu konu başlığı altında yeterince açıklayıcı bi şekilde anlatılmıştır.
Saygılar.

Son düzenleme:

airductist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi şöyle foruma yazılan ilk mesajda reklam yapılıyorsa kişinin foruma sadece reklam amaçlı üye olduğu anlaşılıyor. Bu yüzdende siliniyor. Ve mesajların silinmemesi icin üyenin en az 15 mesajı olması gerekiyor.

Forum kurallarımız bu konu başlığı altında yeterince açıklayıcı bi şekilde anlatılmıştır.
Saygılar.

Tamamdır. Hızlı cevap için teşekkürler. Forum zaten bildiğim forum, başka üyeliklerim de var ama yeni açmak istedim. Ben biraz daha zaman geçiriyim forumda o halde.

airductist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Saygılar.

1,5 ay sonra 15'den fazla mesajım olduğu halde tekrar konum silinmiş. İlgili kategoriye baktığım zaman birbirinden alakasız konular görüyorum ama nedense benim konum siliniyor 2 keredir. Galiba moderatörler ya kafasına göre kimini onaylayıp kimini siliyor ya da o kısımda yazı onaylatmak için para alınıyor. Eğer yasal ve kurallara uygun tanıtım ücretli ise ona göre başvuru yapalım.

SDN_00X6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Açtığım konu onay bekliyordu şuan hiçbir yerde göremiyorum. İllegal bir şeyde yapmadım. Burası tanıtım yeri değil mi ? Düzgünce sitemizi tanıttık. Hata nerde anlamıyorum ki... 15 Mesaj kuralı! Saçma. Reklam sadece bugün için geçerli değil. ben her zaman güncel tutmalıyım ki faydalı olsun. yani gir paylaş kaç git değil mevzu.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Açtığım konu onay bekliyordu şuan hiçbir yerde göremiyorum. İllegal bir şeyde yapmadım. Burası tanıtım yeri değil mi ? Düzgünce sitemizi tanıttık. Hata nerde anlamıyorum ki...
Forum Kuralları
11- Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
Bu forum kuralımız var yeni üyelerimizin sitelerinin tanıtımını yapıp kaçması dolayısı ile denetimli olarak belli bir mesaj sayısı üstüne izin verilmiş durumda

SDN_00X6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Biz gidici değiliz diyorrum işte ama neyse sıkıntı yok bizde 15 konumuzu tamamlarız sonra açarız konumuzu... Eyw.

idrisgok

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Gayet detaylı bir şekilde sitemi tanıttım ama direk sildiniz.

olesore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sitemi tanıtmıştım ama hala onaylanmadı. En azından sebebi bildiri şeklinde gelse, bizde düzeltme yapsak. Sebep tarafımı bildirilmediği taktirde EGO olarak yorumlamak zorunda kalacağım.

LostLight600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Moderatörler konuzumuzu siliyorlar zahmet edipde bir açıklama yapmak çok mu zor?

Erdogan46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çok güzel bir şekilde özgün olarak yazıp tavsiye ettiğim siteyi neden yayımlamadan sildiniz. Kendi tecrübelerimi anlattım ve siteyi tavsiye ettim. Abartılı hiç bir durum yok. Onaylanmış olanlara göre çoook iyi şekilde olan yazıma yazık oldu. hem de özenerek yazdım. Çok üzüldüm. Eğer umrunuzda ise

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yönetici arkadaşlar, neden bu insanlar bu site tanıtımı konusunda sizden bunca şikayetçiler, anlamıyorum. Eğer site tanıtımı yasaksa bölümünü kaldırın o zaman, değilse niye siliyor, onaylamıyorsunuz? Bu insanlara niye bunca emek sarf ettirip sonra zayi ediyorsunuz? Hani bir kişi, iki kişi olsa neyse de bi sürü insan hep aynı şeyden müşteki olmuş, o zaman arızi bir durum var demektir. Ya bari silme sebebinizi, hatasını, günahını söyleyin insanlara da öyle silin. kul hakkı terettüp etmeyin. Size de böylesi yakışır.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Olay şu şekil işliyor ama site tavsiye bölümü forumun müdavimleri için genelde site tanıtımı yapanlar ise reklam amaçlı geneli 10 mesajı bile görmeyen şahıslar sonra gelip neden silindi diyorlar üye oluyor reklamını yapıyor demiyor hele bir dur biz ne yapıyoruz diye

Resell_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya kardeşim başkasının açtığı konunun aynısını açtım sadece link farklı benim konum silindi o konu duruyor

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ya kardeşim başkasının açtığı konunun aynısını açtım sadece link farklı benim konum silindi o konu duruyor

İyi de kardeşim aynı konu açılınca elbette birini silecek yönetici arkadaşlar, bundan tabii ne olabilir?
Bir konu açmadan önce açacağın bölüme bakmalısın, benzer ya da aynı olabilecek bir konu var mı diye, eğer varsa açmayacaksın.

ayhandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba, sitemizi koyuyoruz ama onaylanmadan siliniyor?

burakurhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir projenin tanıtımını yaptım bugün. Bir açıklama bile yapılmadan konu silindi. Muhtemelen siteye attığım ilk mesaj olması sebebiyle. Ama moderatör arkadaşların kaçırdığı bir şey var;
2014 yılından beri siteye üyeyim, çalıştığım firmalarda defalarca SDN ile iş birliği yapmış biriyim. Bu siteye binlerce TL para kazandırmış biriyim yani. Sadece forumları takip etmeyi mesaj atmaktan daha keyifli bulduğum için beni de "kendi reklamını yapan biri" olarak gördüler.
Gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum.