Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Bilgisayar Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Beni 3-4 sene götürecek bir laptop almak istiyorum, kullanacağımız kodlama programlarında kasmayacak ve hızlı tepki verecek bir şey olması benim için önemli. 3000 lira bütçem var.( Oyun hiç oynamıyorum, ekstra olarak webde gezinirim ve film izlerim)
Bana uygun bir laptop önerirseniz veya alacağım laptopta hangi özelliklerin olması gerektiğini söylerseniz sevinirim. (Freedos da olabilir farketmez, Windows lisansım var.)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisi olarak sana tavsiyem en azından Full HD ekran ve i5 8250U işlemcili 8 GB bellek bulunduran bir laptop alman ki bu ürünlerin fiyatları 3500 TL seviyesinde. Sana bu ürünü önerebilirim ileride SSD takar sistemi hızlandırırsın. Bu ürünler dolar 4 civarındayken 2500-2700 TL civarından satılıyordu ama malum kur şuan çok yüksek ve kesenin ağzını açmak gerekiyor.

Lenovo V330-15IKB Intel Core i5 8250U 8GB 500GB Freedos Fiyatı

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisi olarak sana tavsiyem en azından Full HD ekran ve i5 8250U işlemcili 8 GB bellek bulunduran bir laptop alman ki bu ürünlerin fiyatları 3500 TL seviyesinde. Sana bu ürünü önerebilirim ileride SSD takar sistemi hızlandırırsın. Bu ürünler dolar 4 civarındayken 2500-2700 TL civarından satılıyordu ama malum kur şuan çok yüksek ve kesenin ağzını açmak gerekiyor.

Lenovo V330-15IKB Intel Core i5 8250U 8GB 500GB Freedos Fiyatı
Gösterdiğiniz üründe ekran kartı paylaşımlı yazıyor. Bu bir sorun çıkarır mı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Gösterdiğiniz üründe ekran kartı paylaşımlı yazıyor. Bu bir sorun çıkarır mı?
Harici ekran kartı yok yani yazılım programlarında sıkıntı çıkarmaz ama oyunlarda sorun olur. İstersen 100-150 TL daha verip aynı ürünün harici ekran kartlı ve 1 TB hafızalı modelini alabilirsin.

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Harici ekran kartı yok yani yazılım programlarında sıkıntı çıkarmaz ama oyunlarda sorun olur. İstersen 100-150 TL daha verip aynı ürünün harici ekran kartlı ve 1 TB hafızalı modelini alabilirsin.
Evet onu da gördüm. Oyun oynamadığım için sorun olcağını düşünmüyorum. Tavsiyeniz için teşekkürler.

_Trinity_

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Nasıl memnun musun bilgisayardan?

_Trinity_

Asistan
Reaksiyon puanı
81
Evet memnunum ama ekran kartı çok kötü. Yani günlük kullanım için gayet yeterli performansı fakat oyun oynamanız imkansıza yakın.
Ekrankartı programlama yaparken falan sıkıntı çıkarmıyor mu birde i5 olması sıkıntı çıkarıyor mu çıkarmıyor mu onu soracaktım ben uzun süre kullanmak istiyorum aldığım bilgisayarı i7 i5 ne fark eder bir sorun oluşturur mu? Bilg müh okuyorum ama bilgim yok daha bu konularda??kusura bakma

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ekrankartı programlama yaparken falan sıkıntı çıkarmıyor mu birde i5 olması sıkıntı çıkarıyor mu çıkarmıyor mu onu soracaktım ben uzun süre kullanmak istiyorum aldığım bilgisayarı i7 i5 ne fark eder bir sorun oluşturur mu? Bilg müh okuyorum ama bilgim yok daha bu konularda??kusura bakma
Ekran kartı oyunlarda fark ediyor programlarda etkisi yok pek. İşlemci i5 ama 8.nesil, yani bizim kullanacağımız şeyler için baya iyi sanırım.

Son mesajlar