Modem resetledim wifi erisimi saglayamiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zyxel marka modelimi resetledim ve suan telefondan wifi girisi yapamiyorum. Evimde pc yok lutfen yardimci olur musunuz. Wifi soru isaretiyle yan yana

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Resetlemekten kastınız nedir? Modemi Power tuşundan kapatıp açmak mı yoksa o küçük tuşa herhangi bir iğne yada ince aparat yardımıyla basmak mı? Eğer hal böyleyse arayüz ayarlarınız sıfırlanmı ve ancak Ethernet kablosu ile bağlanarak arayüz güncellemesi yapılabilir.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Zyxel marka modelimi resetledim ve suan telefondan wifi girisi yapamiyorum. Evimde pc yok lutfen yardimci olur musunuz. Wifi soru isaretiyle yan yana

Anladığım kadarıyla sorunun; modemi resetledikten sonra fabrika çıkışı şifresini bilmediğin için WiFi'a bağlayanamıyor olman ve bilgisayar olmadığı için kablodan bağlanıp ara yüze giriş yapamaman.

Modemin arkasında, altında bir yerlerde fabrika çıkışı şifresi yazacaktır diye düşünüyorum.

Yoksa da modeminin marka model bilgisini paylaşırsan çok iyi olur.

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O k
Resetlemekten kastınız nedir? Modemi Power tuşundan kapatıp açmak mı yoksa o küçük tuşa herhangi bir iğne yada ince aparat yardımıyla basmak mı? Eğer hal böyleyse arayüz ayarlarınız sıfırlanmı ve ancak Ethernet kablosu ile bağlanarak arayüz güncellemesi yapılabilir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

O kucuk tusla resetledim. Kalem ucuyla

Son düzenleme:

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anladığım kadarıyla sorunun; modemi resetledikten sonra fabrika çıkışı şifresini bilmediğin için WiFi'a bağlayanamıyor olman ve bilgisayar olmadığı için kablodan bağlanıp ara yüze giriş yapamaman.

Modemin arkasında, altında bir yerlerde fabrika çıkışı şifresi yazacaktır diye düşünüyorum.

Yoksa da modeminin marka model bilgisini paylaşırsan çok iyi olur.
Servisi aradigimda pc bulup ara kablo ile yapmam gerektigini soyledi. Tlfnda yaparsam yapiyomus gibi olur ama sonuc saglamaz dedi.

Ekli dosyalar

• 1536824215754898927698.jpg
    1536824215754898927698.jpg
    57.4 KB · Görüntüleme: 1,022

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O modelde bu opsiyon ne yazık ki mevcut değildir.
Ara yuze giriyorum sifrelemeleri falan yapiyorum. Genel ariza var internette. Ama belirli araliklarla modeme internet geliyo. Ama wifi olarak veri akisi saglayamiyorum. Bi bilgisayarciya gidip modemin kurulumunu yapmami soyledi teknik ekip

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Ara yuze giriyorum sifrelemeleri falan yapiyorum. Genel ariza var internette. Ama belirli araliklarla modeme internet geliyo. Ama wifi olarak veri akisi saglayamiyorum. Bi bilgisayarciya gidip modemin kurulumunu yapmami soyledi teknik ekip

Doğru bilgiyi vermişler internet sağalyıcınızın siye vermiş olduğu Kullanıcı adı ve Şifreyi de alarak bir bilgisayarcıdan destek alabilirsiniz.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Servisi aradigimda pc bulup ara kablo ile yapmam gerektigini soyledi. Tlfnda yaparsam yapiyomus gibi olur ama sonuc saglamaz dedi.

Bu şekilde şifre kısmı yok mu modem arkasında?

modem-1024x941.png

O zaman bu çok başka bir sorun :)

Son düzenleme:

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne yazık ki ethernet aracılığıyla bağlanarak arayüz güncellemesi yapmalısınız.
Aynen mecburen bu yola basvurucam. Insanlar isleriyle zamaninda ilgilenselerdi ben bunu resetlememis olacaktim. O kadar oynadimki modemle sandimki modemde problem.

Ekli dosyayı görüntüle 49116

Kesinlikle baska sorun olmaya basladi. En iyisi burda zaman harcamadan gidim yaptirim

Son düzenleme:

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122

Ekli dosyayı görüntüle 49116

Modem arayüzü sıfırlandığında eğer yerel sağalyıcının verdiği modem değilse Kullanıcı adı ve Şifre sıfırlandığı için internet erişimi olmayacaktır. Dolayısıyla o WiFi şifresi işe yaramaz statüsüne geçer.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Modem arayüzü sıfırlandığında eğer yerel sağalyıcının verdiği modem değilse Kullanıcı adı ve Şifre sıfırlandığı için internet erişimi olmayacaktır. Dolayısıyla o WiFi şifresi işe yaramaz statüsüne geçer.

WiFi bağlantısını yaptıktan sonra yerel sağlayıcısından modem arayüzüne giriş şifresini istemesini talep edicektim zaten :) veya genelde ttnet ise

kullanıcı adı: admin
şifre: ttnet

oluyor.

yanlış biliyorsam kusura bakma :)

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
WiFi bağlantısını yaptıktan sonra yerel sağlayıcısından modem arayüzüne giriş şifresini istemesini talep edicektim zaten :) veya genelde ttnet ise

kullanıcı adı: admin
şifre: ttnet

oluyor.

yanlış biliyorsam kusura bakma :)
Bu adimlarda sikinti yok. Problemim wifi olarak internet erisimi saglayamamak. Bi gidim cozumlenmezse ya da cozumlenirse tekrar buralara geleyim

Kesinlikle suan durumum bu. O yuzden pc istiyolar

Son düzenleme:

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Bahsi geçen mevzuat modem arayüzüne erişim için geçerlidir. Birde sağlayıcının PPPoE LLC köprü ağı için paylaştığı Kullanıcı adı ve şifre vardır. Bunlar sıfırlandığı içni internet erişimi gerçekleşmez

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bu adimlarda sikinti yok. Problemim wifi olarak internet erisimi saglayamamak. Bi gidim cozumlenmezse ya da cozumlenirse tekrar buralara geleyim

Kesinlikle suan durumum bu. O yuzden pc istiyolar

Bu adımları yapabiliyorsan, bence sorun modemde değil yerel sağlayıcıda gibi geliyor bana.
Bahsi geçen mevzuat modem arayüzüne erişim için geçerlidir. Birde sağlayıcının PPPoE LLC köprü ağı için paylaştığı Kullanıcı adı ve şifre vardır. Bunlar sıfırlandığı içni internet erişimi gerçekleşmez

Bu bilginin de yerel sağlayıcıyı arayarak öğrenilebiliyor diye biliyorum.

Ayrıca belirtilen modem modeli bu ayarları kendi kendine otomatik yapıyor diye biliyorum, evde ve şuanda bulunduğum işyerinde de aynı modem var. Evde ben kalem ucu ile reset attığımda bana sadece fabrika çıkışı bağlanma şifresi ile girip kendi istediğim şifreyi yazmak kalıyor.

Son düzenleme:

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu adımları yapabiliyorsan, bence sorun modemde değil yerel sağlayıcıda gibi geliyor bana.

Bu bilginin de yerel sağlayıcıyı arayarak öğrenilebiliyor diye biliyorum.
Sitemde adam akilli calisan yokki. Bana kullanici adi ve dsl sifresini verdiler. Modem arayuze girdigimde kablosuz baglantilarinda bu sifrelemeleri yaptigimda yine baglanamadim

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Ayrıca belirtilen modem modeli bu ayarları kendi kendine otomatik yapıyor diye biliyorum

İnternet sağlayıcısı tarafından verilen modem için geçerlidir. Modem kullanıcı tarafından alındığında ayarsız gelir. Ve eğer böyle bir opsiyon olsaydı şuanda erişim sağlanıyor olması gerekirdi. Zaten sağlayıcıda kullanıcısını destek alması konusunda bilir kişiye göndermiş.

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben pek bilmiyorum. Inanin saatlerce ugrastim. Bunun icin servis saglayicisinin dedigi sey modemi kendilerden almadigim icin beni modem fab. Aramam gerektigini soylediler. Basindan atiyolar

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Sitemde adam akilli calisan yokki. Bana kullanici adi ve dsl sifresini verdiler. Modem arayuze girdigimde kablosuz baglantilarinda bu sifrelemeleri yaptigimda yine baglanamadim

Güncelleme sırasında WiFi bağlantısı koptuğu için kaydedilemiyor. Sadece ethernet ile işlem sağlanabilir.

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu mo
İnternet sağlayıcısı tarafından verilen modem için geçerlidir. Modem kullanıcı tarafından alındığında ayarsız gelir. Ve eğer böyle bir opsiyon olsaydı şuanda erişim sağlanıyor olması gerekirdi. Zaten sağlayıcıda kullanıcısını destek alması konusunda bilir kişiye göndermiş.
bu modemim 5yillik ve ben ilk defa boyle bi girisimde bulundum bozulmustur diye dusunerekten.durduk yere basima is actim yani isin acigi

Güncelleme sırasında WiFi bağlantısı koptuğu için kaydedilemiyor. Sadece ethernet ile işlem sağlanabilir.
Millette bilmiyoruz diye bizi keklicekler. Kurnazlik edecekler yani. Yeni bi modem alsam yine maddi sarsilacagim.

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311

Ben de bunu diyorum, böyle bir opsiyon var diye biliyorum. Çünkü aynı sorunu ben yaşadım. Modemi resetlemeye çalıştım, orasını burasını kurcaladım, modeme firmware güncellemesi gerçekleştirmeyi denedim vesaire.

Amma velakin sorun yerel sağlayıcıdaymış. Kendi sorunlarını düzelttikten sonra tekrar giriş yapabilmeye başladım hiç bir ayarına dokunmadan.

En başta da dediğim gibi modemde sorun olduğunu düşünmüyorum.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Bu mo

bu modemim 5yillik ve ben ilk defa boyle bi girisimde bulundum bozulmustur diye dusunerekten.durduk yere basima is actim yani isin acigi

Ne yazık ki tek çözüm bir pc ve ethernet kablosu yoluyla arayüz güncellemesi. Tekrardan geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Dogan017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Modemle gelen kurulum cd varsa işlemi sorunsuz halledersin arayüz bilgin yoksa en basit işlem bu

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Millette bilmiyoruz diye bizi keklicekler.
Ben de bunu diyorum, böyle bir opsiyon var diye biliyorum. Çünkü aynı sorunu ben yaşadım. Modemi resetlemeye çalıştım, orasını burasını kurcaladım, modeme firmware güncellemesi gerçekleştirmeyi denedim vesaire.

Amma velakin sorun yerel sağlayıcıdaymış. Kendi sorunlarını düzelttikten sonra tekrar giriş yapabilmeye başladım hiç bir ayarına dokunmadan.

En başta da dediğim gibi modemde sorun olduğunu düşünmüyorum.
Simdi servis saglayicisini aradim. Daha kaliteli olmasi icin pc soylenmistir. Ama uzaktan wifi erisiminizi saglayabiloriz. Yapilandirma yapabiliriz dedi. Genel arizanin sonlanmasini bekleyip tekrar denicez bakalim. Modemimde ariza yok o belli.Mantiken kendilerinin bu veri akisini saglamalari gerekiyo. Modem oto olarak kendini ayarliyo. Sadece wifi aginda bi kac adim gerekiyo. Bu da servis saglasicisi tarafindan gerceklesecek.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311

Simdi servis saglayicisini aradim. Daha kaliteli olmasi icin pc soylenmistir. Ama uzaktan wifi erisiminizi saglayabiloriz. Yapilandirma yapabiliriz dedi. Genel arizanin sonlanmasini bekleyip tekrar denicez bakalim. Modemimde ariza yok o belli.Mantiken kendilerinin bu veri akisini saglamalari gerekiyo. Modem oto olarak kendini ayarliyo. Sadece wifi aginda bi kac adim gerekiyo. Bu da servis saglasicisi tarafindan gerceklesecek.

Bahsettiğin tüm süreci ben zaten söylemiştim. Sen modemi kurcalama fazla. Sorun servis sağlayıcında. :) Geçmiş olsun...

Dogan017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

servis sağlayıcınız ayarları otomatik olarak günceller wifi ayarlar içinde birşey yapmanıza gerek yok modem reset atmış olduğunuz için modem in arka tarafında wifi şifre kullanabilirsiniz şifre girerken büyük harfler küçük harfler dikkat ediniz

Sedasiz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
servis sağlayıcınız ayarları otomatik olarak günceller wifi ayarlar içinde birşey yapmanıza gerek yok modem reset atmış olduğunuz için modem in arka tarafında wifi şifre kullanabilirsiniz şifre girerken büyük harfler küçük harfler dikkat ediniz
Genel ariza kapsaminda biseyler yapamiyorum. Bitmesini bekliyorum ?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122

Yanlış anladığınız aşikar. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yönlendirdim ben sizi. Üzerine basa basa eğer modemi sağlayıcı tedarik ettiyse fabrika ayarlarında yapılandırma yaptıklarını söylemiştim. Siz buna yönelik bir yorumda bulunmadığınız için ben harici olarak sizin alıp manuel yapılandırma yaptığınızı düşünerek yönlendirdim. Ve isterseniz bir araştırın dediklerimi :)