Huawei P20 & P20 Pro Kullanıcı Deneyimi - Beğeni Anketi

• Kullanılan toplam oy
    96

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bende yollardır Galaxy Ace dan bugüne kadar Android kullanan biri olarak söylüyorum. Huawei Mate 10 pro da son cihazımdı şuan 7plus kullanıyorum.
Gelelim yorumuma. Google ın Android güncelleme politikaları berbat. Kullanıcılarına 2 ana sürüm veriyor. Sonrası firmaların insafına kalmış.
Dün Apple Event vardı. Adamlar yıllar önce çıkan 5S e bile İOS 12 verdi.
Bu bile yeter biliyor musunuz...
İOS ekosistemi ile yeni tanıştım. Ve çok şey kaçırmışım. Android özgürlük olabilir evet. Ama bir telefon da ne yapılabilir ki daha fazla? Müzik ve Video indirme hariçi Apple ın bi kısıtlaması yok.
İOS gerçekten büyütülecek değil büyüyen bir ekosistem...
Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.
Huawei ise kamera ve pil dışında stabilitesi sorgulanabilecek bir Marka.
Yapay zeka diye tanıttıkları şeyin bir halta yaramadığını da kullanarak tatbik ettim. Hiç bir işe yaramıyor... buna emin olun.

Sevgili arkadaşım, apple öyle bir firmadır ki, sana 5 yıl boyunca o telefonu kullandırtmaya çalışır, ancak ne kadar verimli kullanabileceğin konusunda garanti vermez. 5 yıl boyunca yaptıkları güncellemelerin %90'ı kendi yaptıkları eski güncelleme hatalarını düzeltmekten başka hiç bir işe yaramaz. Zira telefonun performansını sabit tutabilmek için pil gücünü bilerek düşürdükleri gerçeği sanırım yeterli bir örnektir. Öte yandan aynı seviyede android vs. apple telefon karşılaştırması yaptığımda zaten bugün yarı yarıya fiyat farklı olabilen telefonlar mevcut. Bu noktadan sonra Android 2 ana sürüm güncelleme verse ne olur, apple 5 sene güncelleme verse ne olur? Çok çok 2-3 seneye bir android telefonumu değiştirir yoluma devam ederim. Kaldı ki 8 -9 sene apple kullanmış biri olarak 2.5 seneden sonra telefonun çöp olmasını net bir şekilde tecrübe ettim. Hiç değilse en güncel özelliklerdeki telefonları kullanırım.

Yapay zeka teknolojisi bir başlangıçtır, gelişim gösterecektir. Kamera konusunda ben oldukça faydasını görüyorum.

Apple 'ın kısıtlamalarını ise kullandıkça anlayacaksınız.

Belirteyim - Güncel fiyatlardır
Huawei P20 - 3.999TL
Huawei P20 Pro - 4.999TL
Apple Iphone 7 Plus (128gb) 7.299TL
Apple Iphone 8 Plus (64gb) - 7499TL

Buyrun....

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Bende yollardır Galaxy Ace dan bugüne kadar Android kullanan biri olarak söylüyorum. Huawei Mate 10 pro da son cihazımdı şuan 7plus kullanıyorum.
Gelelim yorumuma. Google ın Android güncelleme politikaları berbat. Kullanıcılarına 2 ana sürüm veriyor. Sonrası firmaların insafına kalmış.
Dün Apple Event vardı. Adamlar yıllar önce çıkan 5S e bile İOS 12 verdi.
Bu bile yeter biliyor musunuz...
İOS ekosistemi ile yeni tanıştım. Ve çok şey kaçırmışım. Android özgürlük olabilir evet. Ama bir telefon da ne yapılabilir ki daha fazla? Müzik ve Video indirme hariçi Apple ın bi kısıtlaması yok.
İOS gerçekten büyütülecek değil büyüyen bir ekosistem...
Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.
Huawei ise kamera ve pil dışında stabilitesi sorgulanabilecek bir Marka.
Yapay zeka diye tanıttıkları şeyin bir halta yaramadığını da kullanarak tatbik ettim. Hiç bir işe yaramıyor... buna emin olun.

anliyorum.teşekkurler yorumunuz icin .yapay zeka bundada var ama hic gerek duymadım :)

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Sevgili arkadaşım, apple öyle bir firmadır ki, sana 5 yıl boyunca o telefonu kullandırtmaya çalışır, ancak ne kadar verimli kullanabileceğin konusunda garanti vermez. 5 yıl boyunca yaptıkları güncellemelerin %90'ı kendi yaptıkları eski güncelleme hatalarını düzeltmekten başka hiç bir işe yaramaz. Zira telefonun performansını sabit tutabilmek için pil gücünü bilerek düşürdükleri gerçeği sanırım yeterli bir örnektir. Öte yandan aynı seviyede android vs. apple telefon karşılaştırması yaptığımda zaten bugün yarı yarıya fiyat farklı olabilen telefonlar mevcut. Bu noktadan sonra Android 2 ana sürüm güncelleme verse ne olur, apple 5 sene güncelleme verse ne olur? Çok çok 2-3 seneye bir android telefonumu değiştirir yoluma devam ederim. Kaldı ki 8 -9 sene apple kullanmış biri olarak 2.5 seneden sonra telefonun çöp olmasını net bir şekilde tecrübe ettim. Hiç değilse en güncel özelliklerdeki telefonları kullanırım.

Yapay zeka teknolojisi bir başlangıçtır, gelişim gösterecektir. Kamera konusunda ben oldukça faydasını görüyorum.

Apple 'ın kısıtlamalarını ise kullandıkça anlayacaksınız.

Belirteyim - Güncel fiyatlardır
Huawei P20 - 3.999TL
Huawei P20 Pro - 4.999TL
Apple Iphone 7 Plus (128gb) 7.299TL
Apple Iphone 8 Plus (64gb) - 7499TL

Buyrun....
Öncelikle yorumunuz İçin teşekkür ederim.

AppleFan ı değilim, asla bir markanın fanboyluğunu da tasvip etmedim. Samsung un beğenmediğim politikaları, cihazlarının değeri çabuk bitiyor. Bakınız Note 5 gibi taş bir telefona Android P vermeyeceğini açıkladı. Ne kadar saçma bi durum değilm mi?

Her yol bir telefon çıkartıyor. Daha Note 8 lansmanı dedikodusu bitmeden, Note9 için çalışmalara başladı. Ben Samsung’u zamanın “Nokia” sına benzetiyorum. Sanırım kaderi de onun gibi olacak.

Huawei ise Ar Ge ye çok fazla yatırım yapan ama Huawei Mate 10 Pro’ya Leica kamera koyup (Optik İmaj Sabitleme) teknolojisinden kaçan bir firma.

Sen “Kameran ile övüneceksin fakat OIS teknolojisini kullanmayacaksın?” Tüketiciyi enayi yerine koymak gibi bi durum bana göre...
çünkü öne sürdüğü donanıma yatırım yapmamış ki..

Benim Apple tercihimin tek sebebi İOS dur.
Gerçekten stabil ve kullanımı çok rahat. Telefon kamera ve tüm özelliklerin hakkını veriyor.

Apple kendi ekosisteminde bana göre tek firma...

Android ise daha Oreo’yu Her kullanıcıya ulaştıramamışken P yi çıkardı. Oreo kullanımı %5 civarıdır sanırım belki biraz daha fazla...

yıllarca Android kullandım. Hatta S7 Edge cihazıma Kali Linux dahi kurdum. Ama bir müddet sonra Android in kullanımı zevk vermiyor. Ve aldığım cihaz hızla değer kaybediyor...
Bu sebeple yoluma bundan sonra Apple ile devam edeceğim. :)

csk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Sevgili yeni ios kullanıcısı dostum, tercihine saygı duyarım. Umarım beklentilerin tamamen karşılar, umduğunu bulur ve pişman olmazsın.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Sevgili yeni ios kullanıcısı dostum, tercihine saygı duyarım. Umarım beklentilerin tamamen karşılar, umduğunu bulur ve pişman olmazsın.

Allah razı olsun inşallah. Herkesin gönlüne göre nasip olsun.

erdimyv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
selam. android ios savaşını bıraksanızda. P20 ve pro nasıl kullananlar bir açıklasa + sını - sini alınır mı ? yıllardır iphone kullanan biri olarak huawei ye geçmeyi düşünüyorum.

BlueMarble

Asistan
Reaksiyon puanı
24
selam. android ios savaşını bıraksanızda. P20 ve pro nasıl kullananlar bir açıklasa + sını - sini alınır mı ? yıllardır iphone kullanan biri olarak huawei ye geçmeyi düşünüyorum.
Çok güzel bir cihaz 3 aydır kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Kolay kolay ısınma yapmıyor, şarjı iyi gidiyor vs vs. Daha detaylı artı eksi karşılaştırması için Youtube'a bakabilirsin bolca içerik çıktı telefonla alakalı

erdimyv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok güzel bir cihaz 3 aydır kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Kolay kolay ısınma yapmıyor, şarjı iyi gidiyor vs vs. Daha detaylı artı eksi karşılaştırması için Youtube'a bakabilirsin bolca içerik çıktı telefonla alakalı
telefon ilk cıktıgından beri izliyorumda hani iphone dan geçen filan varsa fikirlerini alayım dedim

BlueMarble

Asistan
Reaksiyon puanı
24
telefon ilk cıktıgından beri izliyorumda hani iphone dan geçen filan varsa fikirlerini alayım dedim
Ben de iPhone 7 Plus kullanıyordum bu cihaz almadan önce ve bu cihaza geçtim.
*iPhone'un dikte özelliği inanılmaz güzel yazıyor maalesef Bu cihazda Google'ın sağlamış oldu Sesle yazma özelliği, beklediğim performansı sağlamıyor
*Kamera performans olarak çok iyi iPhone'a göre
*Batarya performansı çok iyi yine iPhone'a göre
*Arayüz olarak Android'e alışmam pek uzun sürmedi En azından benim alışmam pek uzun sürmedi
*Eksi olarak söyleyebileceğim özelliklerden bir tanesi İphone da ekranı soldan sağa kaydırdığımda geri ekrana dönüyor Bir önceki ekrana dönüyor ancak maalesef bu cihazda henüz öyle bir özellik yok o da biraz uygulama kaynaklı olabilir bence ama kendi arayüzünde de böyle bir çözüm olmadığı için beni üzen ufak bir eksi

Şunu da söylemek istiyorum Normalde bu cihazdan iPhone'a dönmemi düşündüren beni üzen en kötü özellik sesle yazma olayı. Çünkü ben iPhone kullandığım sırada ve hala sesle yazmayı aktif olarak kullanıyorum sırf bu yüzden iPhone ödemeyi düşünmedim değil

Benim yaşadığım deneyimler bu şekilde

Örnek gece çekim fotoğraf:
2dcdc8ae48e62e23f0c007c798c60aa9.jpg

fatihd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben de Iphone'dan Huwaei P20 Pro'ya geçiş yapanlardanım. En son sanırım 2012 yıllarında falan kullanmıştım Android'i. Alışma konusunda sıkıntı çektiğim söylenemez.
  • Parmak okuma ve tuş kilidini açma hızı çok hızlı geldi bana.
  • FaceId ile de tuş kilidi hızlıca açılabiliyor. Ama tabi parmak okumadaki kadar hızlı değil.
  • Arayüz, (EMUI) gayet güzel. Kullanabilirlik ve erişilebilirlik de iyi geldi bana. Daha cihazı 1-2 gün olduğu için tam keşif yaptığım söylenemez. Iphone'da benim için olmaz ise olmaz uygulamalara bakıp, aynı uygulamaları Google Play Store'dan kurdum. Daha ayarlamaları devam edecek, acelem pek yok.
  • Ekran parlaklığı benim için yeterli. Yukarıda telefonu gömenlerin yorumlarını gördüm. Kişiden kişiye, mesleğine ve beklentisine göre değişir bu durum. Benim beklentimi karşıladı.
  • Henüz multimedya olaylarına pek girmedim. Film izlemedim, oyun oynamadım, müzik dinlemedim. Olmaz ise olmaz uygulamalarımı ayarladıktan sonra onları da test edeceğim. Hatta bu konuda bazı sorularım da olacak sizlere.
  • Kamerasını 1-2 dakika test ettim. Ve aynı şekilde 4-5 tane de resim çektim. Beni tatmin ediyor. Profesyonel bir fotoğrafçı değilim. Ailemle geçirdiğim bazı güzel anlarımın anılarını saklamam yeterli. Bir kaç MB daha fazla piksel olması, hayatımda bir farklılığa pek yol açmayacak. Tatmin edici görüntüler yakaladım. (Şu P20 Pro konusu altından da samsung ya da diğer markalar ile de yarış yapmayı bırakın. Marka karşılaştırması veya karalama yapıp onu değil bu markayı alın gibi yorumları yapmak istiyorsanız başka konular açın. Bırakın da bu konuyu P20 pro kullananlar veya kullanmak isteyeceklere rehber edilecek yorumlar yapılsın.)
Kullanan arkadaşlara bazı sorularım olacak. (Diğer markaların fan boyları veya cihazı kullanmayanlar yorum yapmaz ise sevinirim.)
  1. Telefonu ilk açtığımda Huwaei ID geliyordu. Buna kayıt olmadım. Şart değil sanırım. Apple ID gibi olmaz ise olmaz bir şey değil sanırım. Bir artısı var mıdır ? Kayıt olanlar artılarını yazabilir mi ?
  2. Iphone kullanırken Apple Store'dan ücretli yazılımlar almıştım. Örnek veriyorum Tapatalk Pro gibi. Şimdi Android'de aynı ürünü kullanmak istediğimde tekrardan lisans ücreti vereceğim sanırım ? Yani Apple Store'da satınalmış olduğum lisanslı uygulamalar olmasına rağmen, bu lisansı Play store'da kullanamıyoruz sanırım. Tüm alınan yazılımlar bir nevi çöp oldu gibi düşünüyorum. (Bu arada Android'de de uygulamalar çok da ucuz görünmüyor. Sanırım dolar burayı da vurdu.)
  3. Telefonun içinde birlikte gelen ; Video programı, Müzik programı, Resim galeri programlarına istinaden ; Alternatif, ücretli/ücretsiz önerebileceğiniz uygulamalar var mıdır ? Yani "Müzik için şunu şunu öneririm. Telefon ile gelenden daha üstün şu şu özellikleri var" gibi.
    Yani en azından Multimedya (resim, grafik, müzik, video gibi) uygulamaları stabil ve sorunsuz çalıştırabileceğim uygulama isimleri önerebilir misiniz ?
  4. RDP Programı olarak önereceğiniz bir yazılım var ise onu da önerebilirseniz çok sevinirim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Ama en azından sadece cihaz ile ilgili yorum yapmaya çalıştım ve tahminimce ilk defa bu telefonu alanlar, iphone'dan android'e geçiş yapanlar veya yapmayı düşünenler için benzeri soru işaretleri vardır kafalarında diye düşünüyorum. Cevaplarınız o yüzden rehber etmeye yarar umarım.

oneacb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim fiyat aralığıma uygun olarak ve Cuma indirimlerin olacağını düşünerek s8+ ve P20 arasında kaldım dikkat ettiğim şeyler orta seviye üzeri fotoğraf kalitesi, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama pubg tarzı oyunlarda kasmasını istemem ve video çok fazla izleyen birisiyim önerilerinizi bekliyorum teşekkürler ...

oneacb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim fiyat aralığıma uygun olarak ve Cuma indirimlerin de olacağını düşünerek s8+ ve P20 arasında kaldım(ikisininde çok yakın fiyatlarda olduğunu dşünerek şuan için 3.500 bandında) dikkat ettiğim şeyler orta seviye üzeri fotoğraf kalitesi, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama pubg tarzı oyunlarda kasmasını istemem ve video çok fazla izleyen birisiyim,üniversite öğrencisiyim uzun yıllar kullanmam gerektiğinide belirtmek isterim teknoloji yönünden bir kaç yıl sonrada iyi durumda olmasını isterim önerilerinizi bekliyorum teşekkürler nedenlerini belirtirsenizde memnun olurum...

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Benim fiyat aralığıma uygun olarak ve Cuma indirimlerin de olacağını düşünerek s8+ ve P20 arasında kaldım(ikisininde çok yakın fiyatlarda olduğunu dşünerek şuan için 3.500 bandında) dikkat ettiğim şeyler orta seviye üzeri fotoğraf kalitesi, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama pubg tarzı oyunlarda kasmasını istemem ve video çok fazla izleyen birisiyim,üniversite öğrencisiyim uzun yıllar kullanmam gerektiğinide belirtmek isterim teknoloji yönünden bir kaç yıl sonrada iyi durumda olmasını isterim önerilerinizi bekliyorum teşekkürler nedenlerini belirtirsenizde memnun olurum...
Mate 10 Pro alman daha mantıklı olur diye düşünüyorum

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
benim planım şu an 3.500 civarı olup düşecek olan telefonlar içindi sizce bu durumda ne yapmalıyım
S8+ ın ekran kalitesi P20 ve Mate 10 Pro dan daha iyi çok video izlediğin için bu önemlidir senin için. Ama batarya yönünde geride kalıyor ve tek kamerası var. Ayrıca 2 3 ay sonra S10 serisi çıkacağı için iyice eski bi cihaz olacak ve güncelleme desteğini yavaş yavaş kesecekler. Ben olsam ben de arada kalırdım ama dediğim gibi P20 iyi bi tercih değil Mate 10 Pro veya S8+ önceliğiniz olsun

oneacb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S8+ ın ekran kalitesi P20 ve Mate 10 Pro dan daha iyi çok video izlediğin için bu önemlidir senin için. Ama batarya yönünde geride kalıyor ve tek kamerası var. Ayrıca 2 3 ay sonra S10 serisi çıkacağı için iyice eski bi cihaz olacak ve güncelleme desteğini yavaş yavaş kesecekler. Ben olsam ben de arada kalırdım ama dediğim gibi P20 iyi bi tercih değil Mate 10 Pro veya S8+ önceliğiniz olsun
S8+ da kararlıydım ama sizinde söylediğiniz gibi yeni model çıktıktan sonra teknoloji yönünden de diğer telefonlardan geri kalacak ve fiyat yönünden de kısıtlı kaldığım için P20 ye mecbur kalıyorum çok kararsız bir durumdayım.

Oflucrevv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba bir şey danışmak istiyorum p20' de VoLte özelliği var mı ? İnternette p20 pro ve Lite da gözüküyor sadece ?

Darknesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba bir şey danışmak istiyorum p20' de VoLte özelliği var mı ? İnternette p20 pro ve Lite da gözüküyor sadece ?

Hocam bende P20 var, Vodafone hat kullanıyorum volte yazıyor üst tarafta. Biraz geç gördüm ama umarım işine yarar.

TttEee

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar merhaba.
Yurtduşı cihazım var clt-l29 c185. Hi Care uygulamasını kurcalarken cihazım bae ürünü olduğu için ülkeyi Kuveyt yaptım ve uygulama hi care - service - update dediğim zaman android 9 hazır mesajı geldi. Şuanda indiriyorum

TttEee

Asistan
Reaksiyon puanı
12
"Ayarlar - kablosuz bağlantı ve ağlar - mobil ağ" yaptığınızda açma kapama seçeneği çıkmıyor mu?
Ben Türkiye'ye geldiğimde çıkmadı şimdi baktım seçenek var. Hattım Türk Telekom

McResuL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese
iphone kullanıcı olarak telefon değiştiricem
p20 pro ile s9+ arasında gidip geliyorum
benim telefondan beklentim uzun süre kullanabilmek ve stabil kalması
arada oyunda onarım
sizce ne yapmalıyım ?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Merhaba herkese
arada oyunda onarım
sizce ne yapmalıyım ?
S9 plus al

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Merhaba herkese
arada oyunda onarım
sizce ne yapmalıyım ?
Kamerayı önemsemiyorsan p20 proyu düşünme bile...s9+’a geç

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Merhaba herkese
arada oyunda onarım
sizce ne yapmalıyım ?

P20 pro yerine note 9'a geç pek çok yönden s9+ ve p20pro'dan üstün harika bir cihaz amazonda uygundu zannedersem yine araştırın.

Darknesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba herkese
arada oyunda onarım
sizce ne yapmalıyım ?

Yani ben Samsung'dan Huawei'ye geçmiş biri olarak söylüyorum Samsung daha iyiymiş. Evet Samsung'un güncellemeleri yavaş ve az kabul ediyorum ama ara yüz olarak çok daha iyi. İkisinin de kendine göre artıları var tabi, şimdi Huawei'yi de gömmenin bir manası yok. Allahı var Huawei de güzel telefon. Fakat Samsung'un ara yüzü daha kullanışlı ve esnek.

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
7 Plus'tan geçiş yaptım 2. Telefon olarak hızına yetişemiyorum İPhone yaaivaşlattı beni mükemmel ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar