Siz bu akıllı telefonlardan hangisini tercih edersiniz?

• LG G5

Kullanılan: 93 15.4%
  • iPhone SE

Kullanılan: 170 28.1%
  • Sony Xperia Z5

Kullanılan: 82 13.6%
  • Huawei P9

Kullanılan: 259 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    604

Bu konuyu okuyanlar

FarukErs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcisi harika görünüyor. Vatan bilgisayar, teknosa ve mediamarkt'ta 3000 TL görünürken meşhur sitede nasıl oluyor da 2000 TL'ye kadar düşmüş olabilir? Ayrıca Nokia Türkiye garantili yazıyor. Bu kadar ucuz olduğu halde nasıl güvenebileceğiz ki?
Ama artık iş online alışverişe döndü büyük online sitelerde bile fiyat normal den düşük oluyor :)

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ama artık iş online alışverişe döndü büyük online sitelerde bile fiyat normal den düşük oluyor :)
Normalden düşük satılan bazı markalar. Nokia 8 mate 10 pro gibi. Neden Samsung ve iPhone da fiyat farkı yok. Madem online alışveriş avantajı var hepsinde aynı fiyat farkı olmalı. Nokia'nın Huawei nin sayfalarında bile hb fiyatları yok. Hb ikinci aracı olmasına karşın çok daha ucuz. Kesin bir iş var.

FarukErs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normalden düşük satılan bazı markalar. Nokia 8 mate 10 pro gibi. Neden Samsung ve iPhone da fiyat farkı yok. Madem online alışveriş avantajı var hepsinde aynı fiyat farkı olmalı. Nokia'nın Huawei nin sayfalarında bile hb fiyatları yok. Hb ikinci aracı olmasına karşın çok daha ucuz. Kesin bir iş var.
yok telefon fiyat karşılaştırma sitelerine baksan hb gibi firmalarda iphone dışında diğer markalarda online alışveriş fiyatı baya iyi :) ama bu sizin güven meseleniz :)

karayel16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yok telefon fiyat karşılaştırma sitelerine baksan hb gibi firmalarda iphone dışında diğer markalarda online alışveriş fiyatı baya iyi :) ama bu sizin güven meseleniz :)

Bugün teknosaya uğradım. Nokia 8 fiyatı tam olarak 2999 TL :)

Xiaomi Eylül'de gelecek. O zamana kadar bekleyeyim diyorum bakalım ne olacak

Tahalw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Selamun Aleykum ;

kardeşime bu miktar civarında telefon almayı düşünüyorum bu ay içinde alıcağım bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum .

Kamera ve donanıma önem veriyor kardeşim .
Sana tavsiyem Samsung J7 olur gayet hızlı bir telefon yakınlarım aldı çok memnunlar .

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Xz1 mi p20 lite mi ???

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sizce hengisi
P20 lite
P20 lite gibi çöp bir telefonu nasıl öneriyorsunuz anlamıyorum.
Xz1 tabii ki de.
Kullananlar xz1 ve xa serisinin kenarlarindan ışık kaçağının oldugunu belirtmis kronik bir sorun gibi geldi bana çoğu kişide olması nedeniyle
Nokia 8 al gene ezer P20 Lite'ı. İnsan kazıklamaktan başka bir şey değil.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Xz1 mi p20 lite mi ???

Sizce hengisi
P20 lite
Xz1 tabii ki de.
Kullananlar xz1 ve xa serisinin kenarlarindan ışık kaçağının oldugunu belirtmis kronik bir sorun gibi geldi bana çoğu kişide olması nedeniyle
Sony kullananlar öyle dediği için ve o mesajda başka bir telefon seçeneği olmadığı için p20lite ı önermek zorunda kaldım. 2 telefon arasında karşılaştırma yapıyor. Çıkıp da nokia 8 demek doğru mu sizce? Forumda herkese çok agresif davranıyorsunuz insanlar kendi düşüncelerini yazıyor buraya fakat siz sürekli o telefon mu önerilir o nasıl öneri diye insanların üzerine yürüyorsunuz. Bu arada
P20 lite mı sony mi? gibi bir sorunun 2 farklı cevabı olabilir
P20 lite (DOĞRU)
Sony (DOĞRU)
Nokia 8 (YANLIŞ)

Vovo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir telefon piyasasını takip etmiyorum dolayısıyla donanımlardan da bir hayli habersizim. Gördüğüm kadar ile bir çok kişininde gibi benim de seçim konusunda kafası karışık. Özellikle yeni çıkan modeller konusunda. Eşime ve kendime telefon alacağım iki telefonda basitçe istediğim genel özellik şöyle.

Eşim için 1800 TL ye kadar - Kamera önemli, oyun oynamaz, batarya önemli.
Kendim için 2000 TL ye kadar - Kameranın hiç önemi yok. Oyun oynuyorum HAWK gibi PUBG vb. oyunlar oynamıyorum ama işlemci ram ve grafik güçlü olsun isterim. Batarya önemli.

İki telefonda da ekran tercihim 5,5 olur. 6 ikimiz içinde kesinlikle büyük

Nokia 8 almayı planlıyordum ama teknik servis çalışanı bir arkadaşım uzak dur dedi.

Nokia 5X modelini eşime düşündüm ama yine servis sorunlu olduğu için sanırım onu listeden çıkaracağım :(

Sony servisi her sorunu kullanıcı hatası olarak tanımladığı için kesinlikle Sony ürünü almam.

Samsung kullanıcısıyım A7 2015 1 senede 4 kez arıza yaptı ve Samsungun gereksiz yazılımları / kaldırılamaması beni bunalttı. Samsung'da listemden çıktı.

Listemde ki diğer düşündüğüm ve aklıma yatan telefonlar şöyle;

Xiaomi Redmi A2
Xiaomi Redmi 5x
Xiaomi Redmi 6 Pro

Sizlerin önerisi ne olur?

Ek olarak Android One bana daha cazip geliyor. Sizce de doğru bir seçim olur mu? Artı ve eksileri konusunda tecrübem yok. Sadece kullanıcı deneyimlerini okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Öte yandan incelemeleri izlediğimde Xiaomiler övgüyle anlatılıyor ama kullanıcı tarafında çokca kronik sorundan bahsediliyor. Genel anlamda bi sorun var mı?

Zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim.

dr.cunkas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence samsung ve xiaominin amiral gemilerine bakın derim kamerayı bilmem ama mutlaka xiaomi mi a1 e bi göz atın

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sony Xperia XA2 Plus çıkacak onu alın önü siyah arkası gri bir telefon.

Vovo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Samsun A7 kullanıyorum Samsungun yazılımlarından müdaribim telefonun yarı hafızasını kendisi kullanıyor 16 GB zaten buda beni deli ediyor hiçbiride işime yaramıyor o yüzden samsungdan vazgeçtim saf android almak istiyorum Sony çok iyi bir marka olmasına rağmen servisi rezalet çevremde çok kullanıcısı var zamanında mp3 playerlarından da çok çektim. Ürün kutudan arızalı dahi çıksa kullanıcı hatası oluyor Sony de o yüzden ürün almam Sony den ZTE, Xiaomi, Meizu, HTC, One Plus gibi markaları denemek istiyorum

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Xz1 mi p20 lite mi ???

Sizce hengisi
P20 lite
Xz1 tabii ki de.
Sony kullananlar öyle dediği için ve o mesajda başka bir telefon seçeneği olmadığı için p20lite ı önermek zorunda kaldım. 2 telefon arasında karşılaştırma yapıyor. Çıkıp da nokia 8 demek doğru mu sizce? Forumda herkese çok agresif davranıyorsunuz insanlar kendi düşüncelerini yazıyor buraya fakat siz sürekli o telefon mu önerilir o nasıl öneri diye insanların üzerine yürüyorsunuz. Bu arada
P20 lite (DOĞRU)
Sony (DOĞRU)
Nokia 8 (YANLIŞ)
Ben kimseye agresif davranmıyorum; bir markanın, telefon modeliyle kazıklamasını agresif karşılıyorum, öncelikle şurayı düzelteyim. Ayrıca forumdur burası, her türlü öneriye açıktır.
Saygılar.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Xz1 mi p20 lite mi ???

Sizce hengisi
P20 lite
Xz1 tabii ki de.
P20 lite (DOĞRU)
Sony (DOĞRU)
Nokia 8 (YANLIŞ)
Ben kimseye agresif davranmıyorum; bir markanın, telefon modeliyle kazıklamasını agresif karşılıyorum, öncelikle şurayı düzelteyim. Ayrıca forumdur burası, her türlü öneriye açıktır.
Saygılar.
Ebet her türlü öneriye açıktır o yüzden başkalarının önerilerini kötülemeyin

yvzkaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence iPhone SE en iyi tercih olucaktır. Tek eksisi küçük bir ekranı var. Onun dışında gerçekten çok hızlı çalışan bir cihaz.

ezel01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun Aleykum ;

kardeşime bu miktar civarında telefon almayı düşünüyorum bu ay içinde alıcağım bütçeme uygun tavsiyelerinizi bekliyorum .

selam usta.yeni cikan samsung j 6 alabilirsin.

Teknoloji_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aşağıdaki modellerden hangisini almam en doğru seçim olur? Arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum.. 1500-2000TL aralığı bakıyorum.

ZTE Nubia Z17 miniS

Honor 7x

Moto Z2 Play

Meizu Pro 7

Htc U Ultra

Teknoloji_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sanırım bu forumda bu telefonlar hakkında yorum yapacak kimse yok..

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
HTC telefonlarına sadece internet üzerinden ulaşabiliyorum. Piyasada yok gibiler. bu bir sorun değil mi sizce?
O cihazlar arasından piyasada en çok bulunan moto muhtemelen. Evet htc çoğu telefoncuda yok gibi duruyor ne zaman işim düşse bakarım kimsede de görmedim ileride batarya değiştirecek olsanız mutlaka değiştiren bir yer olur ama belki bulmanız zor olabilir. Şahsen redmi s2 kullanıyorum daha hiçbir telefoncuda görmedim doğru düzgün ama sorun çıkarmadı iyi kullanırsam çıkarmaz da.

ertugrulakgc07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon almayı düşünüyorum sizce parmak izi mi yoksa tuşlu olan akıllı telefon mu bir de önerileriniz nedir

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
R
Aşağıdaki modellerden hangisini almam en doğru seçim olur? Arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum.. 1500-2000TL aralığı bakıyorum.

ZTE Nubia Z17 miniS

Honor 7x

Moto Z2 Play

Meizu Pro 7

Htc U Ultra

Redmi note 5 ve çıkabilirseniz mi a2 önerebilirim 3/32 mia2 1800 civarı

Hocam mi a2 işlemci,kamera gibi yönlerden daha üstün ama;
Redmi note 5 aynı işlemci yongasının düşük frekanslı hali ve batarya daha büyük yani o da üzmez gün içinde çok kurcalarsanızda üzmez.
Mi5s plus;görünürde güçlü görünsede diğer iki cihaz daha şık ve bu cihazdaki işlemci biraz ısınma problemi olan bir işlemci
Bunlar harici nokia 8 cihazınada bakmanızı öneririm

Redmi note 5 aynı işlemci yongasının düşük frekanslı hali ve batarya daha büyük yani o da üzmez gün içinde çok kurcalarsanızda üzmez.
Mi5s plus;görünürde güçlü görünsede diğer iki cihaz daha şık ve bu cihazdaki işlemci biraz ısınma problemi olan bir işlemci
Bunlar harici nokia 8 cihazınada bakmanızı öneririm

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir telefon piyasasını takip etmiyorum dolayısıyla donanımlardan da bir hayli habersizim. Gördüğüm kadar ile bir çok kişininde gibi benim de seçim konusunda kafası karışık. Özellikle yeni çıkan modeller konusunda. Eşime ve kendime telefon alacağım iki telefonda basitçe istediğim genel özellik şöyle.

Eşim için 1800 TL ye kadar - Kamera önemli, oyun oynamaz, batarya önemli.
Kendim için 2000 TL ye kadar - Kameranın hiç önemi yok. Oyun oynuyorum HAWK gibi PUBG vb. oyunlar oynamıyorum ama işlemci ram ve grafik güçlü olsun isterim. Batarya önemli.

İki telefonda da ekran tercihim 5,5 olur. 6 ikimiz içinde kesinlikle büyük

Nokia 8 almayı planlıyordum ama teknik servis çalışanı bir arkadaşım uzak dur dedi.

Nokia 5X modelini eşime düşündüm ama yine servis sorunlu olduğu için sanırım onu listeden çıkaracağım :(

Sony servisi her sorunu kullanıcı hatası olarak tanımladığı için kesinlikle Sony ürünü almam.

Samsung kullanıcısıyım A7 2015 1 senede 4 kez arıza yaptı ve Samsungun gereksiz yazılımları / kaldırılamaması beni bunalttı. Samsung'da listemden çıktı.

Listemde ki diğer düşündüğüm ve aklıma yatan telefonlar şöyle;

Xiaomi Redmi A2
Xiaomi Redmi 5x
Xiaomi Redmi 6 Pro

Sizlerin önerisi ne olur?

Ek olarak Android One bana daha cazip geliyor. Sizce de doğru bir seçim olur mu? Artı ve eksileri konusunda tecrübem yok. Sadece kullanıcı deneyimlerini okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Öte yandan incelemeleri izlediğimde Xiaomiler övgüyle anlatılıyor ama kullanıcı tarafında çokca kronik sorundan bahsediliyor. Genel anlamda bi sorun var mı?

Zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim.

Nokia8'den neden uzak dur dedi teknik servis çalışanı arkadaşınız?

Son düzenleme:

ozan_007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun Aleykum ;

sony xperia xa1 ultra da olabilir 1400 tl lerde 6 inç donanım olarakta gayet ıyı bi cihaz

meltemb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Selamun Aleykum ;

iphone daha sağlıklı bence .

Emirhan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleykum ;

iPhone se yine sil bir kere geçen ay son güncelleme geldi ona g5 i de boşver z5 belki ama o da olmasın sen en iyisi Huawei p smart al