Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yarın sabah 10'da dershane sınıf seviye denemesi var. Uyuyasım yok.

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Sevgili günlük; yıllaaar yıllar önce bir gün...

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Troy bırakıp gitmedikçe ben de buradayım :D

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Yeni Hicri yılı tüm Müslümanlara ve İslam alemine hayırlı eylesin inşAllah Rabbim.
Bu ayın ve günlerin feyzinden ve bereketinden istifade eden kullarından eylesin inşAllah...
Buda İngiliz ekibi Chelsea takımının hicri yılbaşımız için iyi dilekleri...

Haldun_Turan_Chelsea1.jpg

Reaksiyon puanı
5,172

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hayal ettiğiniz insan olmaya çalışmak içinizdeki insanı harcamaktır.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
İçindeki sevgiyi başkalarıyla beklentisiz paylaşanın dünyası sıcacıktır..

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Burası yaşıyor mu ya [emoji23] En son 30 saniye boyunca anasayfaya giremeyince sonunda magazin haberleri bile kurtarmamış forumu herhalde demiştim. Neyse atarlı giderli sözler yazmaya devam.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Bunu izlemediyseniz(müslümansanız) sadece 30 dakikkanızı ayırıp izleyin, belki ahiretiniz kurtulur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya abi ben neden Fizik gibi gayet ağır bir dersi ingilizce göreceğim? Hakikaten yabancı dilde eğitimin amacı ne?

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Asosyal olmayı sanki isteyerek yapılan bir şey gibi anlatıyor insanlar. Böyle olmayı seçmişim gibi söylüyorlar bazı şeyleri. Ama bu, size seçenek sunan bir durum değil ki. Aksine sanki genlerinize kazınan bir şey.

"Sen; kalabalıklar içinde yalnız olarak yaşayacaksın."

Bu gerçekle, bu zorunluluk ile var olmak, söyledikleri gibi ne havalı ne de sevilebilecek bir şey.

Asosyal insanlar attıkları her adım için savaşırlar; hem kendi doğalarıyla hem de bütün dünyayla. kendilerine engel olan, onları zincirleyen ve neye benzediklerini bile bilmedikleri şeytanlarıyla kapışırlar sürekli. sosyal dünya içerisinde varolma zorunluluğu tarafından itilip kakılırlar. sizinle konuşmazlar. aslında siz öyle zannedersiniz. konuşmakla konuşamamak aynı şey değildir dikkatli bakıldığında... sessizliklerinin kaynağı egolarının büyüklüğü değildir, içlerindeki savaşın gürültüsü bastırır seslerini...

Kaç sözde sosyal insan anlayabilir merhaba demenin zorluğunu? Ya da birilerine seslenmek yerine, gözlerini ona dikip sizi farketmesi için dua etmenin çarpıklığını?

Diyorsunuz ki; "lan madem sosyalleşemiyorsun yapma arkadaşım. Git fitness'a, basketbol oyna"

Tabi hemen gidip fitness'a gidip kilo alayım, basket oynayayım falan?

Ben demiyorum ki; "Ben çok iyiyim o yüzden siz hatalısınız.". Biliyorum sorunlu ezik olan benim, aslında bir anomali olduğumun farkındayım. Bu yüzden düzelmeye çalışıyorum zaten. üstüne gidiyorum eksikliğimin her seferinde; belki bu sefer cümle kurabilirim diyerek içimden.

Gerçi bazen anlıyorum böyle diyenleri çünkü bir de sonradan olma asosyaller var. Bu aynı şey değil. Munzevilik asosyallik olarak anılamaz çünkü bu arkadaşlar canları çekerse tekrar gidip ortamlarda ilgi odağı olmayı deneyebilirler gayet. Gerçek asosyaller istese bile dönemezler özlerinden kolay kolay.

Asosyal olmak bir seçim değil, bir rahatsızlık. sizi yalnızlığa iten, bazen içinizi kinle dolduran bir sorun. Size yüzlerce maske takmayı dayayan bir hastalık.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Lol şu sıralar bayağı sardı. Son 20 maçtan 3ü normal oyun. 17 tanesi Dereceli. 17 Derecelide de Zafer var. 3 Normalde de bozgun var. Demekki ney miş? Normal oyun yasak.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Allah belasını versin LoL'ün de, malum kitlesinin de.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Note FE önerdiğim için pişmanım, kronik sorunluymuş. Memnun olan vardır elbet ama şu sıralar sorun yaşayan var baya. Ucuz etin yahnisi yavan olurmuş.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Eğer telefon alacaksanız ve elinizde biraz para varsa GİDİN VE HEMEN ALIN. YARIN O FİYATA ALAMAYACAKSINIZ.
Nokia 8 bile zam yiyecek veya satıştan kaldıralacak. 1400 civarında diretecen M6 Note bile satıştan kalkacak belkide

---- Mesajlar birleştirildi ----

Note FE önerdiğim için pişmanım, kronik sorunluymuş. Memnun olan vardır elbet ama şu sıralar sorun yaşayan var baya. Ucuz etin yahnisi yavan olurmuş.
Kronik sorunu neymiş?

Son düzenleyen moderatör:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
edge ekranın dokunmatiği durduk yere bozuldu diyenlerin ekrana darbe yemiş ve kılcal çatlaklar oluyor olmalı gözleri bozuk görmüyorlar...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bir günde birileri tablet bilgisayar konusuna normal bilgisayar konusu açmasın millet harbiden konuları doğru yere açmak bu kadar zor mu ? Gercekten zorlandığınız bir yer varsa söyleyin düzeltmeye çalışalım

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Bu da sizin göreviniz ama, kimse kasıtlı olarak yanlış kategoriye açmıyordur konusunu.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Şöyle bir kural var görev hakkında önce bir forum kurallarını oku ki yanlışlıkla farklı şeyler yapmayasın
Bu da sizin göreviniz ama, kimse kasıtlı olarak yanlış kategoriye açmıyordur konusunu.
https://forum.shiftdelete.net/threads/forum-kurallari.43630/
5- Konular doğru bölümlere açılmalı ve gönderilen mesajlar da konu ile uyumlu olmalıdır. Eğer uyumlu değilse, uygun kategoriye, o konuyu anlatacak en iyi başlık seçilerek yazılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Her kural, yazıldığı gibi uygulansa forumda üye kalmazdı. Kuralda yasak olduğu belirtilmiş, yasağı çiğnemenin cezası vardır herhalde. Konuyu yanlış kategoriye açanlara ceza verdiniz mi mesela? Bu sadece örnek yani, forum kuralları esnektir bana kalırsa.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Her kural, yazıldığı gibi uygulansa forumda üye kalmazdı. Kuralda yasak olduğu belirtilmiş, yasağı çiğnemenin cezası vardır herhalde. Konuyu yanlış kategoriye açanlara ceza verdiniz mi mesela? Bu sadece örnek yani, forum kuralları esnektir bana kalırsa.
Misal sokaklarda temizlik işi ile ilgili görevli çalışanlar var diye sokağa çöp atarmısın ? Senin üst deki yazına hitaben atarsın çünki onların görevi değilmi ? Biz yaşam alanlarımızı düzgün kullanalım ki bizden sonrakilerde düzgün bulsunlar. Biz genel olarak toplayan var, düzelten var, temizleyen var zihniyeti ile gidersek bizden bir şey olmaz.
Neden ceza uygulamak yerine insanlar ya ben böyle yapıyorum ama diğer insanlara sıkıntısı olur mu diye düşünmüyor? Neden biz uyardıkca ceza almak için çabalıyor ? Peki neden illa bir şeyi düzgün bir şekilde yapmalarını sağlamak için uyarı vermek zorunda kalıyoruz ? Uyarısız kendi başımıza bir şey yapamayacak mıyız ?

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Misal sokaklarda temizlik işi ile ilgili görevli çalışanlar var diye sokağa çöp atarmısın ? Senin üst deki yazına hitaben atarsın çünki onların görevi değilmi ? Biz yaşam alanlarımızı düzgün kullanalım ki bizden sonrakilerde düzgün bulsunlar. Biz genel olarak toplayan var, düzelten var, temizleyen var zihniyeti ile gidersek bizden bir şey olmaz.
Neden ceza uygulamak yerine insanlar ya ben böyle yapıyorum ama diğer insanlara sıkıntısı olur mu diye düşünmüyor? Neden biz uyardıkca ceza almak için çabalıyor ? Peki neden illa bir şeyi düzgün bir şekilde yapmalarını sağlamak için uyarı vermek zorunda kalıyoruz ? Uyarısız kendi başımıza bir şey yapamayacak mıyız ?

Yere çöp atmak, kasıtla yapılır. Mesajımda da belirttim, kimse kasıtlı olarak yanlış kategoriye açmıyor ki konusunu. Ha tabii, daha dikkatli olunmalı ama insanız işte, böyle hatalar olabiliyor ve siz de yetkili olarak bu hataları düzeltmek zorundasınız çünkü bu sizin göreviniz sonuçta. Verdiğin örneğe hitaben, ağaç da yapraklarını yere bilerek dökmüyor ama görevli olan kişiler temizliyor. :) Diğer konuya gelecek olursam, haklısın ama oluyor öyle mesajlar ve ceza alıyoruz. Bunun da olmaması lazım ama oluyor işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...