Dövme yaptırmak için yazı önerileri

Bu konuyu okuyanlar

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
arkadaşlar dövme yaptırmak için güzel kısa sözler söyler misiniz? kısa olsun ki estetik dursun. ya da tek kelimelik ama anlamı derin olan şeyler?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Dövmeye kamyon arkası sözler hoş durmaz. 周 bunu yaptır, shü

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Jilet atın bana.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Dövme yaptırabilirsin ama burdan beğendiğin bir sözü yazdırmayı düşünürsen sırf yaptırmış olmak için yaptırırsın ve ileride pişman olur sildirmeyle uğraşırsın.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Hocam, eğer dövme yaptıracaksan senin için anlamı olan şeyleri yaptır. Yoksa ileride pişman olma durumunda var. Yazılardan ziyade şekiller anlamlı ve akılda kalıcıdır. Daha çok dikkat çeker.

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Hocam, eğer dövme yaptıracaksan senin için anlamı olan şeyleri yaptır. Yoksa ileride pişman olma durumunda var. Yazılardan ziyade şekiller anlamlı ve akılda kalıcıdır. Daha çok dikkat çeker.
ya benim için önemli olan estetik durması aslında el yazıları çok estetik duruyo ya mesela. o yüzden ne yazacağının çok fazla önemi yok. ama tabibiri burda ne yazıyo diye sorduğunda da havalı dursun azcık :D

Dr. midas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Lorem ipsum dolor sit amet... iyi olabilir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Dövme sürekli vücudunuz üzerinde kalıcı olacağından güzel olmasından ziyade bir anlam ifade etmeli sizin için. Bu yazı olsun, karakter olsun vs. fark etmez. Ancak bir kez değil iki kez düşünmeniz gerekiyor.

Sizin için anlam teşkil eden şeylere yönlenmeniz lazım, güzel sözlerden farklı olarak.

Dr. midas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam o dövmeyi yaptıracaktım ben, son anda vazgeçtim. Çok kararsızım halen. İşimin bir parçası o yazı. Hayatımın her yerinde var.
Valla hocam zamanında turistlerle yıllarca çalıştım, bilhassa İngilizler dövme konusunda işin suyunu çıkaran millet. Çok yaygın. Ama genel anlamıyla ettiğim muhabbetlerde anladığım, pişman oldukları. Neden bunu değilde şunu yaptırmadım falan diye. Neticede insanlar olgunlaştıkça fikirleri değişiyor ve 20 yaındayken hissettiğini 30 40 50 yaşlarında hissetmiyor, hatta tam tersini düşünüyor. O yüzden seçimin yıllar sonra pişman edebilir seni. Ha param çok benim, sildiririm dersen o da ayrı bir yaklaşım tabi ki.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
"Denemeyi bırakmak dışında başarısızlık yoktur." gayet uzun. :D

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Valla hocam zamanında turistlerle yıllarca çalıştım, bilhassa İngilizler dövme konusunda işin suyunu çıkaran millet. Çok yaygın. Ama genel anlamıyla ettiğim muhabbetlerde anladığım, pişman oldukları. Neden bunu değilde şunu yaptırmadım falan diye. Neticede insanlar olgunlaştıkça fikirleri değişiyor ve 20 yaındayken hissettiğini 30 40 50 yaşlarında hissetmiyor, hatta tam tersini düşünüyor. O yüzden seçimin yıllar sonra pişman edebilir seni. Ha param çok benim, sildiririm dersen o da ayrı bir yaklaşım tabi ki.

Dediğiniz doğru fakat nasıl bir anlamı olduğuna bağlı. Önemli olan sabit fikirler. Geçmişimizde ve geleceğimizde hep yanımızda bulunan, hayatımızın içerisinde anlamı olan şekiller. Dövmem var zaten, bileğimde Batman logosu vardı yıllar önce yaptırmıştım. Pişman değilim. Çocukluğumdan beri Batman manyağı olduğum için benim için anlamlı bir dövme. 90 yaşınada gelsem gururla taşırım. Diğer bileğimde ise, eşimle birlikte yaptırmıştık; The Neighbourhood müzik grubunun logosu. (Ekte ki resim) Aynısı eşimde de var. Anlamı çok büyük bunun. Şimdi kafamda "Lorem ipsum" var. Ben bir tasarımcıyım. Bu yüzden anlamı çok fazla bende bunun. il_570xN.1421569313_knid.jpg