Ders Çalışma İsteği Nasıl getirilir

Bu konuyu okuyanlar

Vieenx

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Acil yardım edin acayip fena depresyondayım yaz tatili bitiyor ama ben hiç çalışmadım

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Eğitici videolar mevcut. Sadece ders içerikli kanallara göz atın eğlenceli bir biçimde konuyu anlatıp sana dersi sevdiriyorlar. Onları izleyip üstüne test çözersen tamamdır

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
"Kış kış cin cin kış kış, geh geh ders ders geh geh" Bunu günde 3 öğün söyle, şevkin yerine gelir. Gülersin.

Vieenx

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Eğitici videolar mevcut. Sadece ders içerikli kanallara göz atın eğlenceli bir biçimde konuyu anlatıp sana dersi sevdiriyorlar. Onları izleyip üstüne test çözersen tamamdır

ya çok denedim ama olmuyor dersleri acayip yavaş anlatıyo kimisi kimisi direkt konuya giriyor

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Acil yardım edin acayip fena depresyondayım yaz tatili bitiyor ama ben hiç çalışmadım
Ders çalışma isteği getirilmez. Zaten az kişi dışında kimse severek ders çalışmaz. Ama geleceğin için ders çalışmak zorundasın. Kendini zorlamak zorundasın. Bunlar benim için yeterli sebep umarım senin içinde öyle olur.

Vieenx

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ders çalışma isteği getirilmez. Zaten az kişi dışında kimse severek ders çalışmaz. Ama geleceğin için ders çalışmak zorundasın. Kendini zorlamak zorundasın. Bunlar benim için yeterli sebep umarım senin içinde öyle olur.

umarım sağol yinede

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bulursan buraya yaz da bizde çalışalım.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hayal kur.
Hayal kurmak bedava.
Hayal kurmanın sınırı yok.

Bugün hayatımızı kolaylaştıran vazgeçilmez dediğimiz bir çok şey geçmişte birilerinin hayaliydi.

Önce hayal ettiler sonra hayallerinin gerçekleşmesi için çalıştılar.

Gelecekte nerede olmak istiyorsun?
Gelecekte nelere sahip olmak istiyorsun?
Nasıl bir hayatı yaşamak istiyorsun.
Bunları hayal et. Bunları hayalinde yaşa.

Ardından bu hayallere ulaşmak için ne yapman gerektiğini düşün?

Hayallerine ulaşmak için bir yol haritası çıkardığında artık önünde kısa orta ve uzun vadeli hedeflerin olacak.

Bu hedeflere ulaşmak camış gibi yatarak olmaz.
Bu hedeflere ulaşmak saatlerce oyun oynayarak, internette takılarak olmaz.
Bu hedeflere ulaşma noktasında kimse kazanımları sana bir altın tepsi ile sunmaz.

Artık bir denge kurmanın zamanı.
Hedeflere ulaşmak için çalışmaya vakit ayıracaksın.
Ama gelecekteki hayatı inşa ederken bugünü yaşamayı da ihmal etmeyeceksin.
Bugünü yaşayacaksın. Yapmaktan hoşlandığın şeylere vakit ayıracaksın.
Arkadaşlar edinecek onlarla anılar biriktireceksin.
Ama gelecekteki hedeflerini asla aklından çıkarmayacak bunun için yapman gerekenleri de hergün yapacaksın.

Ders dediğin şey merdivende attığın adımlardır. Adım atmadan merdivende yükselemez, merdivenin sonundaki hedeflerine ulaşamazsın.

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
İçinde olan bir şey bu :D Bunun bir ilacı veya özel tetikleme aracı yok. Derinliklerinde saklanan o isteği meydana çıkarman gerek.
Sana önerim, hedefini aklında bulundur, sıkı sıkı düşün, ve kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya çalış. Olduğu kadar, başarıdır.

deter1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ders çalışmayı hiç sevmeyen biri olarak son haftalar çok ders çalışma isteğinin geldiğini hissediyorum ve elimden geldiğince çalışıyorum bilgisayarda çok vakit geçiriyosan belli biryerden sonra herşeyden sıkılacağın için hiç yapmadığın şeylere yönelmeye başlayacaksın örneğin boş zamanlarımda full oyun oynuyorum ve sıkıldım boş zamanımda yapmadığım ders çalışma aktivitesi içimde harmanlandı yani uzun bir süre bilgisayar oynarsan ve bunu tek başına yaparsan 1 haftada hemen sıkılırsın :)