Windows 8.1 hâlâ kullanılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Intel Core i3-2120 @ 3.30GHz 3.30 GHz
Gigabyte B75M-D3V
AMD Radeon HD 5450
4.00 GB RAM
Windows 7 Professional SP1 (64-bit)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Neden 8.1 kullanmak istiyorsunuz? 8.1 bir geçiş sistemidir. Tıpkı Vista gibi, sorunları vardır. 7 veya 10 daha stabil onlardan birini kullanmanızı öneririm.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Neden 8.1 kullanmak istiyorsunuz? 8.1 bir geçiş sistemidir. Tıpkı Vista gibi, sorunları vardır. 7 veya 10 daha stabil onlardan birini kullanmanızı öneririm.
Siz hiç Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation kullanmamışsınız demek ki, en kararlı ve neredeyse en hafif sürümdür.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Siz hiç Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation kullanmamışsınız demek ki, en kararlı ve neredeyse en hafif sürümdür.
Biraz kaba olacak hocam ama kime göre neye göre olayı vardır. Ben hiç dikiş tutturamamıştım bu sistemde. Çevremden aldığım dönütler de bu şekilde maalesef.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Biraz kaba olacak hocam ama kime göre neye göre olayı vardır. Ben hiç dikiş tutturamamıştım bu sistemde. Çevremden aldığım dönütler de bu şekilde maalesef.
Kime göre neye göre olayı evet doğrudur ancak ben kendi deneyimlerimi aktarıyorum ve inanın 8.1 lerin içinde en kararlı olanıdır, tavsiye ederim, pişman olmayacağınızı umuyorum.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Kime göre neye göre olayı evet doğrudur ancak ben kendi deneyimlerimi aktarıyorum ve inanın 8.1 lerin içinde en kararlı olanıdır, tavsiye ederim, pişman olmayacağınızı umuyorum.
Benim emekli bilgisayardan bir deneyeyim o halde. Tavsiye için teşekkürler. :)

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Benim emekli bilgisayardan bir deneyeyim o halde. Tavsiye için teşekkürler. :)
Rica ederim, yalnız mutlaka temiz bir yerden oynanmamış-ellenmemiş bulun, örneğin aşağıda ki linkten
Download Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation from Official Microsoft Download Center
Ayrıca öyle kırak-kürek falan yapmayın, biraz arama ile mutlaka lisans bulursunuz, ve mutlaka tüm güncelleştirmeleri yapın ki sistem kararlılığı otursun, takıldığınız veya bu düzgün çalışmıyor dediğiniz bir yer olur ise seve seve yardımcı olmaya çalışırım.:)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Rica ederim, yalnız mutlaka temiz bir yerden oynanmamış-ellenmemiş bulun, örneğin aşağıda ki linkten

Download Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation from Official Microsoft Download Center

Ayrıca öyle kırak-kürek falan yapmayın, biraz arama ile mutlaka lisans bulursunuz, ve mutlaka tüm güncelleştirmeleri yapın ki sistem kararlılığı otursun, takıldığınız veya bu düzgün çalışmıyor dediğiniz bir yer olur ise seve seve yardımcı olmaya çalışırım.:)

dreamspork üyeliğimle (zamanında) iki key almıştım. :)

"Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation" oldukça stabil, nitekim en baştan kuranlar için güncelleme açısından biraz zahmetli olur.

Yalnız, bu linkte yer alan windows 8.1'in update 2'li olanı; bir de Aralık 2014 update 3 entegreli iso kalıbı var.

Microsoft, linki güncellememiş. Ve de torrent dışında orijinal kalıba doğrudan link yok, ne yazık ki.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
İnternette 10 liraya bile lisans varken ilaçlamam boşuna. Link için teşekkürler.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
8.1 sürüm 9600 olanı en temiz ve en son günellenmiş sürümdür. Kullanırım ve öneririm.

Malesef Microsoft söylediği bir sözü çiğnemiş oldu. Yani Windows 8 çıktığı zamanlarda hiç bir zaman Start menü penceresi koymayacaklarmış mış mış mış diye bir söz söylemişlerdi.

Kendi Tükürüklerini yaladılar Windows 10 ile.
Directx 12 bahanesiyle mileti Windows 10 sisteme geçiremeyince sırada SSD bahanesi geldi. Bu defada Windows 10 sistemleri HDD kullanan sistemleri çökertecek kadar yavaşlatıyordu ( ben gördüğüm çoğu sistemde öyle yapıyordu. 8.1 formatladığım anda ferahladı her akrabamın pc`ci ) .

Ehh millet geri dönüş yapıp 8.1 - 7 filan yükleyince Bu defada Bileşen yapan firmaların hepsiyle anlaşma yaptı.
O anlaşma da yeni çıkan donanımlarda Windows 10 aşağı driver desteği yapmamaları içindi. İntel 6 nesil ve sonrası, Ryzen model anakart cart curtlar Hiçbiri Windows 10 aşşağısı Driver desteği yok şuanda.
Ekran kartı piyasasına girişemediler. Yani giriştiler Directx 12 bahanesiyle o da tutmadı malesef.

Şu var işte ne patlayacaksa Son kullanıcının kafasında patlamalı.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
dreamspork üyeliğimle (zamanında) iki key almıştım. :)

"Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation" oldukça stabil, nitekim en baştan kuranlar için güncelleme açısından biraz zahmetli olur.

Yalnız, bu linkte yer alan windows 8.1'in update 2'li olanı; bir de Aralık 2014 update 3 entegreli iso kalıbı var.

Microsoft, linki güncellememiş. Ve de torrent dışında orijinal kalıba doğrudan link yok, ne yazık ki.
Gece 2 den sabah 6 ya kadar bırakır , tüm güncellemeler yapılır, torrent ile riske girmeye gerek ok bence.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Gece 2 den sabah 6 ya kadar bırakır , tüm güncellemeler yapılır, torrent ile riske girmeye gerek ok bence.
Tabi o da bir seçenek.
sha1, sha256, md5 vs. ne indireceğini bilirseniz sorun olmaz, o açıdan. :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Torrent değil direk en güncel versiyon burada var. İsonu İndirip USB ye yazıp formatlamak yeterli. Sonrasında isterse Lisans alsın kendine yada Crack yapsın kendisi bilir.

Güvenilir sitedir. :)
TechBench by WZT (v4.1.1)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ya kardeşim İndustri pro ne anlama geliyor hala bilmiyorum. Cahillğime sayın.

Şey değilmiydi öğrencilerçin bedava ?
Kamera, haber, oyun, hava durumu gibi metro uygulamalar kurulmuyor, istersen kendin isteğin uygulamayı mağazadan yükleyebiliyorsun.
Teknik olarak şurada bir açıklama mevcut. :)

Windows 8.1 Industry Pro, bir retail/perakende ürün değil, Windows 8.1'in yerleşik bir sürümü

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Kamera, haber, oyun, hava durumu gibi metro uygulamalar kurulmuyor, istersen kendin isteğin uygulamayı mağazadan yükleyebiliyorsun.
Teknik olarak şurada bir açıklama mevcut. :)

Windows 8.1 Industry Pro, bir retail/perakende ürün değil, Windows 8.1'in yerleşik bir sürümü
Kardeşim o dediğin olayı reepack ekibi çözmüş. 8.1 Pro olanını kurunca bile seçenek çıkıyor metro market uygulaması çalışsın mı çalışmasın mı? Kökünden çözmüşler olayı hani.

Ben bunu kullanıyorum ( Crack`lidir size önermem ) Lisans varsa kurulum aşamasında Crack yapma diye Tık var o tıkı götürmeniz yeterli. Lisans kodu isteyecektir.
Windows 8.1 16in1 Smokie Blah Blah diye googleda aratırsan bulursun isoyu. Ama bir sorun var ekip Rus. Eng ve Rus diller bulunuyor iso dosyasında.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kardeşim o dediğin olayı reepack ekibi çözmüş. 8.1 Pro olanını kurunca bile seçenek çıkıyor metro market uygulaması çalışsın mı çalışmasın mı? Kökünden çözmüşler olayı hani.

Ben bunu kullanıyorum ( Crack`lidir size önermem ) Lisans varsa kurulum aşamasında Crack yapma diye Tık var o tıkı götürmeniz yeterli. Lisans kodu isteyecektir.
Windows 8.1 16in1 Smokie Blah Blah diye googleda aratırsan bulursun isoyu. Ama bir sorun var ekip Rus. Eng ve Rus diller bulunuyor iso dosyasında.
Orijinal Retail/Volume sürümler direk kuruyor metro uygulamaları, seçme şansı yok.

Yok, sağol teşekkür ederim. :)
Yukarıdaki mesajımda dreamspark üyeliğimle (zamanında) iki key aldığımı belirtmiştim.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Sanal makine açıp 8.1 9600'ı kurdum, ancak etkinleştirme anahtarı bulunmuyor maalesef, hepsi kullanılmış. 8.1 pro n.