Saçlarım çok dökülüyor

Bu konuyu okuyanlar

Nervian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba 16 yaşındayım elimle saçlarımı her karıştırdığımda 5-6 tel geliyor elime çok sık saçlarım var eskiden öğretmenlerim falan sen asla kel olmazsın sırma saçlı vb diyordu ama saçlarım son 1 yıldır dökülüyor babam kel onun babası da yarım kel anne tarafımda kel yok çok güzel saçlarım var çevremdekiler beğeniyor kel kalmak istemiyorum ne yapabilirim?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bioxcin yada Sebamed 'in saç dökülmesine karşın şampuanları var onları kullanabilirsin.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258

Nervian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Forte Saç Dökülmelerine Karşı 3'lü Besleyici Serum 3 x 30 ml 8680512602316 Bioxcin | Trendyol

Bioxcin Forte Şampuan 300 ml 3 Al 2 Öde Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Üst tarafta verdiğim link set serum olarak, aşağıda ki de şampuan. Eczanelerde satışı mevcut. Eczacınızdan yardım alıp bu tarz ürünleri kullanabilirsiniz.

Ancak dediğiniz gibi 3-5 saç teli ile pek dökülme sayılmaz gibi geliyor bana..

Elimi her attığımda geliyor yani bi 10dk boyunca saçlarımla oynarsam simsiyah oluyor masanın üstü öyle söyliyeyim bu arada linkler için teşekkürler.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Elimi her attığımda geliyor yani bi 10dk boyunca saçlarımla oynarsam simsiyah oluyor masanın üstü öyle söyliyeyim bu arada linkler için teşekkürler.
Bence o kadar fazla ise ihmal etmeyin. Doktor ile görüşmenizde fayda var gibi..

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Doktor en kesin çözüm olur. Anormal bir durum anladığım kadarıyla.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Doktor en kesin çözüm olur. Anormal bir durum anladığım kadarıyla.
Kesinlikle, doktora gidilerek saç analizi yaptırmanız daha mantıklı bir durum gibi gözüküyor. Zaten sonrasında detaylı olarak tüm bilgileri doktorunuz aktaracaktır.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Merhaba 16 yaşındayım elimle saçlarımı her karıştırdığımda 5-6 tel geliyor elime çok sık saçlarım var eskiden öğretmenlerim falan sen asla kel olmazsın sırma saçlı vb diyordu ama saçlarım son 1 yıldır dökülüyor babam kel onun babası da yarım kel anne tarafımda kel yok çok güzel saçlarım var çevremdekiler beğeniyor kel kalmak istemiyorum ne yapabilirim?

Günde dışarıdan müdahale olmadığı sürece 100 tele kadar dökülme normal sayılır biliyorum. Yaşın çok genç stres vs olabilir saç analizi yaptırman en sağlıklısı ancak baban kel ise 30una doğru erkek tipi saç dökülmesi olasılığı çok fazla.

Dr. midas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşım setle serumla olacak iş değildir asla. Ben sana naçizane söyleyeyim. Onların hepsi de ticari mamül. Sa bir kere dıştan müdehale ile yerine yapışan bir şey değildir. İçine dönüp bakman gerek.
1) Yaşına göre çok stres yapıyosundur. Otla çöple çok uğraşma. Kafaya takma. Takıyorsan da bile, internetten araştır kendi kendine terapi yöntemlerini. Evde kendini sakinleştirecek zaman ayır.
2)çok fazla A vitamini alıyor olabilirsin. eğer destekleyici kullanıyorsan ara ver, ya da yediklerini bir gözden geçir.
3)yetersiz protein alıyor olabilirsin. Her gün sulu yemek, çay çorba olmaz. Et yumurta yemen gerek.
4)B vitamini eksiğin olabilir,
5)Hipotiroidin olabilir
6) Karaciğerinde bir sorun olabilir
7) Genetik olabilir ... gibi
Aklıma gelenler bunlar. ama farkettiysen bunların hiç birisi dıştan sürülen bir ıvır zıvırla düzeltilebilen sorunlar değil. Ama sana tahminimce, genetik olduğunu söyleyebilirim. yazdıklarına göre. Genetikse eğer, bioxin değil, 502 sürsen durmaz o saçlar tepende.

mervee89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Shen min diye bir ürün var kesinlikle kullanmalısın, çevremde bu sorunu yaşayan herkes kullandı baya memnun kaldılar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
usturaya vurdur 6 ay düzenli kazıt dikkatler dağılınca uzat.

ipek87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dışardan yapılan hiçbir müdahale saç dökülmesini durdurmaz

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ben kazıyorum dökülme yok kedinin kiler üzerime düşüyor sadece...

mervee89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şampuanlar hiçbir işe yaramıyor içerisinde ister istemez kimyasal oluyor bence saça iyi gelebilecek gıda takviyesi kullan