Gmail'den Yahoo Mail'e Spammer Muamelesi

Bu konuyu okuyanlar

senozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selamlar. Gmail hesabıma Yahoo uzantılı mail adreslerinden gelen e-postalar default olarak spam kutusuna düşmekte. Test için yahoo hesabı açıp başka bir gmail hesabına mail attım sonuç yine spam. Bu durumu düzeltmenin bir yöntemi var mıdır? Yanıtlarsanız sevinirim sevgili arkadaşlar.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Gmail ayarlarını kontrol ettiniz mi?
Gmail hesabına giriş yapın, (bilgisayarınızda) sağ üstteki "Ayarlar" sekmesinden "Filtre ve Engellenen Adres" bilgisini kontrol edin veya kısa yoldan bkz.
engellenen adresler görüntülenebilir ve kaldırılabilir olması lazım;
Dipnot: yahoo'dan gmail'e gönderilen e-postalar gelen kutusuna düşüyor, şu an genel bir sorun gözükmüyor.

Son düzenleme:

senozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Gmail ayarlarında sorun görünmüyor. Ancak yeni açtığım yahoo adresimden bir kaç farklı gmail adresine gönderdiğim e-postalar da spama düştü.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Gmail ayarlarında sorun görünmüyor. Ancak yeni açtığım yahoo adresimden bir kaç farklı gmail adresine gönderdiğim e-postalar da spama düştü.
Garip, yukarıdaki mesajımı bırakırken deneme de yapmıştım, yahoo üzerinden attığım mesaj gmail'in gelen kutusuna düştü.

ayarları kurcalayın derim
ilgili kısım sizde de bu şekilde mi?

T1Sc45.png

senozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Aynen aşağıdaki şekilde görünüyor. Yahoo kaynaklı olma ihtimalini değerlendiriyorum ama yahoo maili teslim ediyor. Ancak gmail nedense spam klasörüne atıyor. Birkaç yeni yahoo adresi açıp farklı gmail hesaplarına yollayarak denedim aynı durum söz konusu. Ancak mail atmak için kullandığım mail adreslerinin ortak özelliği yakın zamanda açılmış olması ve fazla mail yollanmamış olması.

Ekran Resmi 2018-06-29 19.05.53.png

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Benim test ettiklerim çok önceden açılmış ve kullanmış olduğum yahoo adresleriydi.

O zaman şöyle deneyelim.

"Ayarlar"
"Filtre ve Engellenen Adres

kısmından
Yeni filtre oluştur'alım

1)

PUGOdO.png

2)

8GJOac.png

3)

7J7WfH.png

Sonuç nedir? Yardımı oldu mu?

senozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İlginç bir şekilde sorun çözüldü. Sadece 1 gmail hesabımda bu işlemi yapmama rağmen diğer arkadaşlarıma da mailler düşmeye başladı ve inbox'larına düştü direk. Bu işlem 1 kullanıcı tarafından bile yapılsa gmail whitelist'e alıyor ve spam görmekten vazgeçiyor sanırım. Yeni adresler fake olabilir diye blackliste alınıyor olabilir tam emin değilim. Sorunumun çözülmesi adına vakit ayırıp ilgilendiğin ve de yardımların için teşekkürler @kilicbaligi .

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Rica ederim. O zaman oluşturulan filtreyi de silebilirsin. İyi forumlar. @senozgur