ROM'da dosya yöneticisi yok.

Bu konuyu okuyanlar

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
S3 Mini'ye aosp rom attım ama dosya yöneticisi yok ve bundan dolayı gapps yükleyemiyorum twrp ile backup aldım fakat restore edeceğim zaman hiçbirşey gözükmüyor nasıl düzeltebilirim. Şu an yanımda pc yok stock rom atamıyorum bundan dolayı bu konuyu açtım.

Reaksiyon puanı
5,172
S3 Mini'ye aosp rom attım ama dosya yöneticisi yok ve bundan dolayı gapps yükleyemiyorum twrp ile backup aldım fakat restore edeceğim zaman hiçbirşey gözükmüyor nasıl düzeltebilirim. Şu an yanımda pc yok stock rom atamıyorum bundan dolayı bu konuyu açtım.
Gapps için dosya yöneticisine ihtiyacınız yok

umito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Gapps dosyası için dosya yöneticisine ihtiyacın yokki. Recovery den zip dosyasını yüklüyeceksin

umito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

umito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Pc den direk hafıza kartına at yada senin hafıza kartın varsa dier telefona tak dosyayı kopyala hafıza kartına
Yanımda olan telefonlar iğne ile açılıyor ama yanımda yok.
Yapacak başka bişey gelmiyor aklıma.. Pc varsa ordan yapabilirsin
Bide samsung Account da yedeğin varsa samsung hesabınla giriş yapıp yedeği yükleye bilirsin eğer yüklediğin romda samsung Account varsa

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Ortada bir yanlışlık mı var yoksa ben mi olayı anlamadım?
Gapps için Recovery menüsüne girip yükleme işlemini yapacaksınız. Dosya yöneticisine gerek yok.
Yine de Play Store'dan herhangi bir dosya yöneticisini yükleyebilirsiniz.

umito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Gapps yüklenmediği için playstore olmaz telefon da.. Tarayıcıdanda indirememiş arkadaş..
Ortada bir yanlışlık mı var yoksa ben mi olayı anlamadım?
Gapps için Recovery menüsüne girip yükleme işlemini yapacaksınız. Dosya yöneticisine gerek yok.
Yine de Play Store'dan herhangi bir dosya yöneticisini yükleyebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
5,172
Bi kere hata şuradan kaynaklanıyor hiçbir zaman gapps ve rom ayrı ayrı flashlanmaz. Arka arkaya flashlanır. Zaten ilk açılıştaki kurulum ekranıda gappsnin içindedir. Gapps sonradan kurulursa hataya sebebiyet verebilir.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Gapps yüklenmediği için playstore olmaz telefon da.. Tarayıcıdanda indirememiş arkadaş..

Doğru ya unutmuşum onu :D

Bi kere hata şuradan kaynaklanıyor hiçbir zaman gapps ve rom ayrı ayrı flashlanmaz. Arka arkaya flashlanır. Zaten ilk açılıştaki kurulum ekranıda gappsnin içindedir. Gapps sonradan kurulursa hataya sebebiyet verebilir.

Bu yanlış bir bilgi maalesef :) Bazı LineageOS port rom kurulumlarında önce rom kurulur ve telefon açılıp yeniden recovery menüsüne girilir ve gapps paketi kurulur :)

Reaksiyon puanı
5,172

Doğru ya unutmuşum onu :D

Bu yanlış bir bilgi maalesef :) Bazı LineageOS port rom kurulumlarında önce rom kurulur ve telefon açılıp yeniden recovery menüsüne girilir ve gapps paketi kurulur :)
Haklısınız ancak bu durumun tam tersi örnekleri de var:) Bazı romlardada gapps yi arka arkaya flashlamadığımızda play hizmetleri durduruldu hatası verebilmekte. En iyisi romun xda konusunu okuyarak flashlamak:)

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Haklısınız ancak bu durumun tam tersi örnekleri de var:) Bazı romlardada gapps yi arka arkaya flashlamadığımızda play hizmetleri durduruldu hatası verebilmekte. En iyisi romun xda konusunu okuyarak flashlamak:)
Sizde haklısınız bundan dolayı gapps yüklendikten sonra format zorunludur.
ve bilgisayardan halletim yine de teşekkür ederim.