Desktop erişilemiyor hatası

Bu konuyu okuyanlar

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaslar windowsun yeni güncellemesini yaptım desktop kullanilamıyor erişim engellendi sorunu veriyor programların hiçbiri çalışmıyor yardım lütfen

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hiçbir uygulama açılmıyor

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Denedim o da olmadı

Reaksiyon puanı
40
kardeşim erişim hataalarının hepsi gerekli izinlerin verilmemiş olmasıdır.Bunlar otomatik yapılırken hata yaşandı sanırım.Manuel olarak el ile yapman lazım. https://forum.shiftdelete.net/threa...m-engellendi-hatasi-cozumu-windows-10.430773/ burda arkadaşın çözüm yolunu bi dene derim olmazsa bizzat ben bakarım

---- Mesajlar birleştirildi ----

bilgisyarın güvenli modda açılmad ve hemen format kararı verdiniz helal olsun size !!! Her hatanın bir çözümü vardır.windows size orda hata mesajo verdiğinde erişim engellendi dıyorsa erişim vereceksin sorun çözülecek ? bukadar basit

Son düzenleme:

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
kardeşim erişim hataalarının hepsi gerekli izinlerin verilmemiş olmasıdır.Bunlar otomatik yapılırken hata yaşandı sanırım.Manuel olarak el ile yapman lazım. https://forum.shiftdelete.net/threa...m-engellendi-hatasi-cozumu-windows-10.430773/ burda arkadaşın çözüm yolunu bi dene derim olmazsa bizzat ben bakarım

bilgisyarın güvenli modda açılmad ve hemen format kararı verdiniz helal olsun size !!! Her hatanın bir çözümü vardır.windows size orda hata mesajo verdiğinde erişim engellendi dıyorsa erişim vereceksin sorun çözülecek ? bukadar basit
Saol

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
A

Olmadı bi yardım edermisin

Bide c: de değil sorun desktopda

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
A

Olmadı bi yardım edermisin

Bide c: de değil sorun desktopda
Yeni metin belgesi aç ve şu kodları yapıştır:
Kod:
REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
“NoActiveDesktop”=-
“ForceActiveDesktopOn”=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"Dosya" kısmındaki "Farklı Kaydet"i seçin ve "Kayıt türü"nü "Tüm Dosyalar" olarak seçin. "Dosya adı" kısmına ise fix.reg yaz ve kaydet. Dosyayı çalıştır, gelen uyarıda "Evet"e bas ve bilgisayarı yeniden başlat.
Kaynak: {Çözüm} Desktop kullanılamıyor Hatası

Son düzenleme:

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yaptım ama hala hiçbir şey çalışmıyor

Kod:
REGEDIT4

“NoActiveDesktop”=-
“ForceActiveDesktopOn”=-

"Dosya" kısmındaki "Farklı Kaydet"i seçin ve "Kayıt türü"nü "Tüm Dosyalar" olarak seçin. "Dosya adı" kısmına ise fix.reg yaz ve kaydet. Dosyayı çalıştır, gelen uyarıda "Evet"e bas ve bilgisayarı yeniden başlat.
Yaptım ama hala siyah masaüstu ve hiçbir uygulama çalışmıyor

Son düzenleme:

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kod:
REGEDIT4

“NoActiveDesktop”=-
“ForceActiveDesktopOn”=-

Yaptı
Tarayıcı da mı çalışmıyor?[/QUOTE maalesef lütfen yardım et

Hayir yardım et pls

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Soruna ait ekran görüntüsü atarsanız sorunu daha iyi anlayabiliriz.

Sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi?

Son düzenleme:

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Soruna ait ekran görüntüsü atarsanız sorunu daha iyi anlayabiliriz.

Sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi?

Şuan kameram bozuk şey diyo ben size anlatayım konum bulunamıyor yazıyor bir yerde varolmayan bir jetona başvurma girişimi yazıyor(explorer.exe)bir yerdede c:\windows\system32\config\Desktop erişilemiyor öbür bi yerdede unknown hard eror yazıyor yardımcı olursan cokk sevinirim 12 saattir uğraşıyorum

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Şuan kameram bozuk şey diyo ben size anlatayım konum bulunamıyor yazıyor bir yerde varolmayan bir jetona başvurma girişimi yazıyor(explorer.exe)bir yerdede c:\windows\system32\config\Desktop erişilemiyor öbür bi yerdede unknown hard eror yazıyor yardımcı olursan cokk sevinirim 12 saattir uğraşıyorum
@Halktan Biri'nin dediği gibi ekran görüntüsünü paylaşmanız daha iyi olacaktır. "explorer.exe", masaüstüyle ilgili bir dosya.
Arama çubuğuna "cmd" yazın, sağ tık yapın. "Yönetici olarak çalıştır"a basın. Aşağıdaki komutu yazıp çalıştırın:
Kod:
sfc /scannow
Sistemi yeniden başlatın. Eğer düzelmezse bu çözümü uygulayın:
C:\Windows\System32\config\systemprofile yolunu izleyin. "systemprofile" klasörünün içine Desktop adlı yeni klasör ekleyin ve sistemi yeniden başlatın.

Son düzenleme:

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
@Halktan Biri'nin dediği gibi ekran görüntüsünü paylaşmanız daha iyi olacaktır. "explorer.exe", masaüstüyle ilgili bir dosya.
Arama çubuğuna "cmd" yazın, sağ tık yapın. "Yönetici olarak çalıştır"a basın. Aşağıdaki komutu yazıp çalıştırın:
Kod:
sfc /scannow
Aşağıdaki çözümü uygulayın:
Zaten sıkıntı masaüstunde konum bulunamadı diyo

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Zaten sıkıntı masaüstunde konum bulunamadı diyo
Ben de diyorum ki "sfc /scannow" ile sistem dosyalarında herhangi bir sorunun olup olmadığını anlayalım. Sistemi yeniden başlatın. Eğer düzelmezse yazdığım cevaptaki klasörün içine Desktop adında yeni bir klasör oluşturun ve sistemi yeniden başlatın.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kamera ile çekmenize gerek yok. Ekran görüntüsü almanız ve buradan paylaşmanız yeterli olacaktır.
Bakınız: Windows'ta Ekran Alıntısı Aracı Kullanımı
Chromeda açılmıyorki usta

Ben de diyorum ki "sfc /scannow" ile sistem dosyalarında herhangi bir sorunun olup olmadığını anlayalım. Sistemi yeniden başlatın. Eğer düzelmezse yazdığım cevaptaki klasörün içine Desktop adında yeni bir klasör oluşturun ve sistemi yeniden başlatın.
Denedim bi sorun çıkmadı

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Kurulum yapmadan once yeni kullanici tanimlayin. Onunla kullanin bilgisayari. Sikinti cikmazsa diger kullanicidaki dosyalarinizi buna tasiyip diger kullaniciyi silin.

MuZo12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bilgisayarimi yeniden actigimda yine ayni adimlari takip ettim(klavye sec-rollback vs.) lakin sonrasinda sifreyi girmeden once 1 dakikaya yakin siyah ekran geldi yalnizca mouse gozukuyor. Normalde acarken Asus yazisi belirirdi vesaire falan ama bu sefer direk siyah ekran geldi. Dedigim gibi 1 dakika bekledim ve sihost.exe hatasi verdi. Sifremi girdim kabul etti ama masaustune gecmek icin hosgeldiniz yazisi 5 dakika surdu. Sonrasinda 10 saniyeligine masaustum gozuktu ama sonra yine siyah ekran geldi yalnizca mouse var. Dolayisiyla asil karsilastigim sikintilarla ilgili ss aldım

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Diskin mekanik isi omrunu doldurmak uzere olabilir. Bir disk tarama araci ile yuzey testi yapmalisin. Soyledigin sihost.exe sistem dosyasi. Desktop'ta senin kulalnici klasorundeki bir dizinin ismi zaten. Bunlari bulamiyorum diyorsa diskte mantiksal ya da fiziksel hasar olusmus olabilir. Oncelikle diski tara.