Laptop+taşınabilir harddisk

Bu konuyu okuyanlar

memet0605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İyi günler yakın zamanda yalnızca 256 gb ssd ye sahip bir laptop alacağım depolama konusunda sıkıntı çekmemek için taşınabilir harddisk almayı düşünüyorum bu bana oyunlarda sıkıntı yaratır mı yoksa normal hdd işlevini gerçekleştirir mi? Teşekkürler şimdiden

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
İşletim sistemi(Windows) ve gerekli uygulamalar derken bir 60 gb kafadan gidiyor.
Kalan kısmın yeterliliği yüklediğiniz oyunların boyutuna göre değişir. Yeni çıkan oyunları baz alırsak en kötüsü artık minimum 10 gb.
Eğer yetersiz kalırsa optik sürücüyü çıkarıp yerine sdd-hdd okuyucu aparatı takabiliyorsunuz. Bu aparatlarda 30-100 lira arası değişir.

Şu tip bir ürün
Hiper HD401 9.5 mm Notebook Slim Sata HDD Kızak Fiyatı

memet0605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşletim sistemi(Windows) ve gerekli uygulamalar derken bir 60 gb kafadan gidiyor.
Kalan kısmın yeterliliği yüklediğiniz oyunların boyutuna göre değişir. Yeni çıkan oyunları baz alırsak en kötüsü artık minimum 10 gb.
Eğer yetersiz kalırsa optik sürücüyü çıkarıp yerine sdd-hdd okuyucu aparatı takabiliyorsunuz. Bu aparatlarda 30-100 lira arası değişir.

Şu tip bir ürün
Hiper HD401 9.5 mm Notebook Slim Sata HDD Kızak Fiyatı
Hocam peki bazı oyunları taşınabilir harddiske yüklesem performans anlamında sıkıntı çeker miyim? Bu arada monster düşünüyorum bildiğim kadarıyla optik sürücü yok.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Depolama alnı bu kadar az ise alacağınız küçük notebooklardan olmalı. Bunlarla ne kadar oyun oynarsınız bilemem. Harddisk konusuna gelelim. usb 3.0 bir harddisk alırsanız okuma yazma hızı 110 mb/s hızlara çıkabiliyor. Bu da gayet iyi.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hocam peki bazı oyunları taşınabilir harddiske yüklesem performans anlamında sıkıntı çeker miyim? Bu arada monster düşünüyorum bildiğim kadarıyla optik sürücü yok.
Bu konuda ki fikrimden emin değilim. Taşınabilir usb yolu ile bağlandığından belki oyunlardaki yükleme-bekleme süresi uzayabilir. Ama bu soruya bilen bir arkadaş cevap verirse daha iyi olur. Yanlış yönlendirmek istemem.

memet0605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Depolama alnı bu kadar az ise alacağınız küçük notebooklardan olmalı. Bunlarla ne kadar oyun oynarsınız bilemem. Harddisk konusuna gelelim. usb 3.0 bir harddisk alırsanız okuma yazma hızı 110 mb/s hızlara çıkabiliyor. Bu da gayet iyi.
Abra A5 V13.4 15.6" Gaming Laptop bu bilgisayarı almayı düşünüyorum ve işlemcinin iyi olması benim için ön planda ileri zamanlarda ram hdd eklemesi yapacağım ancak şu an için beni idare etmesi gerekiyor en azından 3-4 ay

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Öyleyse sanırım senin elinde bir harddisk var ve sen onu değerlendirmek istiyorsun. Dediğim gibi harddiskin usb 3.0 ise gayet hızlı olur, yok yeni harddisk alacaksan hiç o işe girme direk bir hdd al tak.

memet0605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öyleyse sanırım senin elinde bir harddisk var ve sen onu değerlendirmek istiyorsun. Dediğim gibi harddiskin usb 3.0 ise gayet hızlı olur, yok yeni harddisk alacaksan hiç o işe girme direk bir hdd al tak.
Sağol hocam