Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note başka bi dünya bi kere kullanmaya başlayınca bidaha bırakamıyosun?.S9 plus daha güncel aslında hemde note 8 den daha ucuz onuda düşünebilirdin aslında ama boşver s penin tadına bakmış olursun ?
Ben katılmıyorum. S-Pen'de kullandım S-pen aradaki (bence) uçurumu karşılayabilecek bir etmen değil. 4K 60 FPS olsun. Düşük ışık performansının iyileştirilmiş olması olsun diye uzar gider liste. İşlemi tarafı daha yeni falan filan işte.

gloryordeath2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer Note sevdalısı değilseniz iptal edip S9 Plus alın. S-Pen dışında tamamen daha iyi bir cihaz. Hele hele 5500 TL'ye almışsınız 5200'e S9 Plus daha üstün bir cihaz. Samsung Türkiye tarafında Note 8ile S9 Plus arasında saçma sapan bir fiyatlandırma var.

Valla siparişi geçtik artıı. S-penin sadece normal yaşantımda değil iş hayatımda da faydalı olacağını düşünüyorum. Note serisinden ilk defa bi cihaz kullancam. Bakalım bizede tecrübe olur :) s9 plus dediğiniz gibi note 8 in 1.5 kat önünde ama note denince bile bi havası oluyo telefonun :)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben katılmıyorum. S-Pen'de kullandım S-pen aradaki (bence) uçurumu karşılayabilecek bir etmen değil. 4K 60 FPS olsun. Düşük ışık performansının iyileştirilmiş olması olsun diye uzar gider liste. İşlemi tarafı daha yeni falan filan işte.
O konuda hem fikiriz zaten s9 plus daha güçlü daha güncel bi telefon ben kendi adıma konuşuyorum şuan note 8 in kamerası bana yetip artıyo çok video çeken bi insan değilim çeksem bile 4k bana yetiyo üstü fuzuli geliyo kamerasız yaşarım ama s pen siz yaşayamam gibi geliyor artık.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Valla siparişi geçtik artıı. S-penin sadece normal yaşantımda değil iş hayatımda da faydalı olacağını düşünüyorum. Note serisinden ilk defa bi cihaz kullancam. Bakalım bizede tecrübe olur :) s9 plus dediğiniz gibi note 8 in 1.5 kat önünde ama note denince bile bi havası oluyo telefonun :)
Ben aynı senaryoyu yaşadım. S7'den kısa bir süre Note 5'e geçmiştim şahsen S7 haliyle daha iyiydi. İptal etme şansınız var illa alıcam diyorsanız alın ama ben almazdım.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Screenshot_20180515-115507_YouTube.jpg
Note 8 'in s9 plusı geçtiği bi senaryo

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu iş böyle devam eder seneye daha iyisi çıkar eskisinden kat kat iyi olur gözün onda kalır sonra daha iyisi çıkar derken uzar gider eğer senin için rahatsa gönül rahatlığıyla note 8 i kullanabilirsin ☺

Son düzenleme:

gloryordeath2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 41794Ekli dosyayı görüntüle 41794Ekli dosyayı görüntüle 41794
Note 8 'in s9 plusı geçtiği bi senaryo

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu iş böyle devam eder seneye daha iyisi çıkar eskisinden kat kat iyi olur gözün onda kalır sonra daha iyisi çıkar derken uzar gider eğer senin için rahatsa gönül rahatlığıyla note 8 i kullanabilirsin ☺
Öyle olacağını düşünüyorum :) bugüne dek telefonlardan hep bi yara aldım. Xperia xz galaxy alpha ve G5 gibi vasat telefonlara bel bağladım. Son 2 telefonum tam bi vasattı zaten alpha aldıktan 7 8 ay sonra her konuda iflas etti :) G5 in sorun yaratacagını bile bile aldım ki aldıktan 2 ay sonra sorunlar başladı. Note serisi en azından samsungun en çok önem verdiği seri ve uzun yıllar kullanılabilirliğiyle nam salan samsungun tek telefonu bence. S7 den sonra s seriside toparladı fakat note ayrı bence :) Bu arada kılıf önerilerinizi alabilirmiyim ?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Öyle olacağını düşünüyorum :) bugüne dek telefonlardan hep bi yara aldım. Xperia xz galaxy alpha ve G5 gibi vasat telefonlara bel bağladım. Son 2 telefonum tam bi vasattı zaten alpha aldıktan 7 8 ay sonra her konuda iflas etti :) G5 in sorun yaratacagını bile bile aldım ki aldıktan 2 ay sonra sorunlar başladı. Note serisi en azından samsungun en çok önem verdiği seri ve uzun yıllar kullanılabilirliğiyle nam salan samsungun tek telefonu bence. S7 den sonra s seriside toparladı fakat note ayrı bence :) Bu arada kılıf önerilerinizi alabilirmiyim ?
Spigen Samsung Galaxy Note 8 Kılıf Rugged Armor - 587CS22061 Fiyatı

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Screenshot_20180605-043600_Settings.jpg
Screenshot_20180605-043600_Settings.jpg

Dünki kullanım senaryosu 4.5 g wifi karışık ekran 2k+ ta 30 35 dakka civarı s pen kullandım bunun dışında bilgisayardan telefona 2 saatlik film attım onu izledim gerisi yukarda yazıyo zaten.

gloryordeath2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben
Ekli dosyayı görüntüle 41859Ekli dosyayı görüntüle 41859
Dünki kullanım senaryosu 4.5 g wifi karışık ekran 2k+ ta 30 35 dakka civarı s pen kullandım bunun dışında bilgisayardan telefona 2 saatlik film attım onu izledim gerisi yukarda yazıyo zaten.
Bence çok iyi yeterli bi pil perforöansı
Ekli dosyayı görüntüle 41859Ekli dosyayı görüntüle 41859

Olay budur işte. Bence başarılı bi pil performansı. Note 8 in piline laf edenleri anlamıyorum. Tamam bi mate 10 pro değil ama sen gün boyu oyunlar oynayıp sosyal medyada takılıyosan video izliyosan bir günü rahat çıkarmasını beklememelisin.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben

Bence çok iyi yeterli bi pil perforöansı

Olay budur işte. Bence başarılı bi pil performansı. Note 8 in piline laf edenleri anlamıyorum. Tamam bi mate 10 pro değil ama sen gün boyu oyunlar oynayıp sosyal medyada takılıyosan video izliyosan bir günü rahat çıkarmasını beklememelisin.
Şunun içine 4000 mah mate 10 pronun içine 3300 mah batarya koysak nolurdu çok merak ediyorum ben bu durumda bile 6 30 7 saat ekran süresi alıyorum 4000 mah olsa minimum 8 saati görürdüm

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar bu Spotify uygulamasının gelişmiş kontrollerini kilit ekranında nasıl gösterebiliriz. Mümkün mü böyle birşey? Örneğin parçayı ileri geri sarma çubuğu,albüm kapak resmi vs.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arkadaşlar bu Spotify uygulamasının gelişmiş kontrollerini kilit ekranında nasıl gösterebiliriz. Mümkün mü böyle birşey? Örneğin parçayı ileri geri sarma çubuğu,albüm kapak resmi vs.
Ben deezer kullanıyorum kilit ekrandan kontrol edebiliyorum spotify da nasıl oluyo bilmiyorum illaki bi ayarı vardır

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Ben deezer kullanıyorum kilit ekrandan kontrol edebiliyorum spotify da nasıl oluyo bilmiyorum illaki bi ayarı vardır
Sadece bu şekilde gösteriyor. Apple'daki kilit ekranı gibi olsa keşke.
17a2b2834d6201ec2340fda6b0f94d84.jpg

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Valla ben Always on displayle kullanıyorum çok kullanışlı hiçbir sıkıntını görmedim tek tıkla herşeyi kontrol ediyorum sen neden memnun değilsin anlamadım
Bana da hiç kullanışlı gelmiyor açıkçası. Uzun süre iPhone kullandığım için olabilir :)

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Az önce şunu keşfettim. Kilit ekranında parça ismine tıklayınca albüm kapağı görünümüne geçiyor. Ama burada da ileri geri sarma çubuğu yok. Neyse sağlık olsun belki ileriki zamanlarda bir güncelleme ile eklenir.
Bana da hiç kullanışlı gelmiyor açıkçası. Uzun süre iPhone kullandığım için olabilir :)
Zamanında bende iphone kullandım ama şu zamana kadar always on display kadar pratik ve kullanışlı bi uygulama görmedim:)
5c4a1a140c573870089f092af9c9fdd4.jpg

musician

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
son gelen güncelleme ile biraz sarj yiyor gibi geldi bana . ortalama 4 - 4,5 saat açık ekran süresi alıyorum.
sanki en son güncellemeden önce daha iyi idi. note 8 su sarj süresini bir stabil yaparsa tadından yenmeyecek onun dışında herşey akışkan vs. sıkıntı yok.
bir de bu hard reset yaparak kurun vs diyorlar . sizce bunun bir faydası var mı ?

gloryordeath2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefom 4 gün önce geldi güncellemeleri programlarımı kurdum. Gayet akıcı takılma sıkıntı vs yok. Pubg oynuyorum arada dev ve bu güzel ekranda müthiş oluyo :) sarjda yogun kullanımda bu şekilde geldi.
Screenshot_20180609-145211_Settings.jpg

yasyas3232

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar selam konu hakkında bilgisi olan arkadaşım var mı bilmiyorum ama genede sorim istedim
benim küçük oğlan telefonun kilidini 10 kere falan yanlış girmiş ve şimdi telefon kurtarma şifresi istiyo ve tabi bende kurtarma şifresini bilmiyorum çünkü telefon şirket telefonu olduğu için ilk kurulumu şirketten kimin kurduğu belli değil şifre yok yani ölü ve telefona hard reset yapmak istesemde teefon turkcell korumalı olduğu için hard resette atamıyorum bunu kırmak için nasıl bir yol izlemeliyim ekrnada yazan şey "kilidiaçmak içinkurtarma şifresini girin" yazıyo yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
arkadaşlar selam konu hakkında bilgisi olan arkadaşım var mı bilmiyorum ama genede sorim istedim
benim küçük oğlan telefonun kilidini 10 kere falan yanlış girmiş ve şimdi telefon kurtarma şifresi istiyo ve tabi bende kurtarma şifresini bilmiyorum çünkü telefon şirket telefonu olduğu için ilk kurulumu şirketten kimin kurduğu belli değil şifre yok yani ölü ve telefona hard reset yapmak istesemde teefon turkcell korumalı olduğu için hard resette atamıyorum bunu kırmak için nasıl bir yol izlemeliyim ekrnada yazan şey "kilidiaçmak içinkurtarma şifresini girin" yazıyo yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Merhaba.
Sizin bunun için dertlenmenize gerek yok, telefonu şirkete verin ve yenisini talep edin hepsi bu.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
doğrudiyosunuz ama bütün evraklarım telefonun içinde benim onları kurtarmak gibi bi sıkıntım var
Google Fotoğraflar ve Google Drive, Microsoft One Note veya Google Keep Senkronizasyon açıkmıydı ?
Bunların Senkronizasyon açık değil ise, telefonu kuran kişi harici kurtarmak pek mümkün değil gibi. ?

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar uzunca bir zaman oldu OREO yu kullanan arkadaşlarımız öneriniz nedir geçiş yapabilirmiyiz önerileriniz nelerdir. Gerçi şuanki sürümden yana bir sıkıntım yok gibi performans olarak daha iyisi neden olmasın ;)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arkadaşlar uzunca bir zaman oldu OREO yu kullanan arkadaşlarımız öneriniz nedir geçiş yapabilirmiyiz önerileriniz nelerdir. Gerçi şuanki sürümden yana bir sıkıntım yok gibi performans olarak daha iyisi neden olmasın ;)
Ben Naughat sürümünü hiç kullanmadım telefonu 2 ay önce aldım zaten direk oreoyu kurdum telefon yağ gibi akıyo MaşAllah bikaç uygulama kaynaklı takılmalar olabiliyo mesela twitter da arada bi takılma oluyo ama bunlar güncellemeyle halledilecek şeyler?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Bu fiziksel bixby butonuna başka bir görev atayamıyor muyuz arkadaşlar ?

gogobaba

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bu fiziksel bixby butonuna başka bir görev atayamıyor muyuz arkadaşlar ?

Bixby Button Remapper tarzı programlar var , onlarla istediğin şekle büründürülüyor. Birkaç tanesini deneyip en sıkıntısız en sorunsuz olanı deneyebilir ve karar verirsin. ( 2 tanesini deneyip onlar içinden karar vermiştim, fakat isimleri birbirine çok benzer olduğundan bakıp hangileriydi bulamadım. Ücretsiz olanlardı kullandıklarım. 1 tanesi gerçekten çok esnek ve kullanışlı idi. ) ismini bulabilirsem genede yazarım.

Google Play'de Android Uygulamaları

şunun olma ihtimali var : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.bixbybuttonremapper

musician

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hard reset atarak kurun hıc bir sıkıntısı yok. hatta ben size oreo yukledıkten sonra ki aldıgım degerleri paylaşayım.
11.jpg
22.jpg