Bu konuyu okuyanlar

btabzik658

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bi film vardı bir adam kovboy görünüşlü bi kasabadan geçiyor ama oradan kovuluyor şerifin oğluna vurmaktan ardından köpeğini öldürüyorlar oda intikam yemini ediyo hepsini olduruyo hatta bisey
vadisiydi filmin ismi onu hatırlamıyom?

btabzik658

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

aaa9595

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzlediğim filmde hep 10-12 yaşlarında kız çocukları ülkenin dört bir yanından kaçırılıyor ve hatta başroldeki küçük kız geleceği parlak bir sporcu. Hepsi kaçırılarak bir adaya götürülüyor. Orada 5- 10 sene boyunca çok zorlu bir eğitimden geçiyorlar. Sonra bir gün herkesin aynı odada kaldığı ve ranzayı paylaştığı kızı öldürmesi isteniyor. Sayıları yarıya düşüyor. Bu şekilde elene elene üç kişi kalıyorlar en sonunda ve kiralık katil oluyorlar. Başroldeki kız o zamanlar bu olayı araştıran polis memuruna yıllar sonra aşık oluyor. Aralarında böyle bir aşk başlıyor. Bu filmin adını bilen lütfen yazsın. Çok uzun zamandır arıyorum.

lazepes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler acil yardımınıza ihtiyacım var.
Ya çıldırıcam arıyorum arıyorum bulamıyorum.
abi 80 yada 90 ları anlatan 2000 li yılların filmi.
Film biyografi şeklinde geçiyor.
Olay Amerika da o zamanlar popüler petrol aramayan halkı anlatıyor.Çocukken büyük arsalara sahip kişilerin sınırlarını belirlemek için kazık çakan işçilerden olan bir çocuğun orta yaşlara geldiğinde o arsalardan birin satın alıp petrol bularak zengin olmasını ve ileride hava yolu şirketi kurmasını anlatıyor
Uzun oldu ama lütfen bana bu filmi bulurmusunuz ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Abi lütfen yardım edin ya bulmam lazım acil bilen yok mu

Son düzenleyen moderatör:

lazepes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler acil yardımınıza ihtiyacım var.
Ya çıldırıcam arıyorum arıyorum bulamıyorum.
abi 80 yada 90 ları anlatan 2000 li yılların filmi.
Film biyografi şeklinde geçiyor.
Olay Amerika da o zamanlar popüler petrol aramayan halkı anlatıyor.Çocukken büyük arsalara sahip kişilerin sınırlarını belirlemek için kazık çakan işçilerden olan bir çocuğun orta yaşlara geldiğinde o arsalardan birin satın alıp petrol bularak zengin olmasını ve ileride hava yolu şirketi kurmasını anlatıyor
Uzun oldu ama lütfen bana bu filmi bulurmusunuz ?

biri şuna cevap verin lütfen bilen varmı

raiden_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Filmin başında yağmur yağıyordu sanırım. kör bir adam vardı kungfu filmi idi. tarih 2007 ve 2009 arasıydı izledigimde sanırım. bir flüt müzik sahnesi vardı kör adam onu dinliyordu çocuklar yanında çok mutluydu. kıza ekmek veriyordu ben bunu yemem diye atmıştı. bu filmi bir türlü bulamadım arkadaşlar. japon mu çin filmimi bulamadım ama kör kungfucu kör japon çinli filmleri diye arattım bulamadım ne yaptımsa.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Filmin başında yağmur yağıyordu sanırım. kör bir adam vardı kungfu filmi idi. tarih 2007 ve 2009 arasıydı izledigimde sanırım. bir flüt müzik sahnesi vardı kör adam onu dinliyordu çocuklar yanında çok mutluydu. kıza ekmek veriyordu ben bunu yemem diye atmıştı. bu filmi bir türlü bulamadım arkadaşlar. japon mu çin filmimi bulamadım ama kör kungfucu kör japon çinli filmleri diye arattım bulamadım ne yaptımsa.
Aynısını http://www.whatismymovie.com/ bu siteye yazar mısın.Bulma ihtimalin yüksek.

korgi5050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben 95-96 yillari arasinda videoda izlerdim bu filmi konu karisik olsafa bi çinli cocugun elinde yesil bi tas veya uzayli yaratik vardi bu tasa dokunan super guclere sahip oluyodu chuck norrise benzeyen bide kotu afam vardi tasa sahip olmak istiyodu atinada bi mabedde dovus sahneleri galan vardi.maalesef hic bi oyuncunun adini bilmiyom filmin ismini hic hatitlamiyom.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Green Lantern aklıma ilk gelen.

cagdas83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, bütün film severlere sordum. Forumlara yazdım ama cevap yok. Aradığım film zamanında TRT de bir kaç kez oynadı. Çapkın bir adam ve bir çok sevgilisi var . Kısa keseceğim kızlar bunu sıkıştırıp öldürüyor. Öbür dünyada arafta mı bi şekilde bir yerde kalıyor. Bunu dünyaya kadın olarak ve tek bir şartla geri gönderiyolar o da bir erkeği kendine aşık etmek.olaylar gelişiyor hamile kalıyor çocuk doğuruyor. En son çocuk elemanı seviyor ve ölüyor. Allahını seven söylesin ismini.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Merhaba, bütün film severlere sordum. Forumlara yazdım ama cevap yok. Aradığım film zamanında TRT de bir kaç kez oynadı. Çapkın bir adam ve bir çok sevgilisi var . Kısa keseceğim kızlar bunu sıkıştırıp öldürüyor. Öbür dünyada arafta mı bi şekilde bir yerde kalıyor. Bunu dünyaya kadın olarak ve tek bir şartla geri gönderiyolar o da bir erkeği kendine aşık etmek.olaylar gelişiyor hamile kalıyor çocuk doğuruyor. En son çocuk elemanı seviyor ve ölüyor. Allahını seven söylesin ismini.
Filmi biliyorum ama ismini bende hatırlamıyorum bulursam paylaşırım

warlordsw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir film vardı hipnozla ilgili bir türlü bulamadım konusu şöyle;
Adam bir ses frekansı keşfediyor bu sese maruz kalan biri kendinde olmuyor ve ne söylenirse aynen yapıyor. Adam bu sesi keşfedince önce komşusunun evine ses sistemi yerleştiriyor komşuları evde yokken. Daha sonra o ses sisteminden sesi verip komşularına istediğini yaptırıyor. Kendisi hep kulaklıkla dolaşıyor o sese maruz kalmamak için. En sonunda o ses frekansıyla bir şarkı yapıp radyoya veriyor ve dünyayı kontrol ediyor. Sonunda da delirip herkesin kendisini öldürmesini emrediyor öyle bitiyor film. Bilen varsa bir yardımcı olsun. Filmin ismi harf ve noktalardan oluşuyor olabilir yanlış hatırlamıyorsam çok emin değilim. Örneğin F.A.S.U

kubilay lay lay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
LFO (2013) - IMDb

Arkadaşlar bir film vardı hipnozla ilgili bir türlü bulamadım konusu şöyle;
Adam bir ses frekansı keşfediyor bu sese maruz kalan biri kendinde olmuyor ve ne söylenirse aynen yapıyor. Adam bu sesi keşfedince önce komşusunun evine ses sistemi yerleştiriyor komşuları evde yokken. Daha sonra o ses sisteminden sesi verip komşularına istediğini yaptırıyor. Kendisi hep kulaklıkla dolaşıyor o sese maruz kalmamak için. En sonunda o ses frekansıyla bir şarkı yapıp radyoya veriyor ve dünyayı kontrol ediyor. Sonunda da delirip herkesin kendisini öldürmesini emrediyor öyle bitiyor film. Bilen varsa bir yardımcı olsun. Filmin ismi harf ve noktalardan oluşuyor olabilir yanlış hatırlamıyorsam çok emin değilim. Örneğin F.A.S.U
https://www.imdb.com/title/tt2660332/

Son düzenleme:

ulasulas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abiler selamlar. 2 ay önce tv de izledim. bir türk filmi.taksiyle mahalleye gelen bir genç adam. evde hayalet bir kız.sonunda bütün mahalle hayaletmiş. kzı intihar etmişmiş. o yüzden yalnızlığa mahkummuş.Burhan Öcal Haldun Boysan filan oynuyor genç oyuncuların adını bilmiyorum bi adını bilen varsa el atıversin.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
hadi bakalım bulun ben bunu tv de izlemiştim.bir tane adam vardı.bu adam bir patrondu.filmde çocukları topluyordu.çocukları eğitiyordu.çocuklara ben aslında gangsterim diyordu.beni tvde patron gibi gösteriyorlar diyordu.çocuklara pis işler yaptırıyordu.bir de unutmadan filmdeki herkes çekik gözlüydü.neyse sonra bunun peşine bir polis düşüyordu.sonunda polisle bir kapışıyorlardı.en sonunda silahlar çekiliyordu ikiside birbirini vuruyordu ama polis gangsteri mafediyordu.adı nedir ?bulursam hangi siteden izlerim ?çünkü genelde adını bilseniz bile google bulamayabiliyoruz ?

orçotüsi5

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1. Filmin baş karakteri seri katil bir kadın (seri katil gibi birşey, filmden kadın önüne geleni öldürüyor gibi birşeyler hatırlıyorum) , yalnız filmde kadın çok güzel olmasına rağmen çok tehlikeli ve korkutucu bir karakterdi.
Filmden anlatabileceğim kadarını hatırladığım tek şey; filmin başlangıcı, o da şöyle; film kadın seri katil kadın karakterimin gözünden görünüşle başlar, kadın yataktan kalkar banyoda tartıya çıkıp tartılır ve ağzından şu söz çıkar; "çörekler!"

2. Bu filmi geçen sene Digiturk Bein`te seyretmiştim, film günümüzde çekilmiş bir Yunanistan filmiydi, filmi vakit darlığından dolayı yarısına kadar seyrettiğimden filmin konusunun ne olduğunu hiç anlamamıştım.
Bu filmden tek anlatabileceğim: 4-5 erkek bir yatta birlikte yolculuk yapıyor, birlikte vakit geçiriyorlardı (filmde hiç kadın yoktu).

3. Bu filmi 80`lerde TRT`de seyretmiştim, filmin tek bir sahnesini hatırlıyorum, o sahnesini hatırlamamın sebebi çok enteresan bir sahne oluşuydu.
o sahne şöyle: filmde sokak koşusunda yarışan bir koşucu var, o koşularda belli yerlerde molla yerleri var, her koşucu o mola yerlerinde dinlenip suyunu içip enerjisini toplarken, bizimki herkesin önüne geçmek için bu mola yerlerini geçip dinlenmeden aynen koşmaya devam ediyor, 1-2-3 derken bitiş çizgisine geliyor ve tabi ki herkesten en önde, ama tamda bitiş çizgisine santimetre kala bütün gücü bitiyor, oracıkta yığılıp kalıyor ve diğer koşucularda koşuyu tamamlıyor.

4. TRT`de mi özel kanalda mı seyretmiştim tam hatırlamıyorum,
eski bir Avrupa filmiyi (Hollywood filmi olmadığına eminim diyebilirim)
Filmden tek bir sahneyi hatırlıyorum, Filmde; Formula 1 yarışı yapılıyor ama Monaco pistinde olduğu gibi caddede ve Formula 1 aracı caddede giderken araç önüne çocuk fırlıyor, Formula 1 pilotu dehşete kapılsa da soğukkanlılıkla ani manevra ile çocuğa çarpmaktan kurtarıyordu.

5. Bu filmi CNBC-e kanalında seyretmiştim ama başka tv kanaları da bu filmi göstermişti çünkü film çok ünlü bir film.
Film Avrupa filmi ve filmde hiç ama konuşma geçmiyor (vakit darlığından filmin tamamını izleyemedim ama enim izlediğim kısmında konuşma geçmiyordu).
Film birbirinden farklı çok kısa sahnelerden oluşuyordu: Nehir üzerinde yere çok yakın uçan savaş uçağını anımsıyorum birde kocasını zehirli yemekle öldüren bir yaşlı kadını anımsıyorum.

6. Bu filme tv kanalı zaplarken CİNE 5 kanalında rastlamıştım, kumanda kardeşimde olmasından ötürü (kardeşim çok asabidir) filmin sadece birkaç saniyesine tanık olabildim.
Filmde Amerikan bir komutan var ancak üzerinde çok enteresan bir üniforma vardı, üniformanın tamamı Amerikan bayrağından oluşuyor ve diğer askerler bu komutana gülüp alay ediyor, komutanda alay ettiğini gizleyemeyen askerin yanına gidip; "ne gülüyorsun asker? bu üniforma Amerikan bayrağından oluşur, Amerkan bayrağının anlamı; kırmızı rengi şu anlamı beyaz rengi şu anlamı mavi rengi şu anlama gelir" gibisinden bir konuşma yapıyordu.

7. Bu filmi 80`lerde TRT`de seyretmiştim,
filmden sadece tek bir sahne hatırlıyorum; filmin konusu sanırım 1800`lü yıllar Avrupa`sında geçiyordu.
Bir hapsihane hücresi var ve buradaki mahkumlar idamlarını bekliyorlar, pencereden de diğer mahkumların asılarak idam edilmelerini izliyorlardı, filmde anımsadığım 2 karakter var, içinden bir tanesinin idamdan kurtulacağına inacı tam, çünkü idam sırasında bir hile yapmayı planlıyordu, hilede şu; boğazına metal boru tutmak ve bu metal boru sayesinde idam sırasında bile nefes alabilmek.
Hatta hatırladığım kadarıyla; sık sık bu metal boruyla deneme çalışması yapıyordu ve çalışma olumlu sonuç alsa da idamı sırasında bu yöntem işe yaramıyor, bu mahkum can veriyordu.

8. Bu filmi 15 sene önce Digitürk film kanallarından birinde seyretmiştim.
Filmde malikanede yaşayan zengin aile var haliyle hizmetçileri ahçıları da var.
Filmin sonuna doğru yaşlı ve sakallı hizmetçi (ahçıda olabilir) evin hanımına mutfakta tecavüz ediyor ve evin hanımı kendine gelmeye çalışırken, hizmetçi; "evin beyefendisi artık ben oldum" gibisinden birşey söylüyordu.

9. Bu filmi 2011 yılı civanda CNBC-e kanalında seyretmiştim, film günümüzde çekilmiş bir Avrupa filmiydi, filmin ana teması filmin yönetmenin kendi hayatıydı, filmin içinde bizzat yönetmenin kendi vardı ayrıca yönetmen filmde anlatıcıydı.
filmden hatırladığım birkaç sahne var:

A. Filmin bir sahnesinde yönetmen bisikletle şehir turu yapıyor, eski binaları göstererek eski binaları çok sevdiğini söylüyordu.

B. Yönetmen doktorların hastayı dinleme huyu olmadığı eleştirmek için başından geçen bir sağlık probleminden bahsediyordu, çünkü yönetmen anlattığına göre; vücudun su eksikliği gibi basit birşeye rağmen doktorların hatası sonucu kemoterapiye girmenin eşiğinden döndüğünü öğreniyorduk.

C. Yönetmen film eleştirmenlerini berbat filmleri övmelerini eleştiriyordu, "acaba hiç mi vicdanları sızlamıyor, geceleri nasıl rahat uyku uyuyabiliyorlar?" diye soruyordu, ardından yatakta yatan temsili bir film eleştirmenine kendi övgü yazısını okuyor bu sırada film eleştirmeni vicdan azabından ağlıyordu.

10. Bu filmi sanırım özel bir kanalda seyretmiştim, kadın koşucu ve bu kadın koşucuya destek olan genç erkek var.
Filmden çok az şey hatırlıyorum, kadın olimpiyat gibi koşulara hazırlanıyordu ve yalın ayak koşuyordu, ona yardımcı olan adam kendisine spor ayakkabı veriyordu ve "bu ayakkabılar sayesinde %1 daha hızlı olacaksın" diyordu.
Filmden diğer hatırladığım: sanırım filmin sonuna doğru, kadın koşucu ile kadına destek olan erkek bir başarısızlık sonucu yol ayrımına geliyor, kadın koşucu telefon klübesinden adamı arıyor konuşurken ağlıyordu, elinde de sporcu resimlerinin olduğu dergi gibi bir şey vardı, ve kadın koşucu ağlarken şunu söylüyordu; "elimdeki dergideki fotoğraftaki kadın koşucunun parmakları ojeli, şuna bak o aşırı süslü ve o bu yüzden bu işe ait değil, bu işe ben aittim"

Fatihhh111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar bir film sorucam ama içeriğini pek hatırlamıyorum...
Bi vampir filmi, filmin başı şöyle polis aracları ilerlerken araca saldırı düzenliyor bir grup çete, polislerin hepsi ölüyo ama kadın polis hariç, polis kadını bi adam kurtarıyor. Ve bu adam başrol. Bi vampir var bu adamın peşinde “alpha vampir” diyolar buna. O vampir naparsa diğer vampirler onun sözünü dinliyor. Vampirin kafasında bez bir örtü var. Sürekli saklanıyor falan

Fatihhh111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok bladeyi biliyorum o degil, tanımadığımız oyuncular oynuyo, ki zaten oyüzden bulamadım bi türlü, 30 gün gece filmindeki vampirlere benziyorlar, dracula degil hiç biri zombi vampir karışımı

kubilay lay lay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Switch (1991) - IMDb

mokoko77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar öncelikle bu film eski bir film çocukken izlemiştim bi adam var askerlerine ilaş kullandırarak güçlendiriyo sonra askeriye gidip kendi güçlü askerlerini satıyo ama komutan kabul etmiyo kendi normal askerlerinin daha güçlü oldunu söylüyor sonra bu 2 farklı askerleri kapıştırıyolar 1 tane normal asker ilaçlı güçlü askerin gözünü sakatlıyo zincirlerde dövüşüyolar sonra bu normal asker düşüyo öldü sanıp arkadaşlarıyla beraber yani ölen arkadaşlarıyla beraber uzay çöplügüne atılıyor orada yaşıyan insanlar ona yardım ediyor hatta orda küçük çocugun önünde yılan var asker botuyla yere vuruyo çocuga yılanı ez işareti yapıyo çocuk mal gibi bakıyo yılan tam sokucakken asker botuyla yılanı eziyo sonra o ilaç lı güçlü askerler o uzay çöplümüdür nedir oraya geliyo savaş gemisiyle oraları ateş ediyo yok ediyo tüm aklımda kalan sahneleri anlattım allahını seven yardım etsin 5,6 yıldır arıyorum bulamadım lütfen yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim.