Adıma fake hesap açıldı nerelere başvurmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan GÜLMEZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim adıma birisi sahte Instagram hesabı açıp eski sevgilimin abisine mesaj atmış ve bu olay büyüyerek kavgaya kadar gitti, dayak yedim. Açan kişi hesabı kapatmış bulamıyoruz. Polise gitsem veya internet üzerinden güvenlik sitesi falan varsa oraya yazsam bu hesabın kime ait olduğunu bulabilirler mi? Eğer cevap evet ise nerelere gitmeliyim?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Benim adıma birisi sahte Instagram hesabı açıp eski sevgilimin abisine mesaj atmış ve bu olay büyüyerek kavgaya kadar gitti, dayak yedim. Açan kişi hesabı kapatmış bulamıyoruz. Polise gitsem veya internet üzerinden güvenlik sitesi falan varsa oraya yazsam bu hesabın kime ait olduğunu bulabilirler mi? Eğer cevap evet ise nerelere gitmeliyim?
Savcılığa gidip şikayette bulunursanız dijital kayıtlar instagramdan istenir ve gereken işlem o kişi hakkında yapılır. Kaçışı yok yani.
Ama bu süreç ne kadar sürer bilemem.

---- Mesajlar birleştirildi ----

+ Manevi tazminat davası da açabilirsiniz.

Son düzenleme:

Batuhan GÜLMEZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Savcılığa gidip şikayette bulunursanız dijital kayıtlar instagramdan istenir ve gereken işlem o kişi hakkında yapılır. Kaçışı yok yani.
Ama bu süreç ne kadar sürer bilemem.

+ Manevi tazminat davası da açabilirsiniz.
Ama hesabı kapatmış bulamıyoruz kullanıcı adını falan. Önceki mesajları bulabilirler mi?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ama hesabı kapatmış bulamıyoruz kullanıcı adını falan. Önceki mesajları bulabilirler mi?
Kullanıcı adını hatırlıyorsanız problem yok bulunur.
Belli bir süre kayıt altına alıyor instagram ondan sonra siliyor. Çok geç kalmayın.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Siber İhbar sitesinden SİBER SUÇLARLAN MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından onaylı(galiba) ordan destek alabilirsiniz.

Batuhan GÜLMEZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kullanıcı adını hatırlıyorsanız problem yok bulunur.
Belli bir süre kayıt altına alıyor instagram ondan sonra siliyor. Çok geç kalmayın.
Kullanıcı adını bilmiyorum yapan kişi değiştirmiş ve engellemiş. Mesajlar durmuyor.

Siber İhbar sitesinden SİBER SUÇLARLAN MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından onaylı(galiba) ordan destek alabilirsiniz.
Teşekkürler dostum inşallah bulurum o kişiyi.

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Kullanıcı adını bilmiyorum yapan kişi değiştirmiş ve engellemiş. Mesajlar durmuyor.

Teşekkürler dostum inşallah bulurum o kişiyi.
Mesajı attığı kişide bulunuyor olabilir. Bir şekilde ulaşırlar.
İnternet üzerinden kişisel ihbarlar değerlendirilmiyor. Kesinlikle savcılığa yönlendirilirsiniz. Benzeri bir olay başıma gelmese de kişisel olarak bir kaç şikayette bulunmuştum. Savcılığa gitmem söylenmişti.

Son mesajlar