TTNET çaresizliği..

Bu konuyu okuyanlar

twentyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar sinir stres oldum TTnet taahhüdüm bitmesine 2 ay kaldı aramaya başladılar uzatın uzatın diye bende neyinize uzatacağım deyip kapatıyorum utanmazlar yine arıyor. Bu İnternet için 80 lira verilir mi yahu Allah aşkına.. 16 Mbps 75 GB Akn kota bitince de 3 Mbps küfür gibi.. arıyorum altyapınız 16 Mbps kadar destekliyor diyor yalan konuşuyorlar Superonlineyi aradım oda centilmenlik gereği ile size İnternet veremeyiz diyor. Sonra bakınırken 55-65 TL gibi ücretlere 100 mbps 75 mbps İnternet kullananları firmaları gördüm şok oldum böyle bir şey var mı dedim varmış. TurkNet port yok yalanını bastı ben inanmadım sabah hızlı akşam yavaşmış zaten olmasa da olur sorunlu İnternet yerine yavaş verimli İnternet'i tercih ederim. Netspeed gördüm yeniler herhalde Telekom altyapısı kullanıyor ama bakınca böyle söylediler Vdsl destekiyor 76 Mbps kadar şimdi kim yalancı kim hainlik yapıyor çözemedim. Bana 7 metre diyor santralden bahsediyor galiba bunun bir yararı var mı? sokağa ve arka sokağa baktım kutu falan göremedim arka taraflarda bir yerde galiba. Fiber'in santraline bakır kabloları bağlamışlar çakma fiber olmuş yani anladığım kadarıyla. Bilenler aydınlatsın lütfen bu konuda bilgim yok ve net bilgi bulamıyorum herkes bir şey söylüyor. Yahu şu hıza bakın 80 Lira paraya yazık günah ya 24 ay taahhüde 68 TL 16 mbps 75 gb aynı rezilliği sunuyorlar.. yahu şaka gibi Netflix falan alsam izleyemeyeceğim diye almıyorum İptv zaten hayal.. Netspeed'in gönderdiği değerleri ve bilgileri içeren resmide paylaşıyorum. TTNet speed testini de.

Ekli dosyalar

• 322323232.jpg
    322323232.jpg
    37.3 KB · Görüntüleme: 853
  • 32740276_583466608676654_2972519244626919424_n.png
    32740276_583466608676654_2972519244626919424_n.png
    19 KB · Görüntüleme: 800

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Yüksek fiyat ödüyorsun hakikaten ben ev telefonu içinde 16mb 100gb AKN sonrası 5mb 65tl ödüyorum ve hızımdan da memnunum. Yani farklı bir firmaya geçiş yapsan da aynı altyapı kullanılacağı için yine sorun yaşaman kuvvetle muhtemel. En uygun fiyatı koparman daha mantıklı gibi

twentyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüksek fiyat ödüyorsun hakikaten ben ev telefonu içinde 16mb 100gb AKN sonrası 5mb 65tl ödüyorum ve hızımdan da memnunum. Yani farklı bir firmaya geçiş yapsan da aynı altyapı kullanılacağı için yine sorun yaşaman kuvvetle muhtemel. En uygun fiyatı koparman daha mantıklı gibi
Problem yaşayacağımı sanmıyorum, İnternet kısıtlandığı için bu hız böyle vanaları merkezden açsalar mahalleyi su basar da söylemiyorlar :) Akn bitince böyle oluyor bitmeyince 1800 Download hızım oluyor.
Neyse teşekkürler.. Alt yapı hakkında bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ben 65 liraya 40 mbps kullanıyorum akt 100gb fiber. Tekrar arayıp üst komşunuzun daha yüksek kullandığını söyleyebilirsiniz. Ancak dedikleri gibi mesafeden kaynaklı bir durumda olabilir.

twentyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 65 liraya 40 mbps kullanıyorum akt 100gb fiber. Tekrar arayıp üst komşunuzun daha yüksek kullandığını söyleyebilirsiniz. Ancak dedikleri gibi mesafeden kaynaklı bir durumda olabilir.
Dediğin fiyat TTNet ile imkansız.. konuşurken firma adı da verirsen konuyla ilişkilendirip cevap verebilirim şuan verdiğin cevabı benim sorduğum soruyla bağdaştıramadım yinede teşekkürler. Ben adsl diyorum sen fiber diyorsun oda var tabi. Üst komşu falan ne alaka sen yanlış yere cevap yazdın galiba :) apartmanda oturduğumu nereden biliyorsun? bahçeli 2 katlı evde oturuyorum. Pencerenin köşesini matkapla deldim direkten direk yalın internetle kabloyu modeme bağlattım. Ve akt diye bir şey yok Akn demek istedin galiba.

twentyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
www.superonline.net fibere taşıt teli ...

superonline'a geç rahat et.
Ya arkadaş gece gece sizi sırayla mı parayla mı gönderdiler yazdığımı okumadan niye yorum yapıyorsunuz ben düşmüşüm Vdsl alt yapının peşine 16 üstü yok diyorlar diyorum sen Fiber geç diyorsun. Bu arada superonline 16 bile veremeyiz dedi TTNnet abisiyle centilmenlik sözleşmesi varmış sözde.. demiyor adamlar tekel internet kurmuş bize izin vermiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Ya arkadaş gece gece sizi sırayla mı parayla mı gönderdiler yazdığımı okumadan niye yorum yapıyorsunuz ben düşmüşüm Vdsl alt yapının peşine 16 üstü yok diyorlar diyorum sen Fiber geç diyorsun. Bu arada superonline 16 bile veremeyiz dedi Ttnet abimizle centilmenlik sözleşmesi varmış sözde.. demiyor adamlar tekel internet kurmuş bize izin vermiyor.
sen istemezsen gelmez her gün online başvur eninde sonunda o fiber gelir bizde öyle yaptık her gün başvurdum...

twentyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen istemezsen gelmez her gün online başvur eninde sonunda o fiber gelir bizde öyle yaptık her gün başvurdum...
Kardeş cevabın için teşekkür ederim etmek isteyip edemiyorsun farklı bir yapın var belli ki :) ama Türkiye İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'dan oluşuyor onun dışında benim gibi doğuda yaşayanlar farklı bir ülkede yaşıyor bunlara erişimimiz imkansız gibi bir şey. Yeri kazıp kapının önüne kadar bana fiber gelecekmiş ahahahah valla güldürdün beni gece gece.. daha kapının önünde yol yok yağmur yağınca ekmek almaya çizmeyle gidiyoruz bro hemde şehrin göbeğinde. Türk değilim sanki başka ülkede yaşıyormuşum gibi hissediyorum İstanbul'a gelince afalladım 2 güne döndüm gavur memleketi gibi geldi bana yurt dışına gittim bu kadar yabancılık çekmedim biraz espriye vuruyorum ama cidden ülkenin batısı bana başka ülke gibi geliyor buralar sanki Türk toprağı değil salmışlar kağıt üstündeyiz sadece vergi pompalıyoruz aldığımız katkı 0 :)

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ya arkadaş gece gece sizi sırayla mı parayla mı gönderdiler yazdığımı okumadan niye yorum yapıyorsunuz ben düşmüşüm Vdsl alt yapının peşine 16 üstü yok diyorlar diyorum sen Fiber geç diyorsun. Bu arada superonline 16 bile veremeyiz dedi Ttnet abimizle centilmenlik sözleşmesi varmış sözde.. demiyor adamlar tekel internet kurmuş bize izin vermiyor.
Birader ben senin nerede oturduğunu nereden bileyim çevremden edindiğim tecrübe üzerine sana yazdım üst komşu muhabbeti bu problemi çözebiliyor. Senin durumun farklıysa ayrı.
2. Olarak AKT de yazım yanlışı var takılmana gerek yok.
3. Türk Telekom kullanıyorum 65 lira 40 mbps bazen 32-33 lerde.

İMKANSIZ DEĞİL anlayacağın. Kolay gelsin sana.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Kardeş cevabın için teşekkür ederim etmek isteyip edemiyorsun farklı bir yapın var belli ki :) ama Türkiye İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'dan oluşuyor onun dışında benim gibi doğuda yaşayanlar farklı bir ülkede yaşıyor bunlara erişimimiz imkansız gibi bir şey. Yeri kazıp kapının önüne kadar bana fiber gelecekmiş ahahahah valla güldürdün beni gece gece.. daha kapının önünde yol yok yağmur yağınca ekmek almaya çizmeyle gidiyoruz bro hemde şehrin göbeğinde. Türk değilim sanki başka ülkede yaşıyormuşum gibi hissediyorum İstanbul'a gelince afalladım 2 güne döndüm gavur memleketi gibi geldi bana Gürcistan'a gittim bu kadar yabancılık çekmedim :)
yolu yapmayana oy verme ısrar edersen olur...
üzerine git kalabalık git herkes istesin ...

twentyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birader ben senin nerede oturduğunu nereden bileyim çevremden edindiğim tecrübe üzerine sana yazdım üst komşu muhabbeti bu problemi çözebiliyor. Senin durumun farklıysa ayrı.
2. Olarak AKT de yazım yanlışı var takılmana gerek yok.
3. Türk Telekom kullanıyorum 65 lira 40 mbps bazen 32-33 lerde.

İMKANSIZ DEĞİL anlayacağın. Kolay gelsin sana.
Fiber altyapı yok diyorum imkansız değil diyorsun sana da kolay gelsin.
Kardeş burada Mhp'de kazandı Chp'de Akp'de malum bireylerde şuan başta onlar var normal olarak. Nüfus göçü oldu bir Türk ben kaldım tabi millet kaçar gider yaşanacak yer değil ki 1 caddeye bağımlısın alt yapı yok kurum yok sağlık hizmeti yok. Neyse yani hepsi maaşını yedi başka bir şey yok. Bunun bizim vereceğimiz oyla alakası yok aslında sende bilinçsiz ve bilgisizsin yorum yapıyorsun telekomun belediye ile alakası yok. Şirketi sattılar araplara özelleştirdiler %55 hisse onlarda ve söz sahibi olamıyorlar yada ilgilenmiyorlar umurlarında değil. Problem hükumet ve bu işe bakan bakanlık. BTK zaten hükümetin eliyle seçip dizdiği kurum ve kişiler. Yani neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Sokak örümcek ağı gibi direkteki kutular çürümüş diğerlerinden uzatmışlar her yere çaprazdan kablo gidiyor. Bu arada şehir merkezi nüfusu 90bin sen o lafı kendi şehrine söyle bizim burada 30bin seçmen yok. Ben demokrasici değilim parti sevmem böyle şeyleri de söyledin diye konuştum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kalabalık artık çaresizliğe alışmış zevk almaya bakıyor ;) :) o yüzden fiber peşine düşen yok adam 1000 sabit hız ver yeter diyor bana.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Poyraz Karayel o tipler için hepsi manyak bunların derdi doğru demiş...

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Dediğin fiyat TTNet ile imkansız
Arkadaş sen demedin mi o fiyata imkansız diye. İsim ver diye? Al sana isim al sana hız.
Telekom ile söylediklerinde baştan aşağı yanlış. Adamlar alt yapıyı yavaşta olsa arz ve talebe göre sıralandırıyorlar. Bizzat istanbulun göbeğinde daha altyapısı olmayan yerler varken ne işi olur köyde kasabada adamlarda haklı. Kazıklanıyoruz demişsin valla haklısın. Allahım kolaylık versin sana.

baca42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
konuyu açan derdinden çok siyaset yapmaya gelmiş. ben 2013 li yıllarda 2 ay ''800 milyon'' toplamda o zamanın birimi 1.5 milyardan fazla fatura ödedim. ayda 4 gb kota vardı. misal aylık 30 tl idi. ve ben 800 milyon aylık ödüyordum. senin kadar ağlamadım. hızıda merak ediyorsan 1 mbps bile değildi. 256 kbps idi. abone olurken verdikleri modemde bozukmuş. 10 kere aradım 3-4 gün sonra anca birini yolladılar, o gelene kadar modemi sinirimden kırmıştım. bende istanbulda oturuyorum. istanbulda oturuyoruz diye anında helikopterle personel yollamıyorlar. memnun değilsen benim gibi yap. iptal ettir, taahhütsüz başka şirkete geç, istediğin olmadımı, onuda iptal et. böylece birçok şirketi denemiş olursun, hangisi işine gelirse onda kalırsın. ben telekomu o zamanlar bıraktım. bana çok sıkıntı yaşattılar.

arda irencin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler türk net kullanın abimde var 8 mb ile indiriyor upluad 4 çok hızlı tahadüt yok adil kullanım kotası yok
tt net kullanıcısıyım akşamları pingim 500 oluyor türk nete geçmeyi düşünüyorum