Mouse Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Arkadaşlar 5 10 yıl oldu logitech m185 kullanıyordum.(modeli internetten bakarken öğrendim belkide değildir fotosu aynı)
Sol click basmamaya başladı 3 basıyor 5 basmıyor felan. Yeni Mouse almayı düşünüyorum ancak bütçem tam belli değil.
0-200 arası gibi görünüyor ama her ihtimale karşı her fiyattan Mouse önerisi istiyorum sizlerden.
Benim için en önemli olan kalite ve dayanıklılık. Örneğin kablosuz olup görme sorunu yaşıyoruz demiyim veya hafif bi düşmede ağır hasar almasın.
Ve Mouse hakkında bildiğim pek bir şey yok. Hangi markalar alınabilir hangileri alınmamalı ve hangi model önerirsiniz bunları anlatırsanız sevinirim :)

Aklımdaki Ürünler;
1. Logitech g300s (140tl Mouse+mousepad) (gaming Mouse)
2. Logitech m185 (55tl usb Mouse)

Oyunda oynuyorum internettede takılıyorum. Çoğu zaman koltukta kullanıyorum ama alcağım Mouse a göre sadece masadada kullanabilirim.
** Laptop kullanıcısıyım.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Eski fareni seviyorsan onu bile alabilirsin. Benim sana tavsiyem Rampage Centaur.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Steelseries Rival 110'a bakabilirsin.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Yorumlarınız icin cok tesekkur ederim. Sağlamlık olarak ne düşünüyorsunuz memnun musunuz ? :) kablosunun ve govdenin saglamligi konusunda

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Araştırmalarım sonucunda logitech daha cok öneriliyordu ancak herkes farklı markalar kullanmakta bu konuda bi bilgin var mı reis ? Mesela en basta soyledigim logitech g300s le kiyaslasak önerin hala rampage mi olur

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
10000 dpi ilk kez duydum incelemesini merak ettim tesekkurler :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
10000 dpi ilk kez duydum incelemesini merak ettim tesekkurler :)
Daha 12.000, 16.000 DPI değerine sahip fareler mevcut :) Ben kendim Rival 310 kullanıyorum 12.00 DPI kapasitesi var ama DPI değeri 4.000 de kullanıyorum:) Belli bir rakamdan sonra işinize yaramıyor zaten.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bende sadece cs go oynadigim icin 800 1000 dpi yetiyormus ama o yuksek rakamlar sasirtti :) birde kullanim şeklim den dolayi 2 mouse alabilirim. Yılın 9 ayı kendi evimdeyim oyunlari hep kanepede oynadim mouse padsiz. kablolu alirsam masaya gecmem gerekecek ancak uzun yola giderken kabloya zarar gelmesi muhtemel oldugundan usb mouse da almam gerek diye dusunuyorum. Tabi surf yaparkende oyuncu mouse u biraz zorlar diye dusunuyorum kablo bacaklara dolancak felan. Kablosuz olarak önerin var mı ? :) varsa logitech m185 e kıyasla iyi midir ? Yadigardan bi tane daha alabilirim de :D
** r15 in incelemesi yok ama tanitim yazisini okudum yazilimi felan olmasi guzel diger markalara pabuc birakmamak icin uretilmis sanirim :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bende sadece cs go oynadigim icin 800 1000 dpi yetiyormus ama o yuksek rakamlar sasirtti :) birde kullanim şeklim den dolayi 2 mouse alabilirim. Yılın 9 ayı kendi evimdeyim oyunlari hep kanepede oynadim mouse padsiz. kablolu alirsam masaya gecmem gerekecek ancak uzun yola giderken kabloya zarar gelmesi muhtemel oldugundan usb mouse da almam gerek diye dusunuyorum. Tabi surf yaparkende oyuncu mouse u biraz zorlar diye dusunuyorum kablo bacaklara dolancak felan. Kablosuz olarak önerin var mı ? :) varsa logitech m185 e kıyasla iyi midir ? Yadigardan bi tane daha alabilirim de :D
** r15 in incelemesi yok ama tanitim yazisini okudum yazilimi felan olmasi guzel diger markalara pabuc birakmamak icin uretilmis sanirim :)
Kablosuz piyasını çok bilmem ama taşıma konusunda kablonun zarar görmesiyle alakalı sıkıntın olmasın. Ben hem üniversiteye hemde eve giderken uzun yollar gidip geliyorum. Çantaya mouse sana bakacak şekilde koyarsan sıkıntı olmaz onun haricinde ayağa dolanma mevzusu sana kalmış nasıl rahat edersen :D

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Mouse un alt yuzu vucuduma bakar sekilde olcak sanirim ? Kablo katlarken mouse giris kisminda araz cikartmasin reis ? Bende univ ogrencisiyim okula laptop pek goturmuyorum ancak memlekete giderken 4 5 saat cantadan cikarmiyorum. Genelde ayda 2 3 kez memlekete gittigimden tedirgin oldum kablo konusunda :D hani cok kalmiyorum ama surekli git gel yapiyorum :D seninde cesaretine hayran kaldim ben evden cikartmazdim heralde bi sure :D :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Mouse un alt yuzu vucuduma bakar sekilde olcak sanirim ? Kablo katlarken mouse giris kisminda araz cikartmasin reis ? Bende univ ogrencisiyim okula laptop pek goturmuyorum ancak memlekete giderken 4 5 saat cantadan cikarmiyorum. Genelde ayda 2 3 kez memlekete gittigimden tedirgin oldum kablo konusunda :D hani cok kalmiyorum ama surekli git gel yapiyorum :D seninde cesaretine hayran kaldim ben evden cikartmazdim heralde bi sure :D:D
Laptop çantası kullanırsan sıkıntı olmaz. Alt yüzeyi değil mouse u dik olarak koyacaksın. Kablosu sana bakacak yani yukarıdan baktığın zaman. Ben yanına bataryayı falanda koyuyorum o yüzden sıkıntı olmuyor. Koyduğum gibi geri alıyorum :D Birde ben 12 saat falan yol gidiyorum sen düşün :D

Son düzenleme:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Reis benim bozuk yadigar 9.5 10 cm o bile sığmıyor oyle .s anlamadim sanirim foto koyma sansin var mi :D alt yuzeyi alta bakacak , burnu bana bakacak sekilde z or ya .s buyuk ihtimal bazi terimleri farkli algiliyoruz :D hani burun kısmı bacagima baksa arka kısmi karsima baksa bu sefer kablo girisi zarar gorucek .s

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Reis benim bozuk yadigar 9.5 10 cm o bile sığmıyor oyle .s anlamadim sanirim foto koyma sansin var mi :D alt yuzeyi alta bakacak , burnu bana bakacak sekilde z or ya .s buyuk ihtimal bazi terimleri farkli algiliyoruz :D hani burun kısmı bacagima baksa arka kısmi karsima baksa bu sefer kablo girisi zarar gorucek .s
Şöyle demek istedim. Ben şuan çantaya yukarıdan bakıyorum ve bu şekilde koyuyorum :D Tabi bunun yanına daha laptop adaptörünü falan koymadım koyunca destek oluyorlar birbirlerine :D

IMAG0429.jpg

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Şöyle demek istedim. Ben şuan çantaya yukarıdan bakıyorum ve bu şekilde koyuyorum :D Tabi bunun yanına daha laptop adaptörünü falan koymadım koyunca destek oluyorlar birbirlerine :D

Ekli dosyayı görüntüle 40294
Bende bunu kastetmistim :D foto cektim ama ekleyemedigim icin senden rica ettim cok sagolasin :D o kablo celik heralde nasil kırılmaz :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bende bunu kastetmistim :D foto cektim ama ekleyemedigim icin senden rica ettim cok sagolasin :D o kablo celik heralde nasil kırılmaz :D
Valla sıkıntı olmuyor :D 12 saat yol gidiyorum memlekete gitmek için koyduğum gibi çıkıyor mouse. Tabi normalde buraya da koymuyorum bunun en alt dip kısmı var oraya koyuyorum da orayı çekemedim :D Çantanın altında en sağ tarafta küçük cep gibi bir yer var duruma göre oraya da koyabiliyorum belli olmuyor :D

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Valla sıkıntı olmuyor :D 12 saat yol gidiyorum memlekete gitmek için koyduğum gibi çıkıyor mouse. Tabi normalde buraya da koymuyorum bunun en alt dip kısmı var oraya koyuyorum da orayı çekemedim :D Çantanın altında en sağ tarafta küçük cep gibi bir yer var duruma göre oraya da koyabiliyorum belli olmuyor :D
Sanirim 2. Mouse yerine senin cantadan alicam :D benimkinde kalem defter gozu felan bayagi gozu var ama mouse u iyi muhafaza edecek ayri yeri yok :D neyse reis sen bana usb mouse da onerir misin kafanin etini daha da yemiyim :D kullandigin laptop ve mouse a bakinca teknoloji meraklisi oldugun belli bilmiyorum dediginde bile benden iyisindir :D

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Daha 12.000, 16.000 DPI değerine sahip fareler mevcut :) Ben kendim Rival 310 kullanıyorum 12.00 DPI kapasitesi var ama DPI değeri 4.000 de kullanıyorum:) Belli bir rakamdan sonra işinize yaramıyor zaten.
Pixart - Products:___PMW3325DB-TWV1
10000 CPI interpolasyondur bilgilerinize. O değilde Rampage PixArt PMW3325 kullanan mouse 150TL'ye satıyorsa PMW3360'lık mouse yapsalar kaça satar acaba! İlginç...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Pixart - Products:___PMW3325DB-TWV1
10000 CPI interpolasyondur bilgilerinize. O değilde Rampage PixArt PMW3325 kullanan mouse 150TL'ye satıyorsa PMW3360'lık mouse yapsalar kaça satar acaba! İlginç...
Hocam teknik konuda sizin kadar bilgili değiliz :D Geçenlerde görmüştüm tasarımı hoşuma gitmişti o yüzden dedim yoksa teknik bilgisi hakkında çok bilgim yok.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Hocam teknik konuda sizin kadar bilgili değiliz :D Geçenlerde görmüştüm tasarımı hoşuma gitmişti o yüzden dedim yoksa teknik bilgisi hakkında çok bilgim yok.
Tasarım :) Bkz: Razer Mamba. Neyse ürün iyi güzelde fiyat yanlış. O fiyata o ürünü alana üzülürüm.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ozaman reis kesim olarak ne aliyim logitech g300s mi olsun sizin soyledikleriniz mi :Dd konuyuda biraz uzatiyim dedim sagolun iyi insanlarsiniz bilginizi somurmek istiyorum :D
Razer mambanin fiysti cok iyiymis ya 910 diyor :D laptopu degistirsem daha yararli olur o fiyata :D

Son düzenleme:

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Ozaman reis kesim olarak ne aliyim logitech g300s mi olsun sizin soyledikleriniz mi :Dd konuyuda biraz uzatiyim dedim sagolun iyi insanlarsiniz bilginizi somurmek istiyorum :D
Razer mambanin fiysti cok iyiymis ya 910 diyor :D laptopu degistirsem daha yararli olur o fiyata :D
Yok ya 400TL :) GittiGidiyor 394 TL ... Hepsiburada 405 TL ... N11 419 TL ... D&R 473 TL. Tüm fiyatlar, özellikler ve yorumlar. Almadan önce en ucuz satıcıyı bul. Kablosuz modeli 700TL üstünde, sen ona bakmışsın. Neyse konu o değil zaten. Tasarım olarak Razer Mamba'nın yapısını kullanıyor demek istemiştim. O tasarımı kullanan Delux M625 kullanmışlığım var ve çok konforlu. Yüksek ihtimalle Rampage Shine'de rahattır ama hem o para etmez hemde daha iyisi var o fiyata. Bana sorarsan Logitech G102, Corsair Harpoon veya Steelseries Rival 110 3'lüsü arasından tercihini yapabilirsin.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
çok teşekkür ettim reis rival 110 alacağım sanırım :) Ancak yorum yazan hiç kimse g300s i beğenmemiş sanırım ben bu konulara yabancı olunca hoşuma gitti estetiği :D Bir de anladığım kadarıyla macro tuşları sevmiyorsunuz :) Ben macro hiç kullanmadım, düşünmüyorumda ama yinede değişik bi estetiği var :) ve yanında Mousepad vermeside güzel bişey bence :)
*** Arkadaşım uyardı avm de şuan sadece rival 100 varmış :/

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
çok teşekkür ettim reis rival 110 alacağım sanırım :) Ancak yorum yazan hiç kimse g300s i beğenmemiş sanırım ben bu konulara yabancı olunca hoşuma gitti estetiği :D Bir de anladığım kadarıyla macro tuşları sevmiyorsunuz :) Ben macro hiç kullanmadım, düşünmüyorumda ama yinede değişik bi estetiği var :) ve yanında Mousepad vermeside güzel bişey bence :)
Oldukça eski bir ürün. Miadını doldurdu bence :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Oldukça eski bir ürün. Miadını doldurdu bence :)
Gerçekten eski olduğunu bilmiyordum çok teşekkür ederim sizleride bayağı alıkoydum :) Tavsiyelerinizi kenara yazdım alırken o modelleri arayacağım :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Güncel ; Daha Mouse alamadım aradığım ürün ellerinde yoktu sipariş etmektense biraz daha araştırmalıyım diye ilahi mesaj geldiğini düşündüm :D önerisi olan varsa açığım :)
NOT; 7.1 özelliği olan uygun ve kaliteli kulaklık önerileriniz varsa onlarıda öğrenmek isterim :)
Hazırcılık gibi olsada araştırıyorum sadece direk kullanıcı yorumu duymak daha avantajlı geliyor :)
Tekrardan teşekkürler herkese :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Güncel ; Daha Mouse alamadım aradığım ürün ellerinde yoktu sipariş etmektense biraz daha araştırmalıyım diye ilahi mesaj geldiğini düşündüm :D önerisi olan varsa açığım :)
NOT; 7.1 özelliği olan uygun ve kaliteli kulaklık önerileriniz varsa onlarıda öğrenmek isterim :)
Hazırcılık gibi olsada araştırıyorum sadece direk kullanıcı yorumu duymak daha avantajlı geliyor :)
Tekrardan teşekkürler herkese :)
Kulaklık için bütçe nedir hocam? :)

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Şu sanal 7.1'in amacını bir türlü anlayamayacağım. Benden ucuz kulaklık tavsiyesi çıkmaz çıksa da en ucuzu 200TL'dir :)