iPhone X mu iPhone 8+ mı?

Bu konuyu okuyanlar

elyysion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Anladığınız üzere iki model arasında kaldım... Fiyat sıkıntım yok. X modelinin üretiminin durdurulma haberleri çıkınca bir tereddütte kaldım. Üretimi durdurulursa benim açımdan sorun olur mu? Şimdi bu telefonun beni baya götürmesi lazım. Ama 8+ alıp da artık şu çerçeveleri göresim yok pek... Anlayacağınız gönlüm X'dan yana ama kararsızım. Siz ne önerirsiniz? Özellikle X kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İphone X'in parmak izi sensörü yok. Ön kamera fazla performanslı değil pil konusunda kapasite olarak az. Yinede ederinden fazla. Bence yeni iphone modellerini beklemelisin.
Bekleyemem diyorsanız İphone X alın.

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Ortak yönleri hızları aynı işlemcileri aynı.
X in artısı ekran ve tasarım,ikinci kamerada ois ön kamera portre modu
8 plusun artısı daha iyi batarya, parmak izi okuma daha kısa ama daha geniş ekran

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Tabiki x en azından güncel tasarımı var

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Note 8 ile iphone'da olmayan pek çok şeyi ve fazlasıyla iyi yapabilirsin çünkü iphone'lar özgür kullanım için yetersiz maalesef :)

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
İki model arasından seçim yapmak gerekirse tabiki Iphone X alman gerek. Sonuçta Türkiye'de bir bireyin Iphone almasının öncelikli amacı çevresine cool görünmek o nedenle Iphone X bu konudaki ihtiyacını 8+'a göre daha iyi karşılayacaktır. 8+ alırsan insanlar ilk bakışta eski model 'iyyy fakir' vs tarzında yanlış düşüncelere kapılabilirler :D

elyysion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki model arasından seçim yapmak gerekirse tabiki Iphone X alman gerek. Sonuçta Türkiye'de bir bireyin Iphone almasının öncelikli amacı çevresine cool görünmek o nedenle Iphone X bu konudaki ihtiyacını 8+'a göre daha iyi karşılayacaktır. 8+ alırsan insanlar ilk bakışta eski model 'iyyy fakir' vs tarzında yanlış düşüncelere kapılabilirler :D

Kesinlikle iyi görünme çabam yok ? 4s gitmiyor artık illallah ettik ikimiz de. Bunca yıl sonra alınca da tasarımda biraz yenilik olsun istiyorum ama kararsız kaldım dediğim gibi ?

M-S-Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhabalar. Anladığınız üzere iki model arasında kaldım... Fiyat sıkıntım yok. X modelinin üretiminin durdurulma haberleri çıkınca bir tereddütte kaldım. Üretimi durdurulursa benim açımdan sorun olur mu? Şimdi bu telefonun beni baya götürmesi lazım. Ama 8+ alıp da artık şu çerçeveleri göresim yok pek... Anlayacağınız gönlüm X'dan yana ama kararsızım. Siz ne önerirsiniz? Özellikle X kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Hocam X almanı öneririm Apple'ın bu zamana kadar çıkartmış olduğu en farklı cihaz diyebilirim yazılımsal olarak alışıla gelmişin dışında farklı farklı hareketler eklendiğinden diğer cihazlara göre farklı bir deneyim sunacaktır aynı zamanda tasarım olarakta alt ve üst kısımdaki kalın kenarlar yok yani kısa olarak özetlemek gerekirsek cihaz apple sisteminde bu zamana kadar çıkartılmış en farklı cihaz.

Kullanıcısı olarak konuşmam gerekirse ben 3 aydır kullanıyorum ilk aldığımda ufak tefek sorunları vardı ama son gelen 3 güncellemede cihazım fazlasıyla performanslı stabil ve kullanışlı hale geldi. 8 ve x arasında ram ve işlemcide farklılık yok ama tasarım ve kullanışlılık bakımından X almanızı tavsiye edeceğim.

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İphone x alabilirsiniz ama kendi açımdan düşünsem 8 plus alırdım ben.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam X almanı öneririm Apple'ın bu zamana kadar çıkartmış olduğu en farklı cihaz diyebilirim yazılımsal olarak alışıla gelmişin dışında farklı farklı hareketler eklendiğinden diğer cihazlara göre farklı bir deneyim sunacaktır aynı zamanda tasarım olarakta alt ve üst kısımdaki kalın kenarlar yok yani kısa olarak özetlemek gerekirsek cihaz apple sisteminde bu zamana kadar çıkartılmış en farklı cihaz.

Kullanıcısı olarak konuşmam gerekirse ben 3 aydır kullanıyorum ilk aldığımda ufak tefek sorunları vardı ama son gelen 3 güncellemede cihazım fazlasıyla performanslı stabil ve kullanışlı hale geldi. 8 ve x arasında ram ve işlemcide farklılık yok ama tasarım ve kullanışlılık bakımından X almanızı tavsiye edeceğim.
İphone x lerde arama geldiğinde cevaplama tuşu 5 saniye falan gecikiyor diyenler oldu bu doğru mu ?

Son düzenleme:

M-S-Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
İphone x alabilirsiniz ama kendi açımdan düşünsem 8 plus alırdım ben.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İphone x lerde arama geldiğinde cevaplama tuşu 5 saniye falan gecikiyor diyenler oldu bu doğru mu ?

Hocam bu sorun hiç başıma gelmedi hatta siz sorunca denedim bu şekilde bir problem yok

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Yeni İphone modellerini beklemen daha iyi olacak bence

elyysion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Şarjı nasıl gidiyor acaba

M-S-Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Şarjı nasıl gidiyor acaba
Gün içerisinde aktif kullanırsam 1 gün çıkartıyor yani sabah şarzdan çekip akşam şarza takıyorum telefona pek vakit ayırmadığımda bu süre 2 güne çıkabiliyor.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Bence eylulu bekle yeni cikacak yelefonlara yönel çünkü 8vex serisi tutmadi bekleyemem dersen kesinlikle iphone x al ekran kamera farki var 8plus gore

Son mesajlar