Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Vorhaben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar selamlar.Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Haziran ayı gibi bir laptop alıcam.Genel olarak adobe'un bütün uygulamaları bunun yanında avid ve olursa final cut kullanıcam.Macbooklara bir göz atmak istiyorum 13inclik modellerinin i7 işlemci ve 16gb lı şekli 8bin lira gibi bir fiyata geliyor 126lığı.Sizce bu fiyatlara mac mi tercih etmeliyim yoksa windows kısmına da bir bakayım mı ? ( Oyunlarla ilgili bir işim olmayacak )
Birde i5 8gblı maclerin 2500tl gibi bir fiyat azlığı var.Basic i5 8gblığını alsam işimi de görebilir mi ?

Tahirserin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence macbook a okadar para verme. Yakın zamanda geleceğini tahmin ettiğim Macbook air in yeni modelini bekle. Hem fiyatı daha uygun olacak diye tahmin ediyorum.

Vorhaben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence macbook a okadar para verme. Yakın zamanda geleceğini tahmin ettiğim Macbook air in yeni modelini bekle. Hem fiyatı daha uygun olacak diye tahmin ediyorum.

Yeni maclerin 2019da geleceğini duydum ama yine de bir araştırayım bu konuyu.Teşekkürler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öncelikle kullandığınız ve kullanmak istediğiniz programların hepsi Mac sisteminde var mı bunu kesinleştirin. Varsa fiyatları ne kadar bunlar da önemli. Onun haricinde Windows bilgisayar için kesinlikle bu 3 modelden birisin öneririm. Taşınabilirlik, hız, ekran deneyimi, performans hepsi bir arada.

Dell XPS 15 9560 Intel Core i7 7700HQ 16GB 512GB SSD GTX1050 Fiyatı

Dell XPS 13 9360 Intel Core i7 8550U 16GB 512GB SSD Windows Fiyatı

Dell XPS 13 9360 Intel Core i7 8550U 8GB 256GB SSD Windows Fiyatı

Vorhaben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle kullandığınız ve kullanmak istediğiniz programların hepsi Mac sisteminde var mı bunu kesinleştirin. Varsa fiyatları ne kadar bunlar da önemli. Onun haricinde Windows bilgisayar için kesinlikle bu 3 modelden birisin öneririm. Taşınabilirlik, hız, ekran deneyimi, performans hepsi bir arada.

Teşekkürler yorumunuz için.Bir bakayım bilgisayarlara

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam bilgisayarlara baktım ikinci attığınız baya hoşuma gitti özellikle dokumatik ekran özelliği bir ilgimi çekti.Bunun yanında işlemci kısmında da daha iyi gibi görünüyor.Bir tek ekran kartı intelin onboard ekran kartına sahip 9560 da gtx varken.Bu bir sıkıntı yaratır mı acaba ? oyun amacım zaten yok okul/iş uygulamalarında sıkıntı olur mu ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Teşekkürler yorumunuz için.Bir bakayım bilgisayarlara

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam bilgisayarlara baktım ikinci attığınız baya hoşuma gitti özellikle dokumatik ekran özelliği bir ilgimi çekti.Bunun yanında işlemci kısmında da daha iyi gibi görünüyor.Bir tek ekran kartı intelin onboard ekran kartına sahip 9560 da gtx varken.Bu bir sıkıntı yaratır mı acaba ? oyun amacım zaten yok okul/iş uygulamalarında sıkıntı olur mu ?
Oyun haricinde ekran kartı sıkıntı çıkarmaz merak etmeyin. Kendi içinde olan grafik birimi de güçlüdür. Yalnız ekranı dokunmatik değil diye biliyorum. Birçok varyasyon mevcut ama buradaki ekran QHD(4K) olduğu için dokunmatik değil sanırsam. Genel olarak oyun harici XPS serisini tek geçerim. Özellikle ekran deneyimi çok iyi.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Eğer yeni MacBook Pro’lardan alacaksanız hafızası ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur çünkü yetmezse yükseltme gibi bir imkanınız olmayacak. Daha doğrusu gönderip değiştirtmek gerekecek pahalıya gelecek.

Vorhaben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyun haricinde ekran kartı sıkıntı çıkarmaz merak etmeyin. Kendi içinde olan grafik birimi de güçlüdür. Yalnız ekranı dokunmatik değil diye biliyorum. Birçok varyasyon mevcut ama buradaki ekran QHD(4K) olduğu için dokunmatik değil sanırsam. Genel olarak oyun harici XPS serisini tek geçerim. Özellikle ekran deneyimi çok iyi.

İkinci attığınızda dokumatik ekran özelliği var görünüyor ama bir araştırayım onu teşekkürler

Son mesajlar