Huawei P10 ve P10 Plus Kullanıcılar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Screenshot_20180221-232925.png

Seviyorum bu telefonu :D

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24
şuanki sürümü kaç oreo aldımı halen telefonda ısınma varmı taklıma

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
şuanki sürümü kaç oreo aldımı halen telefonda ısınma varmı taklıma
1 ay oldu Oreo geleli, her şeyden memnunum. Isınma ya da takılma yaşamadım hiç.

Şu an tek sıkıntı kirin platformu için uygulamaların optimizesi geç veya eksik yapılıyor. YouTube uygulamasının son sürümünde 1080p 60fps videolarda ses kayması sıkıntısı yaşadım. Bir önceki sürümde böyle bir problem yok. Ayrıca Instagram'a gelmiş olan odak modu ve öne çıkarılan hikayeler hala bana gelmedi. Hiç bir Huawei cihazına gelmemiş durumda.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Şu an tek sıkıntı kirin platformu için uygulamaların optimizesi geç veya eksik yapılıyor. YouTube uygulamasının son sürümünde 1080p 60fps videolarda ses kayması sıkıntısı yaşadım. Bir önceki sürümde böyle bir problem yok. Ayrıca Instagram'a gelmiş olan odak modu ve öne çıkarılan hikayeler hala bana gelmedi. Hiç bir Huawei cihazına gelmemiş durumda.
Odak modu uyarısı geldiği halde Mi5S Plus , LG G4 ve J7 Prime'a da gelmedi. Fakat benim 5Tme geldi ve iPhone 6S'e de gelmiş o iş biraz sıkıntı
Şimdi baktım V20'ye de gelmiş

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316

Odak modu uyarısı geldiği halde Mi5S Plus , LG G4 ve J7 Prime'a da gelmedi. Fakat benim 5Tme geldi ve iPhone 6S'e de gelmiş o iş biraz sıkıntı
Şimdi baktım V20'ye de gelmiş
Garip bir durum gerçekten. Kullanacağımdan değil ama neden bende yok diyor insan :D

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629

Bende oreo sürümündeyim ve cihaz eskisine göre daha çok ısınıyor. Android 7 de sadece pubg oynarken bir miktar ısınıyordu şimdi webde gezinirken bile ısınabiliyor. Ayrıyetten videoları tam ekran yaptığımda böyle saydam beyaz bir perde geliyor sanki videonun üstüne yarım ekranda izlerken sorun yok renkler canlı tam ekran yapınca sanki projeksiyonun duvara yansıttığı görüntü gibi. Wipe cache falan yaptım düzelmedi.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316

Bende oreo sürümündeyim ve cihaz eskisine göre daha çok ısınıyor. Android 7 de sadece pubg oynarken bir miktar ısınıyordu şimdi webde gezinirken bile ısınabiliyor. Ayrıyetten videoları tam ekran yaptığımda böyle saydam beyaz bir perde geliyor sanki videonun üstüne yarım ekranda izlerken sorun yok renkler canlı tam ekran yapınca sanki projeksiyonun duvara yansıttığı görüntü gibi. Wipe cache falan yaptım düzelmedi.
Video izlerken dediğin perde inme olayını bende bugün farkettim. Telefonun her yerini kurcaladım ama kapatacak hiç bir ayar bulamadım. Benzer bir durum olarak beyaz rengin hakim olduğu uygulamalarda kafasına göre parlaklık ayarını düşürmeyi de yapıyor. Bunları kapatabilmemiz gerek kesinlikle. Henüz bir şey bulamadım daha bugün farkettiğim için. Belki bir ayar vardır.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
İnanırmısınız işyerindeki bir arkadaşta lefe blade x6 diye 500 tl lik bir cihaz var ikimizde youtube dan aynı videoyu açtık onun cihazındaki görüntü resmen fark attı p10 a adam alay etti benle. Daha önce de başka bir arkadaşın lg g4 ü ile kamera karşılaştırması yapmıştık gene ezilmiştim belki önceki yorumlarda bahsetmişimdir. Aldığıma en pişman olduğum cihaz bu oldu ya.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İnanırmısınız işyerindeki bir arkadaşta lefe blade x6 diye 500 tl lik bir cihaz var ikimizde youtube dan aynı videoyu açtık onun cihazındaki görüntü resmen fark attı p10 a adam alay etti benle. Daha önce de başka bir arkadaşın lg g4 ü ile kamera karşılaştırması yapmıştık gene ezilmiştim belki önceki yorumlarda bahsetmişimdir. Aldığıma en pişman olduğum cihaz bu oldu ya.
Reyiz G4 çok anormal bir cihaz yahu öyle kamera devrimi zor gelir daha öyle bir sıçramayı ben bir tek S6'den S7ye geçişte görmüştüm daha başka öyle bir cihaz çıkartan olmadı şahsen

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Aynı karşılaştırmayı evdeki G4 ile bende yaptım. Düşük ışıkta ezdi geçti resmen G4 :D O telefonun kamerası cidden hala çok iyi. Adamlar zamanında çok sağlam yapmış.

O efekt olayınında aslında çözümü çok basit ama Huawei ayar koymayinca elden bişey gelmiyor. 7.0'da bu kadar ciddi bir oynama yoktu sanırım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynı karşılaştırmayı evdeki G4 ile bende yaptım. Düşük ışıkta ezdi geçti resmen G4 :D O telefonun kamerası cidden hala çok iyi. Adamlar zamanında çok sağlam yapmış.

O efekt olayınında aslında çözümü çok basit ama Huawei ayar koymayinca elden bişey gelmiyor. 7.0'da bu kadar ciddi bir oynama yoktu sanırım.
Cidden G4 şaka gibi cihaz. G5den flaan daha iyi utanmasa ben V20'ye karşı bile gideri olduğunu gördüm

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Reyiz G4 çok anormal bir cihaz yahu öyle kamera devrimi zor gelir daha öyle bir sıçramayı ben bir tek S6'den S7ye geçişte görmüştüm daha başka öyle bir cihaz çıkartan olmadı şahsen
Gerçekten fotoğraf çekimine hayran kalmıştım g4 ün arkadaş piknik alanında ailesiyle birlikte bir fotoğraf çekmiş sanırsın dslr makine. Resimdekilerin gözlerine kadar zoom yapıyoruz kayda değer bir bozulma olmuyor renk doğruluğu falanda mükemmel. Aynı resmi p10 la çekip zoom yapsan ağzı burnu yer değiştirir. Note 5 bile kapışamadı fotoğrafta g4 ile.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Az önce V20 ile hemen bir kaç kare karsilastirdim. V20'ye yakın baya
Gerçekten fotoğraf çekimine hayran kalmıştım g4 ün arkadaş piknik alanında ailesiyle birlikte bir fotoğraf çekmiş sanırsın dslr makine. Resimdekilerin gözlerine kadar zoom yapıyoruz kayda değer bir bozulma olmuyor renk doğruluğu falanda mükemmel. Aynı resmi p10 la çekip zoom yapsan ağzı burnu yer değiştirir. Note 5 bile kapışamadı fotoğrafta g4 ile.
Ben Samsungcuyum hocam Note 5 dedin mi akan sular durulur :D
G6ya kadar kamera dedin mi LG ile Samsung vardı zaten :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Huawei kimmiş yahu

Son düzenleyen moderatör:

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Az önce b365 sürümüne güncelledim telefonu. Hissedilir bir akıcılık var. Videodaki efekt muhabbeti hala aynı. Ekstra bir ayar vs gelmemiş. Bakalım pille ilgili bir geliştirme yapılmış mı?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Facebook ta huawei grubunda böyle konuştuğum zaman topa tutmuşlardı beni körü körüne bağlanmışlar huawei ye. Geçenlerde birisi anket yapmış 2300 tl ye kadar telefon önerisi diye şıklara galaxy note fe huawei mate 10 lite xiaomi mi6 koymuş ankette açık ara farkla mate 10 lite çıktı note fe varken kafayı yemişler.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
P10 kullanıyorum dün emui 8 ile birlikte oreo güncellemesi geldi beni en çok memnun eden olay telefonunun şarjından memnundum ama insanın canını sıkan şarjın %100'den %70'e kadar çok hızlı düşmesiydi güncelleme ile bunu düzeltmişler pil ömründe belirgin bir iyileştirme var bugün diğer günlere göre az kullansam da şarjdan çekeli 10 saat olmuş şuan hala %80 kısacası güncellemeden memnun kaldım.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
P10 kullanıyorum dün emui 8 ile birlikte oreo güncellemesi geldi beni en çok memnun eden olay telefonunun şarjından memnundum ama insanın canını sıkan şarjın %100'den %70'e kadar çok hızlı düşmesiydi güncelleme ile bunu düzeltmişler pil ömründe belirgin bir iyileştirme var bugün diğer günlere göre az kullansam da şarjdan çekeli 10 saat olmuş şuan hala %80 kısacası güncellemeden memnun kaldım.
Yoğun kullanımda mı?

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Yoğun kullanımda mı?

yani dediğim gibi diğer günlere göre çok yoğun kullanmadım normal kullanım diyelim ama eskiden azda kullansam bu saatlerde %70'i göremezdim çünkü %100'den %70'e anormal hızda düşüyordu izlediğim bi incelemede de bunu söylüyordu zaten onu düzeltmişler.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
yani dediğim gibi diğer günlere göre çok yoğun kullanmadım normal kullanım diyelim ama eskiden azda kullansam bu saatlerde %70'i göremezdim çünkü %100'den %70'e anormal hızda düşüyordu izlediğim bi incelemede de bunu söylüyordu zaten onu düzeltmişler.
Telefonu ara sıra yeniden başlatmayı ihmal etmiyorsunuzdur. Telefon sıcak ortamlarda pili daha hızlı biter.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Video izlerken renk değişmesi mevzusu acayip gözüme takılmaya başladı. Video izleyemiyorum o siyahların yeşil yeşil olduğunu gördükçe. Kafayı yemek üzereyim. Neden bunu kapatamıyoruz ya. Çıldırmak üzereyim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Video izlerken renk değişmesi mevzusu acayip gözüme takılmaya başladı. Video izleyemiyorum o siyahların yeşil yeşil olduğunu gördükçe. Kafayı yemek üzereyim. Neden bunu kapatamıyoruz ya. Çıldırmak üzereyim.
Müşteri hizmetlerini aradın mı ne diyorlar?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Müşteri hizmetlerini aradın mı ne diyorlar?
Böyle bir mevzuya verecekleri cevap eminim ki telefonu formatlayın olacaktır. Ama yarın şansımı denerim.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Tahmin ettiğim gibi canlı sohbetteki kişi hard reset atmamı söyledi. Atmadım tabii ki. Youtube uygulamasına yeni güncelleme gelmiş onu yükledim bugün. Şu an efekt uygulanmıyor. Bakalım tekrar edecek mi..

hrnayn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 432 kodlu p10 telefonu oreodan 7ye nasıl düşürebilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...