Arızalanan HDD ait garanti belgesi kayıp napabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
14
Merhaba beyler, HDD'miz arızalandı ve garanti belgesi ile fatura bilgisi kayıp. Vatan Bilgisayara bugün teslim ettim orada fatura çıkardılar fakat garanti çıkarmadılar. Sanırım garanti dışı işlem yapacaklar ve para alacaklar serviste. Garanti belgesini nereden çıkarabilirim ve bugün teslim ettim ya ertesi günü garanti belgesi çıkartıp Vatan'a teslim edince kabul ederler mi?

Arızalı HDD'yi yenisi ile değiştirmek istiyorum.

Garanti dışı işlem yapıp kaç para alırlar sizce HDD'ye?
HDD markası: Western Digital
Ürün Modeli:WD1003FZEX WD 3.5'' 1TB Caviar Black Sata 3.0 64 MB Cache 7200RP

---- Mesajlar birleştirildi ----

BIOS ve format atma ekranı dahil hiçbir yerde görünmüyor HDD ve başka portlarıda denedim çalışmıyor fakat başka bir HDD taktığım zaman görülüyor. Arızalı HDD'yi yenisi ile değiştirmek istiyorum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Fatura varsa garanti belgesinin olmasına gerek yoktur.Adamlar faturayı çıkarmış zaten.Orada alınan tarih belli alan kişi belli.Garanti kapsamında işlem yapmak zorundalar.

Reaksiyon puanı
14
Vatan bilgisayarı aradım, servise gideceği için servisin garanti belgesini görmesi gerek dediler. Garanti belgesini nasıl çıkartabilirim ben?

Péder

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Vatan bilgisayarı aradım, servise gideceği için servisin garanti belgesini görmesi gerek dediler. Garanti belgesini nasıl çıkartabilirim ben?
Garanti belgesine kesinlikle gerek yok yukarıda da yazılmış zaten fatura yeterli onlar uğraşmamak için böyle diyorlardır muhtemelen

Reaksiyon puanı
14
Peki servis bizden ücret isterse ne olacak? Garanti süresi var ama belge kayıp.

O zaman tüketici heyetiyle mi görüşeceğiz?

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Peki servis bizden ücret isterse ne olacak? Garanti süresi var ama belge kayıp.

O zaman tüketici heyetiyle mi görüşeceğiz?
Belge melge o işler geride kaldı artık cihazın serisinden çıkarabiliyorlar. Ben bizzat hp nin resmi web sayfasından garanti kontrolü yaptırabiliyorum. Fatura elindeyse gönderebilirsin. Fatura yeterli olacaktır. Ücret isterse tüketici haklarına başvurursun zıplatırlar onları

Reaksiyon puanı
14
Teşekkür ederim bilgilendirme için sağolasın Samet UCA :) Fatura ve garanti belgesi elimde değil evde kayboldu. Bugün teslim ettim oradaki kayıtlardan faturayı çıkardılar. Vatan Bilgisayardan aldığımız hardiskte ithalatçı firma olarak Logosoft yazıyordu faturada. Telefonla aradım Logosoft'u açan çıkmadı.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Sağolasın Samet UCA :) Vatan Bilgisayardan aldığımız hardiskte ithalatçı firma olarak Logosoft yazıyordu faturada. Telefonla aradım Logosoft'u açan çıkmadı.
Logosoftu bilmiyorum ama dediğim gibi fatura garantiye alınmasında yeterli olacaktır. Ben teknik servisdeyken ürünleri faturasıyla götürürdüm öyle garanti belgesi filan olmazdı yani saçma sapan şeyler uydurmasınlar olmadı ara genel müdürlüklerini söyle.