Toronto Üniversitesi: Türk Telekom bilgisayarlara casus yazılım yükledi!

• Konuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
Bad-Traffic-Image-4-1024x571-1-e1520877636733.png

Türk Telekom için casus yazılım yükledi iddiası - Teknoloji Haberleri

Türk Telekom'un internet bağlantısına müdahale ederek, bilgisayarlara casus yazılım yüklendiği iddia ediliyor! Türkiye'yi casus yazılım yaymakla itham eden Toronto Üniversitesi detaylı bir makale yayınladı.

Son düzenleyen moderatör:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Eğer bu gerçekse ve ispatlanırsa TT'nin başı gerçekten büyük belada demektir. Resmi bir devlet kurumunun böyle bir suç işlemiş olması gerçekten aklın almayacağı birşey. Umarım asılsız çıkar.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ben de diyorum neden bu kadar ucuz?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Eğer bu gerçekse ve ispatlanırsa TT'nin başı gerçekten büyük belada demektir. Resmi bir devlet kurumunun böyle bir suç işlemiş olması gerçekten aklın almayacağı birşey. Umarım asılsız çıkar.
Aynen hocam. Daha önceden de buna benzer haber görmüştüm.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Hocam gerçek çıksa bile biz öyle bir şey yapmadık diyip üstü kapatılır.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar ben buna benzer haberi çok önceden okumuştum. Duyduğum kadarıyla bu ilk değil.

Oix.net isimli bir çerez(cookies) üzerinden insanları takip ettiği söyleniyor. Ama bu dediğim önceden okuduğum haberde yer alıyordu.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hocam gerçek çıksa bile biz öyle bir şey yapmadık diyip üstü kapatılır.

Onlar elbette inkâr edeceklerdir... De, bu başka kurumlar tarafından ispatlandığında yapacak birşeyleri kalmaz. Çok büyük cezalar bindirirler.

alikandemirtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben buna benzer haberi çok önceden okumuştum. Duyduğum kadarıyla bu ilk değil.

Oix.net isimli bir çerez(cookies) üzerinden insanları takip ettiği söyleniyor. Ama bu dediğim önceden okuduğum haberde yer alıyordu.
Form zamanındaki çerezleri ve takip mekanizmalarını söylüyorsunuz büyük ihtimalle. Sözde form yok oldu ama gerçeği bilemiyoruz tabii ki.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Batsın kapansın yeter artık .

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Milleti dolandırdığı yetmiyor. Daha kendilerini şu yazılıma nasıl kaptırmış hayret ediyorum. O kadar iyiydiler.

Ya şimdi TT her ne kadar yabancılara satılmış olsa da, özelleşmiş olsa da bildiğim kadarıyla çoğunluk hisseleri hala devletin elinde ve stratejik konumu itibariyle de yönetim prosedürleri devlet tarafından belirlenen ve bir de bu ülkeye vergisini ödeyen bir kurum. Birçok uygulaması için kızmaya kızalım elbet, ama bir düşman gibi de beddua etmeyelim! :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ya şimdi TT her ne kadar yabancılara satılmış olsa da, özelleşmiş olsa da bildiğim kadarıyla çoğunluk hisseleri hala devletin elinde ve stratejik konumu itibariyle de yönetim prosedürleri devlet tarafından belirlenen ve bir de bu ülkeye vergisini ödeyen bir kurum. Birçok uygulaması için kızmaya kızalım elbet, ama bir düşman gibi de beddua etmeyelim! :D
Verdikleri hizmet insan gibi olsa keşke. Kendileri hakketmese öyle eleştirileri.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Bu sefer daha kötü:
KÖTÜ TRAFİK: Sandvine’ın PacketLogic Cihazları Türkiye’de Hükümetin Casus Program Kullanmasına, Mısır’da ise Kullanıcıları Bağlantılı Reklamlara Yönlendirmeye mi Yarıyor? - The Citizen Lab