One plus 5t nin sar değeri hakkında

Bu konuyu okuyanlar

furkantr55

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Abilerim kardeşlerim benim almak istediğim telefon one plus 5t fakat sar değeri çok yüksek olduğu söyleniyor sizce sağlığa bi zararı olur mu ? (Sar değeri :1.680 W/kg (Baş) 1.710 W/kg (Vücut)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Bildiğim kadarıyla bu SAR değeri telefondaki bütün özelliklerin açık olduğu esnada ölçülen maksimum değer.Yani konum,Wi-Fi,Hotspot,Mobil Veri,Bluetooth,NFC.Birde bu esnada yapılan aramada ölçülüyor olabilir.Yani bu değerler ulaşılabilecek maksimum değerler.Zaten gereğinden fazla olsa piyasaya sürülemezdi diye düşünüyorum.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Abilerim kardeşlerim benim almak istediğim telefon one plus 5t fakat sar değeri çok yüksek olduğu söyleniyor sizce sağlığa bi zararı olur mu ? (Sar değeri :1.680 W/kg (Baş) 1.710 W/kg (Vücut)
Telefonu gün boyu fazla kullanıyorsanız ( özellikle telefon görüşmesi çok yapıyorsanız) zararı olacağı kanaatindeyim. Bu değerleri yapan etken kablosuz bağlantılar ve mobil şebeke bağlantısı . Özellikle telefon görüşmesi yaparken üst değerlere çıkıyor.

Max. Sar değeri oldugu için her zaman o kadar yukselmez ama max sar degeri çok düşük telefonlar da var (Htc U11).

Ama sar değeri düşük diye bir telefonu da çok kullanayim bana hiç zararı olmaz demek te yanlış olur , çünkü her türlü zararı vardır.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Sakıncası yok yüksek olmasına rağmen

furkantr55

Asistan
Reaksiyon puanı
18
çok telefon görüşmesi yapmıyorum sadece internette felan gezerim daha çok

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Başka cihazlarında yüksek yıllardır o değerlerde kullanan kullanıcılar bir problem'e rastlamadı.
Sar değerini çok abartmayan birisiyim senin gibi, fakat radyasyon bu; etkilerini uzun zaman sonra gösterebilir diye düşünüyorum. Sonradan doğacak çocuklarda vs.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Sar değerini çok abartmayan birisiyim senin gibi, fakat radyasyon bu; etkilerini uzun zaman sonra gösterebilir diye düşünüyorum. Sonradan doğacak çocuklarda vs.
Başka ünlü bir markanın cihazlarıda çok yüksekti bugüne kadar sırf telefon yüzünden ölüp gideni falan ne duydum ne gördüm o cihazı fazla abartıya kaçarak çok uzun saatler boyunca kullanmadığın sürece bir problem olmaz.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Başka ünlü bir markanın cihazlarıda çok yüksekti bugüne kadar sırf telefon yüzünden ölüp gideni falan ne duydum ne gördüm o cihazı fazla abartıya kaçarak çok uzun saatler boyunca kullanmadığın sürece bir problem olmaz.
Bahsettiğim zaman dilimi 30-40 yıl felan, dediğim gibi ben de pek aşırı bişey olacağını sanmıyorum ama teknoloji işte

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Bahsettiğim zaman dilimi 30-40 yıl felan, dediğim gibi ben de pek aşırı bişey olacağını sanmıyorum ama teknoloji işte
Allah Korusun o yıl aralığında her an herşey olabilir sadece bir telefonu ömür boyu kullanmıyoruzki bir sürü teknolojik aletle günümüzü geçiriyoruz teknolojiden bir süreliğine uzak durmakta fayda var burada OnePlus 5T'nin hayati bir problem yaratabilmesinin söz konusu olmayacağını düşünüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefondan alacağınız radyasyonu dizinixin üstüne koydugunuz laptop tan fazlasıyla alıyorsunuz dert etmeyin.