Bimeks iade çeki

Bu konuyu okuyanlar

ibrahim452

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar geçen yıl bimeksten televizyon alıp iade etmiştim bana iade olarak çek verdiler alışveriş yapmam için ama Bimekste hiç ürün yok ve mağazaları kapatıyor ben napmam gerekiyor paramı nasıl kurtarabilirim yardımcı olun...

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
175'i ara danış. Şirket iflasını vermeden önce paranı kurtarmaya bak

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Suyun olmadığı yerden nasıl su içebilirsin? Alabilmen için belki dava açarsın yıllarca Bimeks'ten talep edersin o, şu, bu... Hemen harca işte onu :)

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
İflas verirse alamaz mıyım ?
Çok çok çok uğraştırır. İflas ederse sen ve diğer borçlularına uzun süre borcunu ödeyemez.Üstelik sana borçlu bile sayılmaz neden kullanmadın ki hemen farklı mağazalarında kullanmaya çalışbul biyer.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
İade çekinin arkasında nakit kullanılmaz, sadece alışverişte kullanılabilir benzeri bir madde vardır zaten. Bu madde varken nakit talebi hukuki açıdan dahi istemezsin diye düşünüyorum. İstesen bile @lgsever dediği gibi uğraşırsın. İflas ettim, param yok dese ne talep edeceksin?

ibrahim452

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Suyun olmadığı yerden nasıl su içebilirsin? Alabilmen için belki dava açarsın yıllarca Bimeks'ten talep edersin o, şu, bu... Hemen harca işte onu :)
Anlıyorum da mağazaları kapanıyor cidden alacak bir şey kalmamış ve yeni ürün gelmiyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çok çok çok uğraştırır. İflas ederse sen ve diğer borçlularına uzun süre borcunu ödeyemez.Üstelik sana borçlu bile sayılmaz neden kullanmadın ki hemen farklı mağazalarında kullanmaya çalışbul biyer.
İzmir Bornova mağazasına gittim bugün kapatıyormuş h bir şey yok içerde napıcam bilmiyorum

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
O
Anlıyorum da mağazaları kapanıyor cidden alacak bir şey kalmamış ve yeni ürün gelmiyor
Zaman oradaki ürünlerden alabildiğin kadarını al bulabildiğini al en azından an az zararla elinden çıkartmaya bakarsın kapalı kutu hiç açılmamış diye telefon falan dene ne bileyim ama boşa gitmesin işte gerekirse şehir dışındaki mağazasına git tabi eğer televizyon bedeli fazlaysa

ibrahim452

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İzmir Bornova mağazasına gittim bugün kapatıyormuş hiç bir şey yok içerde napıcam bilmiyorum

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
bimeks mağazalarının kapatmasının nedeni iflas mı ?
teknosa ve vatandan iyi mağazalardı

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
bimeks mağazalarının kapatmasının nedeni iflas mı ?
teknosa ve vatandan iyi mağazalardı
Evet mağaza olarak iyi ve büyük yerler açıyorlardı ama diğer yerlerden pahalıydı sonra kira ödeyememeye başladılar.Her yere büyük mağazalar açtıkları ve pahalı sattıkları için battılar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İzmir Bornova mağazasına gittim bugün kapatıyormuş hiç bir şey yok içerde napıcam bilmiyorum
Bir şey soracam nasıl hiç bir şey yok sana uygun bir şey mi yok az sayıda ürün var yoksa tamamiyle mi hiçbir şey yok.

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Evet mağaza olarak iyi ve büyük yerler açıyorlardı ama diğer yerlerden pahalıydı sonra kira ödeyememeye başladılar.Her yere büyük mağazalar açtıkları ve pahalı sattıkları için battılar.

.

pahalı olur mu ya.söylediğim mağazlardan içersinde en uygun olan bimeksti.en pahalısı teknosa

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
pahalı olur mu ya.söylediğim mağazlardan içersinde en uygun olan bimeksti.en pahalısı teknosa
Bilmiyorum ben hep diğer firmalardan 100 200 civarı fazla olduğunu hatırlıyorum.Üstelik asıl sorunlarıda bu değildi her şehre avm kadar kocaman mağazlar açmaya çalışıyorlardı.En sonunda binalara güç yetiremediler eleman kira ürün vb.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Bilmiyorum ben hep diğer firmalardan 100 200 civarı fazla olduğunu hatırlıyorum.Üstelik asıl sorunlarıda bu değildi her şehre avm kadar kocaman mağazlar açmaya çalışıyorlardı.En sonunda binalara güç yetiremediler eleman kira ürün vb.
aslından üründen ürüne değişiyor.mesela ben en son aradığım 2+1creative hoparlörü en uygun oradan almıştıma.ama kablolarda temassızlık var diye garantinin son günlerinde mağzaya gittim baktım kapatmıştı.yine daha önce en uygun hdd oradan almıştım

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Geçen denemek için Adese'den VR aldım. Dedim bakar denerim hoşuma gitmez 14 gün cayma hakkımı kullanırım. Dün bir gittim adamlar bütün dükkanı kökten kapatmışlar. Onu geri verebilmek için şimdi tek tek oraya buraya gitmen gerekir anlatabildim mi? Çöp olsun, çekin kadar bir şey al nakde çevir. LetGo türü sitelerde sat kapalı kutu adıyla. Böyle gezdikçe, beğenmemezlik yaptıkça o da patlayacak elinde :)

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Geçmiş olsun, şimdi sitelerine girdim yenileniyoruz diye palavra sıkmışlar, ürün var gözüküyor ama sepete ekle seçeneği yok orada ürünün bulunduğu mağaza seçeneği var, göz gezdirmenizde fayda var...