Hayat nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Hem kendime göre hem başkarına göre nasıl olursa olsun anlamı kalmadı hiçbişeyin hiçbişey mutluluk ve zevk vermiyor artık şuan sıkıntıdan resmen çalışıyorum zaman geçsin diye hemde ne kadar kazanacağımı bilmediğim bir işte sürekli buraya maddi olarak bakma diyorlar yani vereceği 1 aylık en fazla 400tl 100 yol desen 300 kalıyor 170 öğrenim kredisi borcu desen kalıyor 130 bu iyimser tablo tabi.

Kendinize olan inancınızı hiç bir şeye rağmen kaybetmeyin.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Hayata hepimiz sıfırdan başlarız doğarız büyüdükçe farkına varırız. Bebeklikten çıkar çocuk oluruz çocukluktan çıkar ergen oluruz ergenlik noktasına ulaşınca bir şeylerin farkına varırız. Ergenlikten çıkar genç bir insan oluruz sonra orta yaşlı insan oluruz ondan sonra yaşlanırız ve hayat Allah canımızı alınca biter. Benim Anneannem 66 sene yaşadı ve ondan sonra ameliyattan çıkamadı ve öldü. Onun kardeşi de öldü. Ondan sonra hayatta çoğu şeylerin boş olduğunu anladım mal mülk para araba ev hepsi boş. Öbür dünyaya hiç bir malını götüremiyorsun. O yüzden yediğimiz ekmek bayat olsun ama evimiz huzurlu olsun. Ve sevdiğiniz insanları kırmayın Üzmeyin değerini bilin ama hayatınızı da yaşayın kafaya takmayın. Bizler de sonsuza dek yaşamayacağız ecelimiz gelecek öleceğiz bir gün elbette. Allah herkese her şeyin hayırlısını nasip etsin. Hepimizin bir derdi hayat koşuşturmacası var işte.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim için hayatın bir anlamı kalmadı sürenin dolmasını bekliyorum sadece
Ben de tontiş tatlı anneannemi kaybettim benim için de hayatın anlamı kalmadı artık. Öylesine yaşıyorum kendimde değilim bazen ne yaptığımın farkında bile değilim.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Hayata hepimiz sıfırdan başlarız doğarız büyüdükçe farkına varırız. Bebeklikten çıkar çocuk oluruz çocukluktan çıkar ergen oluruz ergenlik noktasına ulaşınca bir şeylerin farkına varırız. Ergenlikten çıkar genç bir insan oluruz sonra orta yaşlı insan oluruz ondan sonra yaşlanırız ve hayat Allah canımızı alınca biter. Benim Anneannem 66 sene yaşadı ve ondan sonra ameliyattan çıkamadı ve öldü. Onun kardeşi de öldü. Ondan sonra hayatta çoğu şeylerin boş olduğunu anladım mal mülk para araba ev hepsi boş. Öbür dünyaya hiç bir malını götüremiyorsun. O yüzden yediğimiz ekmek bayat olsun ama evimiz huzurlu olsun. Ve sevdiğiniz insanları kırmayın Üzmeyin değerini bilin ama hayatınızı da yaşayın kafaya takmayın. Bizler de sonsuza dek yaşamayacağız ecelimiz gelecek öleceğiz bir gün elbette. Allah herkese her şeyin hayırlısını nasip etsin. Hepimizin bir derdi hayat koşuşturmacası var işte.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben de tontiş tatlı anneannemi kaybettim benim için de hayatın anlamı kalmadı artık. Öylesine yaşıyorum kendimde değilim bazen ne yaptığımın farkında bile değilim.
Geçmiş Olsun Allah Rahmet Eylesin üzüldüm durumunuza

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Geçmiş Olsun Allah Rahmet Eylesin üzüldüm durumunuza
Teşekkür ederim amin inşallah. Kalp krizinden öldü ölmeden 2 gün önce bana her yerim ağrıyor deri öyle bir ahlayıp vahlıyordu ki içim gitti o gün bazı şeyler içine doğmuştu son 3 aydır enteresan davranıyordu onu da yapayım o da olsun bu da olsun diye. Hazırlık yapmış meğer. Beni 1 aylıkken den beri büyüttü çok severdik birbirimizi aynı tabaktan yemek yiyip aynı bardaktan su içiyorduk canım anneannem öleli 15 gün oldu şimdiden çok özledim onu :(

Reaksiyon puanı
2,554
Evde huzur olsa onada razıydım oda yok hiçbir yerde huzur yok.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Bazı zamanlarında kimini mutlu kimini mutsuz eden çilelerin üstüste yığıldığı sırada bu çileler arasından kurtarabilme umudu ile birazcık mutluluk gösteren zıkkım.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Teşekkür ederim amin inşallah. Kalp krizinden öldü ölmeden 2 gün önce bana her yerim ağrıyor deri öyle bir ahlayıp vahlıyordu ki içim gitti o gün bazı şeyler içine doğmuştu son 3 aydır enteresan davranıyordu onu da yapayım o da olsun bu da olsun diye. Hazırlık yapmış meğer. Beni 1 aylıkken den beri büyüttü çok severdik birbirimizi aynı tabaktan yemek yiyip aynı bardaktan su içiyorduk canım anneannem öleli 15 gün oldu şimdiden çok özledim onu :(
Başınız sağ olsun. İnsanın sürekli beraber olduğu birinin ölümünü görmesi çok kötü bir durum. Ben anneannem vefat etmeden 4 sene önce henüz öleceğine bile inanmazdım. . Ama alışıyor insan unutmasa bile alışıyor.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Al.Eğer kullanmıyorsan bile sakıza başlatır bu adamı
Kaynak: https://youtu.be/h1j7nTylaRM

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Başınız sağ olsun. İnsanın sürekli beraber olduğu birinin ölümünü görmesi çok kötü bir durum. Ben anneannem vefat etmeden 4 sene önce henüz öleceğine bile inanmazdım. . Ama alışıyor insan unutmasa bile alışıyor.
Teşekkür ederim dostlar sağolsun. Siz de benimle aynı acıyı yaşamışsınız beni
İyi anlarsınız. Daha 18 yaşımda bile değilim bu acıyı çok erken yaşadım. 66 yaşında öldü daha yaşlanamadan gitti güzel anneannem. Gerçi Eninde sonunda hepimiz öleceğiz ama bu çok erken oldu Annemin babannesi 90 yaşında hala yaşıyor. Gerçi her türlü üzülecektik ama en azından yaşlandı derdik. Günah olmasa kendi Canıma kıyıp intihar etmek istiyorum o kadar zor bir şey ki. Daha önce de etmiştim zaten. Artık hayatın benim için bir anlamı kalmadı sadece zamanımı bekliyorum yaşayan bir ölü gibiyim. Bazen ne yaptığımın farkında bile değilim.