Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Uyarısı Alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Fatih Eroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Adsız.png
İnternet'te gezinirken diz üstü bilgisayarım şarja takılıydı. Yer değiştirmek için şarj kablosunu çıkardım ve mavi ekran belirerek bir sorun ile karşılaşıldı dedi kendini yeniden başlattı. Tekrar açıldığında ses çıkmıyordu bilgisayarımdan. Resimde de göründüğü gibi ses simgesinin üzerine fareyi getirince yüklü ses çıkış aygıtı yok uyarısı yazıyor, tıklayınca sorun algılama merkezi devreye giriyor ama bir sorun bulamıyor. Ne yapmam lazım bir bileniniz bana yardımcı olabilir mi ?
Bilgisayarımın marka ve özellikleri: Lenovo ideapad310 Windows 10 intel core i5-7200U

---- Mesajlar birleştirildi ----

Adsız.png
İnternet'te gezinirken diz üstü bilgisayarım şarja takılıydı. Yer değiştirmek için şarj kablosunu çıkardım ve mavi ekran belirerek bir sorun ile karşılaşıldı dedi kendini yeniden başlattı. Tekrar açıldığında ses çıkmıyordu bilgisayarımdan. Resimde de göründüğü gibi ses simgesinin üzerine fareyi getirince yüklü ses çıkış aygıtı yok uyarısı yazıyor, tıklayınca sorun algılama merkezi devreye giriyor ama bir sorun bulamıyor. Ne yapmam lazım bir bileniniz bana yardımcı olabilir mi ?
Bilgisayarımın marka ve özellikleri: Lenovo ideapad310 Windows 10 intel core i5-7200U
Kulaklık veya hoparlör taktığımda bile ses vermiyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
34
Bilgisayarına Realtek HD Audio Driver'ı indir. Bu program ses kartının sürücüsüdür. Bunun indirip kurduktan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve açıldıktan sonra tekrar bak, aynı hatayı veriyor ise bana cevap yaz.
İyi Forumlar :)

Fatih Eroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarına Realtek HD Audio Driver'ı indir. Bu program ses kartının sürücüsüdür. Bunun indirip kurduktan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve açıldıktan sonra tekrar bak, aynı hatayı veriyor ise bana cevap yaz.
Yaptım onları 2 kere sildim tekrar yükledim ama nafile.

Reaksiyon puanı
34
Hmm o zaman bilgisayarının arama çubuğuna sıfırla yaz ve gelen bu bilgisayarı sıfırlaya tıkla. Ardından gelen erkranda başlatın butonuna bas. Bastıktan sonra ileride sana 2 seçenek sunacak bunlardan dosyalarımı ve belgelerimi saklayarak temizleyi seç. Bilgisayar sıfırlanıp açıldıktan sonra düzelmiş olur. Alırım bir like :) :)

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
yaşadığınız olayın tarihinden önceki bir geri yükleme noktasına geri yükleme yapmanızı öneriyorum.

Fatih Eroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yaşadığınız olayın tarihinden önceki bir geri yükleme noktasına geri yükleme yapmanızı öneriyorum.
yaptım ama oda olmadı

Hmm o zaman bilgisayarının arama çubuğuna sıfırla yaz ve gelen bu bilgisayarı sıfırlaya tıkla. Ardından gelen erkranda başlatın butonuna bas. Bastıktan sonra ileride sana 2 seçenek sunacak bunlardan dosyalarımı ve belgelerimi saklayarak temizleyi seç. Bilgisayar sıfırlanıp açıldıktan sonra düzelmiş olur. Alırım bir like :):)
bunu deneyeceğim bende oda olmazsa artık garanti yolu gözüküyor bana

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ekli dosyayı görüntüle 32568 İnternet'te gezinirken diz üstü bilgisayarım şarja takılıydı. Yer değiştirmek için şarj kablosunu çıkardım ve mavi ekran belirerek bir sorun ile karşılaşıldı dedi kendini yeniden başlattı. Tekrar açıldığında ses çıkmıyordu bilgisayarımdan. Resimde de göründüğü gibi ses simgesinin üzerine fareyi getirince yüklü ses çıkış aygıtı yok uyarısı yazıyor, tıklayınca sorun algılama merkezi devreye giriyor ama bir sorun bulamıyor. Ne yapmam lazım bir bileniniz bana yardımcı olabilir mi ?

Kulaklık veya hoparlör taktığımda bile ses vermiyor.
Merhaba;

Bilgisayarı Driver Booster ya da Driver Easy ile taratın. ;)