HTC u11 Dual Sim (128gb hafıza, 6gb Ram) Güncelleme Problemi Olanların Dikkatine

Bu konuyu okuyanlar

Janavar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar ,

Son günlerde popüler olan ve ülkemizde şuan sadece ithalatçı garantili olarak satışı bulunan HTC U11 128gb hafıza ve 6gb ram kapasitesi bulunan Dual Sim modellerinin hemen hemen çoğunda yaşanan bir probleme değinmek istiyorum. Bir çok kişinin bu durumdan haberdar olmadığını farkettim.

Probleme gelirsek; bahsi geçen model ne yazık ki yazılım güncellemesi alamamaktadır.

Ayarlar---Hakkında---Yazılım bilgisi kısmına geldiğinizde Android güvenlik yaması düzeyi kısmında 1 Haziran ve öncesi tarih görüyorsanız ve Ayarlar---Hakkında--- Yazılım güncellemeleri'ne tıkladığınızda "Telefonunuz için hiçbir güncelleme yok" uyarısı alıyorsanız , ne yazık ki sizlerde bu hatalı modele sahipsiniz demektir.

Bu sorunun kaynağı HTC'nin ülkemiz için belirmiş olduğu CID Numarası kaynaklı bir sorun olduğunu belirtmek isterim. HTC ülkemiz için HTC__M27 şeklinde belirlemiş olup , bu CID numarası aslında tek hatlı telefonlar için geçerli bir CID numarasıdır. Hali hazırda HTC ülkemiz için çift sim'li model üretmediği için Türkiye CID numarası girilmiş telefonlar ne yazık ki hiç bir zaman güncelleme alamayacaktır.

Birçok kullanıcı bu durumu farketmemiş olup nasılsa yazılım gelir düşüncesindedir. Fakat CID numarası düzeltilmiş olan versiyonlar 1 ekim de güncelleme almış durumdadır.

İthalatçısı olan ve telefonun garanti yetkilisi olan Delta Servis durumdan haberdar olup , sorunlu olan modeller Delta Servis veya almış olduğu satıcı ile irtibata geçmesini istemektedir.

Genel olarak sorunsuz bir süreç olup, cihaz Delta Servis veya satıcıya kargolanıyor, ardından CID numarası düzeltme işlemi yapılıyor (HTC__A07 "Rusya CID Numarası") ve tarafınıza geri kargolanıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 30180

CID numarası öğrenmek için GooglePlayStore da CID Getter adlı program ile kontrol sağlayabilirsiniz. Bu durum sadece HTC__M27 olanlar için geçerlidir. Bunun dışında bir şey görürseniz sorun yoktur
örneğin: HTC__060 vs gibi..

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Peki bu telefonu almadan paketi açılmadan CID numarasını öğrenmek mümkün müdür?

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Almayı düşünen arkadaşlarda kesinlikle gezegen gsm den alsın artık böyle bir sorun olmayacak onlarda. Ben almak istediğimde gezegen satmıyordu hepsiburadanın kendisinden aldım ve hatalı sürüme sahibim. garantiye yolladım telefonda görüştüğüm kişi kolay iş 20 dakikada halleder yollarız dedi 3 gündür telefonsuzum. Bu arada hepsiburadanın anlaşmalı olduğu garanti servisi delta değil güncel dijital diye birşey. (en azından bu cihaz için öyle) Her neyse garanti servisi sorunumu çözemeden operatör üzerinden güncelleme alırsın diyerekten cihazı geri yolluyor. Kendi sorunumu kendim halledeceğim ve hepsini şikayet edeceğim. Almak isteyenlere bilgi olsun kesinlikle gezegen gsm den alın

Janavar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Peki bu telefonu almadan paketi açılmadan CID numarasını öğrenmek mümkün müdür?

Ne yazık ki mümkün değil. Ancak satıcı ile görüşüp, güncelleme hatası olan versiyon olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
4GB RAM olan cihazlarda bu sorun var m hepsi burada veya gezegen GSM fark etmeksizin

Janavar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu cid numarasını biz kendimiz degistiremezmiyiz

Root, unlock ve s-off konularında bilgiye sahipseniz yapabilirsiniz.

Cid ve mid numarasını Rusya, Hindistan veya Arabistan olarak ayarlarsanız, cihazı tekrar lock, s-on ve unroot yaparsanız olur

Tabi cihaz yazılımsal anlamda garanti dışı kalacaktır.

Cihaz delta garantili ise ücretsiz 1-2 gün içinde elinizde olur

ahmetöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi bu cihazı gezegen gsm aldık oreo güncellemesi aldı fakat fakat oreodan sonra gelecek güncellemelerde gene bu sorun ortaya cıkar mı yoksa 64 gb versiyonu alıp kafamız rahatmı olsun hani arada suan 350 tl bi fark var sırf bunun için 64 gb fazladan hafıza 2 gb fazladan ram için değermi bunca riski almaya

M

Murat Burç

SDN Okuru
şimdi bu cihazı gezegen gsm aldık oreo güncellemesi aldı fakat fakat oreodan sonra gelecek güncellemelerde gene bu sorun ortaya cıkar mı yoksa 64 gb versiyonu alıp kafamız rahatmı olsun hani arada suan 350 tl bi fark var sırf bunun için 64 gb fazladan hafıza 2 gb fazladan ram için değermi bunca riski almaya
Çıkmaz.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bir kere geldiyse devamı gelecektir

Mhmtkrgz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Merhabalar,cihazı yeni aldım cid nosu htc__060, Ekim 1 güvenlik yaması,yazılım no 1.27.400.21 dün 3 tane güncelleme geldi yaptım fakat oreo gelmedi güncelleme alır mı cihaz

Nm71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Gezegengsm den alinan htc u11 128 gb telefonunma oreo guncellemesi geldi indirdim. Kurulum esnasinda %25 iken kirmizi unlem isareti cikiyor. Birkac dakika sonra telefon aciliyor. Birkac kez denedim ayni sonuc . İndirilen 1.5 gb lik guncelleme dosyasi da kayboluyor.

Evrifaessa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
u11 almayı planlıyoruz ancak şu problem çok kafamı çeliyor be

---- Mesajlar birleştirildi ----

Almayı düşünen arkadaşlarda kesinlikle gezegen gsm den alsın artık böyle bir sorun olmayacak onlarda. Ben almak istediğimde gezegen satmıyordu hepsiburadanın kendisinden aldım ve hatalı sürüme sahibim. garantiye yolladım telefonda görüştüğüm kişi kolay iş 20 dakikada halleder yollarız dedi 3 gündür telefonsuzum. Bu arada hepsiburadanın anlaşmalı olduğu garanti servisi delta değil güncel dijital diye birşey. (en azından bu cihaz için öyle) Her neyse garanti servisi sorunumu çözemeden operatör üzerinden güncelleme alırsın diyerekten cihazı geri yolluyor. Kendi sorunumu kendim halledeceğim ve hepsini şikayet edeceğim. Almak isteyenlere bilgi olsun kesinlikle gezegen gsm den alın

---- Mesajlar birleştirildi ----

bu sorunu çözdünüz mu?

Son düzenleme: